Autor Tema: Star Trek: Picard  (Posjeta: 19191 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1183
  • Spol: Muški
Star Trek: Picard
« : 28.05.2019. 18:31:23 »


Opis:
Serija prati život Žan-Luka Pikara nakon uništenja planete Romulus sedišta Romulanske imperije.

Žanr: naučna fantastika, drama
Kanal: CBS All Access
Godina: 2020.
Glumci: Patrick Stewart, Santiago Cabrera, Isa Briones, Alison Pill, Harry Treadaway, Michelle Hurd, Neraida Bega...


IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi



« Zadnja izmjena: 28.10.2021. 20:52:46 slaks »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #1 : 21.07.2019. 08:01:51 »
Mrzim lopatare i limune

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #2 : 21.07.2019. 16:15:05 »
ovo izgleda ko pravi star trek. odlično!  smileyNO1

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #3 : 24.07.2019. 02:45:46 »
Eto ga opet cemo imati marry sue poput burnham.. ona je bitna.. ona je u opasnosti.. ona je svemoguca.. ma ajde..
 zato je 7of9 bolja nego ikad.. kao vino  srcesmajli

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1129
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #4 : 27.09.2019. 15:14:47 »
Šta god rekli za tu Daj (tako se zove lik - valjda se čita Daž), sve su to naklapanja.

Zapravo se ništa ne zna, ali moguće da je ona bivši Borg ili neko na kome su Romulanci vršili eksperimente na zarobljenoj borgovskoj kocki, koja se može vidjeti u traileru. Jer vidi se da stoji među zarobljenicima.

Kako god, glavni lik je Picard, a ne neka NN cura, koja od njega traži pomoć. Naravno da treba očekivati razvoj ostalih likova iz glavne postave, računajući i nju i posadu broda (koji bi se po nekim izvorima mogao zvati La Sirena).

Od najavljenih camea ne treba očekivati da nose radnju - To su za sad Jerry Ryan (Seven Of Nine), Brent Spinner (Data - on bi trebao biti u svakoj epizodi, ali vjerovatno kao hologram ili nešto slično - ne Data glavom i bradom, jer je poginuo u Nemesisu), Jonathan Frakes (W. Riker) i Marina Sirtis (D. Troy) - za prvu sezonu.
A zasad je najavljen i Robert Picardo (Doktor/EMH iz Voyagera) za drugu sezonu, ali 2. sezonu ipak treba uzimati s rezervom. Ali tu će sigurno biti još camea.
Pretpostavljam da će se Levar Burton (G. La Forge) kad tad pojaviti, pogotovo jer bi on mogao i režirati neku epizodu (kao Frakes).Michael Dorn (Worf) bi možda bio i u prvoj sezoni, ali vjerovatno nisu još odlučili šta će s Klingoncima, a on gušterastu masku iz Discoveryja neće nositi, jer bi to "ubilo" Worfa (pričalo se da je i on u ekipi, ali izgleda se samo pojavio na setu). Ko zna, možda se pojavi i Kate Mulgrew (K. Janeway), jer je i ona svojevrsni ekspert za Borga.
Ali ja bih volio da se pojavi i neko od ekipe iz DS9.

Što se tiče scena s Frakesom (Rikerom), tu bi trebalo biti i scena iz vremena u kom je smještena radnja serije (2399. godina, ako se ne varam), kao i neki flashback, gdje je Patrick Stewart morao ponovo navući uniformu (iako je ranije govorio da ne želi uopšte oblačiti uniformu u ovoj seriji - to je otkrio negdje u nekom interviewu, šaleći se po tom pitanju).

Čini se da su Romulancima blago promijenili izgled (uši, čelo) i da više liče na one iz TOS. Kod Seven Of Nine su implantati malo drugačiji (najveća razlika je boja - tamniji), ali dovoljno slični. Uniforme i bedževi Zvjezdane Flote su dovoljno slične TNG-u, DS9 i Voyageru - s blagim izmjenama, ali to je uobičajeno za ST. Čak je bedž (ona delta Zvjezdane flote) nešto što liči na ono što su prikazivali kad se nešto događa u njihovoj budućnosti.
Ono što mi je od detalja zapalo u oči, dvije Andorijanke na kocki, koje izgledaju baš kako treba - plava koža, bijela kosa, pipci na glavi (tu rasu nisu vizuelno uništili - Yeah!).

Uglavnom, ono što se zna (a pada mi na pamet):
- Romulus ili Romul (kako god ga prevodili) je uništen kad je njihova matična zvijezda postala supernova.
- Picard se prije radnje serije povukao na svoj vinograd. Moguće da je pokušao neku akciju spašavanja, ali nije uspio.
- Ono malo preživjelih Romulanaca je raštrkano i pokušavaju obnoviti svoju rasu.
- Neka njihova frakcija nešto petlja s borgovskom tehnologijom na zarobljenoj kocki (možda smatraju da jedino tako mogu ponovo doći do značajne moći u Alfa kvadrantu). - Otud onaj natpis o broju dana bez asimilacije (nešto oko 16 godina).
- Daj (ona cura) dolazi tražiti njegovu pomoć - i vjerovatno se zbog toga on zapućuje u štab Zvjezdane flote, gdje ne dobija pomoć.
- Picard uzima stvari u svoje ruke i udružuje se s ekipom privatnog broda (La Sirena?) i onom doktoricom (da joj sad ne tražim ime).
- Sve skupa je jedna priča (nema proceduralnih epizoda).

Uglavnom, iako me je Discovery duboko razočarao (kao i većinu fanova ST-a), polažem nade u ovo i jedva čekam da vidim bar prvu epizodu. Onda možemo pričati je li razočarao ili ne i kritizirati. A nisam jedini. Mnogi ljubitelji ove franšize slično misle. Jer iako je ovo možda najbolja prilika da se vrati pravi Star Trek, ovo je možda i posljednja prilika da zadrže tvrdokorne fanove i zato, ako ne žele uništiti nasljeđe, moraju se potruditi da naprave nešto dobro.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1129
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #5 : 05.10.2019. 21:34:49 »
Stigo i trailer:


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #6 : 05.10.2019. 22:11:42 »
DS9 je očito zadnji koji će izgledati ko pravi Star Trek. Ovo mi po traileru izgleda ko da će biti dosta dramskog zapleta. Dati ni šminka ne može sakriti da  je dedo.
Mrzim lopatare i limune

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1129
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #7 : 05.10.2019. 22:37:16 »
Meni je dovoljno što je on ipak tu.

Ne znam, ali ja se nadam da će serija biti dobra. U svakom slučaju, jedva čekam.

Al' što Jeri Ryan izgleda dobro... Kao vino...  :)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #8 : 05.10.2019. 22:43:03 »
Bit će ona dobra, vidi se to iz trailera i onog teasera, nije u tome problem.
Mrzim lopatare i limune

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1129
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #9 : 05.10.2019. 23:01:30 »
Ako si mislio na to da neće biti epizoda za epizodu, kao što je bilo kod starih Trekova, to da... Ali već je i DS9 imala glavnu priču po sezoni.
Još u najavi su rekli da će ovo biti kao desetosatni film...
Meni odgovara. Puno mi je važnije da ne zastrane kao Discovery, koji je napravio smijuriju od Strar Treka.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1183
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #10 : 06.10.2019. 09:08:33 »
William Riker
Deanna Troi


Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #11 : 07.10.2019. 09:43:55 »
kako god ovo ispalo, bit će mi drago vidjeti staru ekipu na okupu  :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1129
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #12 : 07.10.2019. 11:28:27 »
Ne rekoh, imamo i konačni datum početka serije: 23.01.2020 SAD (CBS All Access) / 24.01.2020. ostatak svijeta (Amazon Prime).

Jedan od onih Short Treks će biti nešto kao prequel ovoj seriji. Onaj po nazivu Children Of The Mars. I bit će emitiran nekad pred samu premijeru. Nisu rekli koji servis će ga emitirati van SAD. Jer su dosad Short Treks bile vezane za Discovery, a njega streama Netflix.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #13 : 16.12.2019. 22:17:07 »
Citat: inverzija.net/serija-star-trek-picard-je-obnovljena-za-2-sezonu/
CBS All Access je službeno obnovio za dugu sezonu nadolazeću, vrlo iščekivanu seriju Star Trek: Picard. Druga sezona će imati ukupno 10 epizoda, kao i prva. Datum premijere druge sezone nije otkriven, ali početak produkcije je u planu za proljeće.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #14 : 20.01.2020. 23:37:35 »
Mrzim lopatare i limune

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #15 : 21.01.2020. 16:28:19 »
Je l' netko mislio ovo prevoditi? Ako nije budem ja uzeo pošto sad nemam ništa više serija.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
John Luck Picard
« Odgovor #16 : 22.01.2020. 12:55:25 »
Kanio sam i hoću.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: John Luck Picard
« Odgovor #17 : 22.01.2020. 20:33:57 »

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #18 : 23.01.2020. 18:22:09 »
Počelo je  clapp. Sviđa mi se prva epizoda, ali ostaje sjeta kad vidim kako su uništili idilu o Federaciji Ujedinjenih Planeta  :facepalm.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #19 : 23.01.2020. 22:55:06 »
I meni se dopada, dobar početak. Čini mi se da će u iduće dvije epizode krenuti na misiju.
Mrzim lopatare i limune

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #20 : 26.01.2020. 05:36:11 »
Brexit u svemiru. sta reci, vrh.

al' stvarno koliko bih zelio da iskritikujem pa i ne mogu. sasvim dobra ep. bolje nego discovery duplo to je sigurno i to je ono sto me raduje..moze se popljuvati kao i sve ali kad vidis datu i JLP srce ti zaigra :D cekam sevenicu da pokaze liniju  :naklon:

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
STP
« Odgovor #21 : 26.01.2020. 20:15:44 »
Dodan i hrvatski titl.

Jako, jako dobra epizoda.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21834
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #22 : 26.01.2020. 20:27:03 »
Hvala do neba!  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #23 : 27.01.2020. 12:20:33 »
Izdržao sam nekih pet-deset minuta.. do špice.. Po meni, loše..


Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #24 : 30.01.2020. 00:26:19 »
Izdržao sam nekih pet-deset minuta.. do špice.. Po meni, loše..



ovi jebivjetri poput redlettermedia,midnight,  nerdrotic i pogotovo onaj bolesnik doomcock, nisu nista nego ogorceni tipovi koji su "uboli" formulu zaradjivanja love preko youtube gdje je popularna kultura hejtanja.. nisu jedini, po istoj matrici rade laowhy86 i serpentza (pljuvajuci po Kini gdje zive preko 10 godina), ali kad ih malo bolje upratis i pazljivije slusas duze vrijeme vidis da su obicni bezveznjaci.

sta reci za tipove koji su popljuvali glumu (da, glumu) jednog djecaka od 8 godina u phantom manace..

Offline Dan Hosni

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #25 : 31.01.2020. 18:55:00 »
Apsolutno se slažem, dvije retardirane budale. Ko to opće gleda, sva ta preseravanja...

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #26 : 02.02.2020. 21:58:07 »
Prvi put čujem za te ostale.. ja recimo pratim ove nekih 5 godina..
I mnogo su mi bolji od honest trailer i tih sličnih kanala..
Plinket je napravljeni lik kao npr. Ali G ili tako.. Veliki su fanovi  SW(OT), ST(pre JJ-ere)..
U plinketovim revjuima kažu i dosta istine o Lukasu i behind the scenes..
Dosta toga namerno rade, prave parodiju od youtubera kao što nrp Collider i milion drugih kao oni..
Postavio sam klip jer sam se složio s poentama koje su naveli, al dobro..
Glupa priča, nimalo ne podseća na stari Star Trek (u ovom slučaju pogotovo jer je nastavak s Pikardom)..
Sve je mračno.. Ne znam, možda grešim,
zar star trek ne bi trebao da bude utopija?


Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #27 : 04.02.2020. 01:16:54 »
Ne mogu da sudim nakon prve epizode, evo i druge, ne svidja mi se Discovery, jer je scenario sramotan, ne svidja mi se ni bad robot star trek,  ali svi ti doticni youtuberi ubise sa negativnoscu, jer to prolazi.. seciraju svaki Frejm.. pa kad bi tako gledali onda lista idiotluka u proslim trekovima ne bi stala u jednu povecu knjigu

evo jedan primjer sto mi je upao u oko reprizirajuci TNG.. sta god Worf (crnac) predlozi, Picard (bijelac) glatko odbije.. nekad i posrami pred drugima.. sad bi ja ili ova dva momka mogli sat vremena pricati da su scenaristi rasisti i da svoje rasisticke ideje guraju gledateljima pod nos. e isto to rade sa danasnjim trekom.. uleti zenska u prostoriju i sve muske pobije.. feministicka agenda bla bla i seru o tome. nisam to ni primjecivao dok nisam pogledao na youtube.. isto sto velika vecina ljudi nije primjecivala da je Picard ustvari prikriveni rasista..(nije ali po njihovoj logici tako ispada)

zeljan sam dobre price a ne kako klingonac izgleda, to u discovery nisam dobio, za picarda se nadam.. ako ne, uvijek ima the expanse.


Offline TBoy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: STP
« Odgovor #28 : 05.02.2020. 15:46:20 »
Dodan i hrvatski titl.

Jako, jako dobra epizoda.

Hvala ti na prijevodima.

Možeš li provjeriti što je s prijevodom za drugu epizodu, datoteka koja se skine izgleda oštećeno?  :-[

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: STP
« Odgovor #29 : 05.02.2020. 17:01:43 »
Dodan i hrvatski titl.

Jako, jako dobra epizoda.

Hvala ti na prijevodima.

Možeš li provjeriti što je s prijevodom za drugu epizodu, datoteka koja se skine izgleda oštećeno?  :-[

U kom smislu oštećeno? Sad sam je skinula i sasvim je u redu.
Probaj da nađeš neki noviji winrar, možda je u tome problem.