Autor Tema: The Lord of the Rings: The Rings of Power  (Posjeta: 4657 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
The Lord of the Rings: The Rings of Power
« : 19.01.2022. 20:04:25 »

Opis:
Radnja serije je smeštena u Drugo doba Srednje zemlje, pre dešavanja iz Hobita i Gospodara prstenova, a pratiće odabranu družinu koja će pokušati da se suprotstavi zlom Sauronu koji je u tajnosti stvorio Prsten moći, kako bi zagospodario Srednjom zemljom.



Žanr: drama, akcija, fantazija
Kanal: Amazon Prime Video
Premijera: 02.09.2022.
Glumci: Cynthia Addai-Robinson, Trystan Gravelle, Benjamin Walker, Peter Mullan, Augustus Prew, Charles Edwards, Lenny Henry, Sara Zwangobani...


IMDb
TVDb

Titlovi

« Zadnja izmjena: 10.09.2022. 14:41:25 zzoe »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #1 : 21.01.2022. 18:24:23 »
naježim se kad ispravno kaže Mordor  clapp samo neka poštuju tolkina i sve će bit ok

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #2 : 14.02.2022. 21:02:32 »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #3 : 18.02.2022. 11:53:16 »
naježim se kad ispravno kaže Mordor  clapp samo neka poštuju tolkina i sve će bit ok

samo da te informiram, amišu iz prošlosti, da je Amazon kupio prava na trilogiju Gospodar prstenova, Hobita i dodatke iz tih knjiga. na Silmarilion i Nedovršene priče nema prava. tako da će ti ovo biti softtolkinovska ekranizacija s puno odstupanja od originala thumb-down

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #4 : 22.07.2022. 20:30:07 »

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #5 : 02.09.2022. 12:52:17 »
Vidi se da su pare otišle na specijalne efekte, ali izgleda da im nije ostalo mnogo za glumce. Specijalni efekti odlični kao u najboljim filmovima, a glumci i glumu žalosno osrednja.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #6 : 02.09.2022. 12:56:10 »
Ne da mi se puno filozofirati, a moglo bi se. Ukratko, ovo nije Tolkin i seriju ne treba gledati kao Tolkinov svijet. Zbog takvog načina razmišljanja meni je ovo iznenađujuće dobro, zadovoljan sam i samo je pitanje hoću li pričekati da sezona završi pa pogledati sve odjedanput ili ću pratiti tjedan za tjednom.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #7 : 04.09.2022. 18:34:14 »
Ako možeš izdrži, po običaju zeznuo sam se i pogledao prve dvije i sad ne mogu da dočekam sledeću epizodu.

Što se tiče serije vremenska razlika između nje i gospodara prstenova je tolika da mi čak i ne smeta što su gospodrai prvi izašli... Hobita zbog toga zamalo nisam ni gledao. Kao primjer u Kuću zmaja sam se uveliko razočarao što je vremenska razlika "samo" oko 200 godina, zbog čega sam se vjerovatno više radovao ovoj seriji nego kući zmaja..

Čak mi neće mnogo smetati koliko god da odstupe od Tolkinovog originala, samo da na kraju serija ispadne dobra.
:murija:

Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #8 : 05.09.2022. 13:10:28 »
Meni je ovo jako, jako, loše!!! :\)

Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #9 : 10.09.2022. 10:22:44 »
Vilenjaci uopšte ne liče na one iz filma. Očekivao sam više. Vidi se da se dosta novca uložilo ali mi i dalje nešto nedostaje.

Offline cupakabras

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #10 : 15.09.2022. 00:53:03 »
nemogu nigdje naci da gledam :D :o

Offline Dekara

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #11 : 19.09.2022. 12:42:06 »
Zasto u svakoj seriji moraju da se pojavljuju homoseksualci   thumb-down

Za mene je ovo kraj gledanja ove serije jer ovo nema veze vise sa Tolkinom.

Offline Dekara

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #12 : 19.09.2022. 12:57:20 »
Zasto u svakoj seriji moraju da se pojavljuju homoseksualci   thumb-down

Za mene je ovo kraj gledanja ove serije jer ovo nema veze vise sa Tolkinom.
Moja greska, ovaj post je trebao da bude za seriji "The House of the Dragon"

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #13 : 19.09.2022. 16:48:43 »
Zasto u svakoj seriji moraju da se pojavljuju homoseksualci   thumb-down

Za mene je ovo kraj gledanja ove serije jer ovo nema veze vise sa Tolkinom.
Moja greska, ovaj post je trebao da bude za seriji "The House of the Dragon"

A kakve veze ima Tolkin sa The House of dragon?

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #14 : 16.10.2022. 01:13:21 »
Predivno SMECE  :)
Nikad nisam volio Lotr ni fantasy opcenito, pa sam na to tako i gledao, ali ovo kao da su 2 scenaristicka tima pisala. jedni elronda i galadriel, a segrtima dali da pisu Harfoots i onu ekipu u mordoru sa kmicom elfom. Sauron provaljen odmah. Kad sam vidio KINESKE prstenove smijao sam se 10 minuta  :naklon:

sve u svemu budalestina kao i sve danas i definitivno treba prestati sa stvarima koje vec imaju ogromnu bazu fanova.. Amazon je the expanse srezao da izgleda jeftin a potom i ukinuo zbog ovih fantasy sranja poput Wheels of Time i Rings of Power...

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #15 : 17.10.2022. 11:24:52 »
ali ovo kao da su 2 scenaristicka tima pisala. jedni elronda i galadriel, a segrtima dali da pisu Harfoots i onu ekipu u mordoru sa kmicom elfom.

isti su treš i jedni i drugi. scenaristi su cijepljeni od najjednostavnije logike. kanal Knights Watch ih rastavlja na nepristojne čimbenike :)

zasad sam na trećoj epizodi i vjerujem da će do kraja ostati predivno smeće.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #16 : 18.10.2022. 00:38:53 »

isti su treš i jedni i drugi. scenaristi su cijepljeni od najjednostavnije logike. kanal Knights Watch ih rastavlja na nepristojne čimbenike :)

zasad sam na trećoj epizodi i vjerujem da će do kraja ostati predivno smeće.

Ne znam za taj kanal, bacit cu oko..upalim Angry Joe da se nasmijem nebitno bude li u pravu.

Nije lose, ali meni ovo lici na ST Discovery i kad krenu dobro i radnja bude odlicna oni ubace bespotrebnu scenu kao da namjerno zele da raspizde gledatelje. Nisam citao ove knjige, ali vjerujem da su povrsno obradili materijal kao kod STD.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #17 : 18.10.2022. 14:42:13 »
Pogledaš ovo i shvatiš da je sve izgubilo smisao - to što danas rade od serija i filmova. Uništi nas politička korekcija (pardon korektnost), uništi nas - Ja dajem pare i hoću da se snimi tako i tako.
Ovo je doduše avantura, pa može proći kao lagana razonoda. Greota je ovo stavljati u isti koš sa Gospodarem prstenova. Ali, kao i sa konkurentskom serijom (Kuća zmaja), ja bih ovo već nazvao umjetnički genocid. Znate već ono iz testamenta deda Pantelije: Žao mi je što ste moji... i Ko je vas poznavao...

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #18 : 18.10.2022. 19:01:16 »
Toliko se pljuje po seriji svugdje da me je strah poćeti gledati je.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #19 : 19.10.2022. 02:09:14 »
Pogledaš ovo i shvatiš da je sve izgubilo smisao - to što danas rade od serija i filmova. Uništi nas politička korekcija (pardon korektnost), uništi nas - Ja dajem pare i hoću da se snimi tako i tako.
Ovo je doduše avantura, pa može proći kao lagana razonoda. Greota je ovo stavljati u isti koš sa Gospodarem prstenova. Ali, kao i sa konkurentskom serijom (Kuća zmaja), ja bih ovo već nazvao umjetnički genocid. Znate već ono iz testamenta deda Pantelije: Žao mi je što ste moji... i Ko je vas poznavao...

Ovo je napisao AI ako ne sve sigurno 60%.. meni se cini da smo usli u tu eru i sad ce nas holywood mrcvariti narednih 10-15 godina za male pare

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #20 : 19.10.2022. 18:47:21 »
Dok sam bio mlađi znao sam da komentarišem i ja... sada to izbjegavam, ali moram reći da su rijetke serije ili filmovi koji mi se ne sviđaju ili su mi odvratni da ih ja do kraja gledam... ako mi se nešto ne sviđa ja to prekinem gledati, a ne da gledam do kraja pa da pričam koliko je nešto loše. Neću da glumim filmskog kritičara i da komentarišem kako je nešto odrađeno, meni se serija sviđa i uživao sam dok sam gledao jer sam je shvatio kao zabavu, a ne kao dokumentarac... imam samo dvije zamjerke u seriji i to samo zato jer su pisali da je ovo najskuplja serija do sada, to je kada puštaju warga na zatvorenike njegov skok i trčanje je žalosno koliko je para utrošeno, i borba u opkoljenom selu prije nego im dođe pojačanje. To je sve :)
« Zadnja izmjena: 19.10.2022. 18:49:16 Suncani »
:murija:

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #21 : 19.10.2022. 18:52:30 »
U stvari sam samo htio da kažem serija nije toliko loša koliko se pljuje po njoj, nisam ni očekivao da će biti kanditat za neku nagradu već sam da se zabavim i ubijem malo vremena, a to je sjajno odradila.
:murija:

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #22 : 24.10.2022. 14:12:55 »
Pogledao do kraja. Scenarij vrijeđa razum. Kao da je deset ljudi pisalo, a nitko se ni s kim nije konzultirao. Većina likova nema nikakav razvoj, ne ponašaju se suvislo. Glupi su. Neki uopće nemaju svrhu u seriji. Doslovno ih se može izbaciti (npr. Isildurova sestra). Galadriel je vjerojatno najgore napisan lik u zadnje vrijeme. Baš se treba potruditi i osmisliti tako grozno i prezira vrijedno ljudsko (vilenjačko) biće. Michael iz STD-a ispada remek-djelo. Temeljna logika u seriji ne postoji. Od Međuzemlja su napravili selo moje malo, di s jednog kraja pljuneš na drugi.

Vilenjaci su idioti, harfuti su mučka đubrad najgore vrste. Najbolje su napravili orke i patuljke, iako se i tu može naći zamjerki. Svidjeli su mi se likovi Dise, Čovjeka Meteora i Oca oraka. Priroda i specijalni efekti su uglavnom prekrasni. Glazba je samo prosječna, fali epičnosti. Uvodna špica je razočaravajuća.

Sedma i osma epizoda su mi nekako bile najbolje, kao da su se vidjele natruhe Jacksonovog Međuzemlja, a i one tri visoke ženske su bile mistične. U osmoj epizodi, kad jedan lik kaže:
Spoiler for Hiden:
"When in doubt, young Njezino Ime, always follow your nose."
došlo mi je da zaplačem od jada što ovo nije napravljeno kako spada. Htio sam da serija uspije, al nažalost ja tu ne vidim nikakav potencijal. Jedino da se pljune još koja milijarda neke valute, otkupe sva prava od Tolkinovih nasljednika i da se ide sve ispočetka snimati.


Offline otkrivenje

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: The Lord of the Rings: The Rings of Power
« Odgovor #23 : 24.10.2022. 15:19:58 »
Ovo je tako loše napisano, a karakterizacije likova je... ma nema je.
Glavna protagonistica je možda najgore napisani lik u posljednje vrijeme.

Prvih 10 minuta prvog TLOTR filma (The fellowship of the ring) je bolje nego cijela ova sezona.


Tags: