Autor Tema: The Haunting of Hill House  (Posjeta: 4651 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
The Haunting of Hill House
« : 20.09.2018. 19:22:12 »

Opis:
The Haunting of Hill House je moderna ekranizacija istoimenog romana Shirley Jackson, a govori o petoro blizanaca koji odrastaju u najpoznatijoj ukletoj kući u Americi.
Sada kao odrasli oni se ujedinjuju nakon što njihova najmlađa sestra izvrši samoubistvo, što ih prisiljava da se konačno suoče sa duhovima iz svoje prošlosti.

Izvor: filmonizirani

Žanr: horor, misterija, triler
Kanal: Netflix
Godina: 2018.


IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 07.10.2020. 10:11:58 maksi »

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #1 : 15.10.2018. 20:24:55 »
Je li netko pogledao bar prvu epizodu? Kakvi su dojmovi? Vidim da je vani već cijela sezona.  kokicekola

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #2 : 15.10.2018. 21:51:46 »
Fantasticno. Serija godine za sad.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #3 : 16.10.2018. 23:01:12 »
Hvala zkarlov!

slažem se s Dzi, ovo je fenomenalno. 6. epizoda je bila neverovatna.
Mnogo volim ovu knjigu i vreme je bilo da dobije dobru adaptaciju.  ;D

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #4 : 17.10.2018. 16:12:47 »
Hvala, Zoki!  clapp
Nisam još počeo gledati, ali vidim da titlovi pašu za XviD-AFG.

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #5 : 17.10.2018. 23:23:05 »
Hvala, Zoki!  clapp
Nisam još počeo gledati, ali vidim da titlovi pašu za XviD-AFG.
Možeš se i pridružiti ako hoćeš  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #6 : 18.10.2018. 00:27:52 »
Hvala, Zoki!  clapp
Nisam još počeo gledati, ali vidim da titlovi pašu za XviD-AFG.
Možeš se i pridružiti ako hoćeš  ;D
Čujemo se!

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk


The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #7 : 22.10.2018. 01:22:06 »
Pogledao danas prvu epizodu i za sada sam prezadovoljan! Jedva cekam sutra i drugi (a i trecu).  kokicekola

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #8 : 22.10.2018. 17:00:49 »
izgleda kao It, samo obiteljska verzija. gledat ću za božićne praznike.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #9 : 22.10.2018. 20:07:50 »
Može li se ovo "njihove prošlosti" u opisu promijeniti u "svoje prošlosti"? Čisto radi ispravnosti - uvijek je "svoj, svoja, svoje..." kad se prisvojna zamjenica odnosi na objekt koji pripada subjektu...
Vjerovatno je tako na ovom izvoru (filmonizirani), ali nisu ni ti izvori uvijek pismeni.

Nisam još gledao, ali moguće da hoću, pa kad krenem ako ne stignete dok ne pozavršavam šta sam mislio, možda se i pridružim.  ;)
Dotad, samo "navijam"  clapp

P.S. A i ovo bi bilo bolje ovako:
"Sada kao odrasli oni se" >> "Sada se kao odrasli" ili odvojiti zarezima "Sada, kao odrasli, oni se"
« Zadnja izmjena: 22.10.2018. 20:10:28 sabko »

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #10 : 25.10.2018. 16:51:40 »
Ne volim bas horore...al ovaj serija je odlicna...zanimljivo i napeto od samo pocetka i tjera te da gledas dalje..nisam se mogao odvojit od TV-a  kokicekola samo me malo finale razocaralo al pogledat cu da jos jedanput..gledali smo ekipno nas 6 pa uvik ima par pametnih glava koja ne moze prestat komentirat :facepalm
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #11 : 26.10.2018. 10:00:01 »
Serija je dosta dobra, ali zadnja epizoda mi sve pokvari. E sad držao bih se ja prvih 9 i držim, al se na kraju osjetih prevarenim, i da nisu baš držali sve konce u rukama tj znali što točno sa serijom žele. Bolje da je završilo s devetom ep, jer koliko sam upratio priča se i o nastavku. Nadam se da neće nastaviti. Inače, fin spoj S. Kinga i serije Six feet under... i više mi se sviđalo što me podsjeća na six feet under nego li kinga... tj do zadnje ep u kojoj su se odlučili za konačan smjer u kojem žele da ipak serija ide u horor il prije neki fantasy, e sad jedno se odlučiti za smjer, a drugo znati konačan cilj
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #12 : 27.10.2018. 03:36:08 »
E sad... ovo spoj Kinga i nečega (Six Feet Under)?
Nisam čitao knjigu po kojoj je snimano, pa ne znam koliko je ostalo originala, a koliko je dodato i oduzeto radi ekranizacije.
Ali kad se spominje King, on je pisac, a prije bi se valjda reklo da je King učio od Shirley Jackson ili mu je bar bila jedan od uzora. Zar ne?

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #13 : 27.10.2018. 09:37:53 »
E sad... ovo spoj Kinga i nečega (Six Feet Under)?
Nisam čitao knjigu po kojoj je snimano, pa ne znam koliko je ostalo originala, a koliko je dodato i oduzeto radi ekranizacije.
Ali kad se spominje King, on je pisac, a prije bi se valjda reklo da je King učio od Shirley Jackson ili mu je bar bila jedan od uzora. Zar ne?

Svakako da jeste, dosta paralela se može povući između The Haunting of Hill House i The Shining. Baš se vidi ko je čitao obe knjige i sam King to navodi nekoliko puta.
Knjiga je relativno kratka i često se navodi kao najbolji pisani primer priče o posednutoj kući. Onaj citat s početka serije je jedan od onih koji se stalno ponavljaju i citiraju.  "...and whatever walked there, walked alone." Knjiga i serija... nisu ista priča uopšte. Knjiga je već adaptirana i kontam da je ljudima poznatija kao film sa Liam Neesonom i Catherine Zeta Jones. https://www.imdb.com/title/tt0171363/?ref_=nm_flmg_act_81 Likovi uopšte nisu isti, baza priče drugačija.
Ja ne znam šta bi ono strpali u 10 epizoda da se strogo drže knjige. Meni se dopada serija kao omaž originalu koji je poslužio kao inspiracija za ovu viziju (sve osim kraja, koji mi nekako odstupa od tona koji je Jackson postigla knjigom), ali inače je skroz super ideja. Totalno kapiram zašto poređenje sa Six Feet Under; odnosi u Crain porodici su fokus koliko i duhovi.  ;D
Njene priče nikad nemaju dobre adaptacije, nadam se da će se to promeniti. Pušten je neki klip iz We Have Always Lived in the Castle , pa držim pesnice.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #14 : 27.10.2018. 14:06:18 »
@sabko: leeloo sve objasnila  ;D Nisam išao tko je prije koga (Jackson prije Kinga), sam sam rekao nešto mene podsjeće. Kinga sam čitao, Jackson nisam, pa zato.
@leeloo: ma mene malo podsjeća i na kingov "it". i da, taj film sa zetom jones nisam gledao, ovo je adaptacija koje sam se držao pa mislio da će i serija možda ići po njoj https://www.imdb.com/title/tt0057129/?ref_=nv_sr_3 . ovaj film je odličan. e sad ovo što sam rekao za six feet, i generalno pristup serije, sviđalo mi se što su ustvari najveći horor njihove emocije, tako da mi i nije trebalo nešto posebno nadnaravno, taman onoliko koliko su se držali u prvih devet mi je bilo dovoljno. u zadnjoj su mi malo promijenili smjer, bilo mi kao da gledam drugu seriju. i malo su mi razvodnili epizodu sa novim flešbekovima koji su ih doveli u tu desetu, a prije smo kroz svih devet već imali flešbekove, pa mi se deseta činila malo prenategnuto i dosadnjikavo i da se baš ne snalazi na kraju putovanju, već samo da se završi kako god.
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #15 : 27.10.2018. 14:08:48 »
*na što mene podsjeća. *na kraju putovanja. (trebao bih pročitati ono što napišem prije nego li objavim)  ;D
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #16 : 02.11.2018. 20:54:28 »
Serija je odlična. Zadnje dvije epizode su mi bile onako....možda malo mlake...ali sve u svemu kvalitetna serija.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #17 : 04.11.2018. 20:44:51 »
Odlična serija. Preporuka za gledanje. Hvala ekipi na titlovima.
iShare, noProfit


Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #18 : 06.11.2018. 12:22:00 »
pogledao maloprije 1. ep.
Zadovoljan sam. Naravno nastavljam dalje

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #19 : 06.12.2018. 14:02:50 »
izgleda kao It, samo obiteljska verzija. gledat ću za božićne praznike.

nisam izdržao. dosta spor početak, s vrlo malo hororističnih elemenata (prve 3 epizode). ali od četvrte epizode, kad se pojavi onaj sa štapom - e, onda mi počinje nekontrolirano istjecanje tjelesnih tekućina i priča se počinje rasplitati. sviđa mi se kako su kombinirali flešnatrage i flešnaprijede i sadašnjost.

zadnje dvije su usporene i mrvicu previše patetične. ne sviđa mi se razlog zbog kojeg je otac zadržao kuću.

jako sam zadovoljan serijom. hvala na prijevodima!
zadovoljan sam serjo

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: The Haunting of Hill House
« Odgovor #20 : 07.12.2018. 02:17:57 »
Pogledala sam upravo prvu epizodu. Ne mogu odmah da donesem zakljucak, tako da nastavljam dalje pa cemo videti. Za sad mi se dopada. :D