Autor Tema: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???  (Posjeta: 7773 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« : 05.05.2008. 18:56:00 »
Jedno pitanjce.
Znaci o shrinku i o dvd2one sve znamo al naletio sam nedavno na jedan problem sa RODAMA (seria) koja ima pcm 2.0 zvuk i to je po epizodi ok o600mb . I ja mlad i nadobudan ma nema problema sad cu ja to nabrzaka kroz neki od provjerenih i gore spomenutih samo reauthor i to je to. Al eto nije bilo to to. Nadao sam se izbjec remux i nanovo sve radital gorspomenuti programi nemaju opciju reecode audio streama :(
Eto sd i pitanja Dal netko zna neki (bilo koji) program koji bi mi odzuljao i smanjio audio odnosno konvertiro pcm u mp2 ili ac3 al da ne radim remux i ostale bakrace jer to znam al mi se neda. Znaci nesto jednostavno kao shrink al da uz smanjenje videa ima i smanjenje zvuka.
Hvala-.
Znam da tu ima strih znalaca pa molim neko vrlo jednostavno rijesenje od par 100 kb :) takvi su inace najbolji :)

Offline genius

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #1 : 05.05.2008. 19:02:32 »
Zar dvdshrink ne smanji kvalitetu zvuka isto kao i videa.
Mislim da ima neka opcija u dvdshrinku da izabereš koje ćeš chaptere filma više kompresirat a koje manje. Mislim da je ista stvar i sa zvukom.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #2 : 05.05.2008. 20:53:52 »
Probaj CloneDVD. Meni radi samo tako i nikad problema s njime.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #3 : 05.05.2008. 21:50:05 »
Ne vidim nikakav transcoder koji to radi u letu kao sa slikom.

Bit će remuxa...

May the Plasma be with you!

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #4 : 06.05.2008. 13:53:27 »
Vidim da nisam shvacen.

DVD SHRINK to sigurno ne radi. Jedino ak je izasla nova verzija a znamo da nije :( Ako netko zna to napravit u shrinku nek tocno kaze gdje i sto stisnut al toga kolk oja znam nema.

CloneDVD sam probao u ranijim verzijama i on nije bio ni blizu shrinka po opcijama tako da molim tocnu informaciju da ne instaliranm nesto uzalud.

Jos jednom da spomenem ne zanima me shrinkanje video  (to rade svi spomenuti) nego audiasto ne radi ni jedan spomenuti.

Ffroms Skums i ostali stari znalci ajte malo komentara. Eto mi sljedeceg tutoriala :9

Ovo sto ja trazim nije problem napravit sa remux video audio i klasicni mux sa dvdlabom ili tmpegom al onda moram posle menue slagat itd a to ce mi oduzet previse vremena tak oda opcija shrink audio je ono sto ja trazim i to one click po mogucnosti :)

Vec vidim da cu morat sve kroz dvdlab provuc :( (ode 2-3 sata posla )

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #5 : 06.05.2008. 15:09:23 »
Clone DVD 2 v. 2.xx ,i je puno bolja od shrinka. Ima puno više opcija međutim nisam isprobao na taj način na koji ti treba.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #6 : 06.05.2008. 15:30:14 »
Meni se dosta puta desi da pokupim u dvd klubu neki novi film, ali kad pokušam da ga shrinkujem pojavi se greška i shrink ne može da nadje film na disku, vec samo ono VIDEO_TS, ali unutra nema filma. E sad me interesuje ima li neki program za takve situacije, kad shrink ne pomaže??? Zna li to neko???

Online james

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • Nekad sam bio neodlučan…. A možda i nisam?
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #7 : 06.05.2008. 15:52:54 »
Pfc

Ja dosta često uzmem film iz videoteke i shrinkam ga za kućnu kolekciju. :).Koristim DVDFab platinum i dosad nisam imao nikakvih problema.Probaj,nije loš........
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.....

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #8 : 06.05.2008. 16:27:04 »
Vidim da nitko ne cita pitanje.

Ljudi ja znam sve to sto ste spomenuli i nije problem smanjit nesto da stane na dvd ilio maknut css i acros zastitu .nego je problem smanjit audio odnosno konvertitrat PCM (ako netko zna sto je to) u ac3 ili mp2 zvuk. a da se video ne dira .Znaci nikakvo smanjenje kvalitete video materijala nego iskljucivo smanjenje audio zvuka iz filma.

Sve programe koje ste spomenuli sam manje vise isprobao i svaki moze nesato vise ili manje al eto mene zanima iskljucivo i jedino AUDIO shrink. Alč vidim da cu vise vremena izgubit objasnjavajuc sto trazim nego da to odradim sa PGCDEMUX + DVDLAB + SubtitleWorkshop + ADOBE  za menu :)
al kao sto rekoh to sam htio izbjec.

Hvala svima na trudu i odgovorimai eto bacam se na klasicni nacin (demux) p cu Beslecedom ili Belightom sreditzvuk pa nanovo (AUTHORING).

Vidim da bi tu mnogi ljudi mogli malo procitata tutoriale o codiranjima postelavanjima demuxanjima itd bakracimavezanim uz divx jer eto brkaju neke pojmove .

Hval svima jos jednoom i sto se mene tice Admin moze LOCKat ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #9 : 06.05.2008. 18:19:33 »
Vidim da nitko ne cita pitanje.

kako nitko, lijepo sam ti rekao da to ne ide sa "click & forget" programčićima...

a i stari menu ćeš vrlo lako zadržati , samo malo treninga:

ovo je najmoćniji guide koji pali u svim situacijama:

http://forum.videohelp.com/topic275603.html?sid=3412346e9f6a847f9fdfa74745ce9bb8

ovaj je brži jedino IfoUpdate zna biti mrljav ponekad:

http://forum.videohelp.com/topic219535.html

Oba guidea su za dodavanje titla no kako ti samo mijenjaš tip audio zapisa tim se sve znatno olakšava , samo treba korektno novi IFO srediti.


May the Plasma be with you!

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #10 : 06.05.2008. 21:37:41 »
Vidim da nitko ne cita pitanje.

kako nitko, lijepo sam ti rekao da to ne ide sa "click & forget" programčićima...


Ma tebe sam ignoriro :) Al namjerno . Pa dao si mi odgovor koji nisam htio :) Znam ja to sve napravit (pa napiso sam brdo tutoriala na tu temu ) al eto bas sam htio neki klik klik gotovo program. A nisam u zadnjih godinu dana isprobavao bas neke nove verzije pa eto nado sam se da je izaslo pa da si skratim muke. Hvala na odgovoru.

Znam d aima novi dvd2 one i on ima recode audio u sebi al ova verzija koju ja imam je stara 6-7 mjeseci i ona radi audio al za audio DVD-e sto mi takodjer zatreba al ne radi ovo sto sam trazio. Mozda nova verzija radi i ovo. Stvarno mi nejde u glavu zasto shrink i dvd2one te clonedvd i slicni one click programi neamju i tu opciju jer eto kad naletis na pcm ili DTS audio i nema ac3 unutra da biras onda si popusio ( . Spomenute RODE su velike 7,5 gb od toga je audio oko 3gb pcm 2.0 .Znaci ako prebacimo to u mp2 192 ili ac3 192 zvuk ce mi i dalje bit ok a video ili necu morat dirat i prekodiravat ili cu ga malo provuc al se to nece primjetit . Ovak ja to pustim korz bilo koji goresomenut i mogu zidat kuce sa kvadratima koje imam u slici :( jer za 5*40 minuta imam 1,5 gb sto je premalo. Al sve si ti to meni vec rekao u prethodnom postu al sam se ja pravio da nisam vidio :)

U biti mogli bi tu nastavit razmjenjivat iskustva. Ovo sto sa mtrrebao sam ve ci napravio :) CCE/video) je jako brz program :) ali beelight /audio)to brzo radi :

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #11 : 06.05.2008. 21:44:58 »
Evo mene opet :)

Imam sad sljedece pitanje :

DVD NTSC : s cim to demuxate i rezete te radite authoring ?

Ja radim : Demux skoro sa nicim . ProcektX mi to zbrljavi al ne uvjek /nisam ziher dal je on kriv) Nakon toga trebalo bi ic mPEG"SCHNITER i tu nastaje problem. Ucitaj .mpv i mp2 a ono video 1:30 a audio 1:56 ?????? i shvatis da je netko ili napravio puldovn ili tek treba . Al eto neznam tko :( Ponekad sve prodje uredu. Valjda ovisi dal je 29.97 ili 23.97 nisam jos otkrio problem. Zato ne radim nista sa takvim materijalom osim ubacivanja titla . A to radim sa DVdMAETROM. On jedini to vidi kak spada al eto radi sa sup datotekama titla i to me smeta jer mi WMPclasic nece ucitat sup pa nemrem namjestit titl . Subtitle workshop pak nece ucitat  .d2v ili .avs scriptu pa eto opet nemrem titl namjestit.

Sve ja to na kraju namjestim nekako al to je patnja. Ako netko ima jednostavnije rijesenje slobodno neka me prosvjetli . OTVORN sam za sugstije :)

Kad me poucite slijedit ce tutorijal :)

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #12 : 07.05.2008. 01:21:26 »
pa stvarno i nije jasno zašto ni jedan transcoder nema LPCM -> lossy audio

Samo jednom sam to psovao, neki doccu s Beatlesima.

Ajd sad pojasni što te zaj... s NTSC i što hoćeš ?

Dakle radiš demux i onda opet authoring, zašto ??? (pretpostavljam zbog titla)

Ako je tako (ubacuješ titl) ovo je my way:

- trebaš provjeriti i syncati titl da bi ga ubacio pa ide:
  a)pgcdemux video i audio
  b)stari glupi tmpgenc radi simple mux u mpeg2 program stream (znači 4Gb file)
  c)e sad ovo je bitno: instalirati ELECARD mpeg2 player , jedino njegovi mpeg2 codeci rade kako bog zapovijeda i Subtitle Workshop bez ikakvih problema radi sa onim gornjim 4Gb mpg i titlom (čak i na mom truljavom radnom 2.4Ghz Celeronu)
 d) i to ti je to

dio s mpeg2schnitt mi nije jasan - zašto rezati NTSC materijal ?? vadiš neke spotove ?? sise ??

:)




May the Plasma be with you!

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #13 : 07.05.2008. 01:42:05 »
da titl treba ubacit. Ovo za elecard i tmpegenc nisam znao .Koja verzija tmpegennc(imam neku staru 2.52) .Nisam s njim nesto muxo ima godina :) Kolko se sjeca mto on obavi za par minuta ?

Rezem nor reklame koje su u prvom vobu (ponekad) i slova odozad uvjek posto sv eide nakon toga ili u HC ili u CCe i 2 filma na 1 dvd-e . al mpegschniter to ne razaznaje kak spada al i ovo oko titila je za naklon. Inace i dvd-i sa UFC borbama dolaze u NTSC -u pa tu ima puno za rezat i to mi je ogroman problem. Ako znas neki prog koji se snalazi sa ntsc kao chniter sa palom samo reci pada probam.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #14 : 07.05.2008. 10:25:56 »
e, to - prastari tmpgenc i njegov mpeg tools dio (simple mux, demux ...) radi savršeno

za skidanje kojekavih reklama, antipirata i slično je najmoćniji pgcedit - ubaciš u trace mode i skakućeš od bloka do bloka, pogledaš jel' glupost , ako je - ubiješ ... (ima guide baš za to, nešto tipa "FBI remove..")

za editor de pogledaj VideoReDo - mnogi ljudi ga silno hvale, a radio ga je amer pa bi se morao dobro snaći s NTSC i 3:2
(koliko se sjećam on ne zna raditi s elementary strimovima, znači demux-mux ili neki VOBtoMPEG proggy)

i prestani biti cicija pa trpati 2 filma na 1 medij - barem su oni danas džabe a kad tad ćeš te svoje prekomprimirane uratke pogledati i na nečemu od 40-65 cola pa ćeš si šamare udarati ...

:) :)
May the Plasma be with you!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #15 : 07.05.2008. 10:32:54 »
Ja koristim VideoReDo kad nešto snimim na komp. preko tv karte, pa izrežem reklame. Odlično radi, ali nije za avi, samo mpg i mpeg.

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #16 : 07.05.2008. 10:40:21 »
e, to - prastari tmpgenc i njegov mpeg tools dio (simple mux, demux ...) radi savršeno

za skidanje kojekavih reklama, antipirata i slično je najmoćniji pgcedit - ubaciš u trace mode i skakućeš od bloka do bloka, pogledaš jel' glupost , ako je - ubiješ ... (ima guide baš za to, nešto tipa "FBI remove..")

za editor de pogledaj VideoReDo - mnogi ljudi ga silno hvale, a radio ga je amer pa bi se morao dobro snaći s NTSC i 3:2
(koliko se sjećam on ne zna raditi s elementary strimovima, znači demux-mux ili neki VOBtoMPEG proggy)

i prestani biti cicija pa trpati 2 filma na 1 medij - barem su oni danas džabe a kad tad ćeš te svoje prekomprimirane uratke pogledati i na nečemu od 40-65 cola pa ćeš si šamare udarati ...

:) :)


pa nije to do ustede dvd-a nego do ustede prostora tra to sv eposle negdje i staviti i pohraniti. A tu je i ono eto ovo sa mja napravio ane samo copy paste . I akd cu imat doma xxx incha TV onda cu imat i sve te urdtke u HD formatu pa opet necu gledat ove koje danas radim :)

Eto i taj dio smo rijesili. Sad jos da smislim sljedece pitanje :)

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #17 : 07.05.2008. 10:46:11 »
Ja koristim VideoReDo kad nešto snimim na komp. preko tv karte, pa izrežem reklame. Odlično radi, ali nije za avi, samo mpg i mpeg.

Ja sve sto snimam preko dvb-t svb-s kartice provlacim kroz ProjectX i nakon toga Mpeg2Schniter i to mi je savrsena kombinacija brzine i jednostavnosti. Nakon toga dvdlab i to je cirka pol sata posla i sve spremno za przit. Jedini problem u svemu ovome je sto pricamo o PAL-u :) . Aja sam pitao za NTSC :) Al morat cu probat videoredo jer eto nisi jedini koji je spomenuo doticni program pa mi ne preostaje nista nego isprobat i vidjet dal mi radi nomalno sa NTSC materijalima.

Hvala na odgovorima.

Offline kugi001

  • Windowz OCR Professional
  • Član plus
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 65
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #18 : 07.05.2008. 11:42:05 »
Subtitle workshop pak nece ucitat  .d2v ili .avs scriptu pa eto opet nemrem titl namjestit.

SW može otvoriti avs skriptu. Kad otvaraš film u filename samo upisi ime svoje skripte makar pod filetypes ne stoji .avs

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #19 : 07.05.2008. 12:22:04 »
inače mrzim VideoReDo jer mi se jako zamjerio no mogao bi ti pomoći pa pokušaj dobaviti svježu verziju i probaj.

tu su još (samo nabrajam) mpeg2vcr, womble mpeg2 editor, tmpg mpeg2 editor. Sve bi to valjalo isprobati ako nadješ vremena.

a ako nešto upali mogao bi nam i reći da znamo :)
May the Plasma be with you!

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #20 : 07.05.2008. 13:36:42 »
Subtitle workshop pak nece ucitat  .d2v ili .avs scriptu pa eto opet nemrem titl namjestit.

SW može otvoriti avs skriptu. Kad otvaraš film u filename samo upisi ime svoje skripte makar pod filetypes ne stoji .avs

 :) vidi stvarno. Neznam kak se tog nisam sjetio. E sad imam dalje pitanje. Posto mi je 99 posto materijala ipak demuxano i izrezano imam problem s u zvukom jer.avs scripta dobivena npr (notpadom :9 ) odnosno gknotom mi ucitava samo vidoe a audio nisam ucitao u avs scripti nakad pitanje je kak se ubaci audio u .avs Znaci film.mp2 ili film.ac3. Posto je avsynt help tak konfuzno napravljen (barem ovaj koji ja imam) d ane trazim nesto sto eto ljudi vec koriste.


Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #21 : 07.05.2008. 13:43:34 »
inače mrzim VideoReDo jer mi se jako zamjerio no mogao bi ti pomoći pa pokušaj dobaviti svježu verziju i probaj.

tu su još (samo nabrajam) mpeg2vcr, womble mpeg2 editor, tmpg mpeg2 editor. Sve bi to valjalo isprobati ako nadješ vremena.

a ako nešto upali mogao bi nam i reći da znamo :)

Womble mpeg videowizard i dvdwizard imam al to su za malu djecu programi :) Nema tipku frame  i frame itd a i kad idem snimit on obavezno encodira materijal sto nikako ne zelim. Znaci jedan manje. Njega koristim za izradu video menu-a jer za to je ok. Ne trazi intalaciju program i relatvno je mali a ima ubacivanje teksta i scrrolanje unutar video materijala ai i prilicno veliku bazu filtera i efekata pa mi je on alternativa kad mi treba nesto nabrzaka da se ne jebem sa soy vegasom il ipinaccleom. Sve u sveu solidan programcic al ne za rezanje materijala nego za obradu i ubacivanje fora (logo itd).

trenutno nemam ntsc materijala pa ce videoredo pricekat do nabavke sljedecg dream ili ufc-a :)

Offline kugi001

  • Windowz OCR Professional
  • Član plus
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 65
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #22 : 07.05.2008. 13:45:40 »
:) vidi stvarno. Neznam kak se tog nisam sjetio. E sad imam dalje pitanje. Posto mi je 99 posto materijala ipak demuxano i izrezano imam problem s u zvukom jer.avs scripta dobivena npr (notpadom :9 ) odnosno gknotom mi ucitava samo vidoe a audio nisam ucitao u avs scripti nakad pitanje je kak se ubaci audio u .avs Znaci film.mp2 ili film.ac3. Posto je avsynt help tak konfuzno napravljen (barem ovaj koji ja imam) d ane trazim nesto sto eto ljudi vec koriste.


...
Video=MPEG2source("d2v file")
Audio=DirectShowSource("audio file")
Audiodub(Video, Audio)
#DelayAudio( u sekundama)
...

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: DVDSHRINK DVD2ONE DVd ???
« Odgovor #23 : 07.05.2008. 17:06:31 »
:)
Ma to te ja pitam . KUGI MAJSTORE . Ja sam malo zahrdjao :) Vidim da je isto kao i kad avi ubacujem :) Al tko pita otpala mu kit... :)

HVALA

Tags: