Autor Tema: Star Trek: Picard  (Posjeta: 19273 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Star Trek: Picard
« Odgovor #90 : 03.04.2022. 21:51:19 »
Učitan titl za petu epizodu.

Učitao sam i ispravljene verzije za prvu (netočno je bilo navedeno ime Renée) i za četvrtu, gdje mi nije bilo jasno kome se Q na kraju epizode obraća.  :)

Offline NFehim

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #91 : 04.04.2022. 15:49:56 »
Hvala.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #92 : 04.04.2022. 18:52:24 »
odbinđao jučer prvu sezonu. sasvim sam zadovoljan. hvala na prijevodima  smileyNO1

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #93 : 09.04.2022. 01:21:15 »
scenarista posljednje epizode bio u scenaristickom timu "desperate housewives".. i kako da ti tipovi pisu star trek, njima je to smijesno. Zali Boze glumaca i Patrick Stewarta. Na njemu debili grade ime. Zar je toliko tesko napraviti zanimljivu pricu danas, a da nema predlozak u knjigama, stripovima itd..
Sve ostalo sljaka u STP glumci, rezija, kamera, kostimi, soundtracks, lokacije, poredeci sa Discovery je remek djelo, ali ne mogu odoljeti glupostima kao da uz pomoc AI pisu scenarij  "ubaci Q ako nema Q u prici onda ubaci drugog starog lika poput Borg kraljice,ali nije ni to dovoljno ugodjaj ne moze biti potpun bez DATE.. hej Vic Fontaine je izgledao cool u DS9 holodecku napravi slicnu muzicku numeru sa sadasnjim likovima. Fanovi su obozavali scenu u autobusu sa punkerom sigurno ce voljeti i sad! i sve je to uredu da ima ikakve radnje, ista matrica kao u STD i STP s1, prvu epizodu ubaci misteriju i onda to razvuci sve do pred kraj

Samo naivan covjek poput mene se moze nadati da ce Strange New Worlds biti drugaciji.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Star Trek: Picard
« Odgovor #94 : 10.04.2022. 13:20:42 »
Učitao mi se titl za šestu epizodu dvaput, pa slobodno izbrišite jedan.

A šta se tiče epizode, pa, Agnes je zasad glavna.

Online sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #95 : 10.04.2022. 13:39:20 »
Alisson i Annie rasturaju.

Čudna epizoda. Baš "mixed feelings"...
Ovo je možda najlošija epizoda sezone zasad (a opet ima fantastičnih elemenata). Jednostavno previše nelogičnosti i čudnih scenarističkih izbora. A da ne spominjemo nepotrebno prikazivanje onoga što će se dogoditi (Znam da ste tek počeli gledati epizodu, ali evo šta će se dogoditi za 24 minute. Pa onda za 12... itd).
Inače su epizode koje Frakes režira odlične, ali valjda je dobio takav materijal.

E, da... Scena s Picardom i Renee je fantastična. Kad ništa ne bi valjalo, ta scena je vrijedna gledanja.

Kako god, sveukupno je sezona još uvijek bolja od prve (koja je solidna).
Ali imam osjećaj da bi bilo bolje da sam pričekao kraj sezone, pa onda sve "izbindžao"... Negdje neko reče, kao da je jedna od onih Netflixovih serija koje izbace da pogledaš odjednom. Čini se da tu ima istine.
Uglavnom, ako neko razmišlja da li da pričeka kraj sezone ili da odmah gleda, vjerovatno je bolje da pričeka. Ostali, koji kao ja, ne mogu čekati, strpljenja.  :)

Usput, jeste li vidjeli trailer za sezonu 3, kojeg su izbacili na "First Contact Day"?



P.S. Hvala na prijevodima. Pogledam odmah čim izbace s engleskim titlom, pa ću poslije ponoviti sve uz tvoje titlove (kad bude kraj).
« Zadnja izmjena: 10.04.2022. 13:41:06 sabko »

Online sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #96 : 05.05.2022. 14:58:41 »
Odgledah i finale sezone 2.
Što bi se na engleskom reklo "mixed feelings" što se kompletne sezone tiče. I dobro i nije. Treba biti iskren i reći da je bilo dosta lutanja, nepotrebnih stvari, pa i lošeg scenarija, pogotovo u srednjem dijelu sezone. Pa neka bude ocjena 5 ili 6/10.
Definitivno mislim da je "bindžanje" sezone bolji način gledanja, jer je sve jedna priča i vjerovatno će biti epizoda gdje se ne sjećamo gdje jedna epizoda završava.
Nema prevelikih iznenađenja (većinu onoga što se dogodilo sam očekivao manje ili više), ali je sveukupno OK, po mom mišljenju.
Spoiler for Hiden:
Drago mi je što su pronašli način da uključe Wila Wheatona na kraju, ako se već neće pojaviti u sezoni 3 s ostatkom ekipe iz TNG.
Bilo je nekoliko propuštenih prilika:
Volio bih da je na kraju bila i neka scena s Whoopi kao Guinan s Q. Mada, iako sam na početku bio sumnjičav, Eto je odlično odradila mladu Guinan.
Onaj glumac koji je glumio federalnog agenta (potpuno nepotrebna priča iz retrospektive) je glumio u Voyageru temporalnog agenta na brodu Wels. Šteta je što se na kraju nije ispostavilo da je on zapravo taj lik (to bi cijeloj toj priči dalo smisla).
MVP sezone je sigurno Alison Pill kao Agnes uz Annie Wersching kao Borg-kraljica.
Orla Brady kao Tallinn i Laris mi je takođe super, iako možda nekad nije sve imalo previše smisla, ona je to glumački iznijela super.
Ne treba ih previše pravdati, ali sigurno je da snimanje u toku pandemije uticalo na kvalitet.

Nadam se da će ipak konačna, treća, sezona biti bolja, ako ništa zbog učešća TNG ekipe.
Jedva čekam da vidim na šta će to ličiti. A posebno me zanima Worf. Ovo će biti prvo pojavljivanje Klingonaca (i to baš Worfa) nakon onih iz Discoveryja (koji mi baš nisu sjeli što se make-upa tiče). Koliko se sjećam, bilo je priče da ako se Worf pojavi, to može biti samo onako kako smo ga navikli gledati.
« Zadnja izmjena: 05.05.2022. 15:00:44 sabko »

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #97 : 05.05.2022. 17:24:34 »
Worf ce izgledati kao Worf

Prve 3 epizode su bile vrhunske, nakon toga sunovrat i kulminacija sa osobnom Top 3 najgorom epizodom citavog Star treka - Hide and Seek

Finale moze proci, najveci problem sa ovim novim trekom sto i kad imaju dobre ideje, pronadju nacina da uprskaju, pogotovo sa sitnicama, kao da namjerno to rade.

Nisam osjecajan tip ali me scena sa Picardom i Q rastuzila  cry1



Sve u svemu 6.5/10 valjda im je to maksimum

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #98 : 06.05.2022. 22:32:43 »
Gotova i ova sezona.

Prva epizoda i kraj zadnje su u redu, ostalo zaboravljivo, nažalost.

Idemo sad na Čudne nove svjetove.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #99 : 06.05.2022. 22:55:44 »
Gotova i ova sezona.

Prva epizoda i kraj zadnje su u redu, ostalo zaboravljivo, nažalost.

Idemo sad na Čudne nove svjetove.

Puno bolje...  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #100 : 06.05.2022. 23:04:58 »
Gotova i ova sezona.

Prva epizoda i kraj zadnje su u redu, ostalo zaboravljivo, nažalost.

Idemo sad na Čudne nove svjetove.

Veliko HVALA za sve prijevode  clapp clapp clapp !!!

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #101 : 06.05.2022. 23:13:56 »
Idemo sad na Čudne nove svjetove.

U najavi kažu da će biti bolje. Jedini ''problem'' da su glavni showrunneri, ekipa koja je radila Discovery, a to ne zvući dobro. Komentari na pilot nisu nešto, ali dajmo im vremena. A i pravi trekiji (kao ja), ionako gledaju sve ćim naslov počinje sa Star Trek  rofl.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #102 : 07.05.2022. 00:06:00 »
Bukvalno mi je pobjegla jedna suza
Spoiler for Hiden:
kada su se Picard i Q zagrlili
.
:murija:

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #103 : 07.05.2022. 00:22:36 »
Odgledah i ja drugu sezonu. Čekao sam da se kompletiraju sve epizode pa da izbindžujem. Šta reći? Kad ponovo gledam Jeri Ryan, još uzdišem za njom, dobro se drži Anika. Picard mi je uvijek bio omiljeni ST kapetan, pa još najopasniji neprijatelj Federacije Borg, nestašni Q. Nostalgija puca na sve strane - prisjećanje na zlatno doba ST franšize. Lijepo je to sve, čak i novi likovi su ovde ok. Ali...
Uvijek to 'Ali' postoji, pa i ovdje. Ništa novoga nismo vidjeli, sve je ovo varijacija na temu, sve smo ovo već gledali u raznim modifikacijama. Zabrinjavajuće je kako niko nema više da ponudi nešto novo, svi igraju na neku siguricu (Star Wars noviteti su još gori po tom pitanju). Ispade Discovery jedini pokušaj nečeg novog, a kukamo na njega, i drvlje i kamenje bacamo. Činjenica je da je SF žanr u velikoj krizi, što i ne čudi u doba kada je samo bitno zaraditi neku lovu.
Vidjećemo šta nudi kapetan Chris Pike, Anson Mount je dobar glumac, fino je nosio ovu ulogu u Discoveryju. Bitno je pogoditi likove, tu je Discovery strašno podbacio, osim Pikea i carice Philippe svi ostali su ispod prosjeka, a i njih su ispucali.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #104 : 07.05.2022. 08:39:17 »
Prosto rečeno: sipanje iz šupljeg u prazno. Patriku Stjuartu je duša u nosu, ne može čovek ni da stoji, a kamoli više da glumi, čovek prešao 80+ godina. I žalosno je što njega i staru gardu moraju da se vade iz naftalina da bi napravili nešto što će neko da gleda, ako ne zbog kvaliteta onda barem zbog nostalgije. Žalosno na šta se srozao SF žanr.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #105 : 07.05.2022. 08:46:25 »
Prosto rečeno: sipanje iz šupljeg u prazno. Patriku Stjuartu je duša u nosu, ne može čovek ni da stoji, a kamoli više da glumi, čovek prešao 80+ godina. I žalosno je što njega i staru gardu moraju da se vade iz naftalina da bi napravili nešto što će neko da gleda, ako ne zbog kvaliteta onda barem zbog nostalgije. Žalosno na šta se srozao SF žanr.
+1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline fuz80

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #106 : 07.05.2022. 23:44:05 »
volim gledati SF a posebno Star Trek pravac ... samo
Spoiler for Hiden:
mi se smučilo kad su ubacili gay scenu i to sa najpopularnijom glumicom ... smučilo mi se sve što sam odgledao
nadam se da na novom pravcu Star trek-a neće biti tih "ispada"
Spoiler for Hiden:
i u Discovery-ju gay scene su previše

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #107 : 09.09.2022. 20:04:29 »

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #108 : 09.10.2022. 16:04:37 »


Još jedna najava.

Izgleda zgodno.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #109 : 04.02.2023. 18:29:30 »

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #110 : 19.02.2023. 15:16:56 »
Krenusmo s 3. sezonom.

Nije, nažalost, nešto posebno.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #111 : 07.03.2023. 14:47:41 »
Nostalgija zbog gledanja starih omiljenih likova je još uvijek mnogo jača da bih sada iznosio moje zamjerke trećoj sezoni, kojih nažalost ima... ali ono što moram reći za ovu treću epizodu
Spoiler for Hiden:
meni je glupost da nakon povrede trenutnog kapetana broda, on daje krajnje glupo objašnjenje zašto predaje komandu Rikeru, a nakon toga je admiral i to Pikard kao prvi oficir Rikeru...
:murija:

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #112 : 20.04.2023. 23:52:53 »
Odlična treća sezona, tj. osma. Pronašli su stari recept i nadam se da će ga primeniti i u mogućem spin-offu.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Star Trek: Picard
« Odgovor #113 : 22.04.2023. 17:02:50 »
Eto, riješena i ova sezona, tj. serija.

Ja sam valjda jedini koji je debelo razočaran neispunjenim potencijalom i slabim scenarističkim umijećem ove sezone.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #114 : 22.04.2023. 19:11:26 »
Veliko HVALA za sve  clapp clapp clapp !!!

Offline Ninjapivopija

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #115 : 14.07.2023. 00:11:17 »
Da li je do mene ili je Patrick malo "spor" za ovu ulogu? Nekako mi je mekano. Mnogo volim njega u ST ali mislim da je serija trebala biti pre jedno 10g. Inace preporuka za gledanje. Ja sad pocinjem sa gledanjem 3 sezone.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Picard
« Odgovor #116 : 14.07.2023. 16:34:40 »
Pa šta možeš da očekuje od čoveka koji ima 80+ godina? To što je izdržao samo da stoji ili hoda je dovoljno dostignuće. Vidiš da mu je duša u nosu.