Autor Tema: Disney preuzima 21 Century Fox  (Posjeta: 2177 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline valkanela

• Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • Spol: Muški
Disney preuzima 21 Century Fox
« : 14.12.2017. 20:02:08 »
Disney preuzima 21 Century Fox

Ova vijest danas mi je upala u oko. Evo s jednog portala kojeg cijenim: https://www.bug.hr/biznis/spajanje-divova-disney-preuzima-21st-century-fox-1864

Čak su i Simpsoni to predvidjeli: https://i.imgur.com/1iHSWOC.gifv

Fox je vlasnik Hulu internetske platforme za distribuciju video sadržaja, izravnog konkurenta Netflixu i Amazonu. Disney se ovom akvizicijom opario za gomilu sadržaja i postojeću tržišnu bitku doveo na viši nivo. Znatiželjnog kakav jesam, zanima me vaše mišljenje o budućim događanjima, kako će se ovo odraziti na postojeće vodeće internet video distributere, a naročito na domaće sitnozube, koji preživljavaju isključivo zbog dostupnosti prijevoda pošto imaju vlastite prevodilačke servise (npr. Pickbox u HR). Kakva je situacija u Srbiji i BiH, nemam baš neke izvore, a tema mi je baš interesantna?
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Offline Aleks@

• Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
Odg: Disney preuzima 21 Century Fox
« Odgovor #1 : 15.12.2017. 10:53:40 »
U Srbiji isto živi Pickbox jer se nudi i preko IPTV opratera, ne samo online. Sve više se koristi HBO GO jer se dobija gratis za 4 uređaja uz Telenor postpaid.

Offline lemonzoo

• Glavni lopatar
  • Novi član
  • *
  • Spol: Ženski
  • Debeo sam i volim lopatu
    • let's chat
« Odgovor #2 : 15.12.2017. 10:57:16 »
U Srbiji isto živi Pickbox jer se nudi i preko IPTV opratera, ne samo online. Sve više se koristi HBO GO jer se dobija gratis za 4 uređaja uz Telenor postpaid.
Krenuo je Pickboks i u Hrvatskoj preko nekog kabelskog operatera. Ima možda mjesec dana. Puštaju ono što imaju na sajtu.
Želim ostati upamćen kao najveći lopatar

"Ne pitajte što lopata može učiniti za vas, već što vi možete učiniti s lopatom." - Bucko Lopatar

Neznalica jednom, neznalica uvijek... ljemonzo

Offline nebojsa66

• Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • Kormilo na mjesečini
« Odgovor #3 : 15.12.2017. 18:56:45 »
Krenuo je Pickboks i u Hrvatskoj preko nekog kabelskog operatera. Ima možda mjesec dana. Puštaju ono što imaju na sajtu.

Pickbox je u Hrvatskoj već godinu i pol dana preko HT-a, Limune. Možda čak i dvije. :)
I poprilično je popularan, kao i HBO. Da ne pričamo kako Netflix ima neke sadržaje sad već i na hrvatskom (ne znam za srpski) i postaje sve popularniji.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline lemonzoo

• Glavni lopatar
  • Novi član
  • *
  • Spol: Ženski
  • Debeo sam i volim lopatu
    • let's chat
« Odgovor #4 : 15.12.2017. 19:06:20 »

Pickbox je u Hrvatskoj već godinu i pol dana preko HT-a, Limune. Možda čak i dvije. :)
I poprilično je popularan, kao i HBO. Da ne pričamo kako Netflix ima neke sadržaje sad već i na hrvatskom (ne znam za srpski) i postaje sve popularniji.
Nisam znao za HT. Čitam da se na MAX TV-u pojavio "Pickboks promo kanal" početkom mjeseca, a nije ga bilo prije. https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/programski-paketi/maxtv#pickbox
Evo još jednih novih streamera.
https://www.vipnow.hr/landingvip
Želim ostati upamćen kao najveći lopatar

"Ne pitajte što lopata može učiniti za vas, već što vi možete učiniti s lopatom." - Bucko Lopatar

Neznalica jednom, neznalica uvijek... ljemonzo

Offline Aleks@

• Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
« Odgovor #5 : 15.12.2017. 19:09:37 »
« Zadnja izmjena: 15.12.2017. 19:12:05 Aleks@ »

Offline valkanela

• Prevoditelj
  • Regularni forumaš
« Odgovor #6 : 16.12.2017. 17:46:22 »
Fora mi je ovaj Netfilm, ljudi su promućurno odabrali stvari koje se nikad neće pojaviti u ponudi vodećih video providera. Što se tiče ostalih, zajeban posao. Uložiš pare u sajt i sadržaj, pokradeš nešto titlova, a onda ti guzonje uskrate licence jer otvaraju svoju podružnicu, eventualno. Ne bojim se za Vip i HT, njihova sisa je neiscrpna, ali ovaj Pickbox mi baš tjera suzu na oko.  :-X
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Tags: