Općenito > Općenito

Tko o čemu mi o lopatarenju

<< < (3/19) > >>

zkarlov:
Više je bio obrađivač titlova... a sad se dokazao i kao vrhunski lopatar.

Što se tiče prepravljanja... Vidim da si postavio prvu epizodu za ST Voyager i u njemu si se potpisao da si preveo ti i neki dex sa titlova... Niti si preveo ti ni taj dex već je taj titl originalno postavljen davno ovdje zahvaljujući ljudima koji su prekucavali titl s HTV-a.

Josip Rakić-Rale:
Znam da je bilo prepisano s HTV-a, nego išao sam prepravljati neke gluposti koje je DEX pravio dok je prepisivao tipa
"Mr Paris" umjesto g. Paris i još neke čudnovatosti.

zkarlov:
I onda u potpis ide obradio, prepravio, syncao, sredio... a ne preveo.

Josip Rakić-Rale:
Znam. Moja greška.

GrayGhost PrijevodiOnline:
Da, izvrsni su, to svako može da potvrdi, čak i oni koji ih ne vole - i ne, koliko znam niko tamo ne zarađuje ni od titlova ni od postova, nemaju čak ni reklama, kako bi se reklo, sami su svoji majstori. Sasvim druga stvar je način vođenja stranice, da li je u redu biti toliko zatvoren i "streljati svakoga ko se ne uklapa" ili ne - to je u domenu ugla gledanja - nekome je sasvim u redu da je to možda jedini način da se spreči lopatanje nečijeg rada, neko drugi na to gleda kao na čistu sebičnost i bahatost ili već kako može "takvo ponašanje" da se odredi - oni koji su tamo imaju debele razloge zašto se ponašaju tako, ima sve to svoju istoriju - neko će to opravdati, neko neće, ali sasvim sigurno može da se razume - i poenta je da dokle god (dobrovoljni) prevodioci zabijaju glavu u pesak i ogromnu većinu ne zanima lopatanje ili krađa titlova, administracija tcoma će vedriti i oblačiti prevodilačku scenu (tačnije, zavila je u crno) - ali ok, možda je lakše ljutiti se na one koji, jezgrovito rečeno - "neće da daju/dele titlove" nego na one koji ih kradu - na tone živaca je ovde potrošeno da bi se došlo do onoga što je jedino tačno - ogromnu većinu prevodilaca ne zanima što se drugome prevodiocu krade titl - ako se tako pogleda, imaš - kako neko reče - samo dve stvari na raspolaganju ako se ne slažeš sa krađom - ili da prestaneš da prevodiš ili da se zatvoriš - naravno, ne pravdam nikog, možda nije zgoreg ponovo izneti šta jeste problem, ma koliko bilo besmisleno.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju