Autor Tema: Foundation  (Posjeta: 8312 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Foundation
« Odgovor #30 : 22.11.2021. 13:02:12 »
Pogledao i ja do kraja. Serija baš varira od vrhunskog (Carevi i Dekameron) do ubitačno lošeg i dosadnog (Terminus) do prosječnog (Gaal i Hari). Na kraju sam ipak zadovoljan i ne mislim postavljati velika očekivanja od druge sezone. Ovo je jedina serija koju sam ove godine pratio skoro tjedan za tjednom. To mi se dugo nije dogodilo.

Inače, zbog korona ograničenja, na setu je uglavnom smjelo biti do 60 statista i skratili su im rokove za snimanje - zato je sva akcija na Terminusu izgledala prilično skromnog, da ne kažem jadno.


Offline Behemoth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #31 : 28.11.2021. 15:51:35 »
Odgledao do kraja, meni je odlicna serija, dobro razradjeni likovi.
Cekamo drugu sezonu.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #32 : 30.12.2021. 17:55:08 »
Dodao sam varijantu titla za WEBRip.x265-ION265 za epizode 6 i 7.
Izgleda za ostale epizode iz ovog ripa odgovara originalni prijevod od zzoe (prelistavajući naprečac - u pokušaju da se ne spoilam).
Kod ovih titlova ništa nije mijenjano osim podešavanja tajminga (čisto pomjeranje).
Kod ta dva titla nema onoga "previously...", a koje ima u videu. Vjerovatno je to glavna razlika u verzijama. Ali to nije ni važno.
Nadam se da paše za još neku verziju.

Hvala, zzoe, na titlovima.

Pogledao prvih 6 i jako zadovoljan.
Odoh pogledati do kraja sezone, pa se javim s utiscima.

Imam osjećaj da ću se uskoro baciti i na čitanje Asimova, ako vrijeme dopusti.  :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #33 : 30.12.2021. 22:21:35 »
Dobra je serija i zahtijeva 100% pažnje. Nisam imao priliku čitati knjige i tamo je sigurno (kao i uvijek) doživljaj drugačiji, ali sve u svemu, meni je ovo OK.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #34 : 05.01.2023. 17:53:18 »

Offline Damirstap

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #35 : 07.09.2023. 18:59:44 »
Upravo odgledao prvu sezonu, odlicna  clapp, u iscekivanju komplet druge sezone...

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Foundation
« Odgovor #36 : 17.09.2023. 12:08:58 »
Druga sezona mi je dosta bolja od prve. Poboljšali su skoro sve što u prvoj nije valjalo ili nije bilo toliko zanimljivo, bar meni, uveli neke vrlo zanimljive likove. Gluma odrađena profesionalno, radnje uglavnom izvrsne. Više me nije briga prati li radnja knjige ili ne. U ovoj sezoni prometnuo se jedan drugi lik, što mi se jako svidjelo i volim kada lik iz "pozadine" ispadne centralni.

I dalje mislim da je priča o genetskoj dinastiji vrhunac cijele serije. Imamo produbljivanje starih likova i neke nove, odlične zaplete i jako dobru produkciju. Trojni carevi i Odmrzivač su i dalje savršeni. Također, radnja s Gaal i Salvor je dosta dobra s najavom za budućnost - Mula(c).

Jako me iziritiralo, skoro do mržnje prema seriji
Spoiler for Hiden:
kretensko poigravanje s gledateljima kad ubiju jednog lika pa ga ožive, pa ubiju deset likova pa ih ožive... koliko puta se to mora učiniti po sezoni? stvarno je nepotrebno

Sve u svemu, odlična sezona  smileyNO1