Autor Tema: Nicolas Cage [54/97]  (Posjeta: 1485 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Urednik
  • Izuzetak
  • Spol: Muški
    • let's chat
Nicolas Cage [54/97]
« : 23.07.2017. 16:02:19 »

Karizmatični glumac umornih očiju rođen kao Nicholas Kim Coppola, nećak slavnog Francisa Forda Coppole, oduvijek je svoje prezime smatrao teretom. I sam kaže: morao sam ga promijeniti kako bi se na svojstven način oslobodio i dokazao kako sam mogu uspjeti u Hollywoodu. Pošto je veliki obožavatelj stripova (za njih kaže da su današnji ekvivalent mitologije) nije ni čudo da je za svoje scensko ime inspiraciju potražio upravo u tom svijetu. Ugledao se na jednog od Marvelovih crtanih junaka, Power mana (Luke Cage), i tako je nastao Nicolas Cage.
Nije imao lako djetinjstvo. Živio je u Long Beachu, u Kaliforniji, s ocem i majkom koja je nerijetko bila hospitalizirana zbog teških depresija. Česte obiteljske krize su na kraju završile razvodom roditelja te ga je to, uz adolescentsku krizu, dovelo do osjećaja nesigurnosti i nepripadanja. Iako se odličio na studij glume, odustaje od školovanja i sa svojih sedamnaest godina zapošljava se kao prodavač kokica u kinu Fairfax. Razočaran, misli da je to najviše što će postići u filmskoj industriji, ali tada u pomoć priskače dobri ujak Coppola.
1983. godine započinje njegova filmska karijera. Dobio je ulogu u ujakovom filmu Rumble Fish te je opravdao povjerenje. Ispostavilo se da posjeduje određeni glumački talenat, no komentari na račun imena ipak nisu prestajali. Tada mijenja ime i odlazi na audiciju za Valley Girl i dobija glavnu ulogu. Glumio je problematičnog punk-rokera te ga je s tom ulogom zaradio svoju prvu filmsku plaću (5000 dolara) i postavio temelje svoje holivudske karijere. Nakon toga, 1984. godine, glumio je s dobrim prijateljem Matthewom Modineom (Full Metal Jacket) u Birdyju – ratnoj drami Alana Parkera koja govori o tome kako je Vijetnamski rat utjecao na američke vojnike. Toliko se uživio u lik da si je čak izbio zub kako bi bio vjerodostojniji. Zatim su usliijedile uloge u Peggy Sue Got Married i u Moonstrucku. U potonjem je ukrstio glumački talenat sa Cher i može se reći da je to bio njegov prvi pravi hit na američkom box-officeu.
Cage tvrdi: Hollywood nije znao da li sam glumac, luđak, ili jedan od čudnih likova koje sam glumio. Moj imidž bio je pomalo neobičan, drukčiji i divlji. Ta njegova neobičnost i karakterističan tip humora ističe se u filmovima Raising Arisona i Wild at Heart. Prepoznatljivost i gotovo pa kultni status osigurao si je ulogom u komedij Vampire's Kiss gdje je pojeo živog žohara. To mu nije prvi put da je učinio nešto neobično i suludo na snimanju, a poznato je da voli i improvizirati, što često ide na živce ostatku filmske ekipe s kojom radi. Nastavlja s ulogama u komedijama pa tako prihvaća angažman u filmu Andrewa Bergmana Medeni mjesec u Las Vegasu gdje se uz njega pojavljuje i Sarah Jessica Parker. Tada prihvaća ulogu u ljubavnoj drami Mikea Figgisa Leaving Las Vegas gdje nastupa kao pisac alkoholičar koji se sprema počiniti samoubojstvo. Njegova izvedba opisana je kao nevjerovatno suptilna i kompleksna te je u svoj lik unio simpatični humor i toplinu. Ta mu je uloga donijela i Oscara za najbolju mušku ulogu 1995.
Osvojivši Oscara, Cage je odlučio promjeniti svoj imidž te se pretvorio u akcijskog junaka i s tri akcijska blockbustera osigurao si mjesto među velikanima kao što su Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone i Harrison Ford. Seriju je započeo 1996. akcijskim trilerom The Rock gdje je glumio zbunjenog FBI-evog agenta koji uz pomoć jedinog čovjeka koji je ikada pobjegao iz Alcatraza (Sean Connery) spašava milijune nevinih života. Zatim je glumio u Con Airu i iste godine u Face/Offu gdje se s Johnom Travoltom upušta u napetu igru živaca, strpljenja i identiteta. Nakon toga odmara se malo od akcijskih filmova i glumi u ljubavnoj priči City of Angels da bi se iste godine posvetio napetim trilerima kao što su Snake Eyes, morbidni (ali legendarni) 8mm Joela Schumachera i Između života i smrti Martina Scorsesea. 2000. je imao jedan veliki hit Nestali u 60 sekundi gdje je glumila i Angelina Jolie, a nakon toga mu se zaredalo nekoliko filmova koji nisu dobro prošli, kako kod kritike, tako i kod publike. To su Family Man, Mandolina kapetana Corellija i Windtalkers. Veliki povratak doživio je humorističnom dramom Adaptacija Spikea Jonzea, gdje je glumio stvarnu ličnost – scenarista Charlieja Kaufmana (i njegovog imaginarnog brata blizanca) koji se muči s adaptiranjem jednog bestsellera u filmski scenarij. 2002. godine ta mu je uloga priskrbila drugu nominaciju za Oscara, a iste godine se po prvi puta okušao i kao redatelj (Sonny), no taj film nije baš dobro prošao kod kritičara. 2004. godine prihvaća ulogu Bena Gatesa u velikom filmskom hitu Nacionalno blago gdje se upušta u uzbudljivu avanturu i lov na blago. Sljedeće godine bio je Yuri Orlov u Gospodaru rata gdje nastupa kao trgovac oružjem koji putuje diljem svijeta i bježi od svojih vanjskih i unutarnjih problema. Film je podijelio javnost, ali svi su se složili da je njegova gluma bila odlična. Bio je hvaljen i u humorističnoj drami Prognostičar, a mnoga (američka) srca je osvojio dramom World Trade Center 2006. godine. Iste godine glumio je i u remakeu slavnog Čovjeka od pruća iz 1973. godine gdje utjelovljuje policajca koji istražuje slučaj nestale osobe...

Izvor: Filmski.net

IMDb

Filmovi:

Dodatno:

The Death of "Superman Lives": What Happened? (2015)
« Zadnja izmjena: 04.06.2019. 17:15:09 lemonzoo »

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Urednik
  • Izuzetak
    • let's chat
Odg: Nicolas Cage [33/81]
« Odgovor #1 : 26.07.2017. 00:02:49 »
Dodan 71. Outcast (2014) — MilanRS & zkarlov.

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Urednik
  • Izuzetak
    • let's chat
Odg: Nicolas Cage [34/81]
« Odgovor #2 : 31.07.2017. 18:18:12 »
Dodan 72. Left Behind (2014) — MilanRS & zkarlov.

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Urednik
  • Izuzetak
    • let's chat
Odg: Nicolas Cage [35/81]
« Odgovor #3 : 27.09.2017. 14:31:43 »
Dodan 56. G-Force (2009) — NikolaJe.

Offline dvkv

• Prevoditelj
  • Član
Odg: Nicolas Cage [35/90]
« Odgovor #4 : 21.11.2017. 20:57:23 »
Postavljen titl za film 10. Raising Arizona (1987)

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Urednik
  • Izuzetak
    • let's chat
Odg: Nicolas Cage [37/90]
« Odgovor #5 : 18.12.2017. 10:09:10 »
Dodan 25. It Could Happen to You (1994) — NikolaJe.

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Urednik
  • Izuzetak
    • let's chat
Odg: Nicolas Cage [38/90]
« Odgovor #6 : 23.12.2017. 06:09:32 »
Dodan 9. Peggy Sue Got Married (1986) — NikolaJe.

Offline Arbok

• Prevoditelj extra
  • Član
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Nicolas Cage [38/90]
« Odgovor #7 : 28.01.2018. 14:33:14 »
Dodan Mom and Dad (2017).

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Urednik
  • Izuzetak
    • let's chat
Odg: Nicolas Cage [40/90]
« Odgovor #8 : 28.01.2018. 19:00:27 »
I 87. The Humanity Bureau (2017) — Nera76 i bakyknez.

Offline hajo0309

• Ubojica sa šerajzlinom
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Nicolas Cage [40/90]
« Odgovor #9 : 31.01.2018. 23:24:03 »
Dodan br. 62 Drive Angry (2011)

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Urednik
  • Izuzetak
    • let's chat
Odg: Nicolas Cage [42/90]
« Odgovor #10 : 27.02.2018. 15:43:27 »

Offline lemonzoo

• Uvijek u pravu
  • Urednik
  • Izuzetak
    • let's chat
Odg: Nicolas Cage [45/98]
« Odgovor #11 : 04.11.2018. 16:36:34 »

Offline hajo0309

• Ubojica sa šerajzlinom
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
Odg: Nicolas Cage [45/97]
« Odgovor #12 : 18.03.2019. 14:06:31 »
Dodan titl za 54. Knowing (2009).

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline hajo0309

• Ubojica sa šerajzlinom
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
Odg: Nicolas Cage [47/97]
« Odgovor #13 : 20.03.2019. 11:29:16 »
Dodan br 66 The Croods (2013)

Offline hajo0309

• Ubojica sa šerajzlinom
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
Odg: Nicolas Cage [47/97]
« Odgovor #14 : 24.03.2019. 01:51:37 »
Dodan br. 57 Astro Boy (2009)

Offline hajo0309

• Ubojica sa šerajzlinom
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
Odg: Nicolas Cage [48/97]
« Odgovor #15 : 17.04.2019. 17:06:17 »
Dodan br 41. Adaptation. (2002).

Offline hajo0309

• Ubojica sa šerajzlinom
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
Odg: Nicolas Cage [50/97]
« Odgovor #16 : 24.04.2019. 00:14:46 »
Dodan broj 45. The Weather Man (2005).

Offline hajo0309

• Ubojica sa šerajzlinom
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
Odg: Nicolas Cage [51/97]
« Odgovor #17 : 28.04.2019. 12:59:54 »
Dodan br. 72 Dying of the Light (2014).

Offline hajo0309

• Ubojica sa šerajzlinom
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
Odg: Nicolas Cage [52/97]
« Odgovor #18 : 29.05.2019. 15:13:06 »
Dodan br. 40 Sonny (2002).

Offline hajo0309

• Ubojica sa šerajzlinom
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
Odg: Nicolas Cage [53/97]
« Odgovor #19 : 04.06.2019. 16:55:09 »
Dodan br. 78 USS Indianapolis: Men of Courage (2016).

Tags: Nicolas Cage