Autor Tema: The Stranger  (Posjeta: 3467 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
The Stranger
« : 30.01.2020. 12:31:07 »

Opis:
Serija zasnovana na romanu Harlana Kobena, The Stranger nas prisiljava da se suočimo sa pitanjem koga se svi bojimo: koliko dobro zaista poznajemo ljude koji su nam najbliži? Čini se da Adam Prajs živi savršenim životom. Ima dva velika sina, stabilan brak, sve dok mu neznanac ne priđe u baru i ne otkrije šokantnu tajnu o njegovoj supruzi. Ubrzo shvaća da se upetljao u mračnu zaveru koja bi mogla dovesti u opasnost živote oko njega.

Izvor: interweb

Žanr: drama, misterija, triler
Kanal: Netflix
Godina: 2020.


IMDb
TVDB
Wikipedia


Titlovi



« Zadnja izmjena: 30.01.2020. 12:43:39 maksi »

Offline bianconeriSRB

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
Odg: The Stranger
« Odgovor #1 : 05.02.2020. 06:55:04 »
Ljudi moji, serija je vrh! clapp
Ocena bi sigurno trebala biti bar 8.0 na IMDb...
Hvala na prevodima! drinks

Offline bf1947

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: The Stranger
« Odgovor #2 : 05.02.2020. 09:15:19 »
Pogledao sam je ranije bez prijevoda, a onda guštao još jednom uz prijevod. LeeLoo hvala na finim prijevodima, a dakako i na izboru  Smajlicvece Smajlicvece
Što se tiče ocjena na IMDB, to je već klasika. Pogledajte samo komentare pa ćete vidjeti ocjene od 1/10 do 10/10. Zato se na to ne treba obazirati. To baš ništa ne znači. Meni je npr. važno da me serija ili film razonodi i ne zamara. Uspije li u tome, opraštam sve greške, autora, scenarista, glumaca i režisera.  smileyNO1 smileyNO1
Sic est in fatis

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Stranger
« Odgovor #3 : 05.02.2020. 12:59:01 »

bf1947, ti si jedan od najktivnijih i produktivnijih prevodilaca ovde, hvala tebi na svim prevodima koji su meni ulepšali gledanje mnogih serija.  :rose:

Ja imam teoriju što se tiče Harlana Cobena- uvekono što si prvo pročitao/pogledao od njega ostavi na tebe najjači utisak. Posle prvog i svakog sledećeg, počneš da očekuješ i pretpostaviš šta će se desiti. Ja sam čitala ovu knjigu i stvarno nije jedna od njegovih boljih, po mom mišljenju. Jednostavno, akcije nekih likova nemaju adekvatne posledice, ali ekranizacija je skroz ok. Kraj je nešto drugačiji
Spoiler for Hiden:
u knjizi Adam priznaje ubistvo  Tripa, a Grifin mu pomaže da nameste dokaze da ga je ubio u samodbrani.

Za sve kojima se svidela ova serija, mogu pogledati i ostale ekranizacije njegovih dela i/ili originalnih scenarija koje su prevedene:

The Five- https://www.prijevodi-online.org/serije/view/2791/the-five
Une Chance du Trop/No Second Chance- https://www.prijevodi-online.org/serije/view/3142/une-chance-de-trop

Safe- https://www.prijevodi-online.org/serije/view/3387/safe

Takođe ima i stariji francuski film (2006) koji je rađen po njegovom prvencu i zove se Tell No One/Ne le dis à personne



Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 696
  • Spol: Ženski
Odg: The Stranger
« Odgovor #4 : 05.02.2020. 19:13:40 »
Ja imam teoriju što se tiče Harlana Cobena- uvekono što si prvo pročitao/pogledao od njega ostavi na tebe najjači utisak.

E, u pravu si za ovo. Ja sam od Cobena prvo pročitala Tell No One. I baš je ostavila utisak na mene. Ali mi film nije baš bio pogođen. Ne umem da definišem šta mi se nije dopalo, ali nije.
A 'Stranca' sam takođe pročitala, ali sam se toga setila tek negde na polovini prve epizode serije. Uopšte se ne sećam kako se završava.
Nema veze, serija mi je baš zanimljiva.
I hvala za prevod.  Smajlicvece

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: The Stranger
« Odgovor #5 : 05.02.2020. 20:53:13 »
Čuo sam da će Netflix raditi mini serije po svim njegovim knjigama. Nisam čitao Neznanca ali se jako radujem gledanju ove serije.


Hvala puno na prevodima.  clapp clapp clapp

Offline bianconeriSRB

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
Odg: The Stranger
« Odgovor #6 : 08.02.2020. 04:16:29 »

bf1947, ti si jedan od najktivnijih i produktivnijih prevodilaca ovde, hvala tebi na svim prevodima koji su meni ulepšali gledanje mnogih serija.  :rose:

Ja imam teoriju što se tiče Harlana Cobena- uvekono što si prvo pročitao/pogledao od njega ostavi na tebe najjači utisak. Posle prvog i svakog sledećeg, počneš da očekuješ i pretpostaviš šta će se desiti. Ja sam čitala ovu knjigu i stvarno nije jedna od njegovih boljih, po mom mišljenju. Jednostavno, akcije nekih likova nemaju adekvatne posledice, ali ekranizacija je skroz ok. Kraj je nešto drugačiji
Spoiler for Hiden:
u knjizi Adam priznaje ubistvo  Tripa, a Grifin mu pomaže da nameste dokaze da ga je ubio u samodbrani.

Za sve kojima se svidela ova serija, mogu pogledati i ostale ekranizacije njegovih dela i/ili originalnih scenarija koje su prevedene:

The Five- https://www.prijevodi-online.org/serije/view/2791/the-five
Une Chance du Trop/No Second Chance- https://www.prijevodi-online.org/serije/view/3142/une-chance-de-trop

Safe- https://www.prijevodi-online.org/serije/view/3387/safe

Takođe ima i stariji francuski film (2006) koji je rađen po njegovom prvencu i zove se Tell No One/Ne le dis à personne
Odgledao sam The Five, dobra je dosta - preporuka!
Sada krećem sa Safe serijom! :)

Offline Asselta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: The Stranger
« Odgovor #7 : 25.03.2020. 02:01:59 »
Meni je isto The Five bila okej

Ovu knjigu nisam citao, tako da moze serija

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The Stranger
« Odgovor #8 : 27.03.2020. 14:50:58 »
ovo sam već gledao, samo što je nestao muž, a supruga odvjetnica okolo landrala...

Offline Asselta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: The Stranger
« Odgovor #9 : 30.03.2020. 19:19:40 »
Nije mi se ovo preterano svidelo, okej ideja, ali je nekako meh...

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: The Stranger
« Odgovor #10 : 07.04.2020. 03:01:48 »
Fina serija, bolja mnogo nego Safe.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline miki69

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: The Stranger
« Odgovor #11 : 25.04.2020. 22:38:54 »
Fenomenalna serija!!

@LeeLoo,
Hvala za preporuke  drinks

Pozz

The general who became a slave. The slave who became a gladiator. The gladiator who defied an emperor.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The Stranger
« Odgovor #12 : 26.04.2020. 08:52:27 »
ovo sam već gledao, samo što je nestao muž, a supruga odvjetnica okolo landrala...


...Un Bore Mercher.... nikako da se sjetim  :facepalm :facepalm

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: The Stranger
« Odgovor #13 : 01.05.2020. 13:30:50 »
Odgledacu do kraja jer ima samo 8 epizoda.Sama priča nije loša.Likovi manje - više nezanimljivi.Atmosfera je - nema je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: The Stranger
« Odgovor #14 : 14.05.2020. 19:01:15 »
https://m.imdb.com/title/tt6272384/

I ovo je od Cobena, samo Francuska ekranizacija