Autor Tema: Joker (2019)  (Posjeta: 242 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

• We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • Spol: Muški
  • Going to Camp Blood, ain’t ya?
Joker (2019)
« : 05.04.2019. 11:04:24 »

Opis:
Uvijek sam u gomili, Arthur Fleck je čovjek koji traži bliskost. No, dok korača utabanim ulicama Gothama i vozi se javnim prijevozom neprijateljskog grada prepunog podjela i nezadovoljstva, Arthur nosi dvije maske. Jednu nanosi za svoj posao klauna, a drugu nikada ne može skinuti. To je maska koju projicira u uzaludnom pokušaju da se osjeća kao dio svijeta oko sebe, a ne kao neshvaćen čovjek kojeg život stalno poražava.

Izvor: mojtv.hr

Žanr: kriminalistički, drama, triler
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 122 min
Režija: Todd Phillips
Scenario: Todd Phillips, Scott Silver
Uloge: Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Robert De Niro, Brian Tyree Henry, Bryan Callen, Shea Whigham, Frances Conroy, Glenn Fleshler, Brett Cullen, Marc Maron, Douglas Hodge, Josh Pais, Jolie Chan, Bill Camp, Mary Kate Malat

IMDb

« Zadnja izmjena: 12.10.2019. 12:06:39 zkarlov »

You see, Jason was my son, and today is his birthday.

:volim

Offline amiS

• Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • Traži se
Odg: Joker (2019)
« Odgovor #1 : 07.10.2019. 10:21:21 »
Film je odličan i vrijedi ga pogledati i u kinu. Na trenutke je malo dosadan, jer ipak je psihološka drama više nego išta drugo, a bio sam i pospan dok sam gledao.
ne znam kakvu bi reakciju trebao pobuditi u gledatelju, dosta sam bio konfliktan oko toga podržavam li Arthura zbog društva u kojem živi ili ga prezirem zbog njegove hladnokrvnosti u određenim trenucima kada Joker prevlada.

film i Žoakin bi trebali biti nominirani za Oscar, s tim da veću šansu za osvajanje dajem Feniksu, budući da kritičari jako hvale njegovu glumu. na trenutke mi je odličan, ima dobru "scensku prisutnost", ali nekad preglumljava i teško ga je gledati takvog 95 posto filma. kad postane Joker, previše me podsjeća na Ledgerovog. Čak ima i scena skoro kopirana (valjda namjerno) iz Viteza tame pred kraj filma.

ono što mi je prilično zasmetalo i zašto ću filmu dati osmicu je ono iz pisma Arturove mame - neću ništa spojlati, ali je čisti sapuničarski element - nisam shvatio je li to istina na kraju ili ne, bio sam preumoran.

glazbom u filmu sam oduševljen.

Offline darcassan

• Prevoditelj
  • Regularni forumaš
« Odgovor #2 : 07.10.2019. 21:11:37 »
Gledao ga jucer. Film nevjerovatno dobar.

Vecinu njegovih patnji, tacno mi ga bilo zao, ali onda na kraju dodje mi u glavu PA ON JE J''''' JOKER. Nema potrebe da ga zalim. Nevjerovatni kadrovi plesa, kakva muzika... ma film je odlican.

Preporuka svima.
Maegnas aen estar nín - dagnir in yngyl im

Offline Atrahasis

• Mlađi član
  • **
« Odgovor #3 : 10.10.2019. 21:19:52 »
Odličan film.

10/10
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
    • let's chat
« Odgovor #4 : 12.10.2019. 11:40:36 »
I meni se dopao, Joaquin se baš unio u lik i nosi 85% filma. Koliko vidim, ovo nije adaptacija nijednog određenog stripa već je samo djelomično inspiriran ovim: https://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_The_Killing_Joke, a ipak je ispao dosta dobar scenarij. Najbolja scena mi je definitivno Arthurovo gostovanje kod Murrayja Franklina, brutalno. Ne samo ono na kraju, nego i njegov nastup i govor. Rekao je neke istine.

ono što mi je prilično zasmetalo i zašto ću filmu dati osmicu je ono iz pisma Arturove mame - neću ništa spojlati, ali je čisti sapuničarski element - nisam shvatio je li to istina na kraju ili ne, bio sam preumoran.

Spoiler for Hiden:
Ja opet nisam uspio shvatiti 100 posto, a nisam bio umoran. Pred kraj je ispalo da je on posvojen i da mu Wayne nije nikako tucao majku, ali poslije Joker pronađe fotografiju svoje majke na kojoj joj je Wayne pozadi napisao posvetu kako je lijepa i sve ostalo.
Iako to piše, to nije prava potvrda jer mu je majka mentalni bolesnik pa je možda ona to sama napisala i umislila da joj je on to dao.
« Zadnja izmjena: 12.10.2019. 12:27:39 lemonzoo »

Offline amiS

• Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • Traži se
« Odgovor #5 : 12.10.2019. 19:13:42 »
^tako su i meni poslije objasnili. radije bih da su izostavili takvu (blisku) poveznicu s Wayneovima