Autor Tema: The Mandalorian  (Posjeta: 16953 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #90 : 18.12.2020. 16:35:17 »
Super... Hvala... Sad mogu opet sve s prijevodom (jer sam u prvom krugu gledao odmah s engleskim titlom).

Kraj je super. Usput - ne preskakati ono poslije odjavne špice. To je više najava, ali se nastavlja na ovo (zamalo ugasih player nakon ilustracija - sreća da nisam).
Spoiler for Hiden:
Iskreno, to za Lukea je bila jedna od mojih teorija, mada nisam očekivao da će baš glumiti Mark Hamil, Jasno, podmladili su ga vjerovatno, što šminkom, što digitalno.
Sad je pitanje, šta i kako će Mandalorac dalje bez maloga. Ali vjerovatno ima veze s crnom sabljom i tronom Mandalora i hoće li ostati Bo tu negdje (a super je Katee) i kakav će biti njihov odnos,
Ono kad skine kacigu radi malog je toliko dirljivo da čovjek skoro zaprače. Pogotovo kad razmisli šta to znači za njega.
Sve to oko običaja njegove vrste Mandaloraca (jer vidjeli smo da ima i drugih) je, kao tema koja se provlači kroz seriju, prilično uspio komentar na vjerski fanatizam.

Mislim da je dobra odluka što su odlučili da rade te Hronike Bobe Feta ili kako se već zove. Jer su reakcije na njegovo poavljivanje bile odlične, pa je bar inicijalna publika garantirana.
Lijep mali bonus na kraju.

Offline dupin

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 70
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #91 : 18.12.2020. 18:35:32 »
Hvala na titlovima.  clapp

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #92 : 18.12.2020. 19:09:30 »
Super... Hvala... Sad mogu opet sve s prijevodom (jer sam u prvom krugu gledao odmah s engleskim titlom).

Kraj je super. Usput - ne preskakati ono poslije odjavne špice. To je više najava, ali se nastavlja na ovo (zamalo ugasih player nakon ilustracija - sreća da nisam).
Spoiler for Hiden:
Iskreno, to za Lukea je bila jedna od mojih teorija, mada nisam očekivao da će baš glumiti Mark Hamil, Jasno, podmladili su ga vjerovatno, što šminkom, što digitalno.
Sad je pitanje, šta i kako će Mandalorac dalje bez maloga. Ali vjerovatno ima veze s crnom sabljom i tronom Mandalora i hoće li ostati Bo tu negdje (a super je Katee) i kakav će biti njihov odnos,
Ono kad skine kacigu radi malog je toliko dirljivo da čovjek skoro zaprače. Pogotovo kad razmisli šta to znači za njega.
Sve to oko običaja njegove vrste Mandaloraca (jer vidjeli smo da ima i drugih) je, kao tema koja se provlači kroz seriju, prilično uspio komentar na vjerski fanatizam.

Mislim da je dobra odluka što su odlučili da rade te Hronike Bobe Feta ili kako se već zove. Jer su reakcije na njegovo poavljivanje bile odlične, pa je bar inicijalna publika garantirana.
Lijep mali bonus na kraju.



Ma, nazovi ga kako jeste
Spoiler for Hiden:
sekta i on kao član sekte.

Inače, dobra sezona. Radujem se nastavku.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #93 : 18.12.2020. 19:52:39 »
Hm... Više sam za ovo svoje, mada može oboje vjerovatno.
Nebitno.
Meni je to svakako dobro kao društveni/socijalni komentar.

Usput da dodam na ono što sam prije pisao:
Spoiler for Hiden:
Rekoh da sam špekulirao oko Lukea, ali mi nije na kraj pameti palo da će se usuditi poslati maloga s njim (mislim scenaristi), jer je itekako doprinio popularnosti showa i lutke i ostala roba s njegovim likom se prodaje kao luda.
A pisao sam ranije kao kritiku da se ne usuđuju riješiti ga se zbog toga. Pa barem od mene plus.
Mada mislim da ćemo ga još viđati. Samo ne mogu pretpostaviti kako.
.

Svejedno, ostajem pri tome da je većina sezone bila popunjavanje prostora. Jeste da smo imali lijepih susreta i svačega nečega što su fanovi htjeli, ali sve je to više putopis nego drama.
Bez obzira na to, opet smatram da je dobro odrađen posao.

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #94 : 18.12.2020. 20:07:31 »
Ja smatram da treća sezona će se vrtjeti oko oslobađanja Mandalorea i cijele priče oko Tamne sablje, Moffa Gideona i svega toga što znači biti Mandalorijanac.

I, naravno, vjerujem da će se Oružarka vratiti i cijela Dinova sekta tih "ortodoksnih" Mandalorijanaca.

S jedne strane mi je žao što neće biti malca, ali mislim da je s ove dvije sezone ta priča zaokružena i da se serija zove The Mandalorian s razlogom. I da će ostale sezone (planirane su četiri sezone) vrtjeti oko tog dijela priče.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #95 : 19.12.2020. 14:52:17 »
Ajde da i ja kažem koju. Pisaću u spojleru da mi nešto ne izleti.
Spoiler for Hiden:
Efektno finale, ništa bez džedaja i to najpoznatijeg od svih - Luke Nebeskog Šetača. Faca Imperijalca sve govori. Moćni bataljon super robota za 10 minuta samljeven od jednog jedinog džedaja, jedne jedine svijetleće sablje.
Sezona je dobra, bilo je dosadnih dijelova, ali sve u svemu nemam većih primjedbi. Sviđa mi se ovo epizodno gostovanje poznatih glumaca u pojedinačnim epizodama.
E sad šta će biti u 3. sezoni, ne znam. Mališa ode sa Lukeom, a bitka za Mandalor mi baš nešto i ne zvuči u duhu ove serije. Mandalorijanac je lone gunman, Clint Eastwood u svemiru, ali kako se obećao Bo Katan, moguće da će biti to tema. Da nije Disney produkcija, već neka kuća koja pravi sadržaj za odrasle, njih dvoje bi se smuvali vjerovatno. Ali mislim da scenaristi nemaju potrebe da to rade, jer u ovakvoj seriji to nikog ne zanima.
Živi bili pa vidjeli.
Što se tiče najave spin-off-a sa Boba Fettom, on mi nije interesantan, ali vjerovatno ću pogledati.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #96 : 23.12.2020. 03:17:39 »
ma nema nista bez jedija. to je SW

Offline damir vuković

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 56
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #97 : 28.12.2020. 20:49:01 »
Završio gledanje 1 sezone. Mala pauza pa nastavljam dalje. Zanima me samo da li su tata i sin sretno došli kući!?  :facepalm

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5750
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #98 : 14.01.2021. 23:20:21 »
Meni predobra druga sezona!
Znidy, hvala na titlovima!  clapp

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #99 : 10.09.2022. 21:17:07 »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #100 : 11.09.2022. 11:17:59 »
 navijacica

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5750
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #101 : 17.01.2023. 10:36:55 »


Znači, izgleda predobro!

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #102 : 17.01.2023. 11:00:41 »
Ko će dočekat...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #103 : 01.03.2023. 16:40:49 »
Konačno krenulo. Hvala, Znidy.  drinks

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #104 : 31.03.2023. 03:18:33 »
3. sezona ubedljivo najgora dosad. Imam utisak da ne znaju više u kom pravcu će. Grogu potpuno izgubio smisao kao lik, i uopšte ga nije trebalo vraćati, onaj kraj u 2. sezoni mi je bio sasvim solidan. U ovoj sezoni se tačno vidi koliko ga nesuptilno guraju gledaocima u nos i kadar da bude sladak, da su kadrovi upadljivi do te mere da počinje da me nervira.

Ova ozloglašena 3. epizoda je meni bila zanimljiva, mada već vidim da će otići u pravcu pravdanja i ispravljanja rupa i cele priče sequel trilogije (ako je to uopšte moguće uraditi),, tako da me to baš i ne raduje jer me ne zanima da gledam ništa što je vezano za taj period i likove, prosto sam te filmove izbrisao iz postojanja.

5. epizodu nisam još odgledao, ali sam već na netu video da se pojavljuje lik iz Rebels crtaća.

Nadam se da će nekako da se do kraja povade, ali baš mi je serija izgubila čar koju je imala ranije.

I jedan savet prevodiocima, neka me neko ispravi ako grešim, ali Mandalorian prevesti kao Mandalorijanac je podjednako kao Italian prevesti kao Italijanac ili Egyptian kao Egiptijanac  i skroz je pogrešno. Planeta se zove Mandalore (izgovara Mandalor), tako da bi stanovnik bio Mandalorac (ž. r. Mandalorka, mn. Mandalorci), a nikako Mandalorijanac (Mandalorijanka, Mandalorijanci).
« Zadnja izmjena: 31.03.2023. 03:28:08 Stefy »

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #105 : 11.04.2023. 13:59:29 »
3. sezona ubedljivo najgora dosad. Imam utisak da ne znaju više u kom pravcu će. Grogu potpuno izgubio smisao kao lik, i uopšte ga nije trebalo vraćati, onaj kraj u 2. sezoni mi je bio sasvim solidan. U ovoj sezoni se tačno vidi koliko ga nesuptilno guraju gledaocima u nos i kadar da bude sladak, da su kadrovi upadljivi do te mere da počinje da me nervira.

Ova ozloglašena 3. epizoda je meni bila zanimljiva, mada već vidim da će otići u pravcu pravdanja i ispravljanja rupa i cele priče sequel trilogije (ako je to uopšte moguće uraditi),, tako da me to baš i ne raduje jer me ne zanima da gledam ništa što je vezano za taj period i likove, prosto sam te filmove izbrisao iz postojanja.

5. epizodu nisam još odgledao, ali sam već na netu video da se pojavljuje lik iz Rebels crtaća.

Nadam se da će nekako da se do kraja povade, ali baš mi je serija izgubila čar koju je imala ranije.

I jedan savet prevodiocima, neka me neko ispravi ako grešim, ali Mandalorian prevesti kao Mandalorijanac je podjednako kao Italian prevesti kao Italijanac ili Egyptian kao Egiptijanac  i skroz je pogrešno. Planeta se zove Mandalore (izgovara Mandalor), tako da bi stanovnik bio Mandalorac (ž. r. Mandalorka, mn. Mandalorci), a nikako Mandalorijanac (Mandalorijanka, Mandalorijanci).

Odgovor od strane prevoditelja na komentar za prevođenje Mandaloriana: okrivi LEGO Hrvatsku kada su počeli plasirati setove na hrvatsko tržište i gdje su doista upotrijebili naziv "Mandalorijanac". Meni to nije došlo preko noći, jer titl je odavno postojao na netu, a kad su izašli prvi LEGO setovi kojima su, zamisli, tako preveli, onda sam se držao kako je određeno.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: The Mandalorian
« Odgovor #106 : 12.04.2023. 23:56:38 »
Razumem, i kod nas u Srbiji na većini merchandise predmetima i sajtovima piše Mandalorijanac, ali svakako treba se potruditi iskoreniti to. Nije bila kritika, samo predlog.