Autor Tema: V [2009]  (Posjeta: 132171 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: V [2009]
« Odgovor #60 : 03.11.2009. 09:14:35 »
Koliko sam ja shvatio, ovo bi svi da prevode ;D Nece nikakvih problema biti...
Mozda dobijemo i desetak titlova za pilot od onih koji bi da se pokazu...


A sto se nasih prevodilaca tice, najbolje da se dogovorite ko ce da prekontrolise celu epizodu,
a ostali - svako po 15 minuta... Ako treba pomoc tu sam i ja, ali sumnjam da ce trebati...

:)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: V [2009]
« Odgovor #61 : 03.11.2009. 10:38:59 »
Ja ne radim po 15 minuta, ili sve ili ništa. Ako ćete se vi dogovarati i prevoditi, samo izvolite. Ja eventualno mogu po epizodu ja, epizodu netko drugi.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #62 : 03.11.2009. 11:10:30 »
Ja ne radim po 15 minuta, ili sve ili ništa. Ako ćete se vi dogovarati i prevoditi, samo izvolite. Ja eventualno mogu po epizodu ja, epizodu netko drugi.
što se mene tiće meni je svejedno, ja mogu i po 15 min, po 5 min ili cijelu epku, ali neću je moći redovno prevoditi već eventualno uskočiti koju epku...
stoga, ako treba pomoć ili uskočiti svaku drugu ili treću epku tu sam ;D

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #63 : 03.11.2009. 12:41:45 »
Ja ne radim po 15 minuta, ili sve ili ništa. Ako ćete se vi dogovarati i prevoditi, samo izvolite. Ja eventualno mogu po epizodu ja, epizodu netko drugi.
+1

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #64 : 04.11.2009. 12:04:42 »
pošto je krenula nadam se da će moderatori premjestiti topic iz Prijedlozi... u Serije...
skinuo sam ju i na brzinu pogledao, ovaj serijal izgleda doista obecavajuce

Offline opera

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Re: V [2009]
« Odgovor #65 : 04.11.2009. 12:09:40 »
angels je na divx-titlovi najavio prijevod a kako on prevodi merlina ne bi me čudilo da već ne traži tipku za upload

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: V [2009]
« Odgovor #66 : 04.11.2009. 12:26:01 »
Svaka čast. Čini mi se da je i ovdje najavljen prijevod.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #67 : 04.11.2009. 15:36:33 »
tko god radio,

samo nemojte brzati, muka mi je ispravljati stotine tipfelera samo zato da bi se prijevod pojavio prvi, prviji, najprviji...
(mada ću to svejedno napraviti za 720p verziju - mazohista, što drugo)

u ovom poslu brzina nije vrlina.

May the Plasma be with you!

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Re: V [2009]
« Odgovor #68 : 04.11.2009. 17:57:57 »
pilot odlican kao sto sam i ocekivala  smileyNO1
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline superdean55

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Re: V [2009]
« Odgovor #69 : 04.11.2009. 20:20:16 »
Ako sam dobro razumio na nas planet dolazi druga civilizacija, koja izgleda potpuno ljudski i prodaje nam priču o miru i ljudi je prihvačaju, barem večina njih, dok jedna manja skupina ljudi nevjeruje u te priče i pokušava doprijeti do prave istine zašto su došli i tko su zapravo. Nakon nekog vremena otkrivaju da nam zapravo ne sliće uopće i da je priča o miru jedna velika laž samo kako bi pridobili povjerenje ljudi, a sve u svrhu preuzimanja našega planeta za svoj novi dom...

Ova serija je baš po mom ukusu... :)

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: V [2009]
« Odgovor #70 : 04.11.2009. 20:21:21 »
tko god radio,

samo nemojte brzati, muka mi je ispravljati stotine tipfelera samo zato da bi se prijevod pojavio prvi, prviji, najprviji...
(mada ću to svejedno napraviti za 720p verziju - mazohista, što drugo)

u ovom poslu brzina nije vrlina.


Totalno se slažem. Pogotovo kad je loš sync, pa fali prijevod....

Bolje se dva dana strpit i napravit posao kako triba.
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: V [2009]
« Odgovor #71 : 04.11.2009. 21:15:00 »
Zašto čekat dva dana, kad imate Mad zkarlova. ;)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline eddyd

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
Re: V [2009]
« Odgovor #72 : 04.11.2009. 21:17:15 »
 clapp clapp clapp clapp clapp clapp clapp

Offline Ivy

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 476
  • Spol: Ženski
  • Mali Yoda
Re: V [2009]
« Odgovor #73 : 04.11.2009. 21:20:38 »
Zoki, ti si moj idol Smajlicvece
Voljela bih biti kao ti kada narastem :)

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #74 : 04.11.2009. 21:24:02 »
Zašto čekat dva dana, kad imate Mad zkarlova. ;)

 notworthy notworthy notworthy notworthy

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: V [2009]
« Odgovor #75 : 04.11.2009. 21:26:02 »
Hvala, hvala. Samo da komentiram seriju, perfa, savršeno, napokon jedna prava S.F serija nakon dužeg vremena. clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #76 : 04.11.2009. 21:27:47 »
Zkarlov = H1N1

Zarazi sve živo sa prevodima.

 :P clapp
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #77 : 04.11.2009. 21:28:37 »
Hvala, hvala. Samo da komentiram seriju, perfa, savršeno, napokon jedna prava S.F serija nakon dužeg vremena. clapp

ja se još moram strpiti do petka :( šugavi internet, ali po komentarima jedva čekam ;D

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #78 : 04.11.2009. 21:37:09 »
ja sam skinuo sad nestrpljivo cekam da netko prevede a vidim da ce bit uskoro
unaprijed hvalaa

vjerujem da ce i ovo bit jos jedna odlicna serija

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Re: V [2009]
« Odgovor #79 : 04.11.2009. 21:37:51 »
Upravo skidam i nadam se da ce biti dobra serija. 8)
Hvala majstore za prevod. clapp
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Re: V [2009]
« Odgovor #80 : 04.11.2009. 21:45:44 »
I ja sam išao kupiti, pa ćemo viditi.

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #81 : 04.11.2009. 21:47:36 »
Ili Simonica i Ante ili Zkarlov i V
 rofl rofl rofl rofl rofl
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
"V"
« Odgovor #82 : 04.11.2009. 22:21:59 »
preuzeto sa www.serijala.com

ABC-jeva nova izvanzemaljska invazijska drama V remake je stare NBC-jeve miniserije istog naziva, stare sad već više od 25 godina. Odmah na početku ću vam reći da original nisam gledao (niti V: The Final Battle mini seriju, ni seriju od 19 epizoda), ali da neke osnove stare verzije znam. Ranije ove godine ABC je objavio da će raditi remake tj. re-imagining (u stilu nove Battlestar Galactice), te da će Scott Peters (The 4400), koji je napisao novi pilot, biti glavni i odgovorni za vođenje serije.

Pilot se otvara trima rečenicama na ekranu (”Gdje ste vi bili kada je JFK ubijen?”, “Gdje ste vi bili kada se dogodio 11. rujan?” i “Gdje ste vi bili danas?”) i već time nagovještava da će se “danas” dogoditi nešto veliko. Naravno, obzirom na svu silu trailera, promotivnih materijala, a i znanja, ne samo iz bivšeg V-a, nego iz svih filmova o invazijama ikada, znamo da će se izvanzemaljski brodovi pojaviti svaki čas. I ni minutu poslije, podrhtavanje počinje i veliki svemirski brod se pojavljuje na nebu iznad New Yorka. Avion američke vojske pada sa neba u očitom pokušaju presretanja nekoliko kilometara širokog i dugačkog svemirskog broda. Ono što slijedi je kaos, histerija, uvod gotovo prekopiran iz Independence Daya (koji je i spomenut kasnije u epizodi). Vijesti na TV-u obavještavaju da se brodovi pojavljuju iznad tridesetak velikih svjetskih metropola, uključujući Moskvu, London i Los Angeles. Virovitica i Maribor nisu spomenuti za sada.

Donja strana broda se pretvara u nekakve televizore (izvanzemaljska HD tehnologija šiša našu) i pojavljuje se žena. Kaže ona, “Ime mi je Anna”, a ja si mislim, “Gle, Morena Baccarin si je našla novi posao, bravo za nju.” Kaže Anna da je vođa izvazemaljaca, i da su iznenađeni da postoje druge inteligentne vrste osim njih u svemiru. Veli ona da putuju kući i da im treba neki mineral koji postoji samo na Zemlji i da će nam za njega dati svoje znanje medicine, nove tehnologije i svašta još nešto. Na kraju recitacije kaže Anna: “Mi dolazimo u miru. Uvijek.” I cijeli svijet počne pljeskati. Da, pljeskati. Zar nitko od tih ljudi nije gledao gore spomenuti Independence Day? I kada su zadnji puta svemirci došli u miru? Ja znam da bih ja već na prvi znak neidentificiranih letećih objekata zvao Willa Smitha.

Da nije sve tako krasno i bajno zna i FBI agentica Erica Evans (Elizabeth Mitchell), koja sa svojim partnerom Daleom Maddoxom (Alan Tudyk, još jedan Fireflyovac uz Morenu Baccarin) primjećuje da jedna teroristička ćelija od dolaska izvanzemaljaca radi punom parom opskrbljujući se C4 eksplozivima. Osim izvanzemaljske i FBI-jeve, pratimo još dvije strane priče. Crkvenu stranu i novinarsku stranu. Katoličkog svećenika Jacka Landrya, koji sumnjiči da izvanzemaljci nisu došli u miru i da imaju neki tajni plan, glumi Joel Gretsch, kojeg je Peters doveo iz The 4400. Novinara Chada Deckera, koji slučajnim komentarom dobije ekskluzivna prava intervjuirati Annu, glumi Scott Wolf.

Kao što su neki naši forumaši već napisali, tempo epizode je odličan. Peters je u 45 minuta uspio obaviti ono što se od njega tražilo. Uspostavio je priču, radnja je koliko-toliko logičnim slijedom išla naprijed. No, ono što je Peters potpuno zaboravio je na svoje likove. Likovi su u potpuno drugom planu i osim što su svi izvanzemaljci “lijepi”, jedva sam ime glavne junakinje zapamtio. Da ne govorim o njezinom sinu, njegovom blesavom prijatelju, Afroamerikancu i njegovoj dragoj. No, opet, to se s daljnim epizodama može i te kako poboljšati. Scena kada se Erica dere na svog sina oko grafita djeluje toliko umjetno i izforsirano da je bilo neugodno za gledati. Osim likova, zadnjih petnaestak minuta epizode vrlo je nespretno riješeno, scena u skladištu je morala biti bolje izvedena. Ono što mi ne ulijeva sigurnost su problemi iza scene. Četiri epizode su snimljene, vidjet ćemo ih sad u komadu, tokom studenog, tjedan za tjednom. Onda V odlazi na pauzu do ožujka slijedeće godine. Time će V izgubiti, ne samo gledatelje, već i bilo kakav moment kreativne sile koji dobije tokom ove četiri epizode. Uz to, Peters je dobio otkaz prošlog četvrtka zbog, koliko se piše, nekvalitete narednih epizoda. Još nekoliko kratkih zapažanja:

    * Oči Elizabeth Mitchell su nevjerojatno nebeski plave. Svi koji su gledali Lost znaju o čemu pričam.
    * Volim Elizabeth Mitchell, ali vrlo je neuvjerljiva ovdje kao FBI agentica.
    * Morena Baccarin je melem za oči, ali s kratkom kosom mi se ne sviđa. Jesam jedini?
    * CGI efekti su odlični. Neznam koliko je pilot koštao, ali da nije bio jeftin se itekako vidi. Na momente podsjeća na District 9.
    * Još jedna glumica sa SF pozadinom je Laura Vandervoort (plavokosa svemirka sa dekolteom). Laura je glumila Karu Kent u sedmoj sezoni Smallvillea.
    * Famke Janssen (X-Men filmovi, Nip/Tuck, Goldeneye) je producentima bila prvi izbor za Annu.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: V [2009]
« Odgovor #83 : 04.11.2009. 22:22:52 »
Hvala puno puno i više od toga, jedva čekam pogledati
Zakon si i gotovo  Smajlicvece  srcesmajli

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #84 : 04.11.2009. 22:30:20 »
Šta bi mi bez tebe zkarlov..... clapp hvala na prevodu, jedva čekam sutra pogledati epizodu... smileyNO1

Offline superdean55

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Re: V [2009]
« Odgovor #85 : 04.11.2009. 22:33:59 »
Hvala, hvala. Samo da komentiram seriju, perfa, savršeno, napokon jedna prava S.F serija nakon dužeg vremena. clapp
Slažem se, serija je odlićna baš kao i prijevod...

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #86 : 04.11.2009. 22:43:00 »
Hvala z ;D Svaku seriju koju sam ovih dana gledao, a da je s abc-a imala je reklamu za ovu, pa ćemo bacit pogled.
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Re: V [2009]
« Odgovor #87 : 04.11.2009. 22:56:36 »
Hvala, hvala. Samo da komentiram seriju, perfa, savršeno, napokon jedna prava S.F serija nakon dužeg vremena. clapp

Slazem se u potpunosti. Bila sam malo skepticna jer volim staru "V" i mislila sam da cu se razocarati. Na svu srecu nisam.

Usput, hvala za prevod. ti_si_Bog ti_si_Bog

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Re: V [2009]
« Odgovor #88 : 04.11.2009. 23:04:59 »
upravo pogledao oodlicaan pilot :D

Offline james

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • Nekad sam bio neodlučan…. A možda i nisam?
Re: V [2009]
« Odgovor #89 : 04.11.2009. 23:12:11 »
Jako dobro,puno hvala za prijevod  :)!
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.....

Tags: