Autor Tema: Jiok (Hellbound)  (Posjeta: 964 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Jiok (Hellbound)
« : 19.11.2021. 15:23:58 »

Opis:
Nezemaljska bića izriču smrtne presude, šaljući pojedince u pakao i stvarajući versku grupu utemeljenu na ideji božanske pravde.

Međunarodni naziv: Hellbound
Žanr: horor, fantazija
Kanal: Netflix
Godina: 2021

IMDb
TVDb

Titlovi

« Zadnja izmjena: 30.11.2021. 09:52:53 zzoe »
iShare, noProfit


Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Jiok
« Odgovor #1 : 28.11.2021. 14:44:44 »
Po mom ukusu vrijedi pogledati seriju, jer ima zanimljivu priču, mada nije tako dobra kao squid game, kao što sam negdje pročitao da ima gledanost veću nego i igre. Preveo sam prvu epizodu da bi se postavila tema o seriji, a čuo sam da imaju Netfliksovi prevodi pa ako ih niko ne postavi nastaviću da prevodim, uz napomenu da to ne mogu brzo da radim.
:murija:

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Jiok
« Odgovor #2 : 29.11.2021. 12:00:30 »
Meni je bila zanimljivija od squid gamea, radnja mi se više svidjela i kao da ima manje preglumljavanja nego u SG-u, koje mi je nekad graničilo s parodijom. Režiser je redatelj Vlaka za Busan i tip zna sagraditi likove.

E, da. Možda bi u naslov teme trebalo ubaciti engleski naslov jer je po korejskom imenu nitko neće naći u tražilici.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Jiok
« Odgovor #3 : 29.11.2021. 23:40:09 »
Možda si i u pravu, kada bolje razmislim da sam ovu seriju prvu gledao vjerovatno bih njoj dao prednost, ali prvu sam gledao squid game pa je vjerovatno iz toga ostavila veći utisak na mene.

I da, slažem se s tobom da za naslov serije treba staviti engleski naziv, jer sam je ja sinoc gomilu vremena tražio, dok se nisam sjetio da je tražim po korejskom naslovu :)
« Zadnja izmjena: 29.11.2021. 23:43:16 Suncani »
:murija:

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Jiok (Hellbound)
« Odgovor #4 : 29.12.2021. 18:51:41 »
Dobio sam jaku inspiraciju da opet radim na jednom mom starom projektu i sada me samo to zanima. Zbog ovog projekta sam i počeo da prevodim, što znači da je prevođenje ove koreanske serije pauzirano do daljnjeg. Ako je niko ne bude prevodio, ja ću je završiti, ali jednog dana u budućnosti. Izvinjavam se.
:murija:

Tags: