Autor Tema: Kako postaviti sinkronizirani titl za film  (Posjeta: 1482 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sven 158

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Kako postaviti sinkronizirani titl za film
« : 01.08.2020. 14:18:53 »
Veliki pozdrav svim članovima ovog foruma! ;D

Ukratko, zanima me mogu li postaviti na forum svoju sinkroniziranu verziju titla za film, i ako da, kako to učiniti. Na stranici na kojoj sam skinuo originalni titl nisam pronašao kako bih to napravio. :nema:

Bio bi to moj skroman doprinos radu ovog foruma. Naime, često nailazim na titlove koji su namjenjeni za starije izdanje, recimo DVD, a u međuvremenu je film postao dostupan na BluRayu. Ili postoje dva BluRaya, jedan za američko a jedan za europsko tržište, pa je često potrebna sinkronizacija.  u_jeeeeeeeeee

Ljubitelj sam klasične kinematografije, posebno japanske, ako nekog zanima.  :om:

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Usput, je li dozvoljeno u postojeći titl ubaciti neprevedene dijelove koji navode scenarista, kamermana, glazbu, glavne glumce, redatelja i slično. To u pravilu u našim titlovima nedostaje a meni kao pravom filmofilu to nedostaje, posebno u japanskim filmovima.  :dash

Lijep pozdrav!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Kako postaviti sinkronizirani titl za film
« Odgovor #1 : 01.08.2020. 14:34:15 »
Pozdrav i tebi!  drinks

Naravno da možeš, i jedno i drugo. Ako postoji tema za film odgovori u postu za koju je verziju titl i priloži ga kao privitak (attachment). Napominjem da su ovdje malo strožiji kriteriji za postavljanje titlova pa tako titl mora imati minimalne standarde; do 20 cps, do 40 znakova u jednoj liniji teksta i minimalno trajanje linije do 1.8 s... Ako titl zadovoljava te uvjete slobodno ga postavi, a mi ćemo srediti ostalo. Ako nema teme za film pošalji poruku ovdje i mi ćemo otvoriti temu.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Tags: