Autor Tema: House M.D.  (Posjeta: 510689 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2940 : 08.09.2012. 15:29:08 »
Ja jednom napisao referat referata o kraju serije kako su svi dobili sta su ocekivali, od onih sto su ocekivali Hausovu smrt do happy endase, i celu seriju kao celinu, ali klikom "posalji" dobio gresku neku i nemao snage da ponovo pisem, pa cu samo reci
"ova serija je ta koja me sa svoje magicnosti obuzela da pocnem gledati serije".
 clapp  za Hausa i ekipu.
 
HTT, Igor_MD i bajone, su uradili prevode s kojima je dozivljaj gledanja fantastican, pronalazeci odlicne i tacne/pravilne koncepte za prevod cudnih i zaplecenih fora Hausa za kojih se treba razumjeti sustina onoga sta je Haus htjeo reci a ne samo kucanje teksta od jednog na drugog jezika.  clapp clapp clapp :naklon: :naklon: :naklon:
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2941 : 08.09.2012. 16:15:44 »
Znam kako ti je, desilo se i meni par puta da izgubim ceo tekst a napišem boga. Otad čim kucam nešto duže, svaki čas kopiram u međumemoriju, za svaki slučaj. Ako smogneš snage, voleo bih da pročitam još nečije viđenje serije.

Za prevode :nnc:, bilo mi je zadovoljstvo.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline MatijaPG

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: House M.D.
« Odgovor #2942 : 14.02.2013. 23:45:36 »
Cesto se ufati nostalgija za ovom serijom. Bas sam puno serija pogledao, ali HOUSE je nesto ... Jednostavno nemam odgovarajuci rijec za to. Kad ne znam sta cu od sebe, uzmem pa gledam random epizodu i opet se uzivim bas kao nekad. Prije sam znao da i ja pokusavam da utvrdim dijagnozu. Uf kako J*BENO dobra serija ! Nedostaje mi  :'( :'( :'( :'(

Offline asatan_

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2943 : 16.02.2013. 18:57:05 »
House je prva serija (za sada i jedina) zbog koje sam dolazila utorkom ujutru komirana na posao zbog online streaminga i za koju sam napravila fan majicu i dan danas je sa ponosom nosim. Anyway, krivo mi je sto sam tek sad naisla na ovaj forum al sam morala da unazad pogledam postove i neverovatna me nostalgija obuzela. Toliko da sam otvorila nalog iz potrebe da to podelim sa drugim clanovima :D
U vezi sa krajem serije (ne samo poslednje epizode vec uopsteno vecina 8 sezone), meni se bas i ne svidja jer mi ne uliva optimizam - nekako sam uvek Housa videla kao fightera, nekog ko je uprkos svim poteskocama gurao napred.
Spoiler for Hiden:
A sa svim sta se izdesavalo ubedjena sam da kad Wilson umre i House nece ziveti jos dugo. Naravno nikad nisam ocekivala happy end ali ipak bih volela da mogu da kazem da ima nade a sa ovakvim krajem serije to mi je prosto oduzeto.
I sad kad god vidim na tv da idu ranije sezone nekako ne mogu da verujem da je to ista serija, prosto to nije taj House koji mi je predstavljen u 8 sezoni. Mada mozda je i to bio cilj od samog pocetka - Everybody lies
« Zadnja izmjena: 16.02.2013. 19:12:14 asatan_ »

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2944 : 16.02.2013. 20:45:49 »
Pravi fan serije  :majstore

Dobro došla na forum  drinks

Offline asatan_

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2945 : 16.02.2013. 21:35:08 »
Hvala, bolje vas nasla :)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2946 : 07.02.2014. 15:32:33 »
Jedna epizoda čuvene američke serije "Doktor Haus" pomogla je nemačkim lekarima da spasu život pacijentu obolelom od srčane insuficijencije, piše danas britanski medicinski časopis Lanset (Lancet) na svom sajtu na internetu.

Slučaj 55-godišnjeg Nemca, koji je oboleo od neobjašnjive srčane insuficijencije, bio je nerešiv, dok se specijalista sa Univerzitetske klinike u Marburgu Jirgen Šefer nije setio jedne epizode "Doktora Hausa" u kojoj se pominje sličan slučaj čiji je uzrok bolesti bilo trovanje kobaltom.

"Tražeći uzrok simptoma pacijenta i sećajući se jedne epizode Doktora Hausa koji je ovde korišćen u pedagoške svrhe, posumnjali smo na trovanje kobaltom", rekao je Šefer i dodao da pacijent nije imao ranije srčanih problema već proteze na oba kuka.

Posle sumnje na trovanje, lekari su snimile kukove i otkrili tragove odpada metala u predelu kuka, a rezultati analize krvi i urina su potvrdili prisustvo kobalta i hroma, metala koji se koriste za izradu proteza.

Šefer je rekao da je poznato da trovanje kobaltom može da izazove kardiomiopatiju, ali se to odnosilo samo na radnike koji su u neposrednom kontaktu s tim metalom.

"Kada je pacijentu zamenjena proteza izlečeno mu je i srce", rekao je Šefer, dodajući da dobro smišljena televizijska serija može da spasi život, ne samo da bude zabavnog i edukativnog karaktera.

Serija "Doktor Haus", koga glumi Britanac Hju Lori, govori o bolničkom lekaru Gregoriju Hausu koji koristi nekonvencionalne metode i često nailazi na nerazumevanje svojih mladih saradnika. Lori je za ulogu Hausa dobio dva Zlatna globusa.

Blic

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2947 : 08.02.2015. 16:38:35 »
Prvu sezonu sam davno odgledao pa sam napravio razmak do pocetka druge, drugu sam pogledao letos, a nedavno sam krenuo trecu pa planiram redovno da gledam. Ako bi neko mogao da me podseti, ko se dobro seca, bitnih stvari sto treba da znam iz prve sezone. Trazio sam neku rezenziju, prva str. teme krece da se pise mnogo kasnije.
Spoiler for Hiden:
Druga sezona nema bas puno nekih sporednih detalja, malo svadja, ranjavanje Housa na kraju sezone...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2948 : 08.02.2015. 22:55:27 »
Samo čekaj četvrtu i petu sezonu. Dvije najbolje sezone sa fenomenalnim finalom. Sadrži dosta osobnih epizoda.

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
House M.D.
« Odgovor #2949 : 13.03.2015. 20:40:06 »
Ja sam je evo poceo od pocetka.Gledao sam je na tv prije kad nisam pratio serije i samo gledao jer su moji iz te struke.Nisam znao koja epizoda i sezona.I evo sad poceo i vec za 3 dana presao sezonu ,kako gazi house
Ali bas me zanima kolko put chase pomene vaskulitis a ostali lupus
« Zadnja izmjena: 13.03.2015. 20:41:41 .Bole »

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: House M.D.
« Odgovor #2950 : 16.03.2015. 19:33:28 »
ja sam bas neki dan zavrsio cetvtro gledanje Housa, u nedostatku dobrih serija House uvijek ubije dosadu  ;D

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2951 : 16.06.2017. 12:30:27 »
Privodim kraju seriju ostalo mi je jos 6 epizoda. Special swan song gledam pre finala? To mu je vise kao rekapitulacija cele serije?

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2952 : 17.06.2017. 16:32:24 »
Zavrsio sam je. Sada sam pregledao zadnjih 10-tak strana da vidim sta ste pisali a ujedno i nasao svoj komentar da sam poceo da gledam ovu seriju jos 4.2012  :o  odugovlacio sam je dosta najvise zbog brojke od 20+ epizoda jer ne volim puno ep. po sezoni u serijama (jedino x-files je dolazio u obzir  srcesmajli ) a jos i sto sta sam gledao. Za kraj sam nazalost ovde saznao mnogo pre jer je neki lik u drugoj temi spomenuo sta se dogodilo na kraju ove seriju da bi ispao pametan i doneo zakljucak za neku drugu seriju i time mi ubio to iscekivanje sta ce biti na kraju. Al kako je Haus jedna od naj turbulentnih karaktera koje sam imao prilike da gledam moglo je da se nasluti moguc kraj... Covek je magija! Tolko je dominantan lik da su ostali bilo onako usput koji bi upotpunili njihove medjuljudske odnose. Izneo je celu seriju od pocetka do kraja. Moje misljenje je da je bilo previse usputnih epizoda sa raznim dijagnozama gde sam u zadnje 2 sezone poceo da premotavam delove kada se dijagnostikuje neki pacijent. Verovatno je ovo vece zadovoljstvo za medicinare.[size=78%] [/size]

Sve u svemu odlicna serija, a kraj mi je zadovoljavajuc.

Offline dean.winchester

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2953 : 17.06.2017. 23:36:58 »
Meni je u top 5 definitivno  smileyNO1
Fear knocked on the door. Faith answered. There was no one there.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2954 : 02.07.2017. 20:07:44 »
Nikad mi nije bila alitna skupina serija, ali definitivno vrlo draga serija. U svakoj epizodi se može uživati.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: House M.D.
« Odgovor #2955 : 30.09.2020. 22:09:56 »
Konačno vremena da se gleda Haus  ;D Do treće sezone sam...

Offline sanjaradovanovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2956 : 18.11.2020. 11:31:23 »
Hvala na prevodima

Tags: