Autor Tema: The Jewel in the Crown  (Posjeta: 1802 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
The Jewel in the Crown
« : 17.03.2012. 01:27:30 »

Opis:
Radnja serije se odvija u Indiji u '40-im godinama prošlog stoljeća za vrijeme britanske vladavine. Hari Kumar je mladi Indijac obrazovan u privatnoj britanskoj školi koji sebe smatra više Englezom nego Indijcem. Radi kao novinar i u vezi je s Engleskinjom Daphne Manners. Jedne večeri, Daphne i Hari napadne grupa nepoznatih muškaraca i pritom siluje Dapne. Policijac koji istražuje slučaj, Ronald Merrick, smatra Harija odgovornim za silovanje i podvrgne ga mučenju. Iako zna da nije kriv, on prezire Harija zbog njegova privilegiranog obrazovanja i statusa, kao i zbog činjenice da je Daphne odbila njegovu prošnju.

The Jewel in the Crown priča je o kraju britanske vladavine u Indiji, predrasudama i policijskoj represiji koja je vladala njome. Snimljena je prema romanima Paula Scotta. Emitirana je 1984. godine na kanalu ITV, a imala je 14 epizoda.

Žanr: drama

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage
« Zadnja izmjena: 21.08.2014. 19:20:51 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Jewel in the Crown
« Odgovor #1 : 17.03.2012. 02:16:29 »
Za mene je ovo apsolutno savršenstvo. Gluma i priča vrhunski, likovi toliko realni da sam mislio da gledam dokumentarac. Geraldine James najbolji lik. Kad se sjetim u početku
Spoiler for Hiden:
kako je bila ljubazna, a onda kaos

Malo misterije, povijesti, odlične romantike. Pročitao sam samo prve dvije knjige, a mini serija obuhvaća sve tako da ne znam koliko druga polovica prati knjige. Najšokantniji dio
Spoiler for Hiden:
silovanje Daphne  :(

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: The Jewel in the Crown
« Odgovor #2 : 15.03.2019. 09:06:36 »
Dragulj od mini serije  srcesmajli
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Tags: