Autor Tema: The Witcher  (Posjeta: 14167 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
The Witcher
« : 22.07.2019. 10:19:47 »

Opis:
Radnja serije je smeštena u alternativni srednjovekovni svet i prati Geralta, putujućeg lovca na čudovišta, odnosno vešca koji je od mladosti treniran da se bori sa svim vrstama čudovišta. Serija je adaptacija romana i kratkih priča poljskog autora Andžeja Sapkovskog, prema kojima je napravljeno nekoliko hit igara.

Izvor: interweb

Žanr: akcija, avantura, drama, fantazija
Kanal: Netflix
Godina: 2019.


IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi



« Zadnja izmjena: 12.12.2019. 09:37:44 maksi »

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: The Witcher
« Odgovor #1 : 28.08.2019. 19:01:43 »
Jedva cekam! Obozavam The Witcher serijal. The Witcher 3: Wild Hunt mi je jedna od omiljenih igrica, a Hernry kao Geralt je, po meni, pun pogodak. Bas se radujem ovome. srcesmajli

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Witcher
« Odgovor #2 : 30.10.2019. 20:59:40 »
Mrzim lopatare i limune

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: The Witcher
« Odgovor #3 : 31.10.2019. 18:14:13 »
Emitovanje serije počinje 20.12.2019. godine.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Witcher
« Odgovor #4 : 31.10.2019. 20:33:01 »


Veliki fan igrice, veliki fan knjiga.
Ovaj poslednji trailer je najbolji dosad.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Witcher
« Odgovor #5 : 02.11.2019. 11:51:16 »
igrao sam samo Wičera 2, ali nekako mi je igra ostala u boljem sjećanju nego što izgledaju trejleri. nemam dobar osjećaj za ovo. iako, bio sam septičan oko Cavilla, ali čini se da je rasturio ulogu.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The Witcher
« Odgovor #6 : 02.11.2019. 11:55:15 »
Bez velikih očekivanja nema velikog razočaranja.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: The Witcher
« Odgovor #7 : 14.11.2019. 10:11:30 »
Obnovljeno za drugu sezonu.

Offline dragan4e

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 378
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #8 : 12.12.2019. 23:34:43 »

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Witcher
« Odgovor #9 : 21.12.2019. 23:09:52 »
Na žalost nisam zadovoljan viđenim. Iako sa zadovoljan likom geralta Jenifer je užasna. I da, kako, zaboga, Vičer da izvede svoje znakove a da ne izgovori riječ  :no-no

Offline mwsavko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #10 : 22.12.2019. 15:21:59 »
Posle pogledane prve epizode i ja sam razocaran vidjenim. Henry Cavill me je jedino odusevio. Bio sam skeptican njegovim izborom za Geralta. Vidi se da je dosta novca ulozeno. Ali sta to vredi kada su scenaristi sve uprskali. Pojedini dijalozi, pa u dve situacije bespotrebno forsiranje "kvazi humora". Da je ovo uzeo BBC ili HBO ne bi bilo tih stvari. Steta, mogla je ovo biti kultna serija.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #11 : 22.12.2019. 23:18:23 »
Ja sam prezadovoljan. Odlicna ekranizacija  clapp Mada iskreno, da nisam procitao knjige vjerovatno bi mi slabije legla. Nisu se potrudili da objasne neke stvari ni makar da oznace lokacije i godine jer ce se ovako ljudi koji nisu upuceni u pricu potpuno pogubiti... Meni djeluje kao da su seriju pravili samo za dusu ljubitelja knjiga i video igara. And I'm fine with that! Pa kome se ne svidi neke pogleda jos jednom izvikani GoT.


Offline mwsavko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #12 : 23.12.2019. 00:33:51 »
Ja sam prezadovoljan. Odlicna ekranizacija  clapp Mada iskreno, da nisam procitao knjige vjerovatno bi mi slabije legla. Nisu se potrudili da objasne neke stvari ni makar da oznace lokacije i godine jer ce se ovako ljudi koji nisu upuceni u pricu potpuno pogubiti... Meni djeluje kao da su seriju pravili samo za dusu ljubitelja knjiga i video igara. And I'm fine with that! Pa kome se ne svidi neke pogleda jos jednom izvikani GoT.
O ukusima ne vredi raspravljati.Nije ovo losa serija. Samo ne mogu svariti neke stvari.Ili sam ja previse mator. Mozda bi mi serija bolje legla da imam 15-20 god. I sam kasting glumaca mi je nekako tanak. Kao da je ovo radio SyFy a ne Netflix.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #13 : 23.12.2019. 02:13:18 »
Ja mislim da je ovo odlicna ekraznizacija prica iz prve dvije knjige. Ko je citao knjige zna da su i te price nepovezane i da su tako pisane da pisac i nije previse trosio rijeci na objasnjavanje ko je ko i kako sta funkcionise. Sve je vjerno preneseno na tv format i to je 10/10 od kastinga, preko karaktera do humora. Ma bez greske.

Ali su kreatori bespotrebno zakomplikovali time sto su ubacili po nesto iz trece knjige i sto su odlucili to da spakuju u osam epizoda. Morali su makar da stave neke datume kako bi ovim malo glupljim gledaocima bilo jasno da ima vise timelinea i da se ne desava sve u "sadasnjem" vremenu.

Ja nisam ocekivao da ce serija ovako da prekuca. Jedva cekam sledecu sezonu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Witcher
« Odgovor #14 : 24.12.2019. 13:11:09 »
Vještac pravi macan.  srcesmajli
« Zadnja izmjena: 24.12.2019. 13:29:03 lemonzoo »
Mrzim lopatare i limune

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Witcher
« Odgovor #15 : 24.12.2019. 14:12:39 »
Meni je ona pesma "Toss a coin to your witcher..." danima u glavi. Help!

Ja sam zbog igrice pročitala knjige, tako da sam već ušla u priču s predznanjem. Neki delovi su definitivno zbunjujući za ljude koji nemaju pojma baš ništa o Wicheru (različiti vremenski periodi)i nije mi baš jasno zašto su neke stvari izmenili ali, 'ajde, dramatične scene na kraju sezone ne treba dovoditi u pitanje.
Seriji treba par epizoda da klikne (meni lično u 3.)  i rezultat je apsolutno over the top i suludo iskustvo. U tehničkom smislu, serija ima očite propuste, ali ja joj zabavni aspekt ne mogu osporiti.

Offline Mythrit

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: The Witcher
« Odgovor #16 : 24.12.2019. 16:37:12 »
Epizoda 3 spojiler u starim trailerima

Spoiler for Hiden:
 

I jedan od boljih trailer opcenito "Kiling Bruxa"





Offline maroni

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 85
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #17 : 24.12.2019. 18:35:18 »
Meni je kao velikom fanu knjige i igara serija u potpunosti ispunila očekivanja! Ko će sad dočekati drugu sezonu..  :(

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Witcher
« Odgovor #18 : 25.12.2019. 11:56:26 »
PO translator team  :vezba  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: The Witcher
« Odgovor #19 : 25.12.2019. 19:45:49 »
Odgledao 2 epizode,bukvalno su mi proletele,odlicna...Hvala prevodiocima. :volim

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Witcher
« Odgovor #20 : 27.12.2019. 19:09:36 »
Prvo da se zahvalim prevodiocima na kvalitetnim prijevodima.
Za ovu seriju sam čuo preko foruma sa tematikom o serijama, poput ovog, o pripovijetkama ne znam ništa, a igrice ne igram. Nisam baš neki ljubitelj magije (da citiram Starog Mudrog Patuljka: Magija uvijek donosi nevolje), ali vidi se da je puno para i truda uloženo u seriju, što ne može ostati neprimjećeno i ispoštovano, specijalni efekti su odlični. Neki su imali očekivanja čak i da ovo bude svojevrstan odgovor Netflixa na Igru prijestola, ali nema tu dovoljno kvalitetnih glumaca i likova koji mogu da to podignu na tako visok nivo.
Dalje ću u spojler jer ne znam da li će mi se omaći nešto da kažem o radnji.
Spoiler for Hiden:
Imamo Garalta koji je dobro pogođen (Velikog Bleka  rofl), a Henry Cavill ga dobro glumi, lako je navijati za njega. Ja nisam prepoznao da je to novi Supermen (jer nisam ni neki ljubitelj superheroja). Ciri i Yennefer, e tu već nije baš sve kako bi po meni trebalo. I dok Yennefer polako osvaja simpatije kroz transformaciju svoje ličnosti, ipak to i nije baš tako dobro urađeno, jer ta glumica jednostavno nema kapacitet za tako nešto, režija i scenario su više pripomogli nego ona. Jer ipak se radi o najvećoj ljubavi našeg glavnog junaka. A Ciri, ona, jadniče, samo bježi, naslućuje da nešto sa njom nije u redu ali tek nju treba da vidimo kakva će da bude i zašto je ovi nevaljalci žele, jelte.
Priča je ispočetka dosta konfuzna, ali se na kraju otkriva dosta solidno vođenom režijom da imamo dva vremenska perioda. Posle druge epizode mi nije bila potaman, ali sam nastavio da gledam i zadovoljan sam viđenim. Može to, istina, još bolje, iako je i ovako dobro.
Radujem se novim sezonama.

Offline JoxerTM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #21 : 27.12.2019. 22:32:38 »
Ljutić, žabnjak ili maslačak nije baš Neven. Ali nek vam bude, moguće da je takav prijevod u knjigama pa ajde.
Definitivno nije predrastično s obzirom koga su castali za Triss a koga za Coral:

Triss cosplay:
https://www.reddit.com/r/witcher/comments/dxhal9/hi_triss/

Triss Netflix:
https://www.reddit.com/r/witcher/comments/edjqdr/hi_triss/

Coral gwent karta:
https://vignette.wikia.nocookie.net/witcher/images/7/72/Gwent_cardart_skellige_coral.jpg

Coral Netflix:
https://images-o.jpimedia.uk/imagefetch/w_700,f_auto,ar_3:2,q_auto:low,c_fill/if_h_lte_200,c_mfit,h_201/https://www.crawleyobserver.co.uk/webimage/1.9016433.1564488739!/image/image.jpeg

Da Superman i koka što glumi Yen nisu razvalili ulogu bilo bi:

Njih dvoje je spasilo prvu sezonu.
Toka Koka

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #22 : 28.12.2019. 00:38:18 »
Napokon pogledano do kraja.
Ako izuzmemo očajne Triss, Yennefer i Ciri i lošu dinamikou u par epizoda kada su bitne scene zbrzali a nebitne bespotrebno razvlačili, veoma sam zadovoljan, valjda zato što nisam očekivao da ovo uopće bude gledljivo.
Casting za Geralta, Mousesacka i Cahira mi je pun pogodak. Lokacije na kojima je snimano i muzika mi se također sviđaju kao i CGI. Čekam da vidim šta druga sezona nosi, živo me zanima ko će da dobije ulogu Vesemira jer mi je to jedan od najdražih likova.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Witcher
« Odgovor #23 : 28.12.2019. 12:02:35 »
Napokon pogledano do kraja.
Ako izuzmemo očajne Triss, Yennefer i Ciri i lošu dinamikou u par epizoda kada su bitne scene zbrzali a nebitne bespotrebno razvlačili, veoma sam zadovoljan, valjda zato što nisam očekivao da ovo uopće bude gledljivo.
Casting za Geralta, Mousesacka i Cahira mi je pun pogodak. Lokacije na kojima je snimano i muzika mi se također sviđaju kao i CGI. Čekam da vidim šta druga sezona nosi, živo me zanima ko će da dobije ulogu Vesemira jer mi je to jedan od najdražih likova.

Luka Nebošetač
https://i.redd.it/qyct9r59ro641.jpg


ja sam na četvrtoj epizodi. zasad nisam ni oduševljen ni razočaran.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #24 : 28.12.2019. 15:23:43 »
Napokon pogledano do kraja.
Ako izuzmemo očajne Triss, Yennefer i Ciri i lošu dinamikou u par epizoda kada su bitne scene zbrzali a nebitne bespotrebno razvlačili, veoma sam zadovoljan, valjda zato što nisam očekivao da ovo uopće bude gledljivo.
Casting za Geralta, Mousesacka i Cahira mi je pun pogodak. Lokacije na kojima je snimano i muzika mi se također sviđaju kao i CGI. Čekam da vidim šta druga sezona nosi, živo me zanima ko će da dobije ulogu Vesemira jer mi je to jedan od najdražih likova.

Luka Nebošetač
https://i.redd.it/qyct9r59ro641.jpg


ja sam na četvrtoj epizodi. zasad nisam ni oduševljen ni razočaran.

Zahvaljujem na info!  smileyNO1 smileyNO1
Hamill je odličan izbor.

Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: The Witcher
« Odgovor #25 : 28.12.2019. 18:04:35 »
Kad ocekujete drugu sezonu, ja na kraju zadoljan, ima gresaka mana itd ali ima stvari koje te kupe, meni je negde od 5 epizode, i koliko se sezona ocekuje ako neko zna.
Kratko i jasno cekam drugu sezonu na kraju dobar utisak.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Witcher
« Odgovor #26 : 28.12.2019. 21:21:08 »
Idealan Vesemir bi mi recimo bio Jeff Bridges. Prvo zato sto je strasan glumac, a drugo sto je onako krupan covjek i izgleda kao autoritet, a u isto vrijeme je onako po malo blesav :D Naravno, ne vjerujem da ima sanse da se to desi nego eto samo kazem ko bi mi bio prvi izbor. Posle njega Jeremy Irons... A idealan covjek za Vesemira bi bio Sean Connery od prije 20 godina :D

Kakav crni Hamill od 1.70m...

Jedva cekam da serija odmakne toliko da se pojave Regis, Dijkstra, Skellen... i naravno najjaci lik Leo Bonhart :D


Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Witcher
« Odgovor #27 : 29.12.2019. 09:47:16 »
Kad ocekujete drugu sezonu, ja na kraju zadoljan, ima gresaka mana itd ali ima stvari koje te kupe, meni je negde od 5 epizode, i koliko se sezona ocekuje ako neko zna.
Kratko i jasno cekam drugu sezonu na kraju dobar utisak.

navodno prvi dio 2021.
zasad je naručena još jedna sezona, ali ne znam ni koliko knjiga ima ni išta

Idealan Vesemir bi mi recimo bio Jeff Bridges.

ja bi njega kad Comstocka ako ikad budu radili ekranizaciju Biošok Infinitiva

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Witcher
« Odgovor #28 : 30.12.2019. 12:08:40 »
Mrzim lopatare i limune

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: The Witcher
« Odgovor #29 : 04.01.2020. 03:02:45 »
Ja sam zadovoljna. Henry me je bas odusevio, sto svojom glumom, sto time kako mu bas nekako lezi uloga Geralt-a.  :rose:
Hvala puno na prevodima.  srcesmajli