Autor Tema: TV novosti  (Posjeta: 99396 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #120 : 21.09.2010. 00:05:40 »
Meni se ucinilo da sam video i V.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: TV novosti
« Odgovor #121 : 21.09.2010. 00:07:57 »
Pa stvarno je red bio, Cari emituju drugi put zaredom, Crni Gruja se vec 8 meseci premijerno prikazuje, a o onim turskim, necu ni da komentarisem. Inace videh da ima opet neka a la ruzna Beti serija, samo ne znam kome su serije na tu temu vise interesantne...

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #122 : 29.09.2010. 21:48:14 »
Evo šta donosi RTRS u jesenjoj shemi.

Favoriti RTRS-a u borbi protiv poplave rijaliti šou emisija i niza
sapunica sumnjivog kvaliteta biće serije „Moj rođak sa sela”,
„Kraj dinastije Obrenović”, „Ranjeni orao”, „Vratiće se rode”,
„TNT-Totalno novi talas”, serija za tinejdžere koja će premijerno biti
prikazana upravo na našem programu, „Miris kiše na Balkanu”, serija
čije je snimanje u toku, a naši gledaoci imaće prvi priliku da je vide, kao i
humoristično-edukativni serijal „Šarene kaže” Laneta Gutovića...

Od ove sezone zabavićemo se uz već provjereni vrhunski britanski humor, jer
dobro raspoloženje garantuju serije „Crna Guja” i „Falični pansion”,” ali
i nova „Zelena trava” koja je svojevrstan nastavak poznatog serijala „Mućke”.
Od BBC-jevih serija Televizija Republike Srpske emitovaće još i novu
sezonu serije ”Doktor Hu”, kao i seriju „Robin Hud”. Najmlađim gledaocima
razbibrigu i zabavne trenutke pružiće crtane serije „Nodi”, „Tomica i
prijatelji”, „Medo Rupert”, “ kao i originalna ruska crtana serija „Gora
bisera”. Osim popularnih Kvizologa i Malog dnevnika, „mladima su
namijenjene i BBC-jeve igrane serije „Rimske misterije”, „Moja špijunska
porodica” i „Bjekstvo sa ostrva škorpiona”.

Nova sezona jedne od najgledanijih kriminalističkih serija ”CSI Majami”,
„Brojevi”, ali i dvije nove serije iz produkcije HBO-”Prisluškivanje” i
„Cirkus”, zasigurno će imati vjerne gledaoce u novoj programskoj šemi
Televizije Republike Srpske. Izabrali smo i vrhunski dokumentarni
programi „U šetnji sa dinosaurusima”, kao i vrhunske dokumentarce,
pobjednike prestižnog američkog Sandens festivala, kao i sa ostalih
festivala u regiji.

RTRS.tv

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: TV novosti
« Odgovor #123 : 29.09.2010. 23:03:00 »
Ne može se Wire pratiti preko tv-a. Ne znam zašto ali takav utisak imam.

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: TV novosti
« Odgovor #124 : 05.10.2010. 12:21:27 »
Gasenje analognog signala u Hrvatskoj u 12.35h
Nadam se i da ce poboljsati signal jer moze slika biti puno bolja

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Re: TV novosti
« Odgovor #125 : 19.10.2010. 14:48:53 »
Jel naletio tko pretprošli vikend na HrRT2 na dugometražni film "Ninje kornjače"? Bio je u popodnevnom terminu. Film je sinhroniziran na Hr, ali pustili su ga u divx formatu?! Slika i zvuk katastrofa, čisti divx, vidi se i po kockicama i po svemu. Sad, jasno mi je da neke manje televizije to rade, ali da državna televizija pušta divx format, nije mi baš jasno. Kako je to moguće? Da su ga krali s neta (što ne vjerujem da bi si dozvolili) ne bi onda valjda krali sinhronizirani. Pa nisu glupi ovi koji su radili sinhronizaciju da ne skuže. U svakom slučaju, jako čudno.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: TV novosti
« Odgovor #126 : 24.10.2010. 18:23:08 »
Ko ima mogućnost nek za par minuta pogleda na rts-u kako Memedović preživljava u Srpskoj prirodi. Biće onaj sa Diskaverija malo dete za njega.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: TV novosti
« Odgovor #127 : 27.10.2010. 20:09:52 »
Ode The Wire u Bosnu... Znao sam, sve što valja vazda je išlo u pasivne krajeve..  :)
Tako meni par jarana kaže, kako The Wire ne kupi nijedna TV kuća u Srbiji, pa kako da je kupi i kome da je kupi, ako bi je kupili morao bih prvo Prvi Pendrek Srbije(Dačić) da uradi recenziju(kao svojevremeno što se radilo u ex-YU sa Alan Ford stripom), jer masa stvari iz Žice je tako blisko povezana sa tranzicionom Srbijom..
Počev od trenutno aktuelne teme Luka BG(Sobotka nama treba u Srbiji), pa do sve "zaštićenog" svedoka koji pokupuje pola zemlje oko BG pa će tu istu zemlju da proda državi da ova napravi obilaznicu, a taj isti "svedok" drži ceo ŠA auto-gerilu, pa do sve BG pekara koje je kupio pa snabdeva hlebom(al nema turpija već samo "hors" u njemu)zatvore u Srbiji(a ne kao Sobotkin sinovac kad zaglavi u sistemu i to u šupku USA-a prostranstva, gde nema ni dial up Net-a).. Al raja ima Farmu, Šehu koja ima veću popularnost u raji nego saznanje da će nam ova zima biti tako blaga da će sezonski grip dobiti grip..
Ja ne znam, raja, ja da sam osuđen da čekam da na mrtvom domaćem TV pogledam nešto, momentalno bih prodao TV, ma šta prodao, izneo pondeljkom na ulicu iostavio kraj kante, ujutru kad mi smeće odlazi nek ide i on...
Bravo za RTRS još jednom na izboru serije.. nadam se da će imati sluha za neki termin koji će imati veću gledanost kod široke narodne mase, i da će ovo remek delo imati sve više poklonika, jer zaslužuje to.. i da se malo raja "otrgne" od Šehe i Latino smeća koje nas preplavilo kao cunami..
iShare, noProfit


Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Re: TV novosti
« Odgovor #128 : 08.11.2010. 22:07:25 »
Posto imamo mogucnost pracenja detaljne gledanosti svih serija u Americi, evo da iznesem neke podatke i po pitanju gledanosti domacih serija.
Naime, prethodnog vikenda prikazane su nove epizode serija "Selo gori a baba se ceslja" i "Moj rodjak sa sela".

Premijernu epizodu poslednjeg ciklusa serije "Selo gori a baba se ceslja", a ukupno 68. pratilo je 2,7 miliona gledalaca (63,3 odsto gledalaca koji su u subotu, u periodu od 20h do 21h gledali televiziju, gledali su upravo ovu epizodu).

Premijernu epizodu drugog ciklusa serije "Moj rodjak sa sela", a ukupno 14. pratilo je 2,5miliona gledalaca (54,3 odsto gledalaca koji su u nedelju, u periodu od 20h do 21h gledali televiziju, gledali su upravo ovu epizodu).

Izvor: zvanican sajt RTS-a

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Re: TV novosti
« Odgovor #129 : 09.11.2010. 01:41:10 »
Čini mi se da sam video kad su rekli da su imali share od 30.3 ili tako nešto lol

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #130 : 09.11.2010. 02:10:43 »
A jel se zna neka gledanost stranih serija na domacoj televiziji.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: TV novosti
« Odgovor #131 : 09.11.2010. 02:43:12 »
63,3 odsto gledalaca koji su u subotu, u periodu od 20h do 21h gledali televiziju, gledali su upravo ovu epizodu Selo gori...
U to vreme je i Farma sa nominaciom duelista, pa ti racunaj koliko je malo njih (ako je iko i gledao) gledalo Chucka na Tv Avala.

54,3 odsto gledalaca koji su u nedelju, u periodu od 20h do 21h gledali televiziju, gledali su upravo ovu epizodu Moj rodjak...
U to vreme je i pregled dana na Farmi, pa ti racunaj koliko je malo njih (ako je iko i gledao) gledalo Spisak mojih bivsih na Tv Avala.


:)

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: TV novosti
« Odgovor #132 : 09.11.2010. 10:02:04 »
pa ti racunaj koliko je malo njih (ako je iko i gledao) gledalo Spisak mojih bivsih na Tv Avala.
:)

Ovo je sinonim za kvalitet? Zašto bi to iko gledao?
Bez želje da ulazim u polemiku šta je bolje a šta lošije:
Nije da sam neki ljubitejl domaćih serija, naprotiv, ali mislim da Moj rođak sa sela nije tako loša serija. Primetno je da "internet populacija" obožava da se sprda i potcenjuje sve što dolazi iz Srbije. Da li si odgledao neku epizodu, ili sudiš samo po tome što je domaća serija?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: TV novosti
« Odgovor #133 : 09.11.2010. 10:07:38 »
Ma jok bre nego za to jedino znam da ide u tom terminu od 8 do 9.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Re: TV novosti
« Odgovor #134 : 09.11.2010. 11:13:48 »
Ja volim i selo gori i rodjaka sa sela...  rofl

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: TV novosti
« Odgovor #135 : 09.11.2010. 14:23:37 »
Nije da sam neki ljubitejl domaćih serija, naprotiv, ali mislim da Moj rođak sa sela nije tako loša serija. Primetno je da "internet populacija" obožava da se sprda i potcenjuje sve što dolazi iz Srbije.
Ja volim domaće serije. Gledam i Belu lađu i Rođaka sa sela. Ne gledam to Selo što gori, gledao sam prvu sezonu (onu kratku) ali nije to to. Ove druge gledam u krugu porodice isto kao što smo gledali Srećne ljude, Porodično blago...
Naravno, ima u nekima loše glume (npr. uloga Pantićeve žene u Beloj lađi) i nekih gluposti u scenariju, ali dobro je što postoje domaće serije i što su sve primjerene za porodično gledanje.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Re: TV novosti
« Odgovor #136 : 10.11.2010. 11:55:59 »
Jel neko gledao "Gorke plodove"? Iako je uglavnom bilo loše glume, meni je ta serija mnogo bolja od svih ovih pomenutih

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Re: TV novosti
« Odgovor #137 : 10.11.2010. 12:05:38 »
Gledao!

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Re: TV novosti
« Odgovor #138 : 21.11.2010. 21:16:47 »
Pratim domace serije vec vise od 15 godina, ali u poslednjih 10-ak godina nisam gledao tako kvalitetnu seriju kao sto je
"Moj rodjak sa sela" (ispravka, "Kraj dinastije Obrenovic "je rame uz rame). Prva sezona je bila odlicna, ali je druga, za sada, fenomenalna. Prvnestveno bih tu istakao odlican scenario Radoslava Pavlovica,
ali i neverovatnu glumacku postavu, na celu sa Draganon Jovanovicem.

Ove jeseni se u isto vreme prikazuju i "Selo gori" i "Rodjak". Medjutim, bar po mom misljenju, iako obe serije obradjuju selo, ne mogu nikako po kvalitetu da se porede.

Rados Bajic je, cini mi se, jos krajem prethodnog ciklusa, izgubio tu nit koja je prozimala celu seriju. Sada uglavnom pratimo nedovrsene scene, fazone koji su ponovljeni vec mnogo puta... Iako je Rados odlican glumac, cini mi se da se pomalo pogubio u ovoj sezoni... Istakao bih Lazara Ristovskog, koji je, iako se pojavio samo u nekoliko epizoda, i to u sporednoj ulozi, pokazao koliki je veliki glumac. O Mandi necu ni da govorim, cini mi se da bi narod prestao da gleda seriju, ako bi se Manda kojim slucajem pojvaljivao u manjem broju scena.

S druge strane, Pavlovic je, zajedno sa rediteljom Marinkovicem, kroz paralelnu pricu o dve porodice, Vranic i Malesevic, dotakao toliko mnogo tema koje "muce" vecinu ljudi u danasnjoj Srbiji, ali nijednu nije ostavio nedovrsenu. Deda Rajkova briga o potomcima i o zatiranju porodice, Malisine muke kao prizetka, Drakcetov ljubavni zivot sa jedne, ali sigurnost porodicnog doma sa druge strane, ratna tema Vranica, sa istaknutim pogledima na Kosovo i bombardovanje... Najvise mi prija kada se, gledajuci dramu slatko nasmejem pojedinim situacijama, znajuci da je ona ipak ostavila duboku pouku.

Preporucio bih svima (koji do sada nisu imali tu priliku) da pogledaju obe serije, ali bih svakako vecu preporuku dao seriji "Moj rodjak sa sela". Pogledajte, nadam se da cete shvatiti i zasto. :)

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: TV novosti
« Odgovor #139 : 26.12.2010. 13:53:46 »
Kakvi ce filmovi biti na RTS-u, ne verujem  clapp clapp




A pored ovoga ce biti i : There will be blood, Hurtlocker, Burn After Reading, Reader i mnogi drugi ...

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: TV novosti
« Odgovor #140 : 14.01.2011. 20:30:33 »
Dve decenije posle gašenja, jedna od dve najpopularnije američke sapunice osamdesetih godina, Dinastija, vraća se u naše živote. Ričard Šapiro, scenarista čuvene „Dinastije“, odlučio je da snimi grandioznu filmsku verziju kao uvod u novi serijal.
Tvorac Dinastije, scenarista i producent Ričard Šapiro, objavio je da je u planu filmska adaptacija te popularne TV serije osamdesetih. Šapiro je istakao da će film biti prednastavak serije u čijem je središtu bila imućna porodica Karington, preneo je sajt Didžital spaj.
„Moja ćerka Flori je došla na ideju o prednastavku i to nam je zvučalo veoma, veoma dobro", rekao je Šapiro.
„Radiće se o tome kako mladi Blejk ne shvata da je sin Toma Karingtona, ali potom brzo dospeva na čelo kompanije i biva okružen ubicama i ljudima koji žele da mu dođu glave", ispričao je tvorac serije čija je prva epizoda prikazana 1981. godine.
Prema njegovim rečima, izbor glumaca još nije počeo.

Najpoznatije članove prve Dinastije, tj. glavne uloge u staroj seriji igrali su Džon Forsajt, Linda Evans, Džoan Kolins, Ketrin Oksenberg i Heder Loklir.
Forsajt je za ulogu u Dinastiji dobio dva Zlatna globusa, a Džoan Kolins i Linda Evans po jednog.
Serija je u SAD prikazivana od 12. januara 1981. godine do 11. maja 1989. godine.

Izvor: Politika
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Večeras na TV
« Odgovor #141 : 29.01.2011. 03:35:59 »
V.I.P.

od 31.januara, radnim danima u 15.55h

Akciona komedija sa rasnom lepoticom Pamelom Anderson u ulozi detektivke.



Nakon što slučajno spase jednog poznatog čoveka,  Valerija Ajron ( Pamela Anderson) dobija posao u privatnoj detektivskoj, bodigard agenciji VIP.  Valeriji nedostaju prave istražiteljske sposobnosti, ali uprkos tome ona će lako izaći na kraj sa opasnostima koje je vrebaju. U društvu članova svog tima, prekaljenih agenata KGB, CIA, FBI, karate učitelja, kompjuterskog eksperta, ni jedna komplikovana situacija neće biti nerešiva.

Uloge: Pamela Anderson, Moli Kalver, Natali Ritano


Edit: Moja greska, ovo je trebalo da ide u tv novosti...
« Zadnja izmjena: 29.01.2011. 03:43:30 Maddox »

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Večeras na TV
« Odgovor #142 : 29.01.2011. 10:12:53 »
VIP je teška niskobudžetna trešina. Išla je na tv-u pre 12-13 godina dok je pamela još bila popularna pa je svojim (.)(.) izvlačila gledanost. Sad kad više niko ne zna za nju, teška posla da će neko ovo da gleda.  ;D

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Večeras na TV
« Odgovor #143 : 29.01.2011. 12:10:38 »
Na koji program?
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Večeras na TV
« Odgovor #144 : 29.01.2011. 14:21:10 »
Prva Srpska

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Večeras na TV
« Odgovor #145 : 29.01.2011. 18:24:44 »
VIP je teška niskobudžetna trešina. Išla je na tv-u pre 12-13 godina dok je pamela još bila popularna pa je svojim (.)(.) izvlačila gledanost. Sad kad više niko ne zna za nju, teška posla da će neko ovo da gleda.  ;D

Znam da ja neću...

Na koji program?

...ali vidim da neke ipak zanima. ;D

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: TV novosti
« Odgovor #146 : 29.01.2011. 19:32:53 »
VIP je teška niskobudžetna trešina. Išla je na tv-u pre 12-13 godina dok je pamela još bila popularna pa je svojim (.)(.) izvlačila gledanost. Sad kad više niko ne zna za nju, teška posla da će neko ovo da gleda.  ;D

Znam da ja neću...

Na koji program?

...ali vidim da neke ipak zanima. ;D
Nemam ja taj program tako ništa. ;D
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: TV novosti
« Odgovor #147 : 17.04.2011. 17:22:12 »
Nova B92


Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: TV novosti
« Odgovor #148 : 17.04.2011. 18:45:59 »
Ovo nece biti lose jer ce emitovati Zicu i Dva i po coveka, pa cak i Prijatelje, ali Seks i grad ... :no-no Ne prodje ni jedno godisnje doba a da se ne reprizira na nekoj televiziji

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: TV novosti
« Odgovor #149 : 17.04.2011. 18:53:37 »
Svi vide Zicu na ovom trejleru osim mene, sva sreca pa znam od ranije da je najavljivana od strane B92 pa verujem da ce je pustiti.

Tags: