Autor Tema: Lupin  (Posjeta: 3499 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Lupin
« : 25.09.2020. 14:42:11 »

Opis:
Omar Sy tumači ulogu Asana Diopa u seriji baziranoj na poznatim francuskim romanima o džentlmenu i lopovu Arsenu Lupenu, majstoru prerušavanja. Nadahnut pustolovinama Arsena Lupena kreće u osvetnički pohod zbog nepravde koju je njegovom ocu nanela imućna porodica.


Žanr: kriminalistička, drama
Kanal: Netflix
Godina: 2021.


IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 21.01.2021. 11:01:53 maksi »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Lupin
« Odgovor #1 : 08.01.2021. 18:24:12 »
Izašlo svih 5 epizoda na "tržište" sa HR titlovima. Nemam neka očekivanja ali bude se pogledalo za vikend..
iShare, noProfit


Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Lupin
« Odgovor #2 : 13.01.2021. 20:51:22 »
Izašlo svih 5 epizoda na "tržište" sa HR titlovima. Nemam neka očekivanja ali bude se pogledalo za vikend..

Na IBDM piše da ima 7 epizoda!!!

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Lupin
« Odgovor #3 : 14.01.2021. 19:30:58 »
Netflix se ciganiše i nije pustio ostatak, pustio je samo 5 epizoda. Pogledao sam ih..pa onako, limunada, već manje više ispričano, Srbi opet negativci i tako..
iShare, noProfit


Offline bianconeriSRB

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
Odg: Lupin
« Odgovor #4 : 21.01.2021. 22:52:47 »
Serija je glupost. Još na početku kada ga proveravaju na Wikipediji je sam početak mog kraja gledanja ove serije...
Pazi da bi muzej kao što je Luvr tek tako olako na Wikipediji proveravao ko je ko pogotovo za milionske licitacije, važi. Kao da smo 2000-ta godina.
Nakon toga ima još par neozbiljnih propusta, ali da ne navodim i kvarim gledajte, pa sami procenite da li vam se sviđa serija ili ne.
Spoiler for Hiden:
A tek onaj pandur kako na keca otkriva da je anagram ili kako se već zove to kada ispretura slova i ispadne Arsène Lupin, jezivo. :D

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Lupin
« Odgovor #5 : 01.02.2021. 15:50:13 »
Serija je obnovljena za drugu sezonu.

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: Lupin
« Odgovor #6 : 04.02.2021. 10:09:26 »
Meni je odlična serija.
Sviđa mi se stalna igra na račun tih priča/romana o Lupinu i inspiracija njima, a da je zapravo nešto skroz drugo.
BianconeriSRB, da si pogledao dalje, razjasnila bi ti se u daljnjim epizodama informatička razina prevare organizatora aukcije.
A ljudi koji u tri i pol minute (da ne kažem sekunde) preslaguju anagrame - ima. Ja znam dvojicu.
Uopće nisam primijetio ovo što veli Nenad da su (opet) Srbi negativci, valjda sam išao do frižidera kad se spominjala nacionalnost, načelno ni traga tome?

Da se razumijemo, nađe se situacija koje su nategnute i u stvarnosti teško da bi baš tako prošle, ali kao fikcija za ugodnu zabavu...  :majstore

S druge strane, posve se slažem s osudom ideje da se snimi sezona od sedam epizoda, a u opticaj pusti pet... pogotovo kad jačina cliffhangera na kraju pete epizode graniči s bezobrazlukom. Hajde da izlazi po jedna epizoda tjedno, pa te vuku da se pripremiš za idući tjedan, ali ovako...? Da svaki dan provjeravam jesu li pustili zadnje dvije epizode? (Negdje sam pročitao da će navodno u travnju/aprilu?)

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Lupin
« Odgovor #7 : 13.01.2022. 14:33:50 »
Ovo je zabavno, sladunjavo, nema tu mnogo filozofije, oprobani recept koji ne može da omaši. Nailazimo na dosta mjesta gdje scenaristička rješenja djeluju jako nategnuto i uvijek u korist glavnog junaka, ono što kolege forumaši gore u svojim komentarima opisuju kao nebulaza u stvarnom svijetu, ili barem vrlo naivno. Nikoga to nije briga u sadržajima zabavnog karaktera. Ovo je serija gdje glavni junak *ebe kevu negativcima, iako ni on nije nevinašce, ali je pravda, nesumnjivo, na njegovoj strani.
I meni je promaklo gdje su to Srbi ispali negativci u seriji, na Netflixu imaju dve sezone od po 5 epizoda i priča je zaokružena. Doduše, ako budu baš htjeli još para da uzmu, ima prostora da naprave nastavak.
Preporuka za pogledati pred spavanje. Lagano i opuštajuće, i za razliku od nekih drugih serija, ova ima svoju draž kroz prizmu glorifikacije književnog lika Arsena Lupena, što joj daje određeni šmek.

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: Lupin
« Odgovor #8 : 08.10.2023. 11:08:05 »
Nisam gledao drugu sezonu, ali sad kad je izišla treća, mislim si...  :u-lala

Tags: omar sy Netflix 2021