Autor Tema: Da li i dalje koristite SubRip  (Posjeta: 1723 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Al Bandić

  • Član plus
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 77
Da li i dalje koristite SubRip
« : 14.05.2021. 20:44:03 »
Hteo bih da otvorim temu, sve u smislu ripovanja kvalifikovanih i profesionalnih prevoda sa televizija. Ja se time bavim od 2010. Dosad sam ripovao preko 1400 filmova i oko 25 kompletnih serija. Naravno, pre ripovanja proverim ko prevodi film (jer sad može da se vraća unazad) i kakvog je kvaliteta. Primetio sam da se i na vašem sajtu ripuju filmovi, uglavnom sa HRT1.
Ja ripujem sa HRT, RTL, Nova, RTS, AMC, Fox, Cinestar, HBO... Pink izbegavam. Oni kradu titlove sa drugih sajtova. Po meni, najbolje prevodioce imaju AMC. Naročito mi se dopalo kako su preveli seriju Nosferatu (NOS4A2)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Da li i dalje koristite SubRip
« Odgovor #1 : 15.05.2021. 09:03:36 »
Za koga si ripovao? Samo za sebe ili...?

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Al Bandić

  • Član plus
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 77
Odg: Da li i dalje koristite SubRip
« Odgovor #2 : 15.05.2021. 10:54:31 »
Za sebe. Držim ih u OneDrive-u. Nije ni to lagan posao kao ni prevođenje. Još ako ima reklama, treba to sinhronizovati... Ako vam treba neki film, a imam, javite. Postaviću. Najviše su to horori. Mada ima i komedija, trilera, drama, Hallmarka (kojih nema ni na jednom jeziku transkripcija). Ima svašta... Samo nema akcija. Na to sam alergičan. :)

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Da li i dalje koristite SubRip
« Odgovor #3 : 19.05.2021. 15:40:04 »
Za sebe. Držim ih u OneDrive-u. Nije ni to lagan posao kao ni prevođenje. Još ako ima reklama, treba to sinhronizovati... Ako vam treba neki film, a imam, javite. Postaviću. Najviše su to horori. Mada ima i komedija, trilera, drama, Hallmarka (kojih nema ni na jednom jeziku transkripcija). Ima svašta... Samo nema akcija. Na to sam alergičan. :)

Možeš da staviš spisak.

Pa ako je neko zainteresovan, da traži. Mene zanima konkretno Pickbox i Apolon. Ako nije problem... drinks

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Al Bandić

  • Član plus
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 77
Odg: Da li i dalje koristite SubRip
« Odgovor #4 : 19.05.2021. 17:35:15 »
Apolon je novi. Snimio sam samo jedan film zasad. Bez brige, biće naročito horora. Postavio sam titl Splinter sa njega. Spisak je kod zkarlova. Postao sam član OCR grupe.

Offline JoxerTM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Da li i dalje koristite SubRip
« Odgovor #5 : 20.05.2021. 19:18:09 »
Samo da kažem, možda će te zanimati.
SubRip ne trpim već 100 godina. Gadi mi se i ide mi na živce.
Umjesto njega patim se sa VideoSubFinder.
E sad tu nekad bude laganih problema jer iako Subtitle Edit ima import pictures, ocr preko tesseracta, ni starog ni novog, ne igra se dobro sa nakošenim (italic) slovima. Pa takve linije često moraš sam "prepisati".
S druge strane ocr kroz abbyy pa vraćanje u VSF, brži proces nego sa teseractom, također zna žestoko zaebati, tako da ni to nije najsretnije rješenje, a uz to abbyy nije ni jeftin pa ako ga nemaš već, ne preporučam.

Srećom skoro sve ima već izvučen srt pa samo treba proguglati, ali ponekad nema nigdje, posebno sa starih japanskih anime serija gdje su im ušminkani hardsubovi bili valjda fetiš.
Da ne spominjem ove kineske strimove koji po zakonu imaju i njihove grafeme i eng hardsub, ali toliko sitne da moraš biti 2 cm ispred ekrana da bi ih pročitao.
A meni je vid otišao u k. i ne vidim te neke mikroskopske koje ne mogu povećati, zato mi (ponekad) treba tekstualni oblik.
Toka Koka

Tags: