Autor Tema: Prison Break  (Posjeta: 259061 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mrena

  • Old staff
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #30 : 28.02.2008. 16:17:04 »
Definitivno gotova sezona!!  ;D



Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #31 : 28.02.2008. 16:21:00 »
jeeeee sad mogu da rezem 8)

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #32 : 29.02.2008. 17:29:27 »
Amaury Nolasco on Season 4

When are you heading back?

Amaury Nolasco: From what I hear, we are going back in May. I don't know if you saw the cliffhanger. I'm back in prison. Its going to be pretty exciting. My girl is still pregnant. It's the longest pregnancy in TV history. People forget that with our time line, it has only been two weeks. The whole series, since season one, has been three months. If you think about it, she still has six more months to be pregnant. Fernando is the ultimate friend. I am very proud of this character. It is a beautiful relationship that he has with Michael. That is very rare nowadays. That you would take the plunge for your boy. Not only that, the third season had a whole new experience because there was a relationship with me and Lincoln. It was built up there. It's one of those shows. I know people keep asking, "How many more times can you go back to prison?" I don't know what is going to happen. I don't know what is going on in the mind of the writers. I don't think we will be going back too many more times. I don't know. But the writing is so good that as an actor, I just get out of the way. I let the writers speak.


Do you know how everything is going to come together with this new season?

Amaury Nolasco: I don't like to know what is going to happen. I like to read as they go, script wise. I know that T-bag is still inside. And so is Bellick. There is definitely going to be a relationship there, going on. I don't like to know what is going to happen. I take it script-by-script and let it develop.

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #33 : 12.03.2008. 15:42:50 »
Wentworth Miller Confirms Prison Break Season 4!  - danas objavljeno!

Thanks to Shaul, who was at Wentworth Miller’s press conference yesterday in Tel Aviv, Israel!
“Wentworth confirmed that season 4 of Prison Break is a fact and the shootings will start at the end of March.
He also said that this season won’t be about escaping from prison again, but about his revenge at the company for […]

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #34 : 23.03.2008. 00:38:33 »
Season 4 is Officially Picked Up - NAPOKON!!!

Nick Santora recently posted the following:

 "So we got word on Wednesday that we are officially picked up by the network for Season 4. This is great news. We are all very excited. We are moving offices onto the Fox Studio Lot next week and we had to say goodbye to the offices that were our home for the past 3 years ... not really that sad because, well, c’mon, it’s just a frickin’ building.

 But my new office is about half the size with just a tiny window which normally would suck except for one thing ... I get to go to work everyday with people I love and respect and I get to be creative. So I don’t really give a rat’s ass what our new offices look like!

 For those of you who celebrate Easter, have a great one. I will be at my home having Easter dinner with family (visiting cousins) and friends (including Prison Break writer Kalinda Vazquez) -- it should be a nice weekend leading into an even better week of diving head-first into Season 4!"

Offline Noah

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 652
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #35 : 23.03.2008. 00:41:28 »
ajd napokon  ;D
znao sam ja da ce se to desiti
bilo je samo pitanje vremena
ipak im je taj prison break najjace sto imaju  :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #36 : 24.03.2008. 19:09:17 »
Prije tri dana sam završio sa gledanjem treće sezone. Bila je dobra sezona, napeta i interesantna.
Kako mi se čini, biće tu desetak sezona. Nemam ništa protiv, dok god su dobri.

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #37 : 24.03.2008. 20:54:41 »
Prije tri dana sam završio sa gledanjem treće sezone. Bila je dobra sezona, napeta i interesantna.
Kako mi se čini, biće tu desetak sezona. Nemam ništa protiv, dok god su dobri.

Da bar, dok god traje ja sritan! I meni je ova sezona bila interesantna, nekako je prica bila zanimljiva jedva san ceka novu epizodu, ko je whistler, sta oce kompanija... a sucre je najveci kralj u ciloj sezoni - skidam kapu prelud je!  8)

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #38 : 25.03.2008. 00:57:21 »
Yeeeee, izgleda da cemo dobit punu sezonu - 22 epizode cak i 23.  :) :) :)

Fox has picked up a fourth season of "Prison Break." The network has ordered 22 episodes of the show, which will resume its run in the fall.

Having seen its third season cut short by the writers strike, "Prison
Break" will now be back for a fourth go-round. Fox has ordered as many
as 23 episodes from 20th Century Fox TV, insiders said.

Thirteen episodes of the action-drama aired this season -- averaging 8.2 million viewers -- before the Hollywood writers strike shut down production.

Next season's batch will begin production in May, with shooting relocating from Dallas to Los Angeles (where Season 4's story line takes place).

A spinoff is still in development and will focus on a character that likely will be introduced next season.

Now, season four will pick up with the characters having escaped
prison, and Michael (Wentworth Miller) seeking revenge against the
people who killed his love interest. Domic Purcell stars as Miller's
brother, Lincoln Burrows.
« Zadnja izmjena: 25.03.2008. 00:59:17 šimac »

Offline Noah

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 652
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #39 : 25.03.2008. 15:09:15 »
Nadam se samo da će još uvijek prikazivat Sonu

ipak je Sucre tamo  :D

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #40 : 25.03.2008. 15:50:04 »
Nadam se samo da će još uvijek prikazivat Sonu

ipak je Sucre tamo  :D

A rekli su da su razmontirali set sonu prije dva miseca, e sad nek je spoje ponovo jer je tamo Sucre! :)

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #41 : 28.03.2008. 20:29:45 »
SARA SE VRAĆA - zna san :)

The voices of you, the fans, have been heard: Prison Break is bringing back our beloved Dr. Sara Tancredi, Sarah Wayne Callies, as a regular character for season four! Whoo-hoo!
Updated! Just chatted with Prison Break executive producer Matt Olmstead and, miracle of miracles, not only is Sara back in the mix, it sounds like Michael Scofield might finally get some satisfaction!
You may be asking the obvious question, i.e., "How? How will Sara return when she doesn't have a freaking head?!" Well, Olmstead makes it clear that isn't Sara's head after all, and she's been alive, although not necessarily well, this whole time.

Offline Dr Bato

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • FORZA MILAN
Odg: Prison Break
« Odgovor #42 : 29.03.2008. 12:21:06 »
Ma i meni je bilo sumnjivo to oko Sarine smrti,jer ako su mogli onog podpredsednicinog brata da naprave tako da niko ne moze da ga prepozna,onda je napraviti duplikat Sarine glave maciji kasalj za kompaniju.Nekako sam predpostavljao da ce uslediti come back, jer ipak mora kroz seriju da se provlaci neka romanticna prica.Bolje Michael i Sara nego onaj drvoseca Lincoln i ona Latinoamerikamka.

Strah me je samo da ovo na kraju ne ispadne Ljubav u zaledju 2!
Nekad ti vodiš igru, a nekad je potrebno da budeš izigran !!!

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #43 : 29.03.2008. 12:27:15 »
Strah me je samo da ovo na kraju ne ispadne Ljubav u zaledju 2!


LOL, ma nece mene bas sad zanima kako ce se to sve dalje odvijat bit ce odlicno!

Offline Noah

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 652
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #44 : 29.03.2008. 16:19:55 »
Slažem se
Sad jedva čekam 4. sezonu  ;D

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #45 : 01.04.2008. 00:43:03 »
Meni je to prilično čudno sa Sarom. Linkoln Mlađi je rekao da je bio prisutan kad je ona "dekapitirala" Tankredijevu, da nije gledao, ali je slušao/čuo. Čudno mi je da Kompanija sačuva Sarin život i da se muči praveći lažnu glavu a tako bez problema ubijaju redom sve druge.
Nebitno, radujem se novoj sezoni i povratku drage nam glumice :)

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #46 : 01.04.2008. 00:49:00 »
Meni je to prilično čudno sa Sarom. Linkoln Mlađi je rekao da je bio prisutan kad je ona "dekapitirala" Tankredijevu, da nije gledao, ali je slušao/čuo. Čudno mi je da Kompanija sačuva Sarin život i da se muči praveći lažnu glavu a tako bez problema ubijaju redom sve druge.
Nebitno, radujem se novoj sezoni i povratku drage nam glumice :)

Hehe, čuo je. Moga san se i ja derat otamo iz te druge sobe al bi on skuzija. :) I jel znas zasto su oni u biti sacuvali zivot(u seriji) zato jer su znali da ce im kasnije ona tribat, a sad izvan serije- sara je bila trudna i nije tila nastavit glumit i oni su je u biti zapravo ubili ALI posto su vidili da fanovi inzistiraju na njezinom povratku ONDA su tako sad rekli ka da je ona ziva bila cilo vrime bla bla bla pizdarije u boji AL opet mi je drago i jedva cekan novu sezonu! ;)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #47 : 01.04.2008. 00:53:15 »
izvan serije- sara je bila trudna i nije tila nastavit glumit i oni su je u biti zapravo ubili ALI posto su vidili da fanovi inzistiraju na njezinom povratku ONDA su tako sad rekli ka da je ona ziva bila cilo vrime bla bla bla pizdarije u boji AL opet mi je drago i jedva cekan novu sezonu! ;)
Da, čuo sam za trudnoću, ali moglo se to bolje riješiti, da bude odsutna jednu sezonu i da se lijepo vrati u četvrtu sezonu, ali ne iz mrtvih. :D Tako se i na kraju filma Mi nismo anđeli rodio sin, a u drugom dijelu filma je ćerka. (Tako im trebalo za scenario :) )

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #48 : 01.04.2008. 00:56:33 »
Lol, a to si dobro al sta je tu je, mora je neko uskrsnit pa mozda se i kasnije pojavi Abruzzi nikad se nezna.  :D ;D :D

Offline Spider-Net

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #49 : 10.04.2008. 12:20:32 »
Kakve gluposti. Ako je neko mrtav, mrtav je. Nije bas lako napraviti laznu ljudsku glavu... Najbolja ideja bi bila da Majkl umre pa da izbavi Saru sa onog sveta  ;D ;D ;D ;D ;D
"Afterlife Break"

Offline ztnebi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #50 : 12.04.2008. 18:05:06 »
dokle god je zanimljiv neka traje. ziveo prison break.jedva cekam nastavak ;D
pozdrav svima

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Prison Break
« Odgovor #51 : 22.04.2008. 22:30:13 »
Reko Michael da mu Sara više ne treba!
A i šta ce mu koji matrak, bolja mu je Ana Ivanovic?!

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #52 : 25.04.2008. 13:47:29 »
Evo za promjenu malo vijesti nisan ih tija stavljat nekidan al evo da nebude samo offtopic. :)

"Two new players in the war between Scofield and the Company will be introduced in the season premiere. On one side we have Don, an FBI handler who offers Michael a way to bring down the Company once and for all. And on the other side we have Penrab, the Company's top assassin who's waiting on the sidelines for his chance to attack. "

Ovo mi nalikuje na sezonu punu akcije! 8)

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Prison Break
« Odgovor #53 : 25.04.2008. 14:55:22 »
Ne znam samo kad pocinje?
I ja se nadam da ce sezona imati pregršt alcije, ali ni dotad necemo oskudevati.
Tu je dobri stari PLAY-OFF i nadam se finale iz snova LAL-BOS.

P.S. Nova slicica razbija!

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Prison Break
« Odgovor #54 : 25.04.2008. 14:57:53 »
Ne znam samo kad pocinje?
I ja se nadam da ce sezona imati pregršt alcije, ali ni dotad necemo oskudevati.
Tu je dobri stari PLAY-OFF i nadam se finale iz snova LAL-BOS.

P.S. Nova slicica razbija!

Trebalo bi u septembru...
Brate i ja bi voleo da vidim LAL u finalu, ali navijam za SA ipak su crno-beli  ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Prison Break
« Odgovor #55 : 25.04.2008. 15:19:35 »
 
Citat:
Trebalo bi u septembru...
Brate i ja bi voleo da vidim LAL u finalu, ali navijam za SA ipak su crno-beli  ;D

Pa neko rece u maju pocinje?! Šta nas više foliraju??? Strah me je samo da ih ne budemo cekali do 2009, k'o i "24"!!!

Ma ja za LAL navijam od trenutka kad sam shvatio šta je to NBA. Jbg, zarazio me bio "show time", posle još pripomogao
Divac. Gotivim ja i SA i UTAH, ali su mi LAL bez premca. To je prica za ceo život.
« Zadnja izmjena: 14.05.2008. 12:59:59 MilanRS »

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #56 : 25.04.2008. 15:33:13 »
U 9mj. pocima sigurno.

simac

  • Gost
Odg: Prison Break
« Odgovor #57 : 09.05.2008. 18:14:41 »
04x01 - Scylla

Jos da daju datum izlaska...!


It's been revealed that Episode 4x01 of Prison Break will be called "Scylla".  Scylla is a monster in Greek mythology that lived on one side of a narrow river, across from another monster named Charybdis.  Essentially, being between these two monsters is a metaphor for being in between two dangers, whereby moving away from one will still cause you to be in danger from the other.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Prison Break
« Odgovor #58 : 09.05.2008. 18:29:55 »
Ameri su posveceni OI ovg leta..pre Sep. nece krenuti sigurno..Prekraticemo leto sa Euro i OI.. ;D
iShare, noProfit


Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Prison Break
« Odgovor #59 : 09.05.2008. 21:31:48 »
Ameri su posveceni OI ovg leta..pre Sep. nece krenuti sigurno..Prekraticemo leto sa Euro i OI.. ;D
Muka da ja tebi kazem, muka...