Autor Tema: Tiny Pretty Things  (Posjeta: 892 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marin VD

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Tiny Pretty Things
« : 14.12.2020. 12:21:20 »

Opis:
Po romanu Dhonielle Clayton i Sona Charaipotra stiže ‘Tiny Pretty Things’ koju strani mediji opisuju kao miks hit serije ‘Pretty Little Liars’ i filma ‘Black Swan.’ Radnja je smještena u elitni krug mladih plesača na baletnoj akademiji. U fokusu je mlada djevojka Neveah koja pokušava navigirati kroz iznimno kompetitivni svijet baleta prožet mračnim trajnama i tragedijama koje slijede nakon što jedna od najboljih učenica misteriozno premine.

Izvor: journal.hr

Žanr: drama, misterij, triler
Kanal: Netflix
Godina: 2020.

IMDB
TVDb
Wikipedia

« Zadnja izmjena: 14.12.2020. 15:09:03 maksi »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Tiny Pretty Things
« Odgovor #1 : 14.12.2020. 18:40:31 »
Izašla je sa titlovima HR ali ako je ovo Netflix neki odgovor na ovo onda super ili je ovo neka sapunjara u najavi.. Budem dao ženi da gleda, pa virnuću malo sa njom..
iShare, noProfit


Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: Tiny Pretty Things
« Odgovor #2 : 31.01.2021. 10:55:36 »
Jutros sam neispavan jer sam prošle noći neplanirano morao jednu za drugom pogledati posljednje tri epizode sezone, morao sam  saznati who did it...  :o

Uz jutarnju kavu najprije sam se pak začudio da serija nema svoju temu ovdje na forumu, a tek onda prvi put otkrio ovaj podforum...  rofl

Uglavnom, baš me ugodno iznenadila serija. Najprije mi se činila onako, može proći (možda...), a onda je uhvatila ritam i primila me. Ima kriminalističkih elemenata (s nekoliko neočekivanih obrata u te spomenute tri zadnje epizode), sapuničastih zaplotnjaštva (koja mi se, međutim, kao laiku čine prilično realnim za "mjesto radnje"), plus u svakoj epizodi najmanje jedna vrhunska baletna točka, odlično otplesana, snimljena i režirana (opet, iz moje laičke perspektive - možda bi baletani imali primjedbe).

Zapravo me začudila relativno niska ocjena ukupna ocjena na IMDB-u: slažem se s mnogim argumentima u komentarima, ali mješavina sastojaka koju sam naveo dovoljno mi je dobra da bih očekivao, recimo, barem 6.5-7.

Nisam gledao ni Pretty Little Liars ni Flesh and Bone, pa ne mogu s tim usporediti (kao ni s Black Swan, koji sam bio počeo gledati, ali mi je bio prekonfuzan i mračan). Ali skoro da mi se dopalo poput Mozart in the Jungle. S tim da je Mozart prepun uvrnute komike (a la Northern Exposure?), a ovi od humora nemaju ni h -ovi zato imaju frustriranu policajku koja mora glavom kroz zid da riješi slučaj.

 smileyNO1



Tags: