Autor Tema: Sonic Boom (2014)  (Posjeta: 1925 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Sonic Boom (2014)
« : 02.01.2018. 03:11:41 »

Opis:
Francusko-američka CGI serija o ježu Soniku, dobro poznatom iz video igara, koji živi sa prijateljima na ostrvu Seaside i bori se protiv svog arhineprijatelja, zlog naučnika dr Egmena. Sonikovu ekipu ekipu čine: sâm Sonik, jež koji je u stanju da trči neverovatnom brzinom, zatim njegov najverniji pomoćnik Tejls koji je mehaničar i izumitelj, Nakls koji je snažan ali pomalo sirov, Ejmi Rouz koja je glas razuma u ekipi, potajno zaljubljena u titularnog junaka, a omiljeno oružje joj je njen veliki čekić, i najzad Stiks, lik kreiran specijalno za ovu adaptaciju, a u pitanju je ženka jazavca koja je pomalo divlja, sujeverna te paranoična, a u borbama se služi bumerangom kao oružjem.

Žanr: animirana, komedija, akcija
Kanal: Cartoon Network / Boomerang
Godina proizvodnje: 2014.
Glasovi: Roger Craig Smith, Mike Pollock, Colleen O'Shaughnessey, Travis Willingham, Cindy Robinson, Nika Futterman, Kirk Thornton, Wally Wingert

IMDb
TVDB
Wikipedia
Sonic Wikia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 09.01.2018. 09:27:13 maksi »

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Sonic Boom (2014)
« Odgovor #1 : 09.01.2018. 00:26:11 »
Inače, preporuke za seriju, čak i onima koji nisu odrasli igrajući igre s ovim junakom. Očekivao sam nešto bez veze, smišljeno da se uzme neka para na ime slavne franšize, a zapravo je sasvim solidna serijica, prilično zabavna za gledanje i sa dobrim humorom. Kako za klinčadiju, tako i za one starije koji su voleli (i još uvek vole) plavog ježa. (Doduše, ima i ljudi kojima se ne sviđa, ali fan baza Sonika je povelika, ne može nešto tolikom broju ljudi da se jednako svidi.) Meni je svakako bolja od, recimo, poslednjih nekoliko sezona Family Guy.

Što me dovodi do sledeće stavke: otkako sam se letos povukao sa mesta prevodioca FG, prevodilački sam prilično neaktivan. Sad ću da se malo reaktiviram i da krenem da nabadam prevode za Sonični bum, ili kako bi se već naziv ove serije mogao prevesti. drinks

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...