Autor Tema: Life on Mars UK & US  (Posjeta: 10128 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dekara

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
Life on Mars UK & US
« : 10.10.2008. 08:34:15 »

Opis:
Rješavanje zločina samo je pitanje vremena. 1973. bila je godina stepenasto šišane kose, afro-frizura, trapezica i glam-rocka. To je također bila godina u kojoj je David Bowie zasjeo na treće mjesto glazbenih ljestvica s Life on Mars. John Simm glavna je zvijezda ove brze i neizvjesne kriminalističke serije s preokretom. Pametan, razuman i pronicav detektiv Sam jedan je od vodećih u svojoj profesiji. Frajer je, smiren i sabran. Sam ima potpunu kontrolu nad svojim poslom, životom i međuljudskim odnosima. Sve dok mu se svijet ne okrene naglavačke i dok se lov na hladnokrvnog ubojicu ne pretvori u očajničko spašavanje vlastite djevojke i kolegice Maye. Nakon umalo smrtonosne automobilske nesreće, Sam se neobjašnjivo prebaci u 1973. - samo četiri godine nakon svoga rođenja. Zbunjen novim i starinskim okruženjem, nestrpljivo se pokušava vratiti u sadašnjost, ali bezuspješno. Prestrašeni Sam mora se pomiriti s novom okolinom, što uključuje povratak u djetinjstvo i posjećivanje vlastite majke u pokušaju da popravi njihov odnos. No Sam katkada izgubi iz vida povratak u sadašnjost. Nešto izvan njegove kontrole drži ga u ovom vremenu. Policija iz prošlosti treba njegovu pomoć u rješavanju paralelnoga zločina. Može li Sam nadići njihove nesofisticirane metode i nedostatak forenzičke opreme koji ga dovode do ludila kako bi uhvatio ubojicu? Hoće li se uspjeti vratiti u 2005. i naći Mayu? Je li Sam poludio? Je li u komi ili se zbilja vratio u prošlost?

Režiser: Bharat Nalluri
Uloge: John Simm, Philip Glenister, Liz White, Dean Andrews, Marshall Lancaster, Noreen Kershaw, Tony Marshall

Žanr: akcija, drama

IMDb
IMDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi


Pripremio: Dacia




Opis:
Američka adaptacija BBC-jeve serije o detektivu iz 21. stoljeća, koji se na neki nepoznati način vrati u sedamdesete.
Njujorški detektiv Sam Tyler (Jason O'Mara) nađe se u kulturološkom vrtlogu nemirnih vremena Vijetnamskog rata, Watergatea, ženske emancipacije, borbe za prava crnaca i homoseksualaca - bez mobitela, računala i MP3 playera. U prošlost se vrati iznenada, nakon što ga 2008. godine udari auto dok je progonio kriminalca. Svim silama se trudi shvatiti što mu se dogodilo i kako se može vratiti "kući".
Što se točno događa? Kao da se Sam našao na drugom planetu. To je poput Divljeg zapada: nekontrolirani kriminal, potkupljeni policajci... Kome može vjerovati? Prisiljen naviknuti se na drukčiji moralni kodeks i bez visokotehnoloških pomagala u borbi protiv kriminala, Sam dolazi u sukob sa svojim novim šefom u 125. postaji, poručnikom Geneom Huntom (Harvey Keitel), koji se radije služi šakama nego što rješava zločine. Hunt, kojega njegovi ljudi obožavaju, trudi se kriti humanost ispod grubog ponašanja i sjajnih instinkata, za razliku od Samovog politički korektnog pristupa. Ali njih dvojica nevoljko tvore sjajan tim, svidjelo im se to ili ne.
Tu su i drugi pripadnici 125. postaje. Detektiv Ray Carling (Michael Imperioli), krupni, opaki tip u stalnom sukobu sa životom. Ray je seksist, ali je uvijek dobar kad zagusti. Prije Samovog dolaska je Ray bio zlatni dečko postaje i prvi Geneov čovjek, ali sad se mora nadmetati sa Samom za Geneovo odobravanje.
Annie Norris (Gretchen Mol) je pripadnica Ženskog policijskog biroa. U vrijeme kad su žene u policiji obavljale samo najjednostavnije zadatke, najinteligentnija je u postaji. I ne nada se da će joj se ostvariti san da postane prava policajka. Sad se bori protiv seksizma onog vremena, no Sam se njoj obraća za pomoć pri snalaženju u toj novoj stvarnosti.
Mladi detektiv Chris Skelton (Jonathan Murphy) je dobar momak koji se pokušava snaći u beskompromisnom svijetu, ali zasad je na strani Genea i Raya. Impresionira ga Samovo razmišljanje, ali ga to i dovodi u sukob s Geneom i njegovom starom školom.
Godine 2008. Sam je bio zaljubljen u Mayu Daniels (Lisa Bonet). Iako se Maya i Annie nikad neće upoznati, Annie je ugazila put Mayi da postane prava policajka. Nastaje zanimljiv ljubavni trokut između Sama, Annie i njegove žudnje da se vrati Mayi.
U Samovoj zgradi živi Vjetruška, slobodoumna posthipijevska djevojka koja podučava Sama kulturološkoj revoluciji koja se odvija pred njegovim zaprepaštenim očima.
Kako će se Sam nositi s tim i pokušati ostati vrhunski detektiv, istodobno se pokušavajući vratiti u 2008. godinu? Možda će doznati da između New Yorka 1973. i 2008. i nije tako velika razlika.

Uloge: Jason O'Mara, Harvey Keitel, Jonathan Murphy, Michael Imperioli, Gretchen Mol

Žanr: akcija, drama

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi

Pripremio: Diesel986
« Zadnja izmjena: 02.07.2014. 14:50:28 maksi »

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Life on Mars USA ver.
« Odgovor #1 : 10.10.2008. 19:33:01 »
Ja bih pre gledao USA nego englesku verziju... :'(

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Life on Mars USA ver.
« Odgovor #2 : 11.10.2008. 18:18:29 »
nikada neću gledati usa verziju!

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Dekara

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
Odg: Life on Mars USA ver.
« Odgovor #3 : 12.10.2008. 09:21:58 »
Po meni ne moze da se meri sa engleskom verzijom, ali u svemu.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Life on Mars USA ver.
« Odgovor #4 : 16.02.2009. 19:31:20 »
Hvala za prevod 1 epizode 1 sezone... clapp
Meni je bolja USA verzija od UK verzije...

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Life on Mars (USA)
« Odgovor #5 : 16.02.2009. 22:48:09 »
Mislim da u Americi ne moze da se ni malo docara scena, prelazak iz donekle normalnog Mancestera iz dvehiljade i neke  u Mancester sedamdesetih! To u Americi ne moze da se napravi...

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #6 : 09.01.2012. 00:01:12 »
pogledo americku verziju i mogu samo rec da je kraj jako razocaravajuc! ostalo je bilo ok  :)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #7 : 09.01.2012. 22:22:37 »
Jel itko odgledao sve epizode ove serije, zna li itko kako je vraćen u prošlost? Nek mi pošalje na p.m.  :)
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Life on Mars USA ver.
« Odgovor #8 : 02.03.2012. 17:05:24 »
nikada neću gledati usa verziju!

 rofl ni ja...

Odgledao S02E01 - baš moćna serija... Svaka im čast..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #9 : 18.03.2012. 22:53:07 »
Odgledao i 2. sezonu...
Serija je fenomenalna i baš mi odgovara što nema više sezona, nek' su zaključili priču. Baš onoliko nastavaka koliko treba. Još jednom britanci me uvjeravaju da samo njih gledam  ;)
John Simm i Philip Glenister odličan dvojac, u ovoj a i u drugim serijama.
Svakako preporuka svakome da pogleda ovo.
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #10 : 02.04.2012. 19:16:18 »
Odgledala i ja britansku verziju naravno... Sad vidim da sam se zeznula što sam počela da prevodim Ashes to ashes pre nego što sam odgledala ovo... Ali, nema veze, taman ću da obnovim gradivo kad budem prevela sve... Serija je originalna, lik Džina Hanta mora da je jedan od najjačih ikada napravljenih, muzika je fina, mada ja više volim 80-te, pa mi se zato više sviđa Ashes, koji ima fenomenalnu muzičku podlogu... Lik Sema mi je na početku bio antipatičan, ali mi je posle "legao"... U suštini su svi likovi skroz simpatični, svako na svoj način... Što se radnje tiče, scenario odiše analogijama i bitnim detaljima, slučajevi manje-više zanimljivi, uglanom se bave realnim problemima, a atmosfera odlično urađena, baš u stilu 70-ih... Sve u svemu, serija je dobra, mada (izgleda da je nužno praviti poređenje između nje i njenog "nastavka"), više mi prija Ashes to ashes, s obzirom da je dosta zabavniji, a Life on Mars ima pomalo tmurnu atmosferu... U svakom slučaju, sa Britancima nikad ne možete da pogrešite...
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #11 : 02.04.2012. 19:29:20 »
A meni se baš zbog te vesele atmosfere Ashes to ashes ne sviđa, čak sam je stavio na pauzu posle prve pogledane epizode

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #12 : 15.04.2012. 12:43:06 »
Life on Mars(UK jedan i jedini za mene :) ) je jedna od najboljih serija koje sam gledao.Britanci znaju da naprave dobru seriju i ako nije komedija :D Dobra ideja,dobra gluma i odlicno docarana atmosfera + sjajna muzika.Pojedini likovi u seriji su odlicni...Gene Hunt jedan od omiljenih mi likova,ikad! :) Dobru stvar su napravili sto nema vise epizoda.Ovako je sve receno i nije bilo potrebe za razvlacenjem.Mozda nije toliko popularna,barem kod nas,ali zaista zasluzuje sve pohvale i svima bi je preporucio  smileyNO1

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #13 : 16.01.2015. 19:07:29 »
UK verzija se emituje na RTV Novi Pazar, videh večeras kako sam listao TV programe..
iShare, noProfit


Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #14 : 14.02.2015. 02:00:01 »
Spoiler for Hiden:
evo odgledao seriju, sa saznanjem kako je završila američka prerada (rekao mi prijatelj) i ono mi se čini više logično nego završetak britanske verzije. npr. ako je 1973. pravo vrijeme i ako je Sam bio malo lud od nesreće pa se nije sjećao svog pravog zadatka, to bi mi sve držalo vodu da su objasnili stvari kako Sam zna stvari iz budućnosti. Npr. tehnologija iz budućnosti, filmovi, glumci, pjevači... iz budućnosti kako je upoznat sa svima njima ako nije živio u tom vremenu. To mi je pomalo nelogično. Ali sve u svemu super i zanimljiva serija, samo što kažem kako mi ove neke stvari nisu logične.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #15 : 14.01.2016. 16:12:29 »
Za sve ljubitelje x265 kompresije - od pre dva dana su počeli da se pojavljuju BDRipovi originalne verzije, pa uberite dok ima.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #16 : 03.10.2017. 18:38:50 »
Ima i španska verzija serije, pod nazivom La chica de ayer
iShare, noProfit


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #17 : 20.10.2017. 13:29:53 »
Ima i španska verzija serije, pod nazivom La chica de ayer

ima li to negdje za skinuti ili to samo ovako bezveze pišeš?

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Life on Mars UK & US
« Odgovor #18 : 20.10.2017. 17:11:49 »
^Imaju Ru(tracker)si.

U paketu su i njihovi titlovi koje možeš da provučeš kroz google translate toolkit npr.

Tags: