Autor Tema: For All Mankind  (Posjeta: 4034 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
For All Mankind
« : 26.09.2019. 20:05:44 »

Opis:
Serija govori o tome šta bi se desilo da se globalna svemirska trka nikad nije završila. Ispričana kroz živote NASA-inih austronauta, inženjera i njihovih porodica, serija predstavlja svet u kome su NASA i svemirski program ostali prioritet i središte američkih nada i snova, gde svemirska trka između Sovjetskog Saveza i SAD-a nije završila. Otkrivamo šok i nevericu Amerikanaca prilikom otkrivanja da je zapravo Sovjetski astronaut prvi kročio na Mesec 1969. godine. Takođe se bavi i neminovnim posledicama takvog razvoja događaja koji je NASA-u usmerio da krene dalje, u osvajanje novih granica koje postaju još važnijima za naciju.

Izvor: interweb


Žanr: drama, naučno-fantastična
Kanal: Apple TV+
Godina: 2019.


IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 11.11.2019. 12:18:06 maksi »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: For All Mankind
« Odgovor #1 : 28.09.2019. 22:18:29 »
Mogu reći da me trailer dosta nahajpao. Nadam se da neće biti sranje poput onog čuda "Mars" od prije par godina.
Mrzim lopatare i limune

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: For All Mankind
« Odgovor #2 : 29.09.2019. 09:17:24 »
Mene je onaj trailer s Aerosmithom u pozadini dobrano nasmijao.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: For All Mankind
« Odgovor #3 : 10.07.2020. 11:59:24 »
Nisam puno očekivao od ove serije, no ispalo je bez razloga. Početak jest malo sporiji, i većina premise iz trailera se događa na samom početku. No kako serija ide dalje sve je bolja i bolja. Oni koji vole (past) SF, astronomiju i slično voljet će i ovo. Jer radi se o tome da zapravo vidimo kako bi izgledala svemirska utrka da nije stala početkom sedamdesetih i kraja Apollo misija. Kreatori su zbilja dobro osmislili radnju, misije, dramu te same likove. Možda će nekom zasmetati američki patriotizam ili kritike socijalne jednakosti onih vremena, ali toga zbilja nema puno. Preporuka.

Offline Marin VD

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: For All Mankind
« Odgovor #4 : 09.12.2020. 11:46:10 »
Serija je obnovljena za 2. i 3. sezonu

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: For All Mankind
« Odgovor #5 : 15.05.2021. 01:27:23 »
Ronald D More bogotac  :naklon:

Nisam vise mlad i sci fi je obicno vezan za mladji uzrast od 16 do 25 godina, ova serija mi je toliko legla i konacno za "stariju" populaciju. dosta jbnih lasera i djecijih pricica za laku noc. najveca pljuvacina dolazi od likova koji hoce beskonacno pucanje po svemiru. jedina mana sto se na trenutke cini kao najbolja serija u poznatom svemiru a sljedeci trenutak lici na obicnu bezveznu dramu prepunu kliseja i bezveznih situacija koje kvare dojam. kad sam gledao po drugi put premotavao sam te scene i bez njih je serija 50 puta bolja.

Mogao bih gledati 10 sezona

Spoiler for Hiden:
Minusi:
- smetala me ona mala meksikanka Aleida od starta. Citava prica oko nje je bezvezna - premotavati
-Mnogo me smetala seksualna tenzija izmedju Karen Baldwin i Danija pogotovo kad ponovo gledas 1. sezonu a mali nema 8 godina - Bolesno, iako opravdano trebali su naci nekog random lika. najveci minus serijala
- SSSR u alternativnom svemiru nije nista drugo nego kopija ovdasnjeg. Glupo je sto ispada da su prvi dosli na mjesec pukim spletom okolnosti a ne dostojnim rivalom zapada. Volio bih da su rezultat drugacijih procesa i klime u SSSR ovako ispada da je cijela prica oko njih i slijetanja na mjesec samo premisa i nista drugo. steta promasena prilika
-

Plus:
- Pederluk me ne smeta jer za razliku od discovery. primarno su astronauti i inzinjeri a to sto su homo samo daje dubinu prici
- Ubrzan razvoj tehnologije
- Odlicno napisani likovi sa svim svojim strahovima, nadanjima, manama i vrlinama
- Soundtrack kida u svakoj ep
- Nikola Djuricko. Vidim ljudi ga pljuju, meni je drago.. to sto glumi Rusa sta ce drugo i glumiti u ovakvoj seriji. Jedino me smetalo sto je nekako ukocen i kao da je bez samopouzdanja.. opusti se covjece :)
- Scene u svemiru, na mjesecu
- Omaz Kalasu, koji na Mjesecu radi isto kao na Zemlji :D


Zadnja scena uz Nirvanu i cizme na marsu izgledaju kao Ruske, ali sigurno ide na to da ce biti zajednicka misija ili mozda cak Kina da im baci rukavicu u lice. Volio bih da se Kina upetlja
Ocekivao sam da ce se Gordi nesto desiti "gore", ali mi je krivo zbog Tracy

sve u svemu jedna veoma tuzna prica za skoro sve likove, ali to je zivot zar ne

8.9/10

Offline mladi.indiana

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
Odg: For All Mankind
« Odgovor #6 : 23.07.2022. 10:22:03 »
Obnovljeno za četvrtu sezonu

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: For All Mankind
« Odgovor #7 : 14.10.2023. 08:36:01 »