Autor Tema: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti  (Posjeta: 24748 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #30 : 15.12.2013. 09:11:44 »
Mi smo ti bolesni ovisnici o riječi "hvala"... Jbg.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline mcurlic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #31 : 12.04.2014. 02:10:33 »
Dovoljno dobro radi ako skines titl, ostavis ga gde ga XBMC mzoe naci na disku (media folderi) , startujes video i ucitas title iz glavnog menija, dakle ne subtitles plug in.
Da bi prijevodi-online bili dostupni kroz XBMC treba puno posla obaviti, reorganizovati bazu (ako je ima), dodati tagove za pretragu, napraviti i ekspozovati kompatibilan API za search ...
U svakom slucaju, puno hvala za ovakav sajt. Neprevazidjen za serije.

Offline dadoremix

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #32 : 25.05.2014. 23:09:55 »
znaci jos nista za addon xbmc i prijevodi online
Ja sam taj media sustav xbmc otkrio pred 5mj cca
Jedva ženu nagovorio na to.. do sad smo koristili serviio media server, ali uvijek problemi za titlovima i panasonic tv koji je ponekad izbirljiv
Sad u laptopu čući xbmc i vozi miki
Nije problem otić na ovaj sajt.. poklikat na titlove i renejmat sa nazivom serije.. ali da postoji adon.. uf.
A što se zaštite tiče... vidim da podnapisi.net koriste user i pass da addon radi, a mislim da se tu može onda i impletirat neki sustav da te tjera da se logiras preko pc-a i poklikaš te bannere za rekame ako od toga živite.
Ali da bi baš propali, sumljam.. jer još malen dio ljudi zna za xbmc a još više za te plugine i titlove.
A da imate naj jaču bazu, ja mislim da imate. Sve serije su ovdje.

Offline Eichmann

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #33 : 30.06.2014. 22:22:47 »
....
Nije problem otić na ovaj sajt.. poklikat na titlove i renejmat sa nazivom serije.. ali da postoji adon.. uf.
A što se zaštite tiče... vidim da podnapisi.net koriste user i pass da addon radi, a mislim da se tu može onda i impletirat neki sustav da te tjera da se logiras preko pc-a i poklikaš te bannere za rekame ako od toga živite.
Ali da bi baš propali, sumljam.. jer još malen dio ljudi zna za xbmc a još više za te plugine i titlove.
A da imate naj jaču bazu, ja mislim da imate. Sve serije su ovdje.

Nije to loša ideja....Jer, 180Upload koristi captha-u kako bi mogao da pristupiš određenom fajlu.
Zar se ne bi moglo napraviti sistem koji bi omogućavao pristup određenom titlu tek ako se klikne na neki baner ili šta god drugo koje bi moglo da donosi profit, a zarađuje se klikanjem?
Taman toliko da sajt, server i sve ostalo funkcioniše ako ne i bolje nego sada....
U svakom slučaju sve pohvale prevodiocima, kao najzaslužnijima  :naklon:, a naravno i staff-u foruma (neko i to mora biti.... :vid-ga:)

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #34 : 18.01.2015. 19:07:19 »
zasto se ne omoguci pristup bazi samo ljudima koji plate godisnje neki simbolican iznos ili vec na neki način ne pridonose sajtu. Mislim da to ne bi bila losa ideja.

Offline dcabro

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #35 : 29.08.2015. 17:22:01 »
Potpuno se slazem. Ja sam spreman da platim mesecni/godisnji iznos za API pristup kao i odgovarajuci iznos za podsticaj razvoja kodi plugina.

zasto se ne omoguci pristup bazi samo ljudima koji plate godisnje neki simbolican iznos ili vec na neki način ne pridonose sajtu. Mislim da to ne bi bila losa ideja.

Offline Šokac95

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • "Ja ne volim SF." Ne volim ni ja tebe.
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #36 : 29.08.2015. 20:16:03 »
Nema nikakve potrebe za ovim. Pa nije neki problem doči na sajt i skinuti titlove.

 
TVShow Time: http://www.tvshowtime.com/en/user/5886074/profile
Odgledane serije: http://www.imdb.com/list/ls079746414/

Loša ideja dobro napisana bit će bolje prihvaćena od loše napisane ali dobre ideje. - Isaac Asimov

Offline dcabro

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #37 : 29.08.2015. 22:20:01 »
Pa ja licno imam potrebu a vidim da nisam jedini i kao sto rekoh spreman sam da izdvojim novac ako bi neko imao znanja, vremena i volje da to napravi.

Koristim media centar (kodi) na posebnom racunaru (raspberry pi) koji mi stoji iza TV-a i sam skida filmove i serije. Subtitlove skidam kroz addon za kodi. Da bih skinuo sa ovog sajta morao bih da upalim racunar, da skinem titl, uploadujem preko posebnog programa (scp) na kodi, sidjem do tva da proverim da li radi itd...

Kroz kodi se sve to radi na dva klika.


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #38 : 29.08.2015. 22:42:18 »
Sad sam malo čačkao Kodi. Odlična je stvar kad imaš PC ili Pi koji ti je povezan sa TV ili neki od onih android uređaja za TV. Ali najveća mana koju sam primetio je što ne nudi da izabereš titl sa harda.  thumb-down A ona pretraga na podnapisima i titlovima uopšte ne radi. Od pretraženih bar 10 titlova našao mi je samo za jedan film i to engleski titl.  :facepalm

Offline dcabro

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #39 : 29.08.2015. 22:49:48 »

Kodi je fenomenalna stvar. Koristim vec dve god i jace. Naravno da nudi da izaberes titl sa harda :) Kad pustis sadrzaj, kliknes na meni pa na ikonicu zvucnika. Tu imas da browsujes titl i setujes offset.

Meni radi jako dobro, primarni mi je izvor opensubtitles a rade fino i podnapisi i titlovi (mada najsporije i najlosije)

I bas mi je jako zao sto PO nemaju addon. Zato i zelim da pripomognem da se razvije...

Sad sam malo čačkao Kodi. Odlična je stvar kad imaš PC ili Pi koji ti je povezan sa TV ili neki od onih android uređaja za TV. Ali najveća mana koju sam primetio je što ne nudi da izabereš titl sa harda.  thumb-down A ona pretraga na podnapisima i titlovima uopšte ne radi. Od pretraženih bar 10 titlova našao mi je samo za jedan film i to engleski titl.  :facepalm

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #40 : 29.08.2015. 23:22:36 »
Super. Još samo da nabavim neki uređaj za povezivanje sa TV-om i  smileyNO1.

wetek.com

Ovo mi se sviđa, a i ti Slovenci učestvuju u razvoju Kodija. Treba mi verzija

Wetek Play with DVB-C/T/T2 (Cable & Terrestrial)   -  €105.74


Offline dcabro

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #41 : 29.08.2015. 23:40:41 »

105 eur sa dvb t2... Nesto mi to mnogo. A i nesto ne volim openelec. Ja na mom PI-u imam OSMC sa transmissionom i flexgetom pa mi skida sve sam. No, da ne spamujemo topic vise :)

Super. Još samo da nabavim neki uređaj za povezivanje sa TV-om i  smileyNO1.

wetek.com

Ovo mi se sviđa, a i ti Slovenci učestvuju u razvoju Kodija. Treba mi verzija

Wetek Play with DVB-C/T/T2 (Cable & Terrestrial)   -  €105.74

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #42 : 30.08.2015. 00:10:25 »
Meni je bitan dvb-c, imam 120 free kanala, a nemam čime da ih pustim. Sve Arene, svi Sportklubovi, sva 4 HRT-a i svašta što nema na analogiji.

A oprnelec je opcioni ako želiš možeš da ga podigneš, a Kodi dolazi uz njega.

Offline milika

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #43 : 09.11.2015. 03:01:38 »
Cao,

mozda bih ovde ja mogao pomoci. Pravio sam par pluginova za XMBC verovatno nije prevelika razlika za KODI.
Takodje i nekih samostalnih programa za subtitlove, npr: http://forum.opensubtitles.org/viewtopic.php?t=15100
No moramo imati neki zvanican pristup, API ili nesto. Moglo bi se i direktno preko stranice ali mi je to seljacki i preskacemo admine bez potrebe.

Da li neko moze kontaktirati admine da vidimo hoce li dati takav pristup?

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #44 : 09.11.2015. 10:08:32 »
nece :)

Offline elbahatee

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #45 : 21.02.2017. 10:42:05 »
Čekaj. Svi subtitles siteovi imaju svoje addone za Kodi, jedino se vi nećkate i mislite da ćete izgubiti onih koji će vam dolaziti na stranicu i klikati? Pa radi se o neznatnom broju. Onaj koji ima Kodi, već se snalazi na neke druge načine (npr Opensubtitles). Baš zaslužujete da netko napravi unofficial addon kojim bi skidali titlove sa prijevodi-online ili da vam netko harvest-a site pa sve te prevode prebaci na svoj site. Pa da vam većina korisnika ode od vas.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #46 : 21.02.2017. 11:17:36 »
Da, a takvi kao ti zaslužujete da se ovaj sajt javno zatvori i da se može samo s pozivnicom na njega, tako da nijedan drugi sajt nema titlove s ovog sajta, pa ti onda traži gugl translatore na opensubtitles.  ;)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Lazarov

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: XBMC- Media centar i implementacija prijevodi-online u isti
« Odgovor #47 : 31.01.2018. 14:11:33 »
Pa dobro pustite čovjeka na miru, ne želi i gotovo. Ima svoje razloge.

Tags: