Autor Tema: Repetitivnost istih serija na različitim TV programima  (Posjeta: 1841 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Josip Rakić-Rale

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • Prevoditelj SCI-FI serija/filmova
Eto, vidim, fascinantno, i HRT i RTL prikazuju Umorstva u Midsomeru vikendom, termin nakon termina.
Sad, je li to kakav dogovor između televizija, ne znam. Ali pazite, na HRT-u 2 završava u 12:20, i taman onda u 12:25 počinje na RTL-u.

Slično možemo reči i za Zločinačke umove, koji, iako ne u istom terminu, prikazuju se na obje televizije. (HRT2 i RTL2)

Koliko se sjećam, donedavno su se također prikazivali na RTL-u i ne znam prikazuju li se još uvijek (ne znam točno kojem, ali jesu) Zakon i red; Odjel za žrtve.
Ista ta serija se prikazuje u noćnom terminu na HRT-u 2.

Sad na zaključak/pitanje:
Je li to nedostatak originalnosti RTL-ovih urednika, ili nešto drugo, u dogovoru da obje televizije emitiraju iste serije...

Offline milankladovo@gmail.com

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Odg: Repetitivnost istih serija na različitim TV programima
« Odgovor #1 : 07.02.2021. 01:34:30 »
Pa šta tako i kod nas u Srbiji između Superstar tv i RTS-a
Razlika je ponekad samo jedan dan za istu seriju

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Repetitivnost istih serija na različitim TV programima
« Odgovor #2 : 07.02.2021. 15:06:31 »
ne vjerujem da je u pitanju dogovor. vjerojatno vide da je gledanost dobra pa svatko hoće komad kolača.

ko što sve tri kuće imaju Dnevnik pa su isto pomicali termine, produljivali ih i ne znam šta sve ne.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Repetitivnost istih serija na različitim TV programima
« Odgovor #3 : 07.02.2021. 15:13:31 »
Mislim da se to jednostavno nađe u ponudi onih koji imaju prava distribucije.
I ako neko želi ekskluzivna prava emitiranja mora platiti više. TV kuće se vjerovatno odluće na jeftiniju varijantu, a onda onda distributeri prodaju i drugom - kao što amiS reče, serija koja garantira određenu (dobru) gledanost, pa razmišljaju "zašto da ne?"...

Offline milankladovo@gmail.com

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Odg: Repetitivnost istih serija na različitim TV programima
« Odgovor #4 : 12.02.2021. 19:56:26 »
ne vjerujem da je u pitanju dogovor. vjerojatno vide da je gledanost dobra pa svatko hoće komad kolača.

ko što sve tri kuće imaju Dnevnik pa su isto pomicali termine, produljivali ih i ne znam šta sve ne.

Baš tako

Tags: