Autor Tema: Call Me by Your Name (2017)  (Posjeta: 2620 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Call Me by Your Name (2017)
« : 22.09.2017. 19:35:19 »

Opis:
1983. godine, u Elija Perlmana (Timothée Chalamet), sina američkog profesora, zaljubi se Oliver (Armie Hammer), apsolvent iz Amerike koji dođe studirati i živjeti s njegovom obitelji u njihovom domu u sjevernoj Italiji. Njih dvojica dijele nezaboravno ljeto puno glazbe, hrane i romanse koja će ih zauvijek promijeniti.

Žanr: drama, romantika
Zemlja: Italija, Francuska, Brazil, SAD
Jezik: engleski, talijanski, francuski, njemački
Trajanje: 132 min
Režija: Luca Guadagnino
Scenarij: James Ivory, Andre Aciman
Glumci: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel, Victoire Du Bois, Vanda Capriolo, Antonio Rimoldi, Elena Bucci, Marco Sgrosso...

IMDb


Kolekcija: Svi dobitnici nagrade „Oscar“
« Zadnja izmjena: 05.03.2018. 08:27:39 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Call Me by Your Name (2017)
« Odgovor #1 : 21.02.2018. 01:03:01 »
Predivan film. Vizualno, jedan od najljepših filmova kojeg sam pogledao u dugo vremena. Ne znam zašto nije dobio nominaciju za kinematografiju. Svakako film koji mi je najljepše prikazao Italiju od svih drugih filmova. Ruralna, ne-previše-taknuta sredina, kroz frameove se osjetio taj duh, kao da sam disao Italiju, kao da sam mogao pomirisati breskve, ja se ne šalim. Meni su se tako jele breskve i marelice nakon filma...

Priča neloša, dijalozi jača strana. Što je film bio bliže kraju to su dijalozi bili jači i bolji. Nisam primjetio puno klišeja, pogotovo za ljubavni film, ali su mi možda promakli dok sam gledao i mislio na te predivne, sočne voćke i zelene listove i grane što su njima urodile. No zaista, scenarij je jako, jako dobar, sve je precizno dozirano, balans između više tema postignut.

Gluma kontinuirano dobra, Chalametu je ovo početak velike karijere, iako neće dobiti Oscara ove godine. Sama je nominacija već sa 22 godine velika čast, a i zaslužena je.

Fino je režirano, kamera zna gdje želi ići, priča zna kako se treba odviti, glumu sam evo upravo pohvalio.

Zadnja scena stišće grla. Bravo.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Call Me by Your Name (2017)
« Odgovor #2 : 21.02.2018. 10:07:44 »
Meni su se tako jele breskve i marelice nakon filma...
Um, that's disturbing. :neverovatno: rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Call Me by Your Name (2017)
« Odgovor #3 : 21.02.2018. 17:08:18 »
Ako voliš fotografiju u ovom filmu, ako ti se svidjela Italija, ako ti se stiskalo grlo preporučujem ovaj film http://www.imdb.com/title/tt0095765/

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Call Me by Your Name (2017)
« Odgovor #4 : 21.02.2018. 21:43:38 »
Ako voliš fotografiju u ovom filmu, ako ti se svidjela Italija, ako ti se stiskalo grlo preporučujem ovaj film http://www.imdb.com/title/tt0095765/
Vjerovao ili ne, ovo mi je mjesecima (mislim od negdje ljeta prošle godine) na drugom mjestu na watchlistu, slijedeći IMDb Top 250, prvo Velikog diktatora, a onda ovo.

Sada sam do 4.3. još u fazi Oscara, a onda ovo. Hvala na dodatnom podsjetniku da bih stvarno trebao nastaviti s čišćenjem watchlista.

Meni su se tako jele breskve i marelice nakon filma...
Um, that's disturbing. :neverovatno: rofl
Ne zbog one scene. Haha. Zbog načina na koji je snimljeno, a snimljeno je na filmu ako se ne varam, voćke Italije, taj kontrast između zelenog i narančastog, sve je toliko dobro prikazano da je djelovalo na moje osjete. Na to sam mislio, ukoliko je trebalo dodatnog objašnjenja.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Call Me by Your Name (2017)
« Odgovor #5 : 21.02.2018. 22:11:44 »
Nije trebalo, samo je bio savršen trenutak za doskočicu. ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Call Me by Your Name (2017)
« Odgovor #6 : 22.02.2018. 01:05:43 »
@TimeLordHR, jedan dobronamjeran savjet. Pusti imdb250 i kreni sa redateljima. Tako ćeš najviše naučiti o sedmoj umjetnosti vjeruj mi. Evo, ideš gledat 'velikog diktatora'. Moj savjet ti je da uzmeš Chaplina i kreneš sa njegovim nijemim filmovima poput 'The Kid', 'Cirkus', 'Moderna vremena', 'Svjetla velegrada' i onda se prebacit na 'Veliki diktator' koji mu je prvi zvučni film. Ja uvijek govorim svima da kada se istražuje film, ne istražuje se po glumcima, ne istražuje se po listama već isključivo po redateljima i filmskim pravcima/erama. Tu vidiš sve što trebaš  smileyNO1

Al ok, ako si već započeo ovu imdb250 listu, završi je onda ako si već dosta toga pogledao.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Call Me by Your Name (2017)
« Odgovor #7 : 23.02.2018. 00:57:54 »
@TimeLordHR, jedan dobronamjeran savjet. Pusti imdb250 i kreni sa redateljima. Tako ćeš najviše naučiti o sedmoj umjetnosti vjeruj mi. Evo, ideš gledat 'velikog diktatora'. Moj savjet ti je da uzmeš Chaplina i kreneš sa njegovim nijemim filmovima poput 'The Kid', 'Cirkus', 'Moderna vremena', 'Svjetla velegrada' i onda se prebacit na 'Veliki diktator' koji mu je prvi zvučni film. Ja uvijek govorim svima da kada se istražuje film, ne istražuje se po glumcima, ne istražuje se po listama već isključivo po redateljima i filmskim pravcima/erama. Tu vidiš sve što trebaš  smileyNO1

Al ok, ako si već započeo ovu imdb250 listu, završi je onda ako si već dosta toga pogledao.
Ma ja dosta šaram, nekad gledam po redateljima (npr. imao sam blok Villeneuva kao priprema za BR2049 u listopadu), nekad gledam po listi, ali uglavnom puno manje se fokusiram na filmove nego na serije, stoga nemam neku striktnu formulu gledanja koju sam razvio kod serija. Od nabrojanih Chaplinovih još samo Cirkus kojeg sam sad stavio na Watchlist, pa Veliki diktator.

Ali malo smo se odmaknuli od teme, pa evo stavljam Visions of Gideon koja je po meni trebala biti nominirana za Oscara umjesto Mystery of Love (i zapravo bi imala šanse):