Autor Tema: The Mandalorian  (Posjeta: 16750 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #30 : 29.04.2020. 20:12:55 »
Nateraće me Znidy da kupim 4K televizor.  ;D

Mislim da ti neće trebati, titl paše na svim releaseovima koji imaju uvodnik s onim što se događalo u prijašnjim epizodama. Ali opet, gledat u 4k je EPSKI! :D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #31 : 30.04.2020. 21:48:47 »
jedina mi je zamjerka epizoda u kojoj ubiju AT&T-ja, a realno nisu imali nikakve šanse protiv njega. ostalo savršeno. mandarina i rougue one po meni spašavaju SW i Disney.

trebali bi ovako izbacivati serije iz SW svijeta umjesto silnih filmskih odvojaka.

Hvala na prijevodima!

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #32 : 02.05.2020. 14:59:28 »
jedina mi je zamjerka epizoda u kojoj ubiju AT&T-ja, a realno nisu imali nikakve šanse protiv njega. ostalo savršeno. mandarina i rougue one po meni spašavaju SW i Disney.

trebali bi ovako izbacivati serije iz SW svijeta umjesto silnih filmskih odvojaka.

Hvala na prijevodima!

Što, nije ti se svidilo što nije odmah uletia u zamku ili to što su ga napravili da izgleda ka čudovište s onim creepy crvenim svjetlima? To su bili pirati, Klatooinijanci, njihov cilj nije bia pobit selo, nego ga konstantno pljačkat. Zato im je i triba AT-ST. A cijeli plan se svodia na to da ga se uvuče u blato. Uostalom, to je Star Wars, puno toga nema smisla stoga nemoj ga ni tražiti :)

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #33 : 03.05.2020. 09:38:20 »
"njihov cilj nije bia pobit selo, nego ga konstantno pljačkat. Zato im je i triba AT-ST."

- ovo objašnjava moju zamjerku. mislio sam da ih žele ubiti. tenks!

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #34 : 09.08.2020. 12:36:06 »
Po nekim leakovima i nagađanjima, druga sezona kreće 6. listopada na Disney+.

Ako je ovaj datum točan, onda se vidimo za nešto manje od dva mjeseca. Ali ovaj put umjesto obrade, bit će punokrvni titl :)

EDIT: Službeno potvrđeno danas kako druga sezona kreće 30. listopada. Vidimo se tada i uživajte! :)
« Zadnja izmjena: 02.09.2020. 16:34:40 Znidy »

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #35 : 16.09.2020. 11:49:23 »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #36 : 16.09.2020. 12:01:25 »
Jedva čekam  kokice

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #37 : 16.09.2020. 16:27:11 »
Jedva čekam  kokice

Da prevodiš I'll??? 😄😄😄

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #38 : 16.09.2020. 16:42:14 »
Vidim da ima zainteresiranih pa ću preskočiti  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #39 : 16.09.2020. 20:39:18 »
Vidim da ima zainteresiranih pa ću preskočiti  :)

Šteta, brate. 🤔😁

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline zixxx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #40 : 30.09.2020. 10:52:22 »
Jel samo meni smeta beba Yoda?

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #41 : 30.09.2020. 10:56:45 »
Po nekim leakovima i nagađanjima, druga sezona kreće 6. listopada na Disney+.

Ako je ovaj datum točan, onda se vidimo za nešto manje od dva mjeseca. Ali ovaj put umjesto obrade, bit će punokrvni titl :)

EDIT: Službeno potvrđeno danas kako druga sezona kreće 30. listopada. Vidimo se tada i uživajte! :)

Znidy, prevodiš 4K opet?

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #42 : 11.10.2020. 22:23:58 »
Po nekim leakovima i nagađanjima, druga sezona kreće 6. listopada na Disney+.

Ako je ovaj datum točan, onda se vidimo za nešto manje od dva mjeseca. Ali ovaj put umjesto obrade, bit će punokrvni titl :)

EDIT: Službeno potvrđeno danas kako druga sezona kreće 30. listopada. Vidimo se tada i uživajte! :)

Znidy, prevodiš 4K opet?

Prvu sezonu sam doslovce, kako bi se reklo, lektorira i prilagođava od postojećih.

Ovu godinu PREVODIM :) Bolje da postoji neka konstanta u titlovima i frazama, nego da varira ;) 19 dana i brojim dane i sate lagano :)

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #43 : 12.10.2020. 11:44:34 »
 clapp clapp clapp

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #44 : 13.10.2020. 01:13:38 »
Jel samo meni smeta beba Yoda?

Malecki je sladak, ali nekako se osjecam kao kreten kad to pomislim i kazem  :)

Nadam se da ce u 2. sezoni poceti nesto da se desava.. prva je bila katastrofa, nije mi leglo nikako

Offline zixxx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #45 : 19.10.2020. 23:24:23 »
Ma jeste sladak, ali odavno pretvaraju star wars univerzum u Muppet show,još od povratka Džedaja i ewoksa.
Svuda mora da bude neko slatko malo stvorenje koje je dušu dalo da bude figurica/lutkica od koje će se zaraditi milioni...

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #46 : 20.10.2020. 14:51:35 »

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #47 : 30.10.2020. 13:53:00 »
Titl je napisan, no pošto nisam u mogućnosti odraditi obradu na trenutnom mjestu, obrada će biti kroz popodne.

Svakako će biti uploadan do kraja dana.

Do slušanja! :)

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #48 : 01.11.2020. 14:55:57 »
Odlican start druge sezone! Produkcija je prenapucana  :majstore

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #49 : 01.11.2020. 15:35:44 »
Meni je bilo super za gledanje, a opet nije ostavila onaj wow utisak iz prve sozone.
Očekivao sam nekakav pomak, a dobili smo manje-više već viđeno.
Ipak, OK je za početak sezone...
Rekao bih da mi vjerovatno treba cijela sezona da steknem pravo mišljenje o ovoj epizodi kako bih je bolje smjestio u kontekst.

Vizuelno se definitivno nema šta zamjeriti. Ova tehnologija (LED zid ili tako nešto) je stvarno revolucionarna i sigurno nešto što će (bar u boljim produkcijama poput ove) zamijeniti "zeleni zid". Ne samo da djeluje sasvim prirodno, nego glumci se kunu da je puno lakše glumiti (što je i logično, jer ne moraju zamišljati ono što vide).

Spoiler for Hiden:
S jedne strane mi je drago što smo dobili omaž u vidu oklopa Bobe Fetta, a s druge strane možda je to i malo previše fan servicea. Ali, opet, drago mi je što smo to dobili. I je li ono možda Boba Fett na kraju ili neki klon - ili pak neko treći?

Uglavnom, preporuka.



Btw, Znidy... Mislim, super je prijevod (da ne budem pogrešno shvaćen) - nije kritika, čisto sugestija:
Zar ne bi bilo ispravno Mandalorac? Planet na osnovu kog je ime je Mandalor, a "ian" je tipičan engleski nastavak.
A kad kažu "Mando", ostavio bih to tako radije umjesto da i to pretvaram u Mandalorac/Mandalorijanac, jer je jasno da je riječ o njemu a ima određeni emocionalni kontekst, što je valjda i bila namjera.
No, ako se ne slažeš ili misliš da je prekasno da se mijenja, zaboravi... I hvala na brzom i odličnom prijevodu.  :)

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #50 : 04.11.2020. 18:17:47 »
Meni je bilo super za gledanje, a opet nije ostavila onaj wow utisak iz prve sozone.
Očekivao sam nekakav pomak, a dobili smo manje-više već viđeno.
Ipak, OK je za početak sezone...
Rekao bih da mi vjerovatno treba cijela sezona da steknem pravo mišljenje o ovoj epizodi kako bih je bolje smjestio u kontekst.

Vizuelno se definitivno nema šta zamjeriti. Ova tehnologija (LED zid ili tako nešto) je stvarno revolucionarna i sigurno nešto što će (bar u boljim produkcijama poput ove) zamijeniti "zeleni zid". Ne samo da djeluje sasvim prirodno, nego glumci se kunu da je puno lakše glumiti (što je i logično, jer ne moraju zamišljati ono što vide).

Spoiler for Hiden:
S jedne strane mi je drago što smo dobili omaž u vidu oklopa Bobe Fetta, a s druge strane možda je to i malo previše fan servicea. Ali, opet, drago mi je što smo to dobili. I je li ono možda Boba Fett na kraju ili neki klon - ili pak neko treći?

Uglavnom, preporuka.



Btw, Znidy... Mislim, super je prijevod (da ne budem pogrešno shvaćen) - nije kritika, čisto sugestija:
Zar ne bi bilo ispravno Mandalorac? Planet na osnovu kog je ime je Mandalor, a "ian" je tipičan engleski nastavak.
A kad kažu "Mando", ostavio bih to tako radije umjesto da i to pretvaram u Mandalorac/Mandalorijanac, jer je jasno da je riječ o njemu a ima određeni emocionalni kontekst, što je valjda i bila namjera.
No, ako se ne slažeš ili misliš da je prekasno da se mijenja, zaboravi... I hvala na brzom i odličnom prijevodu.  :)

Uvažavam kritike, ali s obzirom da sam prilagodbu titla napravia iz razloga da bude ujednačen kroz sve sezone jednako, kasno mi je za mijenjanje ičega. Nadalje, naša sam grešku u vidu womp rats (gdje sam umjesto womp stavia wampa, ali ok, ispravia sam sebi).

I ja sam prvo mislia da je možda Mandalorac ispravno, ali s obzirom da mi njihova kultura vuče na Spartance, smatra sam da Mandalorijanac ima više smisla ;) I nekako zvuči više borbeno :D

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #51 : 06.11.2020. 00:57:58 »
Ako smijem dodati, :) , i ja mislim da je Mandalorijanac i ljepše i ispravnije, iako je duža riječ.

Mandalorian = Mandalorijanac

a da je

Mandaloran onda bi moglo biti Mandalorac.

Ovo naravno samo kažem kako ja razmišljam, ne dajem nikakve sugestije :)

I da, hvala na prevodima. :)
« Zadnja izmjena: 06.11.2020. 01:01:39 Suncani »
:murija:

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #52 : 06.11.2020. 12:10:45 »
Titl napisan, poslijepodne obrada i upload.

Ovaj titl je ima još i manje linija nego prošli, a i epizoda je bila kraća.

See ya! :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #53 : 06.11.2020. 13:05:25 »
Ako smijem dodati, :) , i ja mislim da je Mandalorijanac i ljepše i ispravnije, iako je duža riječ.

Mandalorian = Mandalorijanac

a da je

Mandaloran onda bi moglo biti Mandalorac.

Ovo naravno samo kažem kako ja razmišljam, ne dajem nikakve sugestije :)

I da, hvala na prevodima. :)
Mandalor je planet... - "ian" je tipični engleski nastavak, "ac" je naš... "Mandalorijanac" je nešto kao "Mandalor" + "ijan" + "ac" - dakle, kombinacija engleskog i našeg nastavka...
Kod nas bi "Mandalorijanac" imalo smisla da je "Mandalorija", ali nije. Mada i tad može, ali ne mora biti Mandalorac.
To i jeste nastalo prilagođavanjem engleskog naziva.

Kao što rekoh, Mandalorac je mnogo, mnogo elegantnije (i još smanjuje cps  :P).
No, ok, šta je tu je.

Hvala, Znidy...

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #54 : 06.11.2020. 17:03:09 »
Ako smijem dodati, :) , i ja mislim da je Mandalorijanac i ljepše i ispravnije, iako je duža riječ.

Mandalorian = Mandalorijanac

a da je

Mandaloran onda bi moglo biti Mandalorac.

Ovo naravno samo kažem kako ja razmišljam, ne dajem nikakve sugestije :)

I da, hvala na prevodima. :)
Mandalor je planet... - "ian" je tipični engleski nastavak, "ac" je naš... "Mandalorijanac" je nešto kao "Mandalor" + "ijan" + "ac" - dakle, kombinacija engleskog i našeg nastavka...
Kod nas bi "Mandalorijanac" imalo smisla da je "Mandalorija", ali nije. Mada i tad može, ali ne mora biti Mandalorac.
To i jeste nastalo prilagođavanjem engleskog naziva.

Kao što rekoh, Mandalorac je mnogo, mnogo elegantnije (i još smanjuje cps  :P).
No, ok, šta je tu je.

Hvala, Znidy...

Zapravo, bit ću još iskreniji: naziv Mandalorijanac je nađen na stranici Brick.hr prilikom pretrage LEGO Star Wars setova i u opisu su upotrijebili upravo riječ Mandalorijanac. Meni je i prije pronalaska toga to imalo smisla, a opis tog seta mi je samo potvrdilo sumnje. Ako je prošlo kod naših lektora tako, onda ja prihvaćam njihovu primjenu :)

A titl je poslan na objavu, 1080p i 2160p verzije

Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #55 : 07.11.2020. 16:04:51 »
Ja ne nigde uspevam naći epizodu koja odgovara titlu:

The.Mandalorian.S02E01.Chapter.09.2160p.WEB-DL.DDP5.1.HDR.x265-RONIN

Ako može neka pomoć?

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #56 : 07.11.2020. 16:37:29 »
Trebalo bi da sve odgovaraju...
Sve su webrip s Disney+ stranice...

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #57 : 07.11.2020. 20:43:07 »
Ne znam kako drugi, ali meni se početak druge sezone baš nešto i ne sviđa. Prva epizoda može proći, pogotovo zbog special guest stara Timothy Olyphanta, mada je on uglavnom bio dekoracija, ali druga epizoda je prilično bez veze. Razumijem kod dugih sezona sa po 15+ epizoda da mora biti i neka ovakva, da popuni prostor, ali kad sezona traje samo 8 epizoda i to uglavnom skraćenih, to samo nagovještava da scenaristi baš i nemaju nekih ideja. Ne sviđa mi se smjer u kom se serija kreće, mada je još rano za neke definitivne zaključke o sezoni. Ali, neki mi osjećaj govori da ćemo se razočarati sezonom. Znate onu: ako se po jutru poznaje dan...

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #58 : 08.11.2020. 11:32:55 »
Ovim tempom dočekati ćemo drugu pandemiju dok se nešto počne događati.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
iShare, noProfit