Autor Tema: The Witcher  (Posjeta: 14168 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: The Witcher
« Odgovor #30 : 04.01.2020. 03:05:34 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Witcher
« Odgovor #31 : 11.01.2020. 15:15:12 »
Netflix napravio mapu Kontinenta sa svim vremenskim periodima u kojim se odvija radnja. https://www.witchernetflix.com/en-gb
Mrzim lopatare i limune

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Witcher
« Odgovor #32 : 12.01.2020. 20:26:38 »
Pogledao sam danas sve epizode, ispočetka. usput sam dosta detaljno pratio kartu iz Limunovog posta (preporučujem ako želite lakše pratiti radnju). Hvala ekipi na odličnim prijevodima  clapp

radnja, prema informacijama s te interaktivne karte, je odlična. u seriji mi to nije dovoljno dobro razrađeno i objašnjeno. definitivno je potrebno upoznati se s nekim pojmovima iz knjiga.
već su napisali prije mene: radnja je jako zbrzana (ala General), likovi nerazrađeni do kraja - pogotovo čarobnice iz 2. epizode koje su na kraju imale dosta bitne uloge (Yenefer i ona crna - tu je bilo jako puno potencijala, a ništa nije iskorišteno). trebalo je bolje prikazati njihov odnos na početku, kad su na učenju u akademiji, i na kraju.

također je napisano: serija i meni više sliči kao da ju je radio SyFy nego Netflix. u nekim trenucima je jako trešasta (kao npr. Xena ili ona serija o Heraklu), ali ako je tako u knjigama, ok, nemam ništa protiv.

Cavil je odlično odglumio Geralta iz igre, ali morat će nešto promijeniti u sljedećim sezonama jer mi je ovakav lik preslab da bi držao cijelu seriju, koja se ipak zove po njemu :/ nekad mi je njegov način govora iritantan jer zvuči kao da je naknadno snimljen (kao da sinkronizira igru).

ostali glavniji glumci su mi više-manje dobri, ali samo to - prosjek. da je više pažnje posvećeno razvoju njihovih likova, dojam bi bio bolji (khm, GoT)

preskakanje, tj. prepletanje perioda mi se baš i nije svidjelo, pogotovo jer na prvu ne možeš skužiti da su likovi stariji/mlađi (opet flešbek na Generala). recimo, Yeneferina radnja traje 50-ak godina, a čini se kao da je prošlo 5, ako i toliko. to me jako živciralo.

globalno sam zadovoljan viđenim, ali nadam se da će se poboljšati.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: The Witcher
« Odgovor #33 : 15.01.2020. 08:17:36 »
vrlo loša serija, gotovo negledljiva

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #34 : 15.01.2020. 14:10:42 »
Xena Ratnica Vol.2



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Witcher
« Odgovor #35 : 16.01.2020. 01:09:50 »
kakav je ovo trash... dogurao do 3. ep hoce li biti bolje kasnije? nisam ljubitelj fantazija, zmajeva, vilenjaka, vjestica,vukodlaka.. mozda mi zato ne lezi.. ali radnja kao radnja je smijesna. p.s. ima ova mala yenefer sisu za medalju

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Witcher
« Odgovor #36 : 16.01.2020. 16:05:37 »
kakav je ovo trash... dogurao do 3. ep hoce li biti bolje kasnije? nisam ljubitelj fantazija, zmajeva, vilenjaka, vjestica,vukodlaka.. mozda mi zato ne lezi.. ali radnja kao radnja je smijesna. p.s. ima ova mala yenefer sisu za medalju

ja bih pogledao još četvrtu, jer je ta bitna, pa ako ti se ne svidi, odustani

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: The Witcher
« Odgovor #37 : 16.01.2020. 16:20:32 »
Užas.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Witcher
« Odgovor #38 : 21.02.2020. 18:29:01 »
Krenulo snimanje druge sezone, ovo su novi likovi.

Joining the second season are Yasen Atour (Young Wallender) as Coen, Agnes Bjorn as Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) as Lambert, Thue Ersted Rasmussen (Fast and Furious 9) as Eskel, Aisha Fabienne Ross (The Danish Girl) as Lydia, Kristofer Hivju (Game of Thrones) as Nivellen, and recent graduate Mecia Simson, as Francesca.
Mrzim lopatare i limune

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Witcher
« Odgovor #39 : 26.10.2020. 18:44:17 »
The Witcher za sirotinju..

Spoiler for Hiden:
iShare, noProfit


Offline Marin VD

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #40 : 26.09.2021. 10:41:28 »
Obnovljeno za 3. sezonu

Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #41 : 26.09.2021. 15:59:39 »
Obnovljeno za 3. sezonu
Ja je ne bih obnovio ni za drugu sezonu. Ova serija je pravi primer kako se uspešne knjige sa temom epske fantastike svedu na čist promašaj. Nivo ,,Outpost-a".

Offline tachijana

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski
Odg: The Witcher
« Odgovor #42 : 27.09.2021. 13:53:30 »
Jedva sam odlgledala do kraja prvu sezonu...dosadno i razocaravajuce...Ipak pokusacu S2, mozda se desi cudo :neverovatno:

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #43 : 29.10.2021. 17:47:41 »

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #44 : 21.12.2021. 13:12:58 »
hvala na prijevodima. Čeka me cijela druga sezona ovaj vikend  :)

Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: The Witcher
« Odgovor #45 : 22.12.2021. 14:06:35 »
Pocetak malo zanimljiv, ali kako odmice serija je sve dosadnija. Posle pete epiyode preskocio pa odgledao yadnju na premotavanje. Preterana ocena na Imdb.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Witcher
« Odgovor #46 : 23.12.2021. 10:04:17 »
Pocetak malo zanimljiv, ali kako odmice serija je sve dosadnija. Posle pete epiyode preskocio pa odgledao yadnju na premotavanje. Preterana ocena na Imdb.

upravo sam na petoj. istina. jaskier i njegovo pjevanje mi srozava seriju. skužio sam da mi je on bio problem i u prvoj sezoni.

Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #47 : 24.12.2021. 09:52:03 »
Još gore razočarenje nego prva sezona. U ova drevna vremena u kojima se radnja dešava znali su za : kompas, mutagen, evoluciju, imperijalizam...
Stvarno previše.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Witcher
« Odgovor #48 : 26.12.2021. 12:12:32 »
pogledao do kraja. nisam razočaran jer nisam imao nikakva očekivanja. ali nisam ni blizu zadovoljan. jako su zakazali s izgradnjom svijeta. pola vremena nemaš pojma gdje se likovi nalaze, na kojem dijelu Kontinenta.
Zašto ne ubace nekakvu kartu, makar da napišu imena mjesta...

imam dojam da se sve prebrzo odvija i da kao neznalica o Witcheru samo primam loše ispričane informacije. bolji su mi oni sažeci na jutubu i objašnjenja svijeta Witchera od same serije. Yennefer i Geralt nemaju baš nikakvu kemiju; osim one Tissine (Yennine učiteljice), nijedna druga čarobnica nije neka glumica.

prve 3 epizode, gdje je fokus na Geraltu i Ciri, su mi najbolje u obje sezone. Ciri mi se jako sviđa i super su ona i Geralt zajedno. Jaskier i njegova glazba nimalo mi se ne sviđaju, neugodno mi bude dok gledam. Od Vesemira sam očekivao malo više. Soundtrack općenito je niš posebno.

Kad budem opet gledao drugu sezonu, pratit ću onu interaktivnu kartu i siguran sam da će mi iskustvo biti mnogo bolje.

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Odg: The Witcher
« Odgovor #49 : 05.01.2022. 11:51:52 »
Ako se secam Jaskier  u knjigama je opisano da lose peva.
Meni se Yennefer  tj glumica koja je glumi ic ne svidja, ona bi trebala da bude ono prepicka ko je pogleda  zine mu vilica. Ova glumica je bas mlaka

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #50 : 25.04.2023. 16:08:30 »

Offline Ninjapivopija

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: The Witcher
« Odgovor #51 : 14.07.2023. 00:01:12 »
Razocaran sam 2 sezonom ali cu ipak da pogledam trecu. Slazem se da je nekako ubrzana radnja.

Offline Remedy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #52 : 16.07.2023. 02:03:35 »
Odlična serija, jedva čekam nastavak epizoda 3-e sezone.   clapp clapp clapp

Offline milankladovo@gmail.com

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #53 : 17.07.2023. 18:27:43 »
odlicna serija

Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: The Witcher
« Odgovor #54 : 17.07.2023. 18:55:53 »
Što se mene tiče - loše do zla boga!!! :'(

Offline r380rn

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #55 : 17.07.2023. 20:03:58 »
Oni koji traže dlaku u jajetu su naravno nezadovoljni serijom. Serija je prosečna, nošta posebno, ali ipak zanimljiva.