Autor Tema: Mortal Engines (2018)  (Posjeta: 1711 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Mortal Engines (2018)
« : 22.01.2018. 12:05:47 »

Opis:
Tisuće godina nakon što civilizaciju uništi kataklizmični događaj, čovječanstvo se prilagodilo i stvorio novi način života. Gigantski pokretni gradovi tumaraju Zemljom, nemilosrdno loveći manje gradove. Tom Natsworthy, koji dolazi iz nižih slojeva velikog grada Londona, nađe se u borbi za vlastiti opstanak kada se slučajno susretne sa opasnom bjegunkom Hester Shaw. Dvije suprotnosti, čiji se putevi nisu nikada trebali susresti, sklope neočekivani savez koji će promijeniti tijek budućnosti.

Žanr: akcija, fantazija, znanstvena fantastika, triler
Zemlja: Novi Zeland, SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 128 min
Režija: Christian Rivers
Scenarij: Philip Reeve, Peter Jackson, Philippa Boyens, Fran Walsh
Glumci: Hugo Weaving, Stephen Lang, Robert Sheehan, Jihae, Joel Tobeck, Hera Hilmar, Frankie Adams, Colin Salmon, Caren Pistorius, Leila George...

IMDb

« Zadnja izmjena: 23.01.2019. 15:26:16 maksi »

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Mortal Engines (2018)
« Odgovor #1 : 04.02.2019. 12:30:32 »
Ovo uopće nije loš film,kako mi se isprva činilo. Je, radnja je pomalo zbunjujuća i natrpana, ali nije pretjerano komplicirana. Ipak, čini mi se da je film mogao imati bolji uvod, da malo više dočara i objasni postojanje takvih gradova na kotačima. I nisu morali već u prvom dijelu forsirati onu bitku na kraju (koja i nije nešto naročito ispala).

Smetalo mi je, a što ne znam kad sam zadnji put doživio, što sam non-stop imao osjećaj da gledam teen seriju od CW-a, recimo. Sve mladi (jeftini) glumci, s par etabliranih imena. i sama radnja mi je više za televiziju.

najviše me živcirala ona Azijka i njezina vidite-me-ja-sam-posebna-i-kul frizura; kao da je ispala iz animeja. to je bilo smiješno.

truli terminator je zanimljiv lik.
7/10 rado bih pročitao knjige

Offline NikolaJe

  • Urednik
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: Mortal Engines (2018)
« Odgovor #2 : 07.04.2019. 23:56:59 »
Dosta različit film od ostalih, prevazišao moja očekivanja, mada mi je bio pomalo dosadan pa mu dadoh i ja 7.

Ove mašine su me podsetile na anime Howl's Moving Castle;D

https://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/howls-moving-castle_7410.jpg