Serije > O serijama

Foundation

(1/8) > >>

maksi:

Opis:
U dalekoj budućnosti, ljudi naseljavaju na hiljade planeta u galaksiji. Svima njima vlada Galaktičko carstvo, čija je prestonica planeta Trantor. Grupa naučnika na čelu sa Hari Seldonom (Džered Haris), korišćenjem metode zvane psihoistorija, dolazi do zaključka da će Galaktičko carstvo propasti za nekoliko vekova. Da bi spasili čovečanstvo od milenijumskog perioda haosa posle pada carstva, oni predlažu osnivanje Zadužbine, koja bi čuvala sva znanja čovečanstva za buduće generacije.
Serija je ekranizacija čuvenih romana Ajzaka Asimova iz ciklusa 'Zadužbina', koji se smatraju osnovom naučne-fantastike.


Žanr: naučno-fantastična, drama
Kanal: Apple TV+
Godina: 2021.


IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

slaks:
Krenula je ova serija. Prve dve epozode su dostupne za gledanje.

amiS:
jako zanimljiv početak, kažu da dosta odudara od knjiga koje nisu posvećene likovima nego povijesnim zapisima. mislio sam da će biti lošije, ali nije bilo. zasad sam zadovoljan. početak jako sliči početku igre prijestolja i bojim se da bi moglo proći u smislu "Zima dolazi" aka ništa se neće dogoditi, iako se stalno najavljuje krah. pretpostavljam da će u narednim epizodama također biti više fokusa na likovima.

od likova su mi najbolji Hari Seldon i  carski trojac. gluma je na visokoj razini, kao i specijalni efekti. najdosadniji dio: Gaal i Harijev posvojeni sin.

Srky Boy:
Večeras ću pogledati prvu epizodu. Imam velika očekivanja iako priznajem nisam čitao knjige.

dragans:
Meni se dopalo. Gluma je odlična, specijalni efekti takođe.
Vidim da ljudi najviše kritikuju jer se previše od odstupilo od knjiga. Skoro sam dovršio prvu knjigu i jasno mi je zašto je to tako. Knjiga obuhvata veliki vremenski period i ima priče o jako puno likova. Prebaciti to doslovno u seriju bi tražilo previše glumaca i zbunjivalo bi ljude.
Vidjet ćemo dalje šta će biti, ali zasad je serija dobra.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju