Autor Tema: Escape at Dannemora  (Posjeta: 2545 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Escape at Dannemora
« : 03.09.2018. 16:55:28 »

Opis:
Priča prati poteru za Ričardom (Benicio del Torro) i Dejvidom (Paul Dano) koji su pobegli iz zatvora a pomogla im je u tome čuvarka Tili (Patricia Arquette) koja je bila sa obojicom u seksualnoj vezi. Zasnovanoj na istoimenoj priči iz 2015. godine.

Žanr: drama
Kanal: Showtime
Premijera: 18. 11.2018.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 20.11.2018. 14:28:04 maksi »

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Escape at Dannemora
« Odgovor #1 : 19.12.2018. 17:12:37 »
Odgledao ovih pet epizoda, jako dobra serija za sada.
Patricia Arquette neprepoznatljiva, ali i odlicna u ovoj ulozi.

Offline PedjaCh

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 115
Odg: Escape at Dannemora
« Odgovor #2 : 02.01.2019. 14:35:41 »
Odlična serija! Čini mi se da najveći deo zasluga pripada glumcima. Čak i sasvim sporedne role su odigrane sjajno.

Vezano samo za prevode: zbunjuje me što se ovde na sajtu pojavio prevod i za 8. epizodu (rar u koji je upakovan prevod za 7. epizodu)...

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Escape at Dannemora
« Odgovor #3 : 02.01.2019. 15:14:33 »
Odlična serija! Čini mi se da najveći deo zasluga pripada glumcima. Čak i sasvim sporedne role su odigrane sjajno.

Vezano samo za prevode: zbunjuje me što se ovde na sajtu pojavio prevod i za 8. epizodu (rar u koji je upakovan prevod za 7. epizodu)...

A jesi li pogledao trajanje te epizode? Više od sat i po. Čuo si nekad za spojene epizode.

Offline PedjaCh

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 115
Odg: Escape at Dannemora
« Odgovor #4 : 02.01.2019. 18:25:44 »
Odlična serija! Čini mi se da najveći deo zasluga pripada glumcima. Čak i sasvim sporedne role su odigrane sjajno.

Vezano samo za prevode: zbunjuje me što se ovde na sajtu pojavio prevod i za 8. epizodu (rar u koji je upakovan prevod za 7. epizodu)...

A jesi li pogledao trajanje te epizode? Više od sat i po. Čuo si nekad za spojene epizode.

Stvarno nemam nikakvog interesa da polemišem ili prekorevam - moja poruka je bila samo konstatacija. Nisam mislio da može da TE (ili možda ima još ljudi sa ovog sajta koji vide nešto napadačko u mojoj poruci?) može iznervirati.
Ali samo mali rezime:
- na sajtu je prevod (jedan) upakovan sa dva različita naslova (a nijedan ne sugeriše da se radi o 7. i 8. epizodi zajedno)
- na sajtu (u kalendaru serija) piše da je izašla 7. (od 8) epizoda
- ja sam, shodno tome, samo ukazao na nelogičnost i to bez ikakve ljutnje ili prekora. Naprotiv, veoma sam zahvalan svakom prevodiocu/prevoditelju i ljudima koji uređuju/održavaju ovaj sajt na trudu i vremenu

I... Da, čuo sam za spojene epizode. Čuo sam i za još neke metode putem kojih se može doći do ispravnog zaključka da se radi o dve spojene epizode i da treba skinuti samo jedan od dva poslata titla a drugi zanemariti/izbrisati.
Ipak, na ovom sajtu ja (a mislim i drugi korisnici) pretežno (čak bih rekao 100%) čitam, pa pomislih da bi i korisnici i administratori hteli da sve (napisano) na sajtu bude koliko god je moguće ažurnije, tačnije, urednije...

...Pa sam se, eto, usudio da (bez ikakvih pretenzija na višak pameti ili znanja u odnosu na ostale) ukažem na nešto što mi se učinilo kao omaška.
Jesam li pogrešio?
Ako jesam odmah se izvinjavam i pitam: kako je trebalo da postupim?

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Escape at Dannemora
« Odgovor #5 : 16.02.2019. 13:51:37 »
Ne znam ni otkud da odgledam ovo, ali sam zažalio. Jako dosadno, prazno, bez ikakvog ritma, što možda i ne čudi s obzirom na ''režisera''. Dokaz da nije svaka istinita ili istoimena priča za ekranizaciju.

Offline Mitko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Odg: Escape at Dannemora
« Odgovor #6 : 20.02.2019. 00:56:34 »
Odlicna serija ! Gluma za svaku pohvalu  clapp clapp clapp