Autor Tema: Pomoc  (Posjeta: 7549 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ognjan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Pomoc
« : 16.02.2008. 09:50:00 »
Hteo sam da implementujem subtitle u avi file, i to sam uradio sa VobDub-om . Medjutim , "pomerio" se ton , tj. nisu sinhronizovani ton i slika.
da li ima neki drugi program za implementiranje ili postoji nacn da se to otkloni u VobDub-u?

Offline Dweomer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Bubble/HS
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 : 16.02.2008. 09:55:08 »
Mozda da probas ba jachoj masini?
Sve isto uradi samo probaj kod nekog sa jachom konfiguracijom
Bubble/HS

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 : 16.02.2008. 10:11:03 »
Ukoliko je audio vbr mp3 i lepljenje tilta rađeno iz original Virtual duba problem je tu i nastao. Postoji (mršava) mogućnost da se to sve sredi otvaranjem dotičnog avi fajla u Nandub i prostim "save as avi" tako da i audio i video idu kao direct stream copy. Virtual dub je predviđen za rad sa cbr audiom i ukoliko se iz njega obradi fajl sa vbr zvukom gotovo sigurno dolazi do desinhronizacije zvuka i slike.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 : 17.02.2008. 00:40:42 »
Posto se tema zove pomoc onda rekoh da pitam ovde.
Naime, da li ima negde da se namesti da kada udjem na forum i vidim da ima novih postova tu i tu, ja udjem na taj topic i ne vidim nikakvu oznaku koji su novi post-ovi? Da li to moze administrator da namesti ili to moze i u profilu? Mnogo smara da se uzima i gleda datum post-a i te stvari!
« Zadnja izmjena: 17.02.2008. 00:42:45 radrad »

Offline Dweomer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Bubble/HS
Odg: Pomoc
« Odgovor #4 : 17.02.2008. 00:45:20 »
Sva podesavanja imas u profilu
Bubble/HS

simac

  • Gost
Odg: Pomoc
« Odgovor #5 : 17.02.2008. 14:22:40 »
Posto se tema zove pomoc onda rekoh da pitam ovde.
Naime, da li ima negde da se namesti da kada udjem na forum i vidim da ima novih postova tu i tu, ja udjem na taj topic i ne vidim nikakvu oznaku koji su novi post-ovi? Da li to moze administrator da namesti ili to moze i u profilu? Mnogo smara da se uzima i gleda datum post-a i te stvari!

Meni pise NOVO kraj svake teme u kojoj dode novi post

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Pomoc
« Odgovor #6 : 17.02.2008. 16:27:21 »
Nisam lepo napisao sta sam hteo reci. I meni pise da ima nova poruka, ali kada otvorim stranicu sa novom porukom nigde nema oznake koja je nova poruka.

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Pomoc
« Odgovor #7 : 17.02.2008. 17:12:03 »
Samo klikni na NEW i odvećše te na prvu nepročitanu poruku..
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Pomoc
« Odgovor #8 : 17.02.2008. 17:40:39 »
ljubim ruke

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pomoc
« Odgovor #9 : 18.02.2008. 12:21:15 »
Samo klikni na NEW i odvećše te na prvu nepročitanu poruku..
Da, i mene je to malo zbunjivalo, ali to malo dok se ne naviknemo na smf poslije phpBB. I još jednom da potvrdim, bolji mi je ovaj novi, smf, od prethodnog bb-a.

Offline Vladika

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 37
Odg: Pomoc
« Odgovor #10 : 21.02.2008. 10:54:02 »
Ukoliko je audio vbr mp3 i lepljenje tilta rađeno iz original Virtual duba problem je tu i nastao. Postoji (mršava) mogućnost da se to sve sredi otvaranjem dotičnog avi fajla u Nandub i prostim "save as avi" tako da i audio i video idu kao direct stream copy. Virtual dub je predviđen za rad sa cbr audiom i ukoliko se iz njega obradi fajl sa vbr zvukom gotovo sigurno dolazi do desinhronizacije zvuka i slike.


Pa u virtual-u ima opcija pod preference (pod AVI) gde se samo stiklira BY DEFAULT TRY TO... i tada virtual obradjuje i VBR zvuk i ne dolazi do desinhronizacije!!!

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pomoc
« Odgovor #11 : 21.02.2008. 16:43:45 »
Pa u virtual-u ima opcija pod preference (pod AVI) gde se samo stiklira BY DEFAULT TRY TO... i tada virtual obradjuje i VBR zvuk i ne dolazi do desinhronizacije!!!

U preferences trenutno aktuelne verzije vduba (1.7.8.) nema takve opcije?! No svejedno, ako Ognjan ima verziju sa tom opcijom, ona bi mu mozda pomogla, ukoliko do sada vec nekako nije resio problem ;)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Vladika

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 37
Odg: Pomoc
« Odgovor #12 : 21.02.2008. 20:17:46 »
Zato i koristim verziju 1.5.10.1 za sada joj nisam nasao manu, radi stvarno perfektno. A kako rekoh ima opciju za sredjivanje VBR zvuka, tako da nema nikakvih problema oko desinhronizacije!!!

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pomoc
« Odgovor #13 : 21.02.2008. 22:14:42 »
Ach, zo...
Pa to je VirtualDubMod. Natrpan je on raznim korisnim sitnicama, iskreno nisam znao za ovo njegovo podesavanje. Ziv covek svaki dan nesto nauci. ;)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Pegla

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
    • prevodi za anime
Odg: Pomoc
« Odgovor #14 : 21.03.2008. 01:16:12 »
a li u svakom slucaju nije veliki problem a ni dugotrajan posao snimiti zvuk kao nekompresovani wav i posle ga ponovo kompresovati, naravno, ako je u pitanju film onda to traje malo duze, za serije je sasvim pristojno :)
(\_/)
(O.o) This is Bunny. Copy Bunny into your signature
(> <) to help him on his way to world domination.

Offline creep

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Pomoc
« Odgovor #15 : 26.03.2008. 21:50:26 »
najprije pozdrav svima i svaka čast na svim prijevodima,uveselili su me jako puno puta :)

dakle,pomoć mi treba :-[

trenutno sam na poirotu i nikako mi ne pašu titlovi za the underdog i the hollow sa verzijom koju sam skinula(a drugu nisam ni našla). dal mi može neko reć za koju je verziju titl prevođen?

inače koristim time adjuster za namještanje titlova,mada ako ne štima,probam naštimat samo početak i kraj pa ako ne uspije tražim drugi titl...sad vidim da ovdje hvalite Sw pa me zanima jel puno posla oko usklađivanja titla na više dijelova,kratka sam s vremenom pa ne stignem baš (klinci skaču po meni dok pokušavam radit nešto ;D)

hvala unaprijed ;)

Tags: