Autor Tema: Hannibal  (Posjeta: 60653 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #210 : 19.07.2015. 23:10:22 »
Odlična epizoda. Vrijedilo je istrpjeti neke malo lošije dijelove ove sezone da dođemo doovoga.  :)  Biće šteta ako ne bude još jedna sezona.

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #211 : 19.07.2015. 23:17:04 »
...Vrijedilo je istrpjeti neke malo lošije dijelove ove sezone da dođemo doovoga.  :)  Biće šteta ako ne bude još jedna sezona.

A kakav je tek trailer za sljedeću epizodu... Sad se tek veselim, :)

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Hannibal
« Odgovor #212 : 07.08.2015. 21:01:57 »
Znam da negdje postoji tema gdje se javi ako treba npr. ispraviti red epizoda, ili da koja fali s popisa i sl. ... ali ja je sad nemrem naći (krenuvši u traženje s početne stranice foruma  :) ).

Pa ću ja to obaviti ovdje, znam da će i ovako doći do budnih očiju modovlja ;) : elem, naslovi 9. i 10. epizode su zamijenili mjesta.
9. je  "And the Woman Clothed with the Sun         ", a 10. "And the Woman Clothed in Sun".

Evo, piše.  :u-lala


sređeno
« Zadnja izmjena: 07.08.2015. 21:04:43 maksi »
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #213 : 26.08.2015. 23:11:51 »
Mala najava za zadnju epizodu...


Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Hannibal
« Odgovor #214 : 28.08.2015. 15:55:41 »
Kakav kraj! 10/10

Spoiler for Hiden:
Nakon meni licno dosadnog poglavlja o Dolarhajdu, (iako je gluma bila savrsena) ovo je odlican kraj. Samo sada nema nade ni materijala za dalje. Verovatno su snimli dva kraja, jedan u slucaju otkazivanja a drugi ako bude bilo obnove) I muzika u posledjoj sceni je savrsena (http://www.youtube.com/watch?v=e5f8dMw_Zz4). PS:Posle spice ima jos jedna scena.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #215 : 28.08.2015. 16:30:25 »
Kraj je odličan.

Tko još nije pogledao, neka ne zaboravi gledati do kraja odjave, skroz, kad sva slova odu...  :pevusi:   ;D

EDIT:
Sad sam vidjela da je i Homer napisao isto u sp.   smileyNO1
« Zadnja izmjena: 28.08.2015. 16:32:30 lille »

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #216 : 28.08.2015. 18:39:59 »
Jebemti. Kakav kraj.


Spoiler for Hiden:
Mislim da mi je ovo najbolji kraj neke serije koji sam ikad gledao.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #217 : 28.08.2015. 22:29:29 »
Holy f**k. Ali, znao sam. Da će biti ovako dobar, ne. Ali da će se dogoditi nešto ovako veliko, oh da.
Veliki tekst u spoileru:

Spoiler for Hiden:
Davnog 11.7. na ovaj forum u ovu temu stavio sam svoju teoriju. Oh, ispala je točna. Ali toliko točna da se sam sebi smijem, naravno, ponosno. Staviti ću samo dio te teorije, a ako želite cijeli post, na sedmoj je stranici.
Citat:
No, ova očigledno zadnja epizoda zaslužuje i spektakularnu finalnu epizodu, pogotovo u slučaju da je ovo i trebala biti zadnja sezona, te je Fuller sve već isplanirao. S03E13 zove se "The Wrath of the Lamb". Zanimljivo, zar ne? (Ovo čak neću ni povezivati sa "Silence of the Lambs", jer možda zaista nemaju veze jedno s drugim).
Uglavnom, to wrap this up, vjerujem da je ovo jedan zanimljiv način NBC-ja da nas ostavi u šoku nakon zadnje epizode serije. Vjerujem da je Fuller ovo isplanirao. Vjerujem da se u gnjevu janjeta skriva konačan pad našeg nam voljenog i dragog, doktora Hannibala Lectera.
Bravo, Kruno. Ova zadnja rečenica, "pad našeg nam voljenog i dragog, doktora Hannibala Lectera." u kojoj je riječ pad bila metafora za svršetak, tj. smrt, se ironično i doslovno ostvarila.
Zadnja scena sa Bediliom definitivno po meni nije naznaka da je Hannibal živ. Ovo nije True Detective i one planine nisu ćorci (joke's on you, Pizzolatto) tako da je suludo vjerovati da su Hannibal i Will preživjeli. Bedilia se, sama sebi, servirala. Iako mi se Bedilia čini pre ne-važnim likom za završetak ove serije. No, nakon svega, Fulleru možemo dopustiti barem to.
Kad smo već kod Bryana Fullera, svaka mu čast na ovome i iako sam uspio skužiti igru iste sekunde kad je NBC """"otkazao""" seriju (dobro, možda previše navodnika) uvijek ću biti fasciniran ovom epizodom i cijelokupnim trima sezonama.

A budućim Fannibalima želim užitak u ovoj seriji.
P.S. Budući Fannibali, imajte vrećicu za povraćanje blizu sebe tijekom prve sezone. Treba vam da se naviknete.

Spoiler for Hiden:
A sad idemo na Mr. Robota.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #218 : 28.08.2015. 22:31:53 »
Također, javno priznajem svoje mišljenje da je kraj "Hannibala" ljepši od kraja "Breaking Bada".

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #219 : 28.08.2015. 22:41:38 »
Također, javno priznajem svoje mišljenje da je kraj "Hannibala" ljepši od kraja "Breaking Bada".

Mislim da ovo i sam mogu potvrditi.  :)

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Hannibal
« Odgovor #220 : 30.08.2015. 21:16:50 »
Kaze Fuller za finale
Spoiler for Hiden:
da je ovako i planirao da zavrsi bez obzira na to da li je 3. sezona posladnja ili ne.
I on kaze da je muzika na kraju u stilu Jamesa Bonda :)
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #221 : 30.08.2015. 22:40:38 »
Kaze Fuller za finale
Spoiler for Hiden:
da je ovako i planirao da zavrsi bez obzira na to da li je 3. sezona posladnja ili ne.
I on kaze da je muzika na kraju u stilu Jamesa Bonda :)
Pročitah. Članak je na Variety-ju. Evo linka.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Hannibal
« Odgovor #222 : 04.09.2015. 11:06:27 »
nisam planirao pogledati treću sezonu (zapravo su ovo bile 3. i 4. sezona) jer sam bio razočaran što je serija otkazana, a tek je trebalo doći ono najbolje. ali čitao sam vaše komentare za kraj, pa reko da ipak odgledam.

uglavnom sam preletio sezonu, odlična mi je.
kraj (dobro razmišljanje, TimeLordHR)
Spoiler for Hiden:
naslućivao sam tako nešto jer ste se svi šokirali. nadam se da su Grah i Hanči stvarno mrtvi jer ne bi htio da za par godina serija dobije nastavak pa da jedan on njih bude živ.
kraj poslije špice
Spoiler for Hiden:
nisam uopće skužio, tj. vidio, da si je Scully odrezala nogu. mislio sam da je to na stolu serivran Zmajev rep - posljednji Hanibalov dar njoj. čak sam triput gledao tu zadnju scenu i nisam shvatio da je to noga. može netko objasniti zakaj si je nogu odrezala i servirala? znam da je rekla Hanibalu da zna da je želi pojesti - ono kad su bili u Firenci.
Crveni Zmaj
Spoiler for Hiden:
uopće nisam prepoznao da je to Thorin Hrastov Štit iz Hobita! dobro je odglumio.

zašto je serija otkazana/propala? - previše se bavila stilom i umjetnošću, nepotrebno puno usporenih kadrova, često nepovezanih s ičim, previše dubokoumnih, filozofskih, odugovlačujućijih dijaloga. to je neprobavljivo za prosječnog američkog tv-konzumenta i shvaćam zašto bi to netko mogao smatrati preseravanjem.

zaključak: bez obzira na to što mi se serija svidjela, žao mi je što sam potrošio vrijeme na nju jer sam čekao radnju s Clarice, kad je Hanibal (Antonije Hopkins) bio stvarno zastrašujuć.


Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #223 : 04.09.2015. 11:55:37 »

kraj poslije špice
Spoiler for Hiden:
nisam uopće skužio, tj. vidio, da si je Scully odrezala nogu. mislio sam da je to na stolu serivran Zmajev rep - posljednji Hanibalov dar njoj. čak sam triput gledao tu zadnju scenu i nisam shvatio da je to noga. može netko objasniti zakaj si je nogu odrezala i servirala? znam da je rekla Hanibalu da zna da je želi pojesti - ono kad su bili u Firenci.


Spoiler for Hiden:
Zato što ni ona ne može bez Hannija. Toliko je trubila Willu kako njih dvojica ne mogu jedan bez drugoga, a na kraju je samoj sebi skočila u usta,  ;D. Druga solucija je da ga je htjela preduhitriti jer je to bilo neizbježno, ali sudeći po izrazu lica dok sjedi za stolom, ne bih se kladila...  ;)
Kako nisi vidio da fali jedna noga?  ???

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Hannibal
« Odgovor #224 : 04.09.2015. 13:19:51 »
^
Spoiler for Hiden:
znači, ipak se zaljubila u njega, okej.
Citat:
Druga solucija je da ga je htjela preduhitriti jer je to bilo neizbježno, ali sudeći po izrazu lica dok sjedi za stolom, ne bih se kladila...
čekaj, misliš da joj je Honey odrezao nogu? jel taj stol bio postavljen za dvoje? uopće nisam o tom razmišljao, a ne da mi se opet skidat epizodu.

Citat:
Kako nisi vidio da fali jedna noga?
nemam pojma, gledao sam na TV-u (i još dvaput baš pozorno) i mislio sam da je to rana od metka ili uboda nožem  :ne-zna valjda sam umislio da je takva haljina, da prekriva donji dio noge.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #225 : 04.09.2015. 13:29:07 »
^
Spoiler for Hiden:
znači, ipak se zaljubila u njega, okej.
Citat:
Druga solucija je da ga je htjela preduhitriti jer je to bilo neizbježno, ali sudeći po izrazu lica dok sjedi za stolom, ne bih se kladila...
čekaj, misliš da joj je Honey odrezao nogu? jel taj stol bio postavljen za dvoje? uopće nisam o tom razmišljao, a ne da mi se opet skidat epizodu.
Spoiler for Hiden:
Sama si je odrezala nogu i čekala da Will i Hannibal dođu po nju. Doslovno je - servirala sama sebe samu sobom. Ugh komplicirano ko fizika Hannibala.
A i što se tiče tvog ranijeg postova, amiS,
Spoiler for Hiden:
1.) Meni su se slo-mo šalice baš svidjele da ti budem iskren.
2.) Hvala na komplimentu o dobrom mišljenju.
3.) Da, također, definitivno ne želim da serija oživi u obliku 4. sezone ili filma. Ako se mene pita, oni su mrtvi. Revival ili ne, oni su mrtvi. Postoji četvrta sezona? Super. Za mene - oni, su mrtvi.
I zato mi je kraj bolji od bilo kojeg.
« Zadnja izmjena: 04.09.2015. 13:30:43 TimeLordHR »

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #226 : 04.09.2015. 13:32:01 »
Feast yourselves, Fannibals
(and those who are not Fannibals but just want to listen to some good music)

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #227 : 04.09.2015. 19:07:58 »
^
Spoiler for Hiden:
znači, ipak se zaljubila u njega, okej.
Citat:
Druga solucija je da ga je htjela preduhitriti jer je to bilo neizbježno, ali sudeći po izrazu lica dok sjedi za stolom, ne bih se kladila...
čekaj, misliš da joj je Honey odrezao nogu? jel taj stol bio postavljen za dvoje? uopće nisam o tom razmišljao, a ne da mi se opet skidat epizodu.

Citat:
Kako nisi vidio da fali jedna noga?
nemam pojma, gledao sam na TV-u (i još dvaput baš pozorno) i mislio sam da je to rana od metka ili uboda nožem  :ne-zna valjda sam umislio da je takva haljina, da prekriva donji dio noge.

 ;D

Spoiler for Hiden:
Ma nije Hanni odrezao, sama si je odrezala nogu i čeka da dođu, ali se zeznula. Stol je postavljen za četvero, :). Ovo što sam rekla kao drugu soluciju bilo je u smislu da se bojala da će Hanni ionako to napraviti, ali to mi ne pije vodu jer je izgledala prezadovoljno.
Kako možeš ne vidjeti ovo:

 ;D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Hannibal
« Odgovor #228 : 04.09.2015. 21:31:12 »
hhh

Spoiler for Hiden:
meni to i dalje izgleda kao modni prorez na haljini  ;D

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #229 : 06.09.2015. 13:36:51 »
Odličan kraj.

Spoiler for Hiden:
Ne verujem da je Hannibal mrtav iz prostog razloga što ako je ovo povezano sa knjigama a jeste, Hannibal mora biti živ. Jer se posle Crvenog Zmaja odigravaju Jaganjci i cela ta priča sa Klarise.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Hannibal
« Odgovor #230 : 09.10.2015. 00:23:29 »
Evo zavrsih i ja ovu trecu sezonu. Meni je ova mozda i najbolja bila, prvi dio mozda bolji nego drugi. Vizuelno je serija stvarno fenomenalna.

Strašno mi se dopao glumac koji je glumio Čiltona, baš je odlično obavio posao i prikazao Čiltona što je odvratnije mogao. Ja sam se ipak nadao da će on malo bolje proći, jer sam navijao za njega ali eto.  ;D

Kraj fenomenalan, dopala mi se after credits scena baš.

Sve u svemu odlična serija, jedna od najboljih, šteta što nije imala širu publiku, ovako vjerovatno nećemo nikad dobiti nastavke.

Hvala za prevode!
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline belpH.77

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • sta te interesuje, a ti pitaj :)
Odg: Hannibal
« Odgovor #231 : 31.01.2016. 23:59:56 »
s obzirom da je otkazana, da li je vredi gledati? trazim nesto novo da krenem, pa me interesuje da li je mozda ovo to nesto...

hvala
> dum spiro spero <

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Hannibal
« Odgovor #232 : 01.02.2016. 01:17:50 »
s obzirom da je otkazana, da li je vredi gledati? trazim nesto novo da krenem, pa me interesuje da li je mozda ovo to nesto...

hvala

O, da. Najbolja serija u prethodnoj godini. Definitivno lektira moderne televizije.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #233 : 28.03.2016. 17:27:07 »
kraj je upravo onakakv kakve imaju sve serije koje se ne nastavljaju, dakle ništa spektakularno
završni obračun je da prevedem srpsku poslovicu na engleski
Spoiler for Hiden:
"tu bed miloš ded"