Autor Tema: Bez vedomí  (Posjeta: 3233 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Bez vedomí
« : 08.11.2019. 12:38:25 »

Opis:
Godina je 1989. Mari je profesionalna violinistkinja koja je, zajedno sa svojim mužem disidentom, Viktorom, pobegla iz totalitarne Češke u Englesku pre dvanaest godina. Ali sada se osećaju promene u vazduhu. Mari želi da iskoristi te promene i vidi svoju porodicu nakon mnogo godina. Međutim, ubrzo nakon što se vrate u Prag, postaje jasno da je to bila fatalna greška. Viktor nestane pod dramatičnim okolnostima. Da li je još uvek živ? Mari po svaku cenu mora da sazna šta mu se dogodilo. Ali, šta ako nije spremna za istinu? Ispostavlja se da ona nije jedina koja traži Viktora. Tajne službe nekoliko različitih država takođe pokušavaju da ga pronađu. A vreme ističe, jer je pad gvozdene zavese sve bliži...

Međunarodni naziv: The Sleepers
Žanr: kriminalistička, drama, triler
Kanal: HBO Europe
Godina: 2019.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 21.11.2019. 23:58:00 maksi »
iShare, noProfit


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Bez vedomí
« Odgovor #1 : 21.11.2019. 23:34:18 »
Hvala..
iShare, noProfit


Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Bez vedomí
« Odgovor #2 : 22.11.2019. 10:04:54 »
Jurica Pavičić nahvalio ovu češku seriju. Pogledat će se.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Bez vedomí
« Odgovor #3 : 01.12.2019. 21:06:46 »
Kompletirani titlovi.
Mrzim lopatare i limune

Offline Derek Trotter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
Odg: Bez vedomí
« Odgovor #4 : 10.01.2020. 20:34:28 »
Da li je neko gledao? Valja li? Hteo bih odgledati na hbogo dok traje promocija jos par dana. A vidim tamo da ima.
"This time next year , we'll be millionaires!"

Offline LaoCe

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Bez vedomí
« Odgovor #5 : 14.01.2020. 11:54:02 »
Da li je neko gledao? Valja li? Hteo bih odgledati na hbogo dok traje promocija jos par dana. A vidim tamo da ima.

Zar ti netko drugi treba reći da li da gledaš ili ne?

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Bez vedomí
« Odgovor #6 : 15.01.2020. 13:47:54 »
Ja juče odgledao preostale dvije epizode, krenuo sam za vikend. Zanimljivo je. Priča je mnogo kompleksnija nego su to Česi uspjeli dočarati. I poenta priče je zanimljiva, ali ni za to nisu imali dovoljno snage da to bolje dočaraju. Ne bih o detaljima, čak ni u spojleru, jer serija je kratka (samo 6 epizoda) pa pogledajte, ostavili su prostor čak i za eventualni nastavak, ali može proći bez problema i kao mini-serija (ne brinite, nema cliffhanger).
Što se glume tiče, onako. Glavna junakinja je uspjela kod mene probuditi simpatije i da navijam za nju do kraja, mada ima naivnih scena. Ono što su solidno dočarali je sirotinjska Čehoslovačka, vidi se u scenama i pokoji stojadin, stare škode i trabanti i jako slabo zapadnoevropskih automobila osim mečki iz ambasade vidio sam jedan reno 5). Ali stanovi, svi u raspadu. Ok starinski ambijent, ali vidi se da je sve staro i zapušteno, a sumnjam da su češki DB-ovci živjeli u takvim ruinama.
Sve u svemu, malo da se vidi i egzotičnije evropske kinematografije koje nemamo baš često prilike da vidimo. Po mom mišljenju srozalo se to, jer Česi su imali solidno razvijenu kinematografiju u nekadašnjim vremenima. Otud ne baš odlična realizacija izrazito perspektivne priče, koja je sa boljom produkcijom i režijom mogla mnogo bolje biti urađena.

Offline Derek Trotter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
Odg: Bez vedomí
« Odgovor #7 : 15.01.2020. 17:50:10 »
Poceo sam da gledam. Odgledao tri epizode. Svidja mi se. Veceras preostale tri.
"This time next year , we'll be millionaires!"