Autor Tema: Rectify  (Posjeta: 38887 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Rectify
« Odgovor #120 : 29.11.2016. 08:10:23 »
Spoiler for Hiden:
CIjela sezona vodi na to da ju je ipak Daniel ubio. A i onaj ispad bijesa protiv drkadžije u sobi pokazuje da je sposoban za probuditi agresiju, nasilje u sebi.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Rectify
« Odgovor #121 : 29.11.2016. 21:43:09 »
Ne znam koliko je merodavno, ali pogledaj na primer Naza iz The Night of, koji je proveo u zatvoru par meseci i postao sasvim drugi covek. Danijel je u zatvoru proveo godine, mladost, zivot. I da nije ubio devojku, on je napolje izasao kao opasan covek na neki nacin.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #122 : 29.11.2016. 22:01:36 »
Zanimljiv tekst:
http://www.newyorker.com/magazine/2016/12/05/rectify-is-a-quiet-marvel

Pohvaljena je serija od kritike..svaki lik je uradjen maximalno detaljno...postavljaju se neka pitanja da li je valjan sistem..npr.Kada Tedd skoro pa siluje Tawney..prakticno ne snosi nikakve posledice..dok u isto vreme Daniel lezi za ubistvo(i silovanje) koje mozda i nije pocinio...To su neka pitanja koja serija postavlja...pa imamo taj odnos Tawney prema Crkvi...itd..bas kompleksna serija..koja se bavi drustvenim problemima..Da ne pominjem..odlicne kadrove..gde nekad nisu ni potrebne reci da bi nam glumci docarali emociju..

Spoiler for Hiden:
Sta se meni najvise dopada u seriji ? Pa to sto i dalje ne znamo da li je Daniel ubica ili ne...taman pomislis da je super lik,kada on uradi ono Teddu...itd...ima gomila takvih primera,gde se u trenutku uveris da Daniel ipak ima nekih posledica,pa pimislis da je mozda stvarno on ubio Hannu...
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #123 : 29.11.2016. 22:40:31 »
Upravo to, serija je kompleksna i otkrivanje ubice nije u prvom planu. Bas kao i u The night of.

Spoiler for Hiden:
Inace mislim da Daniel nije ubica, samo nije mogao ostati normalan nakon toliko godina u zatvoru.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Rectify
« Odgovor #124 : 09.12.2016. 20:43:21 »
Boze, ova serija me unistava.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #125 : 12.12.2016. 20:50:01 »
Pogledana s4e6...Jos dve epizode do kraja,ako se ne varam...


Spoiler for Hiden:
Anyway...opet par dobrih recenica smo culi od Daniela..kad je pricao sa majkom i sa Chloe...Izvrsno napisan karakter...i dalje vidimo koliko su duboke njegove traume...mislim na onu scenu kada ga Chloe pita zasto ne bi isao na terapiju...jako realna i teska serija..to je sad sasvim jasno..nema isfolirane glume..samo surova istina...Svidja mi se sto do samog kraja vidimo tu Danielovu borbu sa samim sobom..nema onog..kao,sad sam izasao iz zatvora..nasao devojku..i sve je ok..ne..njemu je problem da vodi i normalan zivot..trazi vecu slobodu od majke...plasi ga terapija..bilo kakvo podsecanje na zatvorske dane ga plasi...to je realnost...

Ono sto mi je u ovoj epizodi bilo mucno za gledati..jeste scena sa Tedom Jr...Odlicno odglumljen lik tokom cele serije..Sad konacno vidimo da je ustvari svaki taj lik na neki nacin zrtva cele te situacije sa Danielom...
Postavlja se pitanje:"Da li i oni mogu da se prilagode toj situaciji otkad je on izasao iz zatvora ?"

Ocigledno NE...
Tako da su za mene oni svi zrtve..Ted Jr. vodi takodje borbu sa samim sobom poslednjih par epizoda...Onaj cikica na naduvavanje..ispred radnje..je samo metafora...Scene sa njim se pojavljuju u svakoj sezoni...dok svi ostali padaju,propadaju...on se i dalje njise na vetru...Cak i kada Ted uzme pusku da ga "ubije" ...rani samog sebe... :)  Jako mocna scena.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Rectify
« Odgovor #126 : 18.12.2016. 02:44:22 »
Dovršio sam prijevod sezone.
Trenutačno nemam vremena za prevođenje bilo čega, ali učinio sam iznimku jer ova serija je divna, a zadnja je sezona.
U nedostatku vremena nisam dovoljno kontrolirao, nadam se da svejedno nema previše grešaka u prijevodima.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Nabuko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Rectify
« Odgovor #127 : 19.12.2016. 16:49:40 »
Malo sam sokiran da je serija gotova. Bilo je materijala za sigurno jos jednu sezonu. Na kraju nije konkretno otkriveno ni ko je ubica, ni sta je bilo sa Danijelom itd.  :facepalm

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #128 : 19.12.2016. 19:33:44 »
Spoiler for Hiden:
Pa prilicno je jasno da je ubica onaj bogatas i da je sve uradjeno da se on oslobodi sumnji, a Danijel je samo bio zrtveno jagnje, u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu.

Ja ne mislim da im je trebala jos jedna sezona, iako mi je zao sto je serija zavrsena. Kraj je bio bas emotivan.  cry1

Offline retarder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #129 : 10.02.2017. 19:03:38 »
Malo sam sokiran da je serija gotova. Bilo je materijala za sigurno jos jednu sezonu. Na kraju nije konkretno otkriveno ni ko je ubica, ni sta je bilo sa Danijelom itd.  :facepalm
hvala na informaciji. upravo sam poceo da gledam pa me je to jako zanimalo.

Offline HeisenbergNS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #130 : 11.02.2017. 00:22:57 »
Kraj je otvoren, ali je smislen i dosledno završen, neposredno i tiho, kao i sama serija svih ovih godina.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Rectify
« Odgovor #131 : 11.02.2017. 18:46:31 »
Nikada se u seriji nije radilo o tome da li je Dani kriv ili ne. Ovo je jedno putovanje, ili deo putovanja slomnjenog coveka i njegova borba sa spoljasnim svetom.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #132 : 12.02.2017. 11:15:23 »
Tako je. Ja sam jos u prvoj sezoni razmisljao da necemo ni saznati ko je ubica na kraju, jer nije previse bitno. Mada su nam dali jasne smjernice ko bi to mogao biti...

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Rectify
« Odgovor #133 : 16.03.2017. 19:38:47 »
Meni je ovo bas dobro bilo, progutao sam u jako kratkom roku citavu seriju. Malo me sve to podsetilo na Six Feet Under, mozda ti dijalozi, radnja koje gotovo da nema..poenta u likovima sve u svemu dobra serija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Rectify
« Odgovor #134 : 04.06.2017. 20:00:56 »
Sa uživanjem sam kompletnu seriju slistio u nedelju dana.
Retko mi se dešava da mi radnja ovako legne i da me prosto vuče i da čim završim jednu epizodu, odmah puštam sledeću.
Hvala na izvanrednim prevodima  drinks




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline krema

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Rectify
« Odgovor #135 : 14.07.2023. 02:59:27 »
Meni se isto tako jako dopala serija, odlicna pre svega.

Offline r380rn

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
Odg: Rectify
« Odgovor #136 : 15.07.2023. 21:20:13 »
Jedna od retkih serija gde se imalo mozgati. Šteta što nema još dosta takvih.

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Rectify
« Odgovor #137 : 07.02.2024. 21:20:02 »
Setih se serije. Nedostaju serije sa ovakvim tempom i kvalitetom.