Autor Tema: TV novosti  (Posjeta: 98760 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
TV novosti
« : 20.05.2009. 23:12:18 »
H R T  u minusu 130 milijuna kuna

Jučer zakazana sjednica Programskog vijeća HRT-a, na kojoj se raspravljalo o rebalansu Poslovnog plana HRT-a za 2009. godinu, javnosti će otkriti šokantan podatak da je HRT u minusu od čak 130 milijuna kuna, jer prihodi od oglašavanja neće biti planiranih 480 nego svega 350 milijuna kuna (...)


Druga informacija ali povezanost nije slučajna ;)

Drugi program H.T.V., srijeda, 03.06.2009.
16:30 Prijatelji 1, humoristična serija

----------------------------------------------------------
Odlična serija, volim je, obožavao sam da je gledam, gledao sam nekoliko puta sve epizode, ali,
ALI, nedavno je završilo repriziranje svih 10 sezona, kad ono, opet počinje repriziranje.
Kao da se ugledaju na drugu televiziju koja po deset puta vrti iste serije. Jeste da ovi prikazuju kvalitetnije, ali opet...

Offline Loki

  • VERONICA MARS GURU
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 995
  • Spol: Ženski
Odg: TV novosti
« Odgovor #1 : 20.05.2009. 23:16:12 »
Al su neki, što mi ne puste ER! :'(

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: TV novosti
« Odgovor #2 : 20.05.2009. 23:56:08 »
Svašta. Em su pobacali humoristične serije u kretenske termine, em stalno jedno te isto.  >:( >:( >:(
Nemojte me krivo shvatiti, nemam ja ništa protiv Prijatelja, štoviše skupljam i kiosk izdanja (iako ih ne smatram najboljom serijom ikada, mislim da mi ne bi ušli niti u top 10), al' brate mili što je previše previše je.
Lijepo kaže MilanRS, nema ni godina dana da su završili s emitiranjem cijele serije.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: TV novosti
« Odgovor #3 : 22.06.2009. 20:22:46 »
Carstvo (Empire)
http://www.imdb.com/title/tt0403759/

U utorak na Drugome programu počinje mini serija “Carstvo”. Raskošna je to ekranizacija sudbine Rimskog Carstva, kao i priča o jednoj od njegovih najznačajnijih i najkompleksnijih osoba – Marku Antoniju.

Za prikaz te kostimirane pripovijetke na malim ekranima utrošeno je više od pedeset milijuna dolara, a iako u njoj glume kvalitetni američki i britanski glumci, najzanimljivije lice je Trudie Styler. Najpoznatija kao dugogodišnja supruga pjevača Stinga, Trudie se glumom bavi već 35 godina, a u “Carstvu” igra Serviliju, ljubavnicu rimskog cara Julija Cezara i majku njegova ubojice Bruta.

Radnja serije započinje u Rimu 44. godine prije Krista. Nakon trijumfa u Španjolskoj osvajač Julije Cezar vraća se zapuštenoj i osiromašenoj Republici i korumpiranu Senatu. Bliži se 15. ožujka i prolit će se mnogo krvi. Samo nekoliko dana poslije kobnog datuma, okružen svojim urotnicima među kojima su i Kasije i Brut, Cezar zadobiva 23 uboda nožem...

Osim što se serija može pohvaliti luksuznim interijerima i raskošnom kostimografijom, važno je spomenuti i njezinu autentičnost. Pritom ne mislimo samo na povijesno utemeljene činjenice, kojih su se tvorci serije striktno držali, već i na to da su se u svim scenama koristili pravi mačevi. Bila je to odluka trojice redatelja u cilju “boljeg umjetničkog dojma”, a iako je tijekom snimanja ozbiljnije ozlijeđen glumac Jonathan Cake, nisu odustali od tih “gladijatorskih” ideja.

večernji list

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: TV novosti
« Odgovor #4 : 22.06.2009. 21:58:43 »
Kad već spominješ stare Rimljane, ako netko nije gledao srijedom na prvom programu HTV-a je dokumentarna serija "Antički Rim:Uspon i pad jednog Carstva", prošlu srijedu je bilo o Neronu, a ove srijede je o Juliju Cezaru. Fantastična produkcija i glumci. Preporuka svima.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: TV novosti
« Odgovor #5 : 22.06.2009. 22:03:01 »
gledala sam cim je izasla, to je BBC i fantasticna je

http://www.imdb.com/title/tt0864944/
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: TV novosti
« Odgovor #6 : 25.06.2009. 16:45:18 »
HTV2 u ljetnoj shemi počinje prikazivati seriju Shark s Jamesom Woodsom i Jeri Ryan.
Kreće 6.7. u 20,05 h.
http://www.imdb.com/title/tt0805666/
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: TV novosti
« Odgovor #7 : 30.09.2009. 17:19:38 »
Ovo sam tek sad primijetio, ali vjerujem da je takav raspored od ponedjeljka:

17:05     Kako sam upoznao vašu majku
humoristična serija

17:30    Dadilja
humoristična serija


18:00    Rat u kući
humoristična serija

Mislim, meni je Dadilja bila odlična humoristična serija, ali prva dva puta. Deseti put je ipak već malo previše (čak i za moj ukus).
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: TV novosti
« Odgovor #8 : 30.09.2009. 17:22:55 »
I Kako sam upoznao vašu majku završava u petak pa kreće
Princ iz Bel Aira.
Koji li je to put?!  u_jeeeeeeeeee

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: TV novosti
« Odgovor #9 : 30.09.2009. 17:28:30 »
Bar ne kreće "Bolji život".
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: TV novosti
« Odgovor #10 : 30.09.2009. 17:29:34 »
Ajoj, pa ti na RTL nisu svoji, zato sam davno odustala od gledanja televizijskih programa, sama sebi radim raspored i gledam što me volja  ;D

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: TV novosti
« Odgovor #11 : 30.09.2009. 17:38:41 »
Ajoj, pa ti na rrtl nisu svoji, zato sam davno odustala od gledanja televizijskih programa, sama sebi radim raspored i gledam što me volja  ;D

tako je i kod mene,,rijetko palim tv,jer su programi stvarno loši,,a taj rtl je presmiješan program,,,samo se pitam kak opstane,pa tko to više gleda...pozdrav

Offline Ivy

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 476
  • Spol: Ženski
  • Mali Yoda
Odg: TV novosti
« Odgovor #12 : 30.09.2009. 19:25:12 »
Zato su toliko bili i u gubitku prošle godine.
Mislim da smo sve serije naučili napamet. u_jeeeeeeeeee

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: TV novosti
« Odgovor #13 : 30.09.2009. 19:50:53 »
Glavno da se dadilja opet vrti.   rofl

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: TV novosti
« Odgovor #14 : 30.09.2009. 21:13:17 »
Jesenska shema: nova_tv prvi put potukla konkurenciju

Ako je suditi prema prvim rezultatima gledanosti prvog tjedna otkako su sve nacionalne TV kuće u potpunosti startale sa svojim jesenskim shemama, šefovi Nove TV imaju razlog za slavlje, a rrtl-ovi za brigu. Iako je hateve-ov Dnevnik pojedinačno bio najgledaniji, Nova ima više emisija s dobrim rezultatima.

Naime, prošli je tjedan najgledaniji program Nove TV bila humoristična serija 'Lud, zbunjen, normalan' sa 15,7 posto, a rrtl-ov - američki igrani film 'Ljepotica i zvijer' sa 11, 6 posto gledanosti.  Prema istraživanju agencije AGB Nielsen koje smo uspjeli pribaviti, prosječno najgledaniji program u prošlom tjednu u populaciji gledatelja svih dobnih skupina bio je hateve-ov Dnevnik sa 15,9 posto, ne računaju li se Sport i Prognoza, emisije kraće od 10 minuta.

No Nova TV je krenula jako i s drugim programima, jer je njihovu dnevnu dramsku seriju 'Najbolje godine' pratilo u prosjeku 12,5 posto publike, 'Supertalent' imao je 14,4 posto, druga sezona 'Trenutka istine' 13,7 posto, a 'Bračne vode' 12,5 posto, što su sve emisije koje se emitiraju u udarnom terminu kada je reklamni prostor i najskuplji. hateve-u i dalje dobru gledanost donosi kviz 'Tko želi biti milijunaš?!', a čini se kako je tom licencnom kvizu cijeli skandal donio dodatnu popularnost. Naime, dok je izdanje 'Milijunaša' emitirano prošli četvrtak, zbog kojeg je na kraju Tarik Filipović suspendiran, imao 12,7 posto, sljedeće izdanje ostvarilo je 14,9 posto, no to se možda može tumačiti i time što je nedjelja i inače najgledaniji televizijski dan.

No izuzev podnevne meksičke sapunice 'Oprezno s anđelom' (10,9 posto), 'Globalnog sijela' (11,7 posto), 'Plodova zemlje' (11,9 posto) te još ponekog filma, uzevši u obzir da prošlog tjedna nije bilo jakih sportskih događanja, ni hateve se nije proslavio rezultatima.

rrtl-u su pak najgledaniji programi bili strani filmovi i serije, no postoci koje su zaradili bili su daleko ispod idealnih. Prosječno najgledanije bile su im Vijesti sa 7,7 posto. Film 'Gas do daske' drugi im je najgledaniji film (11 posto), slijedi američka serija 'Kosti' (10,5 posto), akcijski film 'Jedan jedini' (10, 4 posto), a sve ostalo im je ispod deset posto. U ciljnoj skupini gledatelja od 18 do 49 godina komercijalnih televizija, rrtl ipak ima nešto bolje rezultate, kao i kada se prate usporedni rezultati poslijepodnevnog programa.


Izvor: Jutarnji.hr

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: TV novosti
« Odgovor #15 : 05.10.2009. 18:05:27 »
Najgledanije serije u Srbiji na RTS-u!

01. CSI: MIAMI (RTS)
02. BONES (RTS)
03. CSI (RTS)
04. PRISON BREAK (RTS)
05. CSI: NY (RTS)
06. GREY'S ANATOMY (B92)
07. DESPERATE HOUSEWIFES (RTS)
08. ALIAS (RTS)
09. EVERYBODY HATES CHRIS (FOX)
10. THE SHIELD (B92)


Kuriozitet predstavlja to što na listi nema nijedne serije koja se emituje na RTVPINK, kao i izuzetno slab rejting gledanosti dveju višestruko nagrađivanih serija MAD MEN (B92) i NIP/TUCK (B92).   :'(
« Zadnja izmjena: 05.10.2009. 18:07:07 PFC »

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #16 : 25.10.2009. 17:30:22 »
Šta se uopšte emituje na pinku, osim granda i španskih serija  :\)

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #17 : 25.10.2009. 18:53:18 »
Mućke... oko 3 ujutro  u_jeeeeeeeeee

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #18 : 25.10.2009. 18:53:50 »
Pa na pinku je bio Smallville, 24, The O.C...kakva je njima bila gledanost.

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #19 : 25.10.2009. 19:38:24 »
Bilo je nekad i X-Files, i Homicide, i gomila dobrih serija. Ali "bilo je" je ključna reč.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Re: TV novosti
« Odgovor #20 : 27.10.2009. 19:00:22 »
Gleda li ko Na terapiji? ;) Kakvi su vam utisci?

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #21 : 11.11.2009. 14:26:42 »
Da BIO je Smallvile na pinku, ali nedeljom posle ponoći. mislim kom uzrastu je ta serija namenjena ako se emitovala u kasne sate :)

Offline dvkv

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #22 : 11.11.2009. 15:23:59 »
Bili su nekad i Simpsonovi na Pinku.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #23 : 13.11.2009. 23:14:09 »
Kazna RTL-u i Novoj zbog 'CSI-a' i 'Trenutka istine'

Vijeće za elektroničke medije utvrdilo je određene nepravilnosti u radu RTL Televizije te Nove TV. U priopćenju za medije Vijeće navodi da je RTL prekršio Zakon o elektroničkim medijima emitiranjem serija CSI - Las Vegas, CSI New York, CSI - Miami te serije Kosti u neprimjerenom terminu i bez grafičke oznake.

Isto Vijeće utvrdilo je da je i Nova TV prekršila zakon kada je programske sadržaje 'Trenutak istine' i 'Gotovčeve' emitirala u neprimjerenu terminu. Komercijalnim televizijama zamjera se to što su se programi emitirali prije 22 sata što ugrožava maloljetnike te im je naloženo da najkasnije u roku od sedam dana usklade emitiranje programa sa zakonskim odredbama Vijeća radi zaštite maloljetnika.

Iz Nove TV nam javljaju da namjeravaju postupiti u skladu s preporukom Vijeća, no isto tako smatraju kako svoj program emitiraju sukladno Zakonu o elektroničkim medijima. Iz RTL-a su iznenađeni reakcijom Vijeća.

'Iznenađeni smo stavom Vijeća za elektroničke medije. Mišljenja smo da emisije poput CSI-ja i Kostiju ne mogu ugroziti mentalni ili moralni razvoj maloljetnika, te je gotovo nevjerojatno da se svjetski nagrađivane serije kažnjavaju jednakom mjerom kao emisije poput Gotovčevih i Trenutka istine. U konačnici, određivanje vremena prikazivanja je u domeni uredničke odgovornosti nakladnika, a ne Vijeća. Također je zanimljivo da se nakon godina prikazivanja CSI franšize u udarnom terminu i na javnoj televiziji tek sada primijetila neprimjerenost termina emitiranja.'

Izvor: Index.hr

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Odg: TV novosti
« Odgovor #24 : 14.11.2009. 11:34:48 »
Ajoj, pa ti na rrtl nisu svoji, zato sam davno odustala od gledanja televizijskih programa, sama sebi radim raspored i gledam što me volja  ;D
+1 Iskreno ni ne znam što je na TV-u, tu i tamo pogledam dnevnik (bitka u saboru, bitka u saboru II, desant na Markov trg , Mućke INA S01.E05, Mućke Podravka.... itd)
Ali zato obožavam National geographic, Discovery Channel i History Channel ;D
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Re: TV novosti
« Odgovor #25 : 14.11.2009. 18:33:57 »
Ajoj, pa ti na rrtl nisu svoji, zato sam davno odustala od gledanja televizijskih programa, sama sebi radim raspored i gledam što me volja  ;D
+1 Iskreno ni ne znam što je na TV-u, tu i tamo pogledam dnevnik (bitka u saboru, bitka u saboru II, desant na Markov trg , Mućke INA S01.E05, Mućke Podravka.... itd)
Ali zato obožavam National geographic, Discovery Channel i History Channel ;D

To se traži.  smileyNO1

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: TV novosti
« Odgovor #26 : 15.11.2009. 01:41:34 »
Znaci ja jedini gledam vikend filmove na HRT-u (filmski vikend :))?
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #27 : 15.11.2009. 03:17:12 »
Znaci ja jedini gledam vikend filmove na hrrt-u (filmski vikend :))?

Da.

Mi ljudi sa neta volimo da gledamo koji film želimo, kad želimo, možda neku scenu da vratimo, da pauziramo video ponekad, i tako.... sve ono što ne možeš na tv....  :P

Jer retki su ljudi ovde koji imaju video on demand  :P

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: TV novosti
« Odgovor #28 : 15.11.2009. 10:03:29 »
Upravo tako smileyNO1
A da ne pominjem to što ne mogu da gledam kad se meni gleda nego kad mi oni puste...
Koje su to frustracije bile, gledam TV program i shvatim da neću biti kod kuće kad počne serija...

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: TV novosti
« Odgovor #29 : 15.11.2009. 23:07:42 »
Znaci ja jedini gledam vikend filmove na hrrt-u (filmski vikend :))?

Da.

Mi ljudi sa neta volimo da gledamo koji film želimo, kad želimo, možda neku scenu da vratimo, da pauziramo video ponekad, i tako.... sve ono što ne možeš na tv....  :P

Jer retki su ljudi ovde koji imaju video on demand  :P
+1

Tags: