Autor Tema: Usenet  (Posjeta: 23650 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Usenet
« : 05.05.2008. 17:47:33 »
http://www.uplata.net/
Tu imate sve sto vam treba u vezi usenet-a!!! Nema kajanja!!!

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #1 : 05.05.2008. 17:59:11 »
Jedino sto oni koji su iz Srbije a kod beocity-ja su moraju da uzmu USENET-NEWS(ili bilo koji na kojem ima SSL server). Jedino njemu nisu uspeli da ogranice protok!!! Imate pripejd pakete, uplatite 150 din i mozete da skinete 5gb. Tu ce te da vidite sta je to i internet ce vam dobiti drugo znacenje!!!

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #2 : 05.05.2008. 19:29:40 »
jurbAs je pitao:

ajd nisam jedini koji koristi usenet  radrad koji server koristis?


Radrad je odgovorio:

Prvo sam koristio AstraWeb, ali sam presao na malo skuplji USENET-NEWS. Ma stvar je VRHUNSKA!!! U Srbiji je 900 din. (11e) flat paket i mogu vam reci da od kada sam uzeo i treba nesto da skinem preko torrent-a, zgadi mi se zivot. Kao da posle 512kb/s predjes na 56k. 11e koje znas na sta si potrosio. Uvek je max protok.... Svima predlazem da predju na usenet!!!
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #3 : 05.05.2008. 20:28:01 »
ja sam na giganews.u 20€ mjesecno 200retation days i stvarno nema bolje stvari za net... svasta se da pronac.... ako jos netko koristi usenet neka kaze iskustva
btw koliko ti je retation days na usnet-news?
pejafor svaka cast nisam imao pojma da je tema otvorena sad mi je neugodno :) hvala na redirectu :)

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #4 : 05.05.2008. 20:42:34 »
Koja je razlika izmedju AstraWeb i USENET-NEWS pa i drugih, ako mogu neka iskustva i razlozi promena...

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #5 : 05.05.2008. 21:01:15 »
A šta je taj/to retation days  ???
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #6 : 05.05.2008. 21:57:33 »
hm, valjda je retation - retention

nije mi se nikad dopao usenet u te svrhe. Previše malih komadića, izuzetno lako oštećenje pa traži ispravke...

A s 20eur mjesečno se može otvoriti 4 RS premium acc i derati 100Gb svakih 5 dana....

no očito sve ima neku svrhu
May the Plasma be with you!

Offline Mrena

  • Old staff
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #7 : 05.05.2008. 23:56:40 »
A šta je taj/to retation days  ???

retention označava koliko se neki file zadržio na serveru. Maxsimalni retention je 200 dana na Giganews, i nakon toga se briše.

Mogu reći samo sa je usenet mnogo bolji od RS i sl.



Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #8 : 06.05.2008. 00:11:12 »
Koja je razlika izmedju AstraWeb i USENET-NEWS pa i drugih, ako mogu neka iskustva i razlozi promena...


Ovako, ti odes na neki sajt i skines .nzb file (isto sto i torrent) i pokrenes skidanje u nekom od programa namenjenih za to. Svi fajlovi koje skidas su podeljeni u brdo .zip ili .rar file-ova. Npr. svi su velicine od po 15mb. E sad, kada sam bio na AstraWeb-u dosta puta mi se desavalo da kada se zavrsi skidanje i krenem da otpakujem prijavi mi da ne moze da otpakuje npr. 10-i .rar file. To se desava zato sto na serveru odakle ti skidas postoji problem. Na ovom usenet-news-u mi se k`o za inat danas to desilo dva puta, a pre toga ko zna kada mi se to desilo i onda moram da idem i da jurim taj odredjeni .rar. E sad ima jos jedna stvar, postoje i .PAR file-ovi koji bi trebalo da sluze da opravljaju te ostecene .rar file-ove, ali ja to jos uvek nisam izvalio kako se koristi, pa bi bilo lepo da ako neko zna kako to radi malo podrobnije pojasni....

A sta je bolje, RS ili usenet, meni se vise svidja usenet a i uskoro ce RS da prestane da postoji u ovom formatu kao sto je danas ;) Vise nece biti ilegalnog sadrzaja!!!
« Zadnja izmjena: 06.05.2008. 00:13:31 radrad »

Offline Mrena

  • Old staff
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #9 : 06.05.2008. 00:22:14 »
E sad ima jos jedna stvar, postoje i .PAR file-ovi koji bi trebalo da sluze da opravljaju te ostecene .rar file-ove, ali ja to jos uvek nisam izvalio kako se koristi, pa bi bilo lepo da ako neko zna kako to radi malo podrobnije pojasni....
Ovo će ti i jurbas objasniti ali evo iz prve ruke. Skineš quickpar program, instaliraš i skineš si sa servera PAR2 fileove. onda pokreneš jedan i quickpar provjerava svaki rar dal je oštečen ili nije. Sastrane imaš i Auto repair opciju, to si uključi odma jer ako je rar oštečen da ga automatski popravi kad je gotov isključiš quickpar i slobodno otpakiraš rarove.


 
Citat:
uskoro ce RS da prestane da postoji u ovom formatu kao sto je danas ;) Vise nece biti ilegalnog sadrzaja!!!

Onda ga ni nebudem produžio sljedeči mjesec ako je tako  kako kažeš.



Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #10 : 06.05.2008. 11:00:08 »
Mozes da koristis sledeci mesec, a za onaj tamo nisam vec siguran. Otprilike, bila je neka tuzba u Nemackoj protiv RS-a i ta kompanija koja ih je tuzila, dobila je spor. Morali su da skinu sa servera sve njihove stvari, posle toga su i ostale kompanije pokrenule tuzbe isto u nemackoj, a cim je krenulo to u Nemackoj krenuce i u ostalim drzavama i tralala....

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Usenet
« Odgovor #11 : 06.05.2008. 11:13:51 »
Mozes da koristis sledeci mesec, a za onaj tamo nisam vec siguran. Otprilike, bila je neka tuzba u Nemackoj protiv RS-a i ta kompanija koja ih je tuzila, dobila je spor. Morali su da skinu sa servera sve njihove stvari, posle toga su i ostale kompanije pokrenule tuzbe isto u nemackoj, a cim je krenulo to u Nemackoj krenuce i u ostalim drzavama i tralala....

He-he, još ćete svi vi završit na torrentima.

A kaj se brzine tiće, neznam o ćem vi pričate da je sporo...
Ja probao kod frenda koji ima 16MBit ADSL i skidalo mi na razini 1.9-1.95 MB/s...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #12 : 06.05.2008. 12:21:51 »
Jeste, ali ti prijatelj ne zivi u Srbiji gde je kod 80% provajdera ogranicen protok na sve... Isto jos jedna odlicna stvar kod usenet-a, niko ne moze da zna sta skidas. To je odlicno u npr. Americi gde FBI stvarno cima i tako tim zemljama....

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Usenet
« Odgovor #13 : 06.05.2008. 12:36:40 »
Jeste, ali ti prijatelj ne zivi u Srbiji gde je kod 80% provajdera ogranicen protok na sve... Isto jos jedna odlicna stvar kod usenet-a, niko ne moze da zna sta skidas. To je odlicno u npr. Americi gde FBI stvarno cima i tako tim zemljama....

Ne, u Zg, kao i ja. Znači kod vas je bez obzira na brzinu ADSL veze još dodatno ograničen i pojedini download?
Da mi je znati kako to naprave...?

Samo malo, kako misliš da nitko ne zna što se skida preko Useneta? Nema nigdje evidencije?
Hm, pa dobro...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #14 : 06.05.2008. 13:21:12 »
Zna se preko kojih portova se skida p2p i samo ti njih ogranici, jedino ti pusti normalan protok preko portova kao sto su npr. 119, 23, 1818, 8080. Zato je usenet odlicna stvar jer sve ide preko takvih portova...

Sto se tice evidencije, niko do sada nije uspeo da ugasi ni jedan usenet server jer ne mogu da ih optuze za sadrzaj ilegalnog materijala...

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #15 : 06.05.2008. 13:27:19 »
ajde da vam nesto objasnim sada server giganews koji koristim vec 6mj je odlican zasto nema pokvarenih datoteka tj jakoo rijetko se dogadaju greske na serveru... ja koristim kao i mrena program newsleecher 3.9 od beta 8 imas verziju da ti program automatski sam raspakirava datoteke i slaze po disku di ti sto treba u koje foldere odlicna stvar u biti stavis stvar da ti se skida sa neta i program sve ostalo sam odradi u totalu.... *para file ti u prosijeku moze popravit oko 10-15% ostecene rarove sve iznad toga nemoze... i nece ici... mrena je rekao sto trebas skinut i radi sve odlicno meni se nije dogodilo jos da nesto sto sam skinio da nisam uspio raspakirat.

po pitanju retation days.a o tome ti ovisi serveri imas neke koji imaju 65dana dok eto giganews ima 200 prosijek je oko 100 dana za usenetserver.com newsgroupdirect.com i tako po pitanju sadrzaja necu govorit da ne dobijem nekog bananka ali sve sto vam srce pozeli mozete nac :) ja koristim od dvojce lega RS premium i dogodi se 1 u 100godina da ga uzmem koristit... sve nove stvari prve izlaze na usnetu

brzina je konstatna koliku ti imas jer server ima propusnost od 100-1000gigabita ovisno o serveru na koji se kacis...
nemogu znat sto skidas ako imas ukljucen SSL zastitu jer sve podatke koji ti oni salju su kodirani i nema tog boga isusovg da skontaju sto primas... ja to nemam ukljuceno jer kod nas to sve nije toliko razvijeno ali kad bude bilo potrebe nabavim si to :)

jos jedna stvar usnet postoji od 1980godine vjerovali ili ne ali najstariji nacin slanja podataka preko neta :) i vjerujte najbolji...


po pitanju torrenta da mozes ako imas pozivnicu nekog privatnog trackera i moras uplodat ko sivonja tako da... a tu nema niceg cisti download :) ko RS :D  nadam se da sam vam usnet priblizio ako nekog zainteresiram neka se jave meni ili mreni u svezi informacija! btw 1god koristim usnet i mogu rec da mi je to najbolja investicija u zivotu :)

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #16 : 06.05.2008. 13:31:34 »
Zna se preko kojih portova se skida p2p i samo ti njih ogranici, jedino ti pusti normalan protok preko portova kao sto su npr. 119, 23, 1818, 8080. Zato je usenet odlicna stvar jer sve ide preko takvih portova...

Sto se tice evidencije, niko do sada nije uspeo da ugasi ni jedan usenet server jer ne mogu da ih optuze za sadrzaj ilegalnog materijala...


naveo si samo 1 port koji se nikad ne zatvara a to je 23 koji je TELNET a imas kod nekih servera port 80 koji JE CISTI HTTP port ako ti njega zatvore nemas net u biti onda port 25 FTP itd.. :) max brzinu koju sam postigao sa newsima je oko 10mb/s na faksu preko porta 80 :) sve iznad 1120 ako se ne varam nisu rezervirani portovi :) a defaultni 119 zna bit zatvoren to je NNTP ako se ne varam

bilo je pokusaj zatvaranja usnet-servera ali nista od toga mogu se slikat jer server ti samo pruza uslugu on ne drzi ilegali materijal nego neki serveri koji bog zna gdje su :) heheh giganews i ostali su samo provideri za to :)

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Usenet
« Odgovor #17 : 06.05.2008. 14:10:05 »
Evo da se malo ukljucim . Povremeno koristim usenet od frenda i to se sa nicim nemre usporedit. RS mi niej nikad sjeo. ovo sa .nbz mi je puno jednostvnije. To radi kao i otrrenti AltBinz i ubacis .nbz unutra i to je to. Sve sto nadjes na torrentima nadjes i u .nbz . Binsearch i Newsleech su mi malo prejednostavni i tu moras znat sto trazis . Zato korisitm iskljucivo Merlins LINKOVI ZABRANJENI Sorry admin ak se nesmije stavit linkovi.
Sve lijepo slozeno i noov :) 70 dana stoje stvari i ima jedno ogranicenje a to je 20 DL dnevno . E sd pojasnjenje. Ovaj merlin se ne placa to je samo pretrazivac koji je po meni SUPER slozen. znaci besplatna registracija i tu skidate .nbz koji posle ubacujete u npr. AltBinz ili neki drugi usenet DL-ader. Znaci svi koji imate negdje placen usenet server pogledajte si ovu stranicu pa javite dal vam sesvidjela jer ja na bolju nisa mnaetio  :)

Bok

Po obicaju moji postovi nikad nisu kratki i puni su pravopisnih gresaka :)

« Zadnja izmjena: 06.05.2008. 14:33:16 Šimac »

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #18 : 06.05.2008. 14:25:53 »
livada sunce ti nema stranica pravila bolje obrisi prije neko te neko copi heheh :) tko hoce linkove nek mi se javi za trazilicu :) heheheheh nije bed

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Usenet
« Odgovor #19 : 06.05.2008. 16:19:16 »
a jeb.. ga. Pa link na google valjda moze :)

Sorry admine .

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #20 : 06.05.2008. 17:42:55 »
da si na jednom drugom forumu popusio bi ban bez pogovora hehehe ovi tu su tako zlatni!!

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Usenet
« Odgovor #21 : 06.05.2008. 17:59:57 »
Ma ispricavam se ja opet. Al znam ja gdje smijem a gdje nesmijem :) Pa nismo od  jucer :)

Ovo je bilo za dobrobit DL nacije :)


Offline blackpearl

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Usenet
« Odgovor #22 : 19.05.2008. 20:19:36 »
Ima pitanje sto se tice brisanja fajlova posle odredjenog broja dana. Dal to znaci dal se ti fajlovi koji budu obrisani vise nikad ne pojavljuju?
Pojavi se neki novi film, bude dostupan 100dana, obrise se, sta ako meni posle tih 100dana zatreba a nisam ga skinula  ;D

I jos jedno  :D
na rapidu se nove serije obicno pojavljuju oko 4,5 ujtru (kako koja) a na newsu?

Hvala unapred na odogovoru  ;D

Offline dreambett

  • Old staff
  • Član
  • *****
  • Postova: 654
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #23 : 19.05.2008. 20:34:56 »
Ima pitanje sto se tice brisanja fajlova posle odredjenog broja dana. Dal to znaci dal se ti fajlovi koji budu obrisani vise nikad ne pojavljuju?
Pojavi se neki novi film, bude dostupan 100dana, obrise se, sta ako meni posle tih 100dana zatreba a nisam ga skinula  ;D

I jos jedno  :D
na rapidu se nove serije obicno pojavljuju oko 4,5 ujtru (kako koja) a na newsu?

Hvala unapred na odogovoru  ;D

Uvjek se može naći film koji trebaš samo treba bit dovoljno uporan, a ti ih očigledno neznaš tražit. Npr. pretraživanje po forumima, blogovima itd.

Offline blackpearl

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Usenet
« Odgovor #24 : 19.05.2008. 20:57:17 »
ja pitam za usnet posto sam bas u to ne razumem a hocu probati a ne kako se nalaze filmovi nalaze van usneta, u to sam i vise nego upucena ;)

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Usenet
« Odgovor #25 : 19.05.2008. 23:29:07 »
Ima pitanje sto se tice brisanja fajlova posle odredjenog broja dana. Dal to znaci dal se ti fajlovi koji budu obrisani vise nikad ne pojavljuju?
Pojavi se neki novi film, bude dostupan 100dana, obrise se, sta ako meni posle tih 100dana zatreba a nisam ga skinula  ;D

I jos jedno  :D
na rapidu se nove serije obicno pojavljuju oko 4,5 ujtru (kako koja) a na newsu?

Hvala unapred na odogovoru  ;D

Filmovi koji su stariji od 100 dana se brisu i taj lin kvise neradi sigurno ali ce se pojavit sigurno opet novi link sa istim tim starim filmom prije ili kasnije (prije prije :9) .Što se serija tice neznam kad izlaze jer meni dal izlaze u 5:05 ili u 7:2 ne znaci bas puno :) bitno d aizadju :)

Offline blackpearl

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Usenet
« Odgovor #26 : 19.05.2008. 23:33:46 »
^ Hvala ti, to me je interesovalo :)

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #27 : 29.05.2008. 18:38:03 »
jooj al ga brkate ovako filovi po novom ostaju do 200dana to je preko 6mj po pitanju serija hmm mislim da usnet je jedan od prvih koji to dobije po pitanju igara i toga je sigurno prvi RS kasni uvijek... druga stvar postoji REQ tako da se moze nesto narucit ako treba ali vecina stvari se uploda pogotovo ove popularnije... tipa heroje i to... btw najubitacnija kombinacija je usenet plus RS uzas..... btw ovo sa 100 dana ovako tvoj server tj usenet provider nema dopustenje da vidi filove starije od 100 dana u tom grmu lezi zec imas neke cak i od 60 dana i 30dana tako da... 100 je uobicajno a imas giganews koji podrzava 200 :) al zato kosta...


Offline Stulic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #28 : 07.03.2009. 21:12:57 »
Meni su news-i besplatni tacnije skidam sve besplatno sa hr i bih grupa  ;D

Offline lopov

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Odg: Usenet
« Odgovor #29 : 07.03.2009. 22:57:14 »
kod mene isto

Tags: