Autor Tema: Strong Island (2017)  (Posjeta: 1161 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Strong Island (2017)
« : 23.01.2018. 19:55:37 »

Opis:
U travnju 1992., na Long Islandu u New Yorku, Williama Jr.-a, najstarijeg sina obitelji Ford, crnog 24-godišnjeg učitelja, ubio je Mark Reilly, 19-godišnji bijeli automehaničar.
Redateljica Yance Ford prikazuje priču o svojoj obitelji kroz povijest, zemljopis i tragediju; od segregacije do obećanja grada New Yorka, od sigurnosti predgrađa u kojem živi srednji stalež do neočekivane tragedije: nasilne smrti. Ovo je priča o obitelji Ford: Barbari Dunmore, Williamu Fordu i njihovo troje djece i kako im je na život utjecao rasizam koji u Americi i dalje tiho vreba iz prikrajka.

Žanr: dokumentarni
Zemlja: SAD, Danska
Jezik: engleski
Trajanje: 107 min
Režija: Yance Ford
Pojavljuju se: Yance Ford, Harvey Walker, Kevin Myers, Lauren Ford, David Breen, Ed Boyar, Barbara Dunmore Ford...

IMDb

« Zadnja izmjena: 11.02.2018. 17:49:07 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Strong Island (2017)
« Odgovor #1 : 11.02.2018. 17:39:05 »
Dokumentarac prožet emocijama redateljice i njene obitelji. Fokusira se ne samo na sam događaj, nego na pitanje kako je događaj utjecao na cijelu obitelj i društvo, te na nerijetku nepravdu pravnoga sustava. Nažalost, nije ništa previše posebno.

Tkogod će ga gledati, vjerojatno će mu biti okej: ispriča solidnu priču, kinematografija je vrlo dobra, ali nije me dojmio toliko da ga preporučim drugima.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Strong Island (2017)
« Odgovor #2 : 11.02.2018. 19:31:28 »
Nije ti kinematografija već fotografija. Kinematografija ti se odnosi na francsuka, srpska, američka, ruska kinematografija.

Oscari koji ti se dodjeljuju za cinematography ti je Oscar za fotografiju (A cinematographer or director of photography). Od ovih novih tu je najboji Lubezki koji je osvojio triput (Gravity, Birdman i The Revenant). Roger Deakins koji nikad nije osvojio ali je nominira 14 puta. I trebao bi osvojiti ove godine za Blade Runnera.

Od starijih Jack Cardiff je velikan. Ono što je učinio za film Black Narcissus je perverzija. Inače fantastičan klasik Michaela Powella. Vittorio Storaro za Bertolucciev klasik 'The Conformist' i 'Apokalipsu Danas'. John Alcott je za Kubrickove filmove radio čuda.

Nestor Almendros iako nije najbolji fotograf sveukupno ali je po meni napravio najljepšu fotografiju koju sam vidio na filmu, a to je za film od Terencea Mallicka, 'Days of Heaven'.


Tako da znaš jer vidim da te zanima film pa da ne bi bilo da se nađeš negdje kao ja kad sam počeo tek studirati ADU pa zvao fotografiju kinematografijom  rofl i ne samo ja već mnogu drugi studenti pa kad je to profesor čuo ajme meni  ;D

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Strong Island (2017)
« Odgovor #3 : 11.02.2018. 23:49:41 »
Nije ti kinematografija već fotografija. Kinematografija ti se odnosi na francsuka, srpska, američka, ruska kinematografija.

Oscari koji ti se dodjeljuju za cinematography ti je Oscar za fotografiju (A cinematographer or director of photography). Od ovih novih tu je najboji Lubezki koji je osvojio triput (Gravity, Birdman i The Revenant). Roger Deakins koji nikad nije osvojio ali je nominira 14 puta. I trebao bi osvojiti ove godine za Blade Runnera.

Od starijih Jack Cardiff je velikan. Ono što je učinio za film Black Narcissus je perverzija. Inače fantastičan klasik Michaela Powella. Vittorio Storaro za Bertolucciev klasik 'The Conformist' i 'Apokalipsu Danas'. John Alcott je za Kubrickove filmove radio čuda.

Nestor Almendros iako nije najbolji fotograf sveukupno ali je po meni napravio najljepšu fotografiju koju sam vidio na filmu, a to je za film od Terencea Mallicka, 'Days of Heaven'.


Tako da znaš jer vidim da te zanima film pa da ne bi bilo da se nađeš negdje kao ja kad sam počeo tek studirati ADU pa zvao fotografiju kinematografijom  rofl i ne samo ja već mnogu drugi studenti pa kad je to profesor čuo ajme meni  ;D
Ajme, hvala. Hahahahhahahaha. Ups.
Hvala.