Autor Tema: Poručivanje i naplata titlova po želji korisnika  (Posjeta: 2482 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stefan Krneta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Poštovani,

1.
Imam predlog kako možete poboljšati kvalitet sajta i pritom ostvariti zaradu od objavljivanja titlova.
Ideja je da pored svakog titla koji još nije objavljen postavite dugme:
"Poruči prioritetno prevođenje ove episode"

Ideja je da se korisnicima sajta omogući usluga prioritetnog poručivanja titlova koji još nisu objavljeni.
Time bi uredništvo sajta prvo prevodilo plaćenje titlove pa onda sve ostale.

Meni lično smeta što već duže nema titlova za 4-tu sezonu serije Silicon Valley:
https://www.prijevodi-online.org/serije/view/2050/action:open-69504

Da imate dugme poruči titl, ja bih prvi bio koji bi poručio prevođenje ove serije.

Ideja za monetizaciju:
- cena 1euro (prevođenje epizode u rok od 7 dana)
- cena 2 eura( prevođenje epizode u roku od 3 dana)
- cena 3 eura (prevođenje epizode u roku od 1 dana)

Poželjna je mogućnost da više članova poruči prevođenje iste epozode i time ista napuni kvotu 3 i bude odmah stavljena kao najveći prioritet za prevođenje.

2.
Moj drugi predlog se odnosi na mogućnost oglašavanja, na kraju ili početku titla.
Ideja je da pred početak epizode piše: "Prevođenje ove epizode omogućio sponzor xx"

Ja se lično bavim prodajom knjiga. Hteo bih kupiti oglas da za sve titlove iz serijala "Igra prestola" stoji sledeći tip teksta: Sve knjige iz serijala Igra prestola možete poručiti preko knjižare www.KorisnaKnjiga.com


Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Poručivanje i naplata titlova po želji korisnika
« Odgovor #1 : 10.07.2017. 17:34:43 »
Pa nije ti ovo prodavnica pa da naručuješ.  :facepalm

To što ti želiš već postoji i zove se preduzeća za pružanje lokalizovanih medijskih usluga poput prevoda u obliku titlova i sinkronizacije... Kao recimo Mediatranslations itd... tako da odeš tamo zatražiš šta ti treba, platiš i dobiješ.
« Zadnja izmjena: 10.07.2017. 17:52:58 slaks »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poručivanje i naplata titlova po želji korisnika
« Odgovor #2 : 10.07.2017. 17:39:14 »
To s poručivanjem u globalu nije loša ideja, ali kako svi ovdje prevode besplatno, teško bi se netko motivirao. Jedino kad bi ta lova išla direktno prevoditelju. Mislim da ti je bolja ideja da otvoriš temu za pojedinačnu seriju i ponudiš određenu lovu i čekaš hoće li ti se netko javiti. Samo da znaš, tu se ljudi jave svaki 4. put pa se nemoj nadati da ćeš sigurno uspijeti.

Što se tiče cijene, ja (iako nisam zainteresiran jer nemam vremena) bih ti tražio  0,5 eura po minuti videa. Plaćanje unaprijed (ili 50% avansa + 50% kad prevedem), nemaš se pravo žaliti na kvalitetu titla (u razumnim granicama) i na kašnjenje s prevođenjem (u razumnim granicama).
Tako da znaš na čemu si otprilike.

Edit: prestiže me slaks...
Mrzim lopatare i limune

Tags: