Autor Tema: Jesus of Nazareth  (Posjeta: 4585 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tweetybgd

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Jesus of Nazareth
« : 30.06.2009. 23:14:03 »

Opis:
Serija je dojmljiv i senzibilan prikaz života i smrti Isusa Krista (Robert Powell): pratimo njegovo rođenje, djetinjstvo, susret s Ivanom Krstiteljem (Michael York) i njegovo krštenje, njegova čuda, te naposljetku raspeće i uskrsnuće. Ova epska drama nastajala je četiri godine (1974. - 1977.), a osvojila je priznanje i pohvalu i kritike i vjerskih vođa diljem svijeta zbog svoje senzibilnosti i ekumenskog karaktera. Ovu međunarodno priznatu i nagrađivanu ekraniziranu verziju Isusova života karakterizira uzvišen stil, iskrenost te poštovanje vjerskih učenja i povijesnih izvora.
Za ulogu Isusa Krista, među stotinama kandidata, Zeffirelli je odabrao Roberta Powella koji u to vrijeme nije bio zvijezda, ali je prema ocjeni redatelja uz talent imao sve karakteristike potrebne za tu zahtjevnu ulogu. Uz Powella, uloge u seriji tumače brojne velike međunarodne zvijezde, uključujući Sir Laurencea Oliviera, Anne Bancroft, Anthonyja Quinna, Michaela Yorka, Sir Ralpha Richardsona, Petera Ustinova, Claudiju Cardinale i dr.
Serija je snimana u Tunisu i Maroku, a osvojila je pet nominacija za nagradu BAFTA (1978) i dvije nominacije za Emmy (1978). Iste je godine osvojila i nagradu talijanske nacionalne udruge filmskih kritičara u tri kategorije (najbolja fotografija, kostimi i scenografija).[/i]

Žanr: povijesna, drama

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi

Pripremio: Dacia
« Zadnja izmjena: 23.06.2014. 14:36:49 maksi »

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Jesus of Nazareth
« Odgovor #1 : 30.06.2009. 23:26:41 »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Jesus of Nazareth
« Odgovor #2 : 30.06.2009. 23:49:16 »
Je, to je taj. To je TV-film iz 4. dijela, nije kino film, a mi za takve filmove postavljamo prijevode.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline tweetybgd

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Jesus of Nazareth
« Odgovor #3 : 01.07.2009. 22:16:08 »
E ok, ja sam mislila da je to film iz 4 dela a ne tv serija kao sto se vodi na imdb. Hvala!

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Jesus of Nazareth
« Odgovor #4 : 05.05.2016. 14:28:19 »
ovo je kažu vatikanska neslužbeno-službena verzija ekranizacije evanđelja.  smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Tags: