Autor Tema: Los Serrano  (Posjeta: 88555 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dweomer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Bubble/HS
Los Serrano
« : 16.02.2008. 07:34:34 »

Opis:
Seranovi (Los Serrano) je španska televizijska serija, koja prati događaje porodice Serano i njihovih prijatelja. Snimala se od 2003. godine do 2008. godine. Serija je postigla veliki uspeh u svakoj zemlji u kojoj se prikazivala, a u Španiji je proglašena za jednu od najgledanijih serija u istoriji. Naslovnu numeru "1 i 1 su 7" (španski: "1 más 1 son 7") otpevao je Fran Perea, koji u seriji glumi Markosa. Zahvaljujući uspehu serije, Fran je postao muzička zvezda u Španiji. 2005. godine nastala je grupa Santa Husta Klan (španski: Santa Justa Klan ili SJK), koju su činili mlađi glumci ove serije. Grupa SJK je postigla veliki uspeh među mladima. Glavne uloge u ovoj seriji tumače Antonio Resines, Hesus Bonilja i Antonio Molero, a donedavna glavna glumica, Belen Rueda, napustila je seriju 2007. Telesinko je 22. maja 2008. objavio otkazivanje serije usled značajnog pada gledanosti u Španiji. Preostalih sedam epizoda poslednje, osme sezone, u Španiji su emitovane od 05. juna do 17. jula, svake sedmice po jedna epizoda. Kako su producenti unapred najavili poslednjih sedam epizoda su bile pune emocija, kako i dolikuje završetku. Poslednja epizoda Seranovih je bila prepuna iznenađenja i emocija i izazvala je razne komentare gledalaca povodom potpuno neočekivanog kraja. Kao gosti u poslednjoj epizodi pojavili su se Lusija (Belen Rueda), Markos (Fran Perea) i Ana (Natalija Verbake).
Seranovi su velika urbana porodica. Dijego ima 41 godinu, udovac je, a Lusija ima 38  godina i razvedena je. Nekada, kao vrlo mladi su se voleli, a sada posle dosta godina slučajni susret i stara ljubav je oživela. Rešili su da se venčaju. Dijego dovodi u brak tri sina, a Lusija dve kćeri. Svi se useljavaju u novu kuću i Seranovi započinju novi život. Ali, period prilagođavanja nije posut ružama. Njihova deca su rasla u različitim društvenim i ekonomskim uslovima. Sada njihov zajednički život dovodi često do komičnih situacija koje ovu porodičnu seriju čine tako dinamičnom. Dijego ima brata Santjaga sa kojim zajednički drži mali bar gde se komšiluk skuplja na piće, meze i razgovore. Lusija je nastavnica u gimnaziji koju pohađaju Dijegovi sinovi i njene kćeri. Bar, kuća i škola su glavna mesta akcije. Teme su razlike u odgoju dece i različiti pristup svakodnevnim problemima, ali moraju da se naviknu na zajednički život. Za Dijegove sinove žene su nepoznati svet koji tek treba otkriti, a otkrića nisu uvek prijatna. Lusijine kćerke sa nevericom posmatraju kako se ponašaju muškarci i nadaju se da nisu svi muškarci isti. Muškarci i žene govore različitim jezikom i to se oslikava u seriji: oni vole bučne večere pored televizora, a one tihe porodične ručkove, oni vole druženje s prijateljima, a one putovanja i muziku, oni su duboko ukorenjeni u svoj komšiluk, a one imaju kosmopolitske ideje. Lusija odgaja kćeri uz razgovor i poverenje, a Dijego silom nameće svoju volju sinovima. Svako će morati da prihvati nešto od druge strane da bi porodica funkcionisala. Zbog životnih tema koje obrađuje serija je postala najgledanija u Španiji.

Žanr: drama, komedija, obiteljska

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi

Pripremio: Dacia
« Zadnja izmjena: 03.07.2014. 10:26:12 maksi »
Bubble/HS

Offline Noah

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 652
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #1 : 16.02.2008. 09:41:43 »
Ukoliko bi jos neko hteo da prevodi, svaka pomoc je dobro dosla. Ali dokle god ne nadjem matrice ili english audio ne mogu
prevoditi jer od Spanskog znam samo par rechi :(

Vjerojatno je to znak s neba da se ta serija nesmije prevesti  :\)

Offline Dweomer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Bubble/HS
Odg: Los Serrano
« Odgovor #2 : 16.02.2008. 09:52:17 »
Ma prevescu je sigurno, ako nista drugo skinucu DVD-R pa cu da odripujem eng subbove :(
Nego to mnogo traje pa reko ako neko ima matrice/audio da mi ubrza da i drugi mogu uzivati u ovoj fenomenalnoj seriji
Bubble/HS

Offline ss90

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #3 : 23.02.2008. 04:13:35 »
serija je veoma interesantna i smesna, ja sam trazio na netu nisam uspeo da nadjem ni sve epizode a kamoli titlove engleske,,,ako neko kojim slucajem ima english titlove za 4,5,6 sezonu nek sibne pb


@Dweomer
srecno sa prevodjenjem! ;)

Offline giza

  • Old staff
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #4 : 23.02.2008. 10:55:14 »
serija je veoma interesantna i smesna

uz moje poznavanje španjolskog ne mogu reč jel zanimljiva i smiješna ;D ;D...

Offline Dweomer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Bubble/HS
Odg: Los Serrano
« Odgovor #5 : 23.02.2008. 21:02:31 »
Na zalost od sedme sezone situacija je takva da 4 od 9 glavnih likova vise ne igraju
(eva, markos, lusija, kandela) tako da se od porodichne pretvara u klasichnu situacionu komediju
ali barem prve 6 sezone vrede
Bubble/HS

Offline Noah

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 652
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #6 : 23.02.2008. 21:17:29 »
Na zalost od sedme sezone situacija je takva da 4 od 9 glavnih likova vise ne igraju
(eva, markos, lusija, kandela) tako da se od porodichne pretvara u klasichnu situacionu komediju
ali barem prve 6 sezone vrede

sumnjam da nekog zanima, neznam zasto toliko gnjavite za to spanjolsko smece, da serija valja vec bi imala prijevode  :\)

Offline Dweomer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Bubble/HS
Odg: Los Serrano
« Odgovor #7 : 23.02.2008. 21:54:35 »
Promasio si thread... kog ne zanima ni ne chita ovde.
Daklem ukloni se sam, i imaj obzira prema ukusima.
Bubble/HS

Offline ifigenije

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Los Serrano
« Odgovor #8 : 17.05.2008. 10:33:04 »
SERIJA JE GENIJALNA!

Offline duskis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Los Serrano
« Odgovor #9 : 25.06.2008. 00:12:11 »

Pozdrav svima....
prvo bih hteo da kazem da o ukusima ne treba raspravljati tako da po meni ova serija nije smece i kao sto
se moze primetiti vec je pocelo prevodjenje, tacnije STB prekucavanje pomenute serije ako neko zeli da se
prikljuci neka se javi...
Ja sam vec poceo sa prevodjenjem i ovih 9 epizoda (od 2-10 epizode) prvog serijala  sam vec preveo, doduse neko
drugi ih je nakacio na sajt al nema veze.... trenutno prevodim 11 i 12 epizodu.
Ja cu ih prekucavati i dalje ali ako to radim sam malo duze ce trajati... Tako da ako ima jos neko zainteresovan...

Pozdrav,

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #10 : 06.07.2008. 18:15:43 »
Evo informacija obožavaocima ove serije (nisam među njima ;) )
Citat:
Dobre vesti za ljubitelje serije "Seranovi"


Početkom jeseni, ljubitelje simpatične španske serije "Seranovi" očekuju nove epizode.

Poslednja sezona serije, koja je trebalo da bude emitovana paralelno kod nas i u Španiji, nije stigla, a televizija Studio B već je "uletela" u letnju programsku šemu.

"Sve je već bilo dogovoreno, ali Španci su iz nepoznatih razloga zaustavili poslednju sezonu serije, koja je kod nas najgledanija posle gradskog i informativnog programa", rekao je direktor RTV Studio B Aleksandar Timofejev.

On je najavio i "lepo iznenađenje" za ljubitelje "Seranovih", i dodao da je u planu repriziranje celog serijala, od početka.

Timofejev je za "Blic vikend" rekao i da je gledanost Studija B "skočila" za 50 odsto u poslednjih šest meseci, i dodao da mu je drago što je, sa gledanošću, porastao i entuzijazam zaposlenih.

"Hteo sam da vratim televiziju Beogradu, i mislim da smo uspeli da promenimo atmosferu. Ljudi su ponovo nasmejani i srećni, i ponosan sam na sebe i njih", zaključio je on.

(MONDO)

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #11 : 14.10.2008. 12:56:50 »
Evo sada procitah ! Serranovi u Beograd  :D Bago vama  :o
 E kad ce kod nas ta 8 sezona  :(

http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=4&news=48889

Offline filipos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Los Serrano
« Odgovor #12 : 26.01.2009. 13:03:31 »
Da malo dignem temu iz mrtvih :D

Hoce li se ova serija prevoditi? Vidim da dosta ljudi ima seriju, a neki i tv-rip ...... a ja nisam taj. Pa ako moze da se organizuje od ljudi koji imaju tv-rip da udele ljudima koji bi skinuli prevod sa istih
 Krsenje pravila!


Ovde ne postoje nikakvi tv ripovi! To je zabranjeno traziti! Imas opomenu pred BAN!
« Zadnja izmjena: 26.01.2009. 13:28:47 radrad »

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Los Serrano
« Odgovor #13 : 26.01.2009. 13:27:59 »
........................
 Nema spominjana nikakvih TV Ripova! To je zabranjeno!
« Zadnja izmjena: 26.01.2009. 13:29:46 radrad »

Offline velickovics

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Los Serrano
« Odgovor #14 : 12.05.2009. 12:42:07 »
Evo i ja da napisem neki post.
Jeste da sam se davno registrovao, ali nisam imao potrebe da bilo sta pisem posto je sve vec bilo napisano.

E sad pitanje.
Moze li mi neko pomoc prilikom pretrage za ENG titlovima za sve sezone (osim 1. naravno). Kolega me pritiska da mu nadjem.

Unapred hvala

Offline miljan11111

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Los Serrano
« Odgovor #15 : 29.03.2010. 16:00:37 »
Pocela je da se prevodi 3 sezona. Pohvale za sve koji prevode ovu fenomenalnu seriju. u_jeeeeeeeeee u_jeeeeeeeeee

Offline morfoos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Los Serrano
« Odgovor #16 : 22.08.2010. 00:29:43 »
Pocela je da se prevodi 3 sezona. Pohvale za sve koji prevode ovu fenomenalnu seriju. u_jeeeeeeeeee u_jeeeeeeeeee
Hoćeš reći: Pohvala nama dvojici koji prevode seriju. Ustvari, sad sam samo ja još ostao.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #17 : 27.08.2010. 19:15:47 »
Svaka čast tebi na izdržljivosti. Samo naprijed.
Možda se vremenom još neko priključi, nikad se ne zna.

Offline bokiroki

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #18 : 27.08.2010. 23:24:50 »
Svaka čast tebi na izdržljivosti. Samo naprijed.
Možda se vremenom još neko priključi, nikad se ne zna.

Uslovi? Prevod na sluh sa spanskog?

Offline morfoos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Los Serrano
« Odgovor #19 : 29.08.2010. 02:18:31 »
Svaka čast tebi na izdržljivosti. Samo naprijed.
Možda se vremenom još neko priključi, nikad se ne zna.

Uslovi? Prevod na sluh sa spanskog?

Nažalost, nema ih mnogo. A i one koje sam nagovorio, ubrzo odustanu radi ukupnog trajanja jedne epizode. Faktički, dođe kao film, a oni svake sekunde nešto razgovaraju. A mene su stisle obaveze na faksu pa trenutno nemam vremena. Možda je prevedemo, za jedno 10 godina ovim tempom. Al' prošle godine je bila samo jedna sezona prevedena, sad smo dogurali do pola treće (ustvari druge). Ovo je faktički još druga sezona, samo je ovde pogrešan spisak.
« Zadnja izmjena: 29.08.2010. 02:40:30 morfoos »

Offline bokiroki

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #20 : 29.08.2010. 19:17:51 »
Pa recite mi---- prevodite li na sluh, ili prekucavate... tj. pravite
novi titl, sa postojećeg snimka sa Studia B  ;)

Offline morfoos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Los Serrano
« Odgovor #21 : 29.08.2010. 22:07:18 »
Pa recite mi---- prevodite li na sluh, ili prekucavate... tj. pravite
novi titl, sa postojećeg snimka sa Studia B  ;)

Prekucavanje je koliko znam zabranjeno.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #22 : 29.08.2010. 22:08:21 »
Ko je zabranio? ;D

Offline morfoos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Los Serrano
« Odgovor #23 : 29.08.2010. 22:09:30 »
Ko je zabranio? ;D

Nemam blage. Negdje sam pročitao da je to zabranjeno.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #24 : 29.08.2010. 22:15:05 »
I u školi je zabranjeno prepisivanje, pa... ;)

Offline bokiroki

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
Odg: Los Serrano
« Odgovor #25 : 29.08.2010. 22:15:39 »
I u školi je zabranjeno prepisivanje, pa... ;)

Baš tako  rofl

Offline morfoos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Los Serrano
« Odgovor #26 : 29.08.2010. 22:20:40 »
Pa eto... ako imate, možete mi pomoći.

Offline vlada1101

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Los Serrano
« Odgovor #27 : 18.11.2010. 13:38:28 »
Ljudi, sta se desava? Kako napreduje prevodjenje? Ja bih rado pomogao jer mi je ovo omiljena serija ali slabo znam spanski :(

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Los Serrano
« Odgovor #28 : 19.11.2010. 20:30:18 »
Ljudi, sta se desava? Kako napreduje prevodjenje? Ja bih rado pomogao jer mi je ovo omiljena serija ali slabo znam spanski :(
Ukoliko ne znaš jezik, i ne možeš pomoći s prevođenjem, nemoj ni pisati ovakve postove, jer za njih dobiva ban.
Baz obzira na to što bi ti rado pomogao, ovakva pitanja nisu dozvoljena.

Online petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Los Serrano
« Odgovor #29 : 19.11.2010. 21:49:45 »
Ima još jedna mogućnost...

Niko se naučen nije rodio, tako da se možeš opredeliti i za hvatanje španskog rečnika i gramatike u ruke.
Tako bi polako mogao da ostvariš svoju želju i pomogneš dok usput ovladaš jezikom :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Tags: