Autor Tema: The Last of Us  (Posjeta: 2353 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
The Last of Us
« : 26.09.2022. 18:27:07 »

Opis:
Radnja serije se dešava 20 godina nakon pandemije koja je skoro pa uništila celo čovečanstvo, a gde su većina ljudi postali zombiji, i priča prati Joela (Pedro Pascal), jednog od preživelih u jednom od malobrojnih preostalih ljudskih naselja, koji je dobio zadatak da prošvercuje 14-godišnju Ellie (Bella Ramsey) iz militarizovane zone karantina. Ellie je posebna jer je zaražena virusom, ali on na nju nije uticao kao na ostale.



Žanr: drama, akcija, horor
Kanal: HBO
Premijera: 15.01.2023.
Glumci: Pedro Pascal, Bella Ramsey, Gabriel Luna, Nick Offerman, Merle Dandridge, Murray Bartlett, Jeffrey Pierce, Anna Torv...


IMDb
TVDb
Wiki


Titlovi


« Zadnja izmjena: 16.01.2023. 08:21:42 zkarlov »

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: The Last of Us
« Odgovor #1 : 04.12.2022. 08:27:46 »

Offline bianconeriSRB

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
Odg: The Last of Us
« Odgovor #2 : 17.01.2023. 04:40:04 »
Dobra serija, odmah na početku godine smo dobili hit seriju! drinks


Spoiler for Hiden:
Žao mi je one male Sare na početku serije, bolje da je ona umesto Eli imala ulogu, ali dobro.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Last of Us
« Odgovor #3 : 17.01.2023. 09:48:18 »
dosta vjerno prenesena atmosfera i likovi iz igre, prvi dio epizode mi je puno zanimljiviji od drugoga (kao i u igri). Sara mi je apsolutni hit ove epizode, cura je genijalno odglumila i odmah me podsjetila na jednu sjajnu glumicu - poslije saznah da su u rodu. Ona mi je najvjernije pogođen lik iz igre, iako fizički potpuno odudara od curice iz igre.

drago mi je vidjeti Anu Torv u novoj ulozi, Pedro Paškvalin je fantastičan kao Joel, Tommy odličan, a mala Elica je na dobrom putu da i ona rasturi. uistinu imamo hit seriju. nadam se samo da neće radit više od 2-3 sezone i da će ovim putem krenuti i druge ekranizacije popularnih igara  clapp

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Last of Us
« Odgovor #4 : 17.01.2023. 11:37:28 »


Ne može serija bit bezveze uz ovakvu mjuzu...  :mjuza
« Zadnja izmjena: 17.01.2023. 11:40:22 zkarlov »

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Last of Us
« Odgovor #5 : 09.02.2023. 12:20:40 »
 rofl rofl


The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline zvoneM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Odg: The Last of Us
« Odgovor #6 : 11.02.2023. 16:04:29 »
Do sada prilicno dosljedno prate igru, osim kad je ne prate...  :'(
Spoiler for Hiden:
U igri mi je dio kad dolaze do Bila jedan od najboljih dijelova, puno akcije, verbalni sukobi Eli i Bila... a sad ispada kako Eli Bila nije nikad ni upoznala. Na kraju lik prizna da je tu epizodu namjerno izmijenio zbog svoje LGBT agende. Pa fakat nemam nista protiv LGBT populacije, dapace, imaju moju punu podrsku i u Last of Us ce ionako biti dovoljno prostora za njih, ali ovako agresivna propaganda samo ima kontraefekt, barem kod mene. Palac dolje.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Last of Us
« Odgovor #7 : 11.02.2023. 16:43:38 »
danas sam pogledao četvrtu epizodu, najslabija, ali mrvicu. možda jer mi je prekratka naspram ovih prije. sad imam izgrađeno mišljenje o Joelu i Ellie, Pedru i Beli. Fenomenalni su, kao saliveni za ove uloge. kad razgovaraju, imam čudan osjećaj da bi bez problema oboje mogli posudit glas tim likovima i u igri i da zapravo gledam prohod igre, a ne seriju - ovo nije loša kritika. to mi je samo nešto novo. "loša kritika" je da znam radnju, tako da mi izostaje nekakva napetost dok gledam.

zato ću se nadovezat na zvonetov komentar: ta mi je epizoda bila nepoznata i neočekivana, pa mi nije smetalo jer mi se činilo ok za priču i njezin svijet.
Glupo mi je jedino ispalo
Spoiler for Hiden:
kad su se cmoknuli tek par sati nakon upoznavanja, kad je Ron Swanson svirao klavir. aj dobro  :)

Offline zixxx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: The Last of Us
« Odgovor #8 : 09.03.2023. 11:59:10 »
Ako već gledamo promene u odnosu na igru, veći je problem loš kasting za Ellie.
Nažalost sadašnjoj "Ugly Ellie" manjka facijalnih ekspresija.
Mislim da malu neko previše forsira posle "Game of Thrones".

Spoiler for Hiden:

Ovde očigledno plače, ali mi njen izraz lica "ne prodaje" tu emociju; ne osećam da li je tužna, uplašena, nostalgična, dirnuta...

Inače je sjajno, i nemam problema sa h0m0fobijom pa mi ne smeta svaka takva promena u odnosu na igru.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: The Last of Us
« Odgovor #9 : 27.03.2023. 00:25:04 »

Tags: