Autor Tema: Dark  (Posjeta: 22350 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Dark
« : 22.07.2017. 22:17:03 »

Opis:
Nakon što u jednom malom gradu u Njemačkoj nestane dvoje djece, četiri obitelji krenu u lov na odgovore. Ova potraga za krivcem otkrit će skrivene tajne i grijehe koji će pokazati kako neke veze nisu stabilne i da neki ljudi vode dvostruke živote.

Žanr: misterija
Kanal: Netflix
Godina proizvodnje: 2017.
Glumci: Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Maja Schöne, Sebastian Rudolph, Mark Waschke, Karoline Eichhorn, Stephan Kampwirth, Anne Ratte-Polle, Eray Egilmez

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 25.06.2019. 21:17:40 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #1 : 11.10.2017. 00:20:06 »
Premijera serije je 1. 12. 2017.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #2 : 12.11.2017. 23:04:10 »
izašo je celi trejler


Offline NightProwler666

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #3 : 01.12.2017. 21:18:21 »
Izaslo svih 10 epizoda danas.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #4 : 01.12.2017. 21:38:49 »
ja sam totalno zaboravio  :facepalm
ima 2 komata na adikted.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #5 : 04.12.2017. 09:04:56 »
razbih se juce od Dark, 6ep sam pogledao, da nijesam morao lijegat ode sezona ihaaa.
Spoiler for Hiden:
prezadovoljan sam.
drama/misterija pola/pola. a misterija je zvek, time travel na nesto drugaciji nacin, s tim sto ima gomila nekakvih mozgolomki. drama ka drama, par familija je u fokusu, tesko ih je pofatat jer ima gomila likova a svi su dobili pristojnu minutazu. ima tu ono sad vec standardno, ne zna se ko koga, ljubavnih trouglova, poremecenih porodicnih odnosa, dilovanje gudre... nije dosadno, jer uopste ne razvlace, ja inace takve stvari bataljujem odma, ali odje imaju granica. gluma je odlicna, malo stekaju ovi mladji, ali ne smeta. dok starija ekipa raznosi, tesko mi je izdvojit koga. neka pogledaju malo ovi preplaceni jenkiji kako se to radi. od 5te epizode se ponesto raspetljava, 6ta vec poslozila dosta stvari. ali i dalje dosta zajebancije koje jos nijesam izvalio. sad slijedi ono:
dako ne zajebu zadnje epizode.
uglavnom, udrite.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Dark
« Odgovor #6 : 04.12.2017. 09:09:44 »
Pazite kad skidate koji ćete jezik. Ovo je originalno na njemačkom. Ja sam skinuo neke ripove i u njemu budu oba audia, ali po defaultu bude engleski, pa treba u plejeru promijeniti na njemački. Ili ako gledate preko nekog uređaja, onda obradite mkvtoolnixom ili tako nešto.
Mrzim lopatare i limune

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #7 : 04.12.2017. 09:50:39 »
najskidanija, strife verzija je samo ne nemacki  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Dark
« Odgovor #8 : 04.12.2017. 09:56:28 »
I ja sam pogledao strife. Ima njemački, samo treba promijeniti ovako kako sam napisao. Pokreneš video, desni klik i odeš na audio, pa odabereš koji ćeš. Na većini plejera nije komplicirano.
« Zadnja izmjena: 04.12.2017. 10:27:11 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline valkanela

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #9 : 05.12.2017. 19:50:48 »
S guštom sam preveo prve četiri epizode, ali dalje ne stignem. Molio bih da netko nastavi, ako ima vremena.
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Offline LaoCe

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Dark
« Odgovor #10 : 06.12.2017. 00:39:59 »
S guštom sam preveo prve četiri epizode, ali dalje ne stignem. Molio bih da netko nastavi, ako ima vremena.

Hvala mnogo na prevodu - valjda neko nastavi ostale epizode ove vrhunske serije  :(

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #11 : 06.12.2017. 22:34:19 »
Vrhunska serija.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Dark
« Odgovor #12 : 07.12.2017. 23:08:32 »
Navukao sam se. Pogledao prvih sedam. Večeras valjda završim.

Nervira me usporedba sa Stranger Things, nervira me kiša (koju inače volim u serijama) al ovdje mi se čini malo na silu, kao i muzika (nekako mi previše žele izgledat, zvučat ko skandinavske krimi serije, onda opet to je u jednu ruku i neloša stvar). Al sve me to samo malo nervira.  ;D

Sve ostalo mi je jako dobro, i nadam se da tako ostane i do kraja. Dobro su povezali tako puno likova. U svakom slučaju isplati se pogledati i jako sam ugodno iznenađen serijom. Idemo još europskih serija na netflix!  smileyNO1
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dark
« Odgovor #13 : 07.12.2017. 23:57:43 »
Mislim da je to ipak više taj europski štih i to što Njemačka isto spada u one hladnije države po mentalitetu i toj nekoj tradiciji. Baš me zanima koliko amera gledaju ovu seriju jer je velik dio alergičan ako nije na engleskom.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Dark
« Odgovor #14 : 08.12.2017. 00:09:19 »
Mislim da je to ipak više taj europski štih i to što Njemačka isto spada u one hladnije države po mentalitetu i toj nekoj tradiciji. Baš me zanima koliko amera gledaju ovu seriju jer je velik dio alergičan ako nije na engleskom.

Kužim. I generalno volim kišu jer stvara tu atmosferu koju volim, al gledao sam i drugih njemačkih serija, filmova i nikad ne bi kiše ovoliko (pa skoro svaki dan), pa mi malo samo neobično bi i na momente usiljeno, al neka kiše  ;D
E pa imaju verzije na engleskom  ;D Mene više zanima koliko ih gleda na izvornom jeziku a koliko na engleskom  ;D
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dark
« Odgovor #15 : 08.12.2017. 00:14:36 »
Joooj da imaju na engleskom  ;D

Samo ne znam koliko su oni za sinkronizacije.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Dark
« Odgovor #16 : 08.12.2017. 19:13:31 »
Super serija stvarno. Plus, prateca muzika i zvukovi su fenomenalni.

Spoiler for Hiden:
Volim paradox i vreme-ide-u-krug koncept u ovoj vrsti scifi-a. Tipa Arrival ili Predestination.

Offline valkanela

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #17 : 08.12.2017. 20:30:06 »
Preveo petu, ostatak kad bude, bit će. Molim nestrpljive da mi ne šalju požurnice, šaljite ih svom zastupniku u Saboru. Isto vam se piše.
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Dark
« Odgovor #18 : 09.12.2017. 12:08:08 »
 :naklon: valkanela

Neverovatni Netflix.Prejebena godina.

Offline valkanela

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #19 : 09.12.2017. 18:52:41 »
Tad sam bio mlađahan i čupav, a nekih detalja se baš i ne sjećam. U trendu je bila teška cuga, lake droge i još lakše trebe. Eh...  :lubenica:
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Dark
« Odgovor #20 : 09.12.2017. 18:58:31 »
valkanela hvala na titlovima! clapp Kad si prije preveo 8??? :naklon:
Uskoro se bacam na ovu seriju!  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 09.12.2017. 19:15:32 mmmnnn »

Offline valkanela

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #21 : 09.12.2017. 19:36:56 »
Previdio si da je uletjela LeeLoo. Znaš kako se kaže, slatko ide na kraju. Hvala, LeeLoo!  :rose:
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Dark
« Odgovor #22 : 09.12.2017. 20:29:09 »
Previdio si da je uletjela LeeLoo. Znaš kako se kaže, slatko ide na kraju. Hvala, LeeLoo!  :rose:

Tako je, nisam vidio da 8. nisi ti preveo, no to nimalo ne umanjuje 7 prevedenih epizoda u rekordnom roku!
Hvala još jednom!

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Dark
« Odgovor #23 : 11.12.2017. 00:47:23 »

;)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #24 : 11.12.2017. 09:51:20 »

zavrsih dark. prezadovoljan sam. totalno premasila moja ocekivanja. volim TT zajebancije i odusevim se kad neko naleti na samog sebe, ahahhahaha  ;D
Spoiler: hide
ostalo je nekih neodgovora, ali ocekivano kad sam vidjeo pravac nedje od 7me epizode.
Spoiler for Hiden:
mislim da ce ovo bit obnovljeno jer procitah neki clanak u kom kreatori pricaju uglavnom o drugoj sezoni i da su puni ideja za istu, kao i da ce dat vise prostora nekim likovima kojima nijesu - pretpostavljam negativcu Noi.
nijesam shvatio neke stvari o njemu, kao i jos poneke iz serije ali nebitno, Lost mi je skola za sva vremena ( svaki odgovor na neko pitanje otvara nova pitanja  ;D )
kraj ocekivan, oko toga ce se vrcet dosta druge sezone.
atmosfera u seriji me nevjerovatno podsjecala na bron/broen, definitivno ima neki skandinavski smek. soundtrack jedan od najboljih ikad, moracu da prekopam net da skinem to.
vidim da se dostina ljudi zali na kompleksnost u vezi sad vec 3 generacije familija koje su u fokusu i 3 razlicita tajm lajna 53, 86 i 2019. ne znam, meni nije bilo tesko povatat ko je ko kad  ;D mislim da je to jasno bilo. cak i za jednu od najvecih misterija - tajm travelera, naglas sam izgovorio kad se nadjose face2face.
uglavnom, tinejdzerski receno serija izula, sabila, razbila, crnogorski pospremila. bice ovo na rewatch.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #25 : 11.12.2017. 10:05:21 »
Spoiler for Hiden:
Meni je ostalo nejasno kako da mali Mikkel/veliki Michael nisu imali isto prezime u 2019.oj godini.
A sto se tice druge sezone, vise bih volio da bude neki nastavak na ovu, a Nou mogu da objasne i kroz flashbackove. :)

Online amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Dark
« Odgovor #26 : 11.12.2017. 10:40:02 »
jel neki klifhenger na kraju ili je radnja kompletirana?

Offline Filip30

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #27 : 11.12.2017. 10:51:43 »
Hvala puno na prevodima Valkaneli i LeeLoo! clapp clapp :naklon:

Izbindžovah juče dok je bilo snage, ostale su još 3 epizode za večeras. Serija drži pažnju, nadam se da je tako do kraja.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Dark
« Odgovor #28 : 11.12.2017. 11:55:22 »
jel neki klifhenger na kraju ili je radnja kompletirana?
Spoiler for Hiden:
jes, ali ocekivan po meni. ima jos nejasnoca inace.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Dark
« Odgovor #29 : 11.12.2017. 12:55:25 »
tenks. svakako planiram pogledati.