Autor Tema: Foundation  (Posjeta: 8297 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Foundation
« : 19.01.2021. 13:13:45 »

Opis:
U dalekoj budućnosti, ljudi naseljavaju na hiljade planeta u galaksiji. Svima njima vlada Galaktičko carstvo, čija je prestonica planeta Trantor. Grupa naučnika na čelu sa Hari Seldonom (Džered Haris), korišćenjem metode zvane psihoistorija, dolazi do zaključka da će Galaktičko carstvo propasti za nekoliko vekova. Da bi spasili čovečanstvo od milenijumskog perioda haosa posle pada carstva, oni predlažu osnivanje Zadužbine, koja bi čuvala sva znanja čovečanstva za buduće generacije.
Serija je ekranizacija čuvenih romana Ajzaka Asimova iz ciklusa 'Zadužbina', koji se smatraju osnovom naučne-fantastike.


Žanr: naučno-fantastična, drama
Kanal: Apple TV+
Godina: 2021.


IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 27.09.2021. 22:35:45 zzoe »

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1183
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #1 : 24.09.2021. 21:39:30 »
Krenula je ova serija. Prve dve epozode su dostupne za gledanje.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Foundation
« Odgovor #2 : 26.09.2021. 09:47:46 »
jako zanimljiv početak, kažu da dosta odudara od knjiga koje nisu posvećene likovima nego povijesnim zapisima. mislio sam da će biti lošije, ali nije bilo. zasad sam zadovoljan. početak jako sliči početku igre prijestolja i bojim se da bi moglo proći u smislu "Zima dolazi" aka ništa se neće dogoditi, iako se stalno najavljuje krah. pretpostavljam da će u narednim epizodama također biti više fokusa na likovima.

od likova su mi najbolji Hari Seldon i  carski trojac. gluma je na visokoj razini, kao i specijalni efekti. najdosadniji dio: Gaal i Harijev posvojeni sin.

Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #3 : 26.09.2021. 15:51:42 »
Večeras ću pogledati prvu epizodu. Imam velika očekivanja iako priznajem nisam čitao knjige.

Offline dragans

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 43
Odg: Foundation
« Odgovor #4 : 26.09.2021. 17:18:46 »
Meni se dopalo. Gluma je odlična, specijalni efekti takođe.
Vidim da ljudi najviše kritikuju jer se previše od odstupilo od knjiga. Skoro sam dovršio prvu knjigu i jasno mi je zašto je to tako. Knjiga obuhvata veliki vremenski period i ima priče o jako puno likova. Prebaciti to doslovno u seriju bi tražilo previše glumaca i zbunjivalo bi ljude.
Vidjet ćemo dalje šta će biti, ali zasad je serija dobra.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #5 : 26.09.2021. 21:47:15 »
I meni se mnogo sviđa, priča, likovi i efekti, i što je za mene važno  ima i svemirskih brodova i letova, a nadam se biće i borbe između tih brodova, još jedna NF serija koja se ne dešava samo na planeti.

A najvažnije je to da nisam čitao knjigu pa mi ne smeta to odstupanje od knjige o čemu govorite :)
:murija:

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Foundation
« Odgovor #6 : 27.09.2021. 09:58:05 »
ne bi imalo smisla da prate knjige jer bi bilo suhoparno i dosadno, a valjda je i Appleu cilj da privuče što više gledatelja iz šire populacije, a ne samo najzagriženije fanove knjiga. snimili su seriju kakvu bi svatko danas snimio i to je najveći problem jer podsjeća na mnogo drugih.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Foundation
« Odgovor #7 : 27.09.2021. 11:18:47 »
Odlican pocetak

sad ce da izrone kojekakvi veliki stovatelji knjiga i na stotine njih koji su u svijetu instagrama procitali sve.  kokicekola

Offline tachijana

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski
Odg: Foundation
« Odgovor #8 : 27.09.2021. 13:47:16 »
Izdrzacu dok sve ne izadje, a onda sve odjednom :)

Offline JoxerTM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #9 : 29.09.2021. 15:14:02 »
ne bi imalo smisla da prate knjige jer bi bilo suhoparno i dosadno
Ako postoji pisac koji nije suhoparan i dosadan, to je Asimov.
I čoek se sad okreće u grobu. Ne zbog sadržaja, radi se o tipičnom američkom smeću kojeima voju publiku, nego zbog toga što taj i takav sadržaj reklamiraju njegovom ostavštinom.

Da je seriji naslov nešto drugo, a ne Foundation, nitko im riječ ne bi rekao.
Ovako je epl dao šamarčinu svima koji su očekivali Foundation, a ne razvučenu sapuničavu besmislicu.
Toka Koka

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Foundation
« Odgovor #10 : 29.09.2021. 17:17:25 »
Prva epizoda pojednostavljena, ali objašnjava suštinu Zadužbine, onako kako je Asimov to protkao kroz knjige - psihohistorija i pripreme za Enciklopediju Galaktiku, obe stvari djelo Harija Seldona (Jared Harris nije loš izbor za tu ulogu). Druga epizoda nema veze s mozgom, neki pokušaj SF-a koji mi se uopšte nije dopao. Nisam ja ni očekivao da će se knjige vjerno pratiti, jer to ne bi bilo interesantno većini gledalaca, ali sam se nadao barem da će zadržati duh Asimovljeve Zadužbine. Ne preostaje nam ništa drugo nego da se nadamo da će sledeće epizode biti bolje i da će uspjeti da opravdaju postupke jednog posve nezanimljivog lika, koji je dobio neočekivano veliki prostor u radnji serije.
Hvala na prijevodima.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #11 : 30.09.2021. 23:01:09 »
U svakom slučaju hvala za prevode.
:murija:

Offline zagy_2001

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Foundation
« Odgovor #12 : 03.10.2021. 10:06:46 »
Prve dvije epizode su mi bile odlične, ova treća mi je totalno rastegnuta.

Offline Marin VD

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #13 : 08.10.2021. 11:05:50 »
Obnovljeno za 2. sezonu

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Foundation
« Odgovor #14 : 08.10.2021. 18:40:19 »
Prve dvije epizode su mi bile odlične, ova treća mi je totalno rastegnuta.

istina, drugu polovicu 3. epizode sam gledao 4 dana koliko je bila dosadna. Zato mi je cijela četvrta super.

Obnovljeno za 2. sezonu
kul. planiraju imati 8. sezona

Offline Dejan Kastratovic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #15 : 08.10.2021. 22:20:02 »
Kompletni serijal ima 59 knjiga, većinu je pisao Asimov, a nešto su pisali drugi pisci po njegovoj ideji. Serijal knjiga se sastoji od tri podserijala: roboti, carstvo i zadužbina. Ovo sam naveo zbog toga da bi oni koji nisu pročitali videli o kakvom se to grandioznom delu radi, i serija je bogohuljenje tog serijala. Ovo je plitko komercijalno delo koje se , posle odgledane tri epizode, lažno reklamira kao Zadužbina. Ljudi, pa Demerzel je u originalu muško i podleže zakonima robotike!!! I nema klonova!
Ima još propusta, ali zbog spojlera, ne mogu da ih nabrajam. Sve u svemu, serija bi bila osrednja, ali da se ne zove Zadužbina.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1183
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #16 : 09.10.2021. 08:43:15 »
Knjige su knjige, a serije su serije, tako da ne preterujte sa ovim poređenima.

Offline JoxerTM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #17 : 09.10.2021. 16:11:16 »
A da oni promijene naslov serije u kvazifoundation kad su već izmasakrirali sadržaj?
Šta, drugi naslov bi bilo pretjerivanje?

Epl je jako dobro znao šta radi.
Prevario je obožavatelje i poštovatelje Asimova.

Ako je intelektualna razina njihove publike ne osnovna škola nego vrtić, pa onda nek odu snimati Narniju, a ne scifi masterpis.
Ili bi nam epl trebao reći ako vam se ne sviđa, imate knjige?
Za tu gnjilu kompaniju opravdanja nikakvog nema.
Toka Koka

Offline dragans

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 43
Odg: Foundation
« Odgovor #18 : 10.10.2021. 18:10:18 »
Po onome što sam do sada vidio serija bi se ladno mogla zvati "Imperija" umjesto "Zadužbina".
Pošto nisam čitao knjige (osim djelimično prvu) nisam baš vezan za ono što je u njima. I do sada mi se dopalo. Glumci su OK, specijalni efekti takođe. Radnja jeste ponekad malo spora, kao u 3.epizodi.
Zasad od mene ima prolaznu ocjenu i gledat ću je.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Foundation
« Odgovor #19 : 12.10.2021. 02:37:14 »
TWD-u, STD-u, Witcheru i ovome nesto fali. Obuzme me taj cudan osjecaj koji me prati gledajuci nabrojane. Svi zele da budu Game of thrones, umjesto da se fokusiraju na materijal. GoT je da se ne lazemo od prve epizode krenuo zestoko to sto su uprskali na kraju, uprskali su i jos jaci Lost, ali to su rariteti koji se dogode jednom u deset godina
Glavni problem je ocito u tome da se ovakvi projekti daju poznatijim i jacim imenima, ali pritom ne gledaju ko su ta imena. Ne moze covjek koji je radio na transformersima raditi na star treku, ne mogu ni scenaristi koji su radili na vampire diaries pisati ST. e pa ocito je da ne mogu ljudi koji su se vrtili oko superheroja i propalih nastavaka terminatora odraditi Fondaciju!
Jednostavno promase bit. a ovi su ga debelo promasili. nema filozofije, nema moralnih dilema, samo prazna skoljka koja se nazalost ponovo krije iza milionskog CGI-a. Ne znam sta bi se moglo promijeniti vec smo na pola sezone,  da ubacice do kraja jednu vrh epizodu i sa njom zamaskirati ostale.
Ne volim subjektivno dozivljena poredjenja knjiga (ni vlak u snijegu nije bio onakav kakav sam zamislio) ali da su ponudili jeftine trikove kao svaki genericni sci fi - jesu. steta

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Foundation
« Odgovor #20 : 12.10.2021. 20:21:45 »
TWD-u, STD-u, Witcheru i ovome nesto fali. Obuzme me taj cudan osjecaj koji me prati gledajuci nabrojane. Svi zele da budu Game of thrones, umjesto da se fokusiraju na materijal. GoT je da se ne lazemo od prve epizode krenuo zestoko to sto su uprskali na kraju, uprskali su i jos jaci Lost, ali to su rariteti koji se dogode jednom u deset godina
Glavni problem je ocito u tome da se ovakvi projekti daju poznatijim i jacim imenima, ali pritom ne gledaju ko su ta imena. Ne moze covjek koji je radio na transformersima raditi na star treku, ne mogu ni scenaristi koji su radili na vampire diaries pisati ST. e pa ocito je da ne mogu ljudi koji su se vrtili oko superheroja i propalih nastavaka terminatora odraditi Fondaciju!
Jednostavno promase bit. a ovi su ga debelo promasili. nema filozofije, nema moralnih dilema, samo prazna skoljka koja se nazalost ponovo krije iza milionskog CGI-a. Ne znam sta bi se moglo promijeniti vec smo na pola sezone,  da ubacice do kraja jednu vrh epizodu i sa njom zamaskirati ostale.
Ne volim subjektivno dozivljena poredjenja knjiga (ni vlak u snijegu nije bio onakav kakav sam zamislio) ali da su ponudili jeftine trikove kao svaki genericni sci fi - jesu. steta

Slažem se s napisanim. Ali, moramo shvatiti realnost. Nema više umjetničkih filmova, ni Evropljani ih više ne prave, a Ameri nikad ni nisu. Tako je naravno i sa serijama. Serije prave komercijalne kompanije kojima je na prvom mjestu profit - čini mi se da je svima na prvom mjestu profit u današnjem svijetu. Nema više Andreja Tarkovskog, nema više novih Stalkera, Solarisa (u stvari vidjeli smo američki Solaris koje je to bilo sra*e neopjevano), a ta plejada starih SF bardova kojima, naravno, pripada i Asimov, koji su pisali radi potrebe da izraze neke svoje poglede na svijet ili nešto drugo konkretnije, koji su pokušavali biti istinski vizionari, i nisu imali na umu profit. Danas "umjetnička" djela odobravaju računovođe, stručnjaci za marketing, pa čak i ti rijetki biseri, pomenuo si Igru prijestola, se kasnije polakome na profit, tako da je i G. Martin na kraju samo htio da omasti brk što više, pa je prodao prava za seriju, a od književnog finala na kraju nikad ništa.
Ako je za utjehu, bar nema reklama u scenama  rofl, npr. u Ted Lasso, svako malo nešto Applovo iskoči u prvi plan.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Foundation
« Odgovor #21 : 05.11.2021. 21:56:21 »
Ne znam kakve će biti preostale 2 epizode 1. sezone, vjerujem nešto u blockbuster stilu, ali ovo je za npr. Another Life ili nedaj Bože Lost in Space remek djelo. Da, Demerzel je Denil Olivo iz knjiga i nema u njima trijumvirata klonova koje vlada carstvom, ali ja nisam nezadovoljan ovom serijom, gledam na nju da je rađena po motivima Asimovljeve Zadužbine, a ne ekranizacija iste. Jednostavno, iskobeljali su se nekako, perfektno urađen zanatski rad, a na momente ima i određene dubine koja se mora poštovati, mislim npr. na kraj 8. epizode. Jeste da su to pojednostavljene dubine, ali hej, pričali smo o tome - nema više umjetničkih djela, samo manje i više kvalitetni sadržaji zabavnog karaktera.
Hvala na prijevodima.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Foundation
« Odgovor #22 : 06.11.2021. 12:35:12 »
pogledao epizode 5 do 8. Radnja s trojnim carem mi je najbolja, vrhunska. s Gaal su malo usrali sad u zadnjoj epizodi i čini se da služi samo kao poveznica za radnju, dok mi je radnja na Terminusu i priča oko Solange vrlo čudna i loše odrađena. kao da je druga serija. I ja sam vrlo zadovoljan

Offline zixxx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #23 : 07.11.2021. 14:02:45 »
Kompletni serijal ima 59 knjiga, većinu je pisao Asimov, a nešto su pisali drugi pisci po njegovoj ideji. Serijal knjiga se sastoji od tri podserijala: roboti, carstvo i zadužbina. Ovo sam naveo zbog toga da bi oni koji nisu pročitali videli o kakvom se to grandioznom delu radi, i serija je bogohuljenje tog serijala. Ovo je plitko komercijalno delo koje se , posle odgledane tri epizode, lažno reklamira kao Zadužbina. Ljudi, pa Demerzel je u originalu muško i podleže zakonima robotike!!! I nema klonova!
Ima još propusta, ali zbog spojlera, ne mogu da ih nabrajam. Sve u svemu, serija bi bila osrednja, ali da se ne zove Zadužbina.
59?
Kao neko ko je knjige (7) "progutao" (jedino se mučim sa ovim drugim piscima (3 knjige) koji su pokušali da dopune Asimova svojim nastavcima), da li si ozbiljan ili ti se prst omaknuo na tastaturi?

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Foundation
« Odgovor #24 : 07.11.2021. 16:02:33 »
ubacice do kraja jednu vrh epizodu i sa njom zamaskirati ostale.

Nego sta ce.  7 epizoda nicega i 8. odlicna da zamaze oci. 2 epizode do kraja sezone mozda finale bude takodjer dobro i tu smo po 2 dobre epizode po sezoni ala Westworld..


Spoiler for Hiden:
Kad je robotica izvrsila ubojstvo mislim da su puristi poceli cupati preostalu kosu sa glava :D

Ono sto je STD za trek ovo je za Fondaciju. Kraj se blizi sve u svemu nista, Emperor Day je dobar jer Pace iznosi ulogu. Na terminusu mi je situacija bila bolja dok se nisu pojavili oni (kojima ni ne znam ime). Gail naporan lik. Jarred Harris je trebao da bude u 6. sezoni The Expanse, a ne u ovom polusmecu

Vidjecemo mozda u 2. sezoni nauce iz gresaka, materijala ima

Offline Dejan Kastratovic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #25 : 09.11.2021. 13:17:54 »
Kompletni serijal ima 59 knjiga, većinu je pisao Asimov, a nešto su pisali drugi pisci po njegovoj ideji. Serijal knjiga se sastoji od tri podserijala: roboti, carstvo i zadužbina. Ovo sam naveo zbog toga da bi oni koji nisu pročitali videli o kakvom se to grandioznom delu radi, i serija je bogohuljenje tog serijala. Ovo je plitko komercijalno delo koje se , posle odgledane tri epizode, lažno reklamira kao Zadužbina. Ljudi, pa Demerzel je u originalu muško i podleže zakonima robotike!!! I nema klonova!
Ima još propusta, ali zbog spojlera, ne mogu da ih nabrajam. Sve u svemu, serija bi bila osrednja, ali da se ne zove Zadužbina.
59?
Kao neko ko je knjige (7) "progutao" (jedino se mučim sa ovim drugim piscima (3 knjige) koji su pokušali da dopune Asimova svojim nastavcima), da li si ozbiljan ili ti se prst omaknuo na tastaturi?

Da zaista, Foundation univerzum sadrži 59 dela koja su povezana u jednu veliku priču o Carstvu i samim tim i Zadužbini. Redosled čitanja i imena tih dela su navedena na sledećem linku: https://en.wikipedia.org/wiki/Foundation_series#Other_authors
Na ovaj spisak su uvrštena i dela drugih autora koji su pisali o Carstvu i Zadužbini poštujući Asimljovljeve zamisli i postulate.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #26 : 10.11.2021. 13:35:55 »
Prvo moram reći da nisam oduševljen serijom na način na kakav sam bio nakon prve dvije epizode, jer to nije ono što sam očekivao, ali mi se serija i dalje sviđa samo na drugi način :). Drugo, čitajući vaše postove sjetio sam se da imam preko 200 knjiga u html formatu sa nekog Polarisovog izdanja na CD-u što mi je dao jedan drug, i vidim da ima seriju "Roboti-carstvo-zadužbina" sa 16 naslova... sad posle dužeg vremena opet mogu nešto da čitam :)

1. SABRANI ROBOTI, Asimov Isak
2. ČELIČNE PEĆINE, Asimov Isak
3. GOLO SUNCE, Asimov Isak
4. ROBOTI ZORE, Asimov Isak
5. ROBOTI I CARSTVO, Asimov Isak
6. SVEMIRSKE STRUJE, Asimov Isak
7. ZVEZDE PRAH NEBESKI, Asimov Isak
8. KAMIČAK NA NEBU, Asimov Isak
9. U SUSRET ZADUŽBINI, Asimov Isak
10. PRELUDIJUM ZA ZADUŽBINU, Asimov Isak
11. ZADUŽBINA, Asimov Isak
12. ZADUŽBINA I CARSTVO, Asimov Isak
13. DRUGA ZADUŽBINA, Asimov Isak
14. NA RUBU ZADUŽBINE, Asimov Isak
15. ZADUŽBINA I ZEMLJA, Asimov Isak
16. STRAH ZADUŽBINE, Benford Gregori
:murija:

Offline Dejan Kastratovic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Odg: Foundation
« Odgovor #27 : 19.11.2021. 13:55:14 »
Sinoć sam odgledao i devetu epizodu serije, i kad sam mislio da ne može gore, uspeli su da je izmasakriraju. Ovo definitivno ne spada više u A+ produkciju, gluma je na nivou amaterskog pozorišta. Efektima (CGI) je naglo pao nivo u devetoj epizodi, apsolutno su neuklopljeni u okolinu.
Spoiler for Hiden:
Bitka na Terminusu, pred kraj epizode je katastrofalno loša, dijalozi očajni. Svi leže po planeti razbacani, bude se u isto vreme, ponašaju se kao ovce iz kadra u kadar. Kostimi boraca su kožni, vatre gore na sve strane na planeti gde drveta nema. Glavna Lovkinja dolazi i preuzma kontrolu, a ostali blenu u nju, niko da zapuca. Posle je ova strelom pogodi u vrat, takođe je niko ne sprečava, opet svi blenu. Svi su zbunjeni konstantno.
A klonirani carevi su posebna priča. Em što u knjigama ne postoje klonirani carevi, nego što su u knjigama samo marionete kojima upravlja Demerzel, nego su ovde glavni likovi i sve se vrti oko njih.

Ne, jednostavno su trebali da sednu i da napišu novi scenario, a ne ovako su razapeti između preobimnog i kompleksnog Asimovog dela i pokušaja da napišu nešto originalno i onda su se apsolutno izgubili.
Ovo očigledno više ne funkcioniše.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Foundation
« Odgovor #28 : 20.11.2021. 20:56:00 »
Eto, završi prva sezona. Vjerujem da niko njome nije oduševljen, nisam ni ja, ali ne treba biti ni prestrog. Ipak smo dobili jednu solidnu SF seriju u svemiru, ruku na srce i zadnja sezona The Expanse nije nešto, a o ovim dvjema Netflixovim (Lost in Space i Another Life) ne treba ni trošiti riječi. Za nas ljubitelje svemirskih putovanja i vanzemaljskih civilizacija, mislim da je ok. Od 1-5 moja ocjena bi bila 3+. Ono što ne mogu da shvatim, i čak me i brine da je u seriji pogažena najveća tekovina Isaka Asimova, njegovi zakoni robotike. Ipak je ovo serija po motivima Asimovljevih djela.
Što se tiče zadnje epizode, sigurno ima bar 15min viška, a sa samim krajem bojim se ne znaju šta će ni kreatori serije. Nadam se da će nešto valjano smisliti za iduću sezonu. Evidentno je da je ovo trebao da radi neko jači, jer iako cijenim prva dva filma iz Terminator serijala, a pogotovo najbolju Betman trilogiju, ipak to nisu klasici SF-a, ali tako je kako je.
Nadam se da će druga sezona biti bolja.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Foundation
« Odgovor #29 : 21.11.2021. 00:30:36 »
Eto, završi prva sezona. Vjerujem da niko njome nije oduševljen, nisam ni ja, ali ne treba biti ni prestrog. Ipak smo dobili jednu solidnu SF seriju u svemiru, ruku na srce i zadnja sezona The Expanse nije nešto, a o ovim dvjema Netflixovim (Lost in Space i Another Life) ne treba ni trošiti riječi. Za nas ljubitelje svemirskih putovanja i vanzemaljskih civilizacija, mislim da je ok. Od 1-5 moja ocjena bi bila 3+. Ono što ne mogu da shvatim, i čak me i brine da je u seriji pogažena najveća tekovina Isaka Asimova, njegovi zakoni robotike. Ipak je ovo serija po motivima Asimovljevih djela.
Što se tiče zadnje epizode, sigurno ima bar 15min viška, a sa samim krajem bojim se ne znaju šta će ni kreatori serije. Nadam se da će nešto valjano smisliti za iduću sezonu. Evidentno je da je ovo trebao da radi neko jači, jer iako cijenim prva dva filma iz Terminator serijala, a pogotovo najbolju Betman trilogiju, ipak to nisu klasici SF-a, ali tako je kako je.
Nadam se da će druga sezona biti bolja.

Potpisujem sve

Dodao bih da mi je serija ipak ispala malo bolja, ali opet prekasno 6-7 sati materijala su nas mrcvarili sa glupostima moglo je mnogo bolje da se sve to odradi. a imam i osjecaj da nisu osakatili djelo da bi ispalo jos gore, ali ima par dobrih promjena npr. klonovi, odlicno takodjer Hari Seldon sa hologramom. Demerzel isto (osim dijela da ubija isto nista, ali vajda je teorija da ju je Cleon 1. reprogramirao na Deutschland uber alles) Ne bih volio da ispadne da Demerzel ipak vodi carstvo iz sjene..

Najjaca scena sezone kad Space Hitler Day obavi razgovor sa Azurom.. jezivo