Autor Tema: Severance (2022)  (Posjeta: 1878 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Severance (2022)
« : 22.01.2022. 20:30:42 »

Opis:
Radnja serije je smeštena u blisku distopijsku budućnost, gde upoznajemo Marka (Adam Scott) koji predvodi grupu radnika koji su pristali da im se uspomene "podele" eksperimentalnim medicinskim zahvatom na mozgu koji će trajno odvojiti njihov posao i privatni život. Kada jednog dana Marka poseti njegov najbolji prijatelj i kolega sa posla, koga se on uopšte ne seća, počeće da sumnja da se nešto sumnjivo dešava.


Žanr: drama, misterija
Kanal: Apple TV+
Premijera: 18.02.2022.
Glumci: Patricia Arquette, Christopher Walken, Adam Scott, John Turturro, Britt Lower, Zach Cherry, Jen Tullock, Marc Geller...


IMDb
TVDb


Titlovi


« Zadnja izmjena: 26.02.2022. 18:16:38 zzoe »

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Severance (2022)
« Odgovor #1 : 10.04.2022. 11:07:46 »
Fenomenalna serija, jedva čekam drugu sezonu.
Hvala zzoe na prevodima.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Severance (2022)
« Odgovor #2 : 11.04.2022. 12:25:26 »
Zbilja odlična serija. Odličan casting, Stillerova režija fenomenalna. Ne sjećam se da sam poželio slijedeću sezonu neke serije kao ovu.

Offline ivanma

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Severance (2022)
« Odgovor #3 : 12.04.2022. 11:21:13 »
Jako dobra serija, slucajno naletio na nju i pozitivno se iznenadio. Prvih par epizoda izgleda malo dosadno, al ubrzo se shvati da je jako zanimljiva.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Severance (2022)
« Odgovor #4 : 12.04.2022. 21:43:38 »
Hvala na prevodima.

Inače prevodi odgovaraju i za ION verziju.
:murija:

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Severance (2022)
« Odgovor #5 : 22.05.2022. 12:50:13 »
Utisci nakon odgledane prve sezone su mi pomiješani. Jako je spora radnja, ali serija je dobra, nemam ozbiljnih primjedbi. Ali, kraj mi se ne sviđa - to je kraj za epizodu u seriji, a ne za kraj sezone ili ne daj Bože serije. Ali, tako je kako je. Nadam se da će sledeću sezonu manje razvlačiti kao što su razvukli ovu.
Hvala na prijevodima.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Severance (2022)
« Odgovor #6 : 15.08.2022. 17:24:33 »
Fenomenalno posložena koncepcija raznih žanrova. atmosferom mi jako sliči na Tales From the Loop, kao da su iz istog univerzuma, u istoj firmi. gluma fantastična, osim kod Patricije A. koja mi je dosta drvena i cijelo vrijeme me podsjeća na jednu drugu glumicu, mogle bi biti sestre.
moja jedina prava zamjerka jest sramotna neorganiziranost kompanije
Spoiler for Hiden:
da u takvoj firmi imaju jednog ili dvojicu iz osiguranja je totalna nesmotrenost i neprofesionalnost. kad Granger umre, nije li logično da se odmah poništi njegova pristupna kartica, pogotovo jer mislim da su vidjeli da je nema  :facepalm I ako već posvuda imaju kamere, zašto nemaju i mikrofone ako sumnjaju da im zaposlenici nešto mute.

Zasad je serija super jer uglavnom postavlja pitanja i predstavlja misterije. Bojim se da će bit znatno slabija kad krenu razrješavati. Sretno im  smileyNO1

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: Severance (2022)
« Odgovor #7 : 22.08.2022. 20:36:53 »

Tags: