Autor Tema: Disney preuzima 21 Century Fox  (Posjeta: 3868 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline valkanela

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Disney preuzima 21 Century Fox
« : 14.12.2017. 20:02:08 »
Disney preuzima 21 Century Fox

Ova vijest danas mi je upala u oko. Evo s jednog portala kojeg cijenim: https://www.bug.hr/biznis/spajanje-divova-disney-preuzima-21st-century-fox-1864

Čak su i Simpsoni to predvidjeli: https://i.imgur.com/1iHSWOC.gifv

Fox je vlasnik Hulu internetske platforme za distribuciju video sadržaja, izravnog konkurenta Netflixu i Amazonu. Disney se ovom akvizicijom opario za gomilu sadržaja i postojeću tržišnu bitku doveo na viši nivo. Znatiželjnog kakav jesam, zanima me vaše mišljenje o budućim događanjima, kako će se ovo odraziti na postojeće vodeće internet video distributere, a naročito na domaće sitnozube, koji preživljavaju isključivo zbog dostupnosti prijevoda pošto imaju vlastite prevodilačke servise (npr. Pickbox u HR). Kakva je situacija u Srbiji i BiH, nemam baš neke izvore, a tema mi je baš interesantna?
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Disney preuzima 21 Century Fox
« Odgovor #1 : 15.12.2017. 10:53:40 »
U Srbiji isto živi Pickbox jer se nudi i preko IPTV opratera, ne samo online. Sve više se koristi HBO GO jer se dobija gratis za 4 uređaja uz Telenor postpaid.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Disney preuzima 21 Century Fox
« Odgovor #2 : 15.12.2017. 10:57:16 »
U Srbiji isto živi Pickbox jer se nudi i preko IPTV opratera, ne samo online. Sve više se koristi HBO GO jer se dobija gratis za 4 uređaja uz Telenor postpaid.
Krenuo je Pickboks i u Hrvatskoj preko nekog kabelskog operatera. Ima možda mjesec dana. Puštaju ono što imaju na sajtu.
Mrzim lopatare i limune

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Disney preuzima 21 Century Fox
« Odgovor #3 : 15.12.2017. 18:56:45 »
U Srbiji isto živi Pickbox jer se nudi i preko IPTV opratera, ne samo online. Sve više se koristi HBO GO jer se dobija gratis za 4 uređaja uz Telenor postpaid.
Krenuo je Pickboks i u Hrvatskoj preko nekog kabelskog operatera. Ima možda mjesec dana. Puštaju ono što imaju na sajtu.

Pickbox je u Hrvatskoj već godinu i pol dana preko HT-a, Limune. Možda čak i dvije. :)
I poprilično je popularan, kao i HBO. Da ne pričamo kako Netflix ima neke sadržaje sad već i na hrvatskom (ne znam za srpski) i postaje sve popularniji.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Disney preuzima 21 Century Fox
« Odgovor #4 : 15.12.2017. 19:06:20 »
U Srbiji isto živi Pickbox jer se nudi i preko IPTV opratera, ne samo online. Sve više se koristi HBO GO jer se dobija gratis za 4 uređaja uz Telenor postpaid.
Krenuo je Pickboks i u Hrvatskoj preko nekog kabelskog operatera. Ima možda mjesec dana. Puštaju ono što imaju na sajtu.

Pickbox je u Hrvatskoj već godinu i pol dana preko HT-a, Limune. Možda čak i dvije. :)
I poprilično je popularan, kao i HBO. Da ne pričamo kako Netflix ima neke sadržaje sad već i na hrvatskom (ne znam za srpski) i postaje sve popularniji.
Nisam znao za HT. Čitam da se na MAX TV-u pojavio "Pickboks promo kanal" početkom mjeseca, a nije ga bilo prije. https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/programski-paketi/maxtv#pickbox
Evo još jednih novih streamera.
https://www.vipnow.hr/landingvip
Mrzim lopatare i limune

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Disney preuzima 21 Century Fox
« Odgovor #5 : 15.12.2017. 19:09:37 »
« Zadnja izmjena: 15.12.2017. 19:12:05 Aleks@ »

Offline valkanela

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Disney preuzima 21 Century Fox
« Odgovor #6 : 16.12.2017. 17:46:22 »
Fora mi je ovaj Netfilm, ljudi su promućurno odabrali stvari koje se nikad neće pojaviti u ponudi vodećih video providera. Što se tiče ostalih, zajeban posao. Uložiš pare u sajt i sadržaj, pokradeš nešto titlova, a onda ti guzonje uskrate licence jer otvaraju svoju podružnicu, eventualno. Ne bojim se za Vip i HT, njihova sisa je neiscrpna, ali ovaj Pickbox mi baš tjera suzu na oko.  :-X
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Tags: