Autor Tema: Tenis  (Posjeta: 263535 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #540 : 06.06.2009. 14:31:18 »
Zbog problema sa kolenom Rafa nece biti u prilici da brani titulu na turniru u Queensu:(

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #541 : 06.06.2009. 14:33:04 »
Hm...
Da li to onda znaci da ce Federer ukoliko osvoji i Roland Garros i Wimbledon ponovo biti No.1?

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #542 : 06.06.2009. 15:17:37 »
Hm...
Da li to onda znaci da ce Federer ukoliko osvoji i Roland Garros i Wimbledon ponovo biti No.1?
http://www.atpworldtour.com/tennis/3/en/rankings/


pa sta nadal je mala maca za federera to sto je sad ovaj prvi mos misliti
ovaj je bio 237 nedelje na prvoj poziciji skoro 5 godina znas kad ce ovaj to odraditi NIKAD
Pssssst... da te neko slučajno ne čuje... jer bi mogao da svašta pomisli!  ;)


 

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #543 : 07.06.2009. 01:43:31 »
Queens nosi 250 bodova pa racunaj (prosle godine je nosio 225).
Samo jedna napomena u racunanju, (za ovo nisam 100% siguran, pa bi bilo dobro da neko potvrdi ili me ispravi) posto su se poeni duplirali,
svaki igrac gubi broj poena koliko je turnir nosio prosle godine x2 (ili do kog je kola stigao x2),
a onda dobija broj poena koliko se vrednuje kolo do kog je stigao ove godine.
Valjda sam bio jasan.
Tako Nadal na RG-u recimo gubi 2000 poena (1000x2 iz 2008.) ali dobija 360 iz 2009. (u kom je kolu ispao, QF?), a Rodzer gubi 1400 (700x2 iz 2008.) i ako izgubi u finalu dobija 1200 iz 2009, tako da ce i on pasti a ne skociti sa brojem bodova. Isti princip vazi i nadalje.
Po toj logici, Nadal je osvojio Queens, znaci da gubi 450 bodova (225x2) ili su mu to preracunali kao sadasnjih 250?
Mislim da je onako kako sam napisao, ali opet, da ne dovodim ljude u zabludu i da previse koriste mozak...  :\)

GS prosle godine:           GS ove godine:
Winner - 1000 points      Winner - 2000 points
Finalist - 700 points        Finalist - 1200 points
SF -       450 points       SF -         720 points
QF -       250 points       QF -         360 points
R4 -       150 points       R4 -          180 points
R3 -        75 points        R3 -           90 points
R2 -        35 points        R2 -           45 points
R1 -         5 points         R1 -           10 points


Masters (ATP 1000):
Prosla:                          Ova:
Winner - 500 points         Winner - 1000 points
Finalist - 350 points         Finalist - 600 points
SF -       225 points         SF -       360 points
QF -      125 points          QF -      180 points
R3 -        75 points          R3 -        90 points
R4 -        35 points          R4 -        45 points
R2 -        20 points          R2 -        25 points
R1 -         5 points           R1 -        10 points


ATP 500 (mislim da je ovo bivsi International Series Gold, nosili su sledeci broj poena 300 i 250):
Prosla:                                Ova:
Winner - 300 (250) points       Winner - 500 points
Finalist - 210 (175) points       Finalist - 300 points
SF -      135 (110) points        SF -       180 points
QF -       75  (60) points         QF -        90 points
R3 -       25  (25) points         R3 -         45 points
R2 -       15  (15) points         R2 -         20 points
R1 -        0    (0) points         R1 -          0 points


ATP 250 (mislim da je ovo bivsi International Series, a njih ima 4 vrste i nosili su sledeci broj poena 250, 225, 200, 175):
Prosla:                                                         Ova:
Winner -  250  (225)  (200)  (175) points            Winner - 250 points
Finalist -  175  (155)  (140)  (120) points            Finalist - 150 points
SF -        110 (100)   (90)    (75) points             SF -        90 points
QF -         60   (55)   (50)    (40) points             QF -       45 points
R3 -         25   (20)    (15)   (15) points             R3 -        20 points
R2 -         15   (10)    (10)    (0) points              R2 -         5 points
R1 -          0     (0)     (0)     (0) points              R1 -         0 points


Za GS i ATP 1000 sam siguran, a za ostalo nemojte me drzati 100% za tastaturu.

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Tenis
« Odgovor #544 : 07.06.2009. 12:04:08 »
Nadal propušta Vimbldon?

http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=137026

Da li ovo znači da je Nadal u ozbiljnim problemima?
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #545 : 07.06.2009. 12:59:06 »
Ima i koja godina kako sam prognozirao da Nadal , ako nastavi ovako, neće dugo imati čitave ligamente i napravit će invalida od sebe.

Osnova igre su mu monstruozno brze noge, luđačko, doslovno luđačko trčanje kojega ima daleko previše obzirom na njegove slabije mogućnosti winner poena zbog stvarno pretjeranog spina.

Koliko "košta" ovakvo trčanje znaju samo oni koji su igrali tenis koju godinu, a kada tako mlad čovjek ima probleme to je jako ozbiljno. Posebno je gadno rastezanje ligamenata na tvrdoj podlozi (a Roland je ove godine izrazito tvrd).

Doduše, namlatio je toliko para da može trenutno u mirovinu i on i unuci no očito mu se još sviđa igra.
May the Plasma be with you!

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #546 : 07.06.2009. 13:53:39 »
Igrace on i na jednoj nozi, i to mu je dosta za pobedu :)
A tu povredu kolena mu vec veoma dugo prognoziraju, tako da je nesto moralo konacno da se desi. A koji teniser nje nikada bio povredjen!
Ljudi malo preteruju kad pomisle da je svemocan. Ipak je on samo dete od 22-23 godine.
Iskreno se nadam da ce biti u svom elementu za W.

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #547 : 07.06.2009. 15:38:18 »
Kakvo rasturanje!
Uzo Fed prvi set za 23 minuta. (6-1, uz 3 brejka)

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Tenis
« Odgovor #548 : 07.06.2009. 16:30:26 »
dere kisa, dere i federer 2 0 a i deru garija koji je utrcao u teren 100%

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Tenis
« Odgovor #549 : 07.06.2009. 17:08:17 »
Nije mi drago, ali svaka čast.
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #550 : 08.06.2009. 00:22:52 »
Za one koji su propustili onaj "incident" danas:

http://www.youtube.com/watch?v=4r_OUFu5Un0&feature=player_embedded

Mogu da zamislim sta bi bilo da je Marat Safin bio na Federerovom mestu.
 ShotGun5 ShotGun5 bejzbol1 podup podup

A Federer se  wc1.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Tenis
« Odgovor #551 : 08.06.2009. 03:10:41 »
pa najbolje da mu je svejedno.. neka budala trci prema tebi i ne znas jel lud, jel drogiran i sta hoce da ti uradi..
da Safin bi izvukao lovacki noz iz gaca i isek'o ga na pola i onda bi se namazao krvlju jeah..
a tek Cak Noris sta bi uradio ..
dere kisa, dere i federer 2 0 a i deru garija koji je utrcao u teren 100%
hahahahaha ;D
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Tenis
« Odgovor #552 : 08.06.2009. 03:46:55 »
Kralju, zasluzio si ga !



Fedex uskoro, ponovo No 1 ;)  clapp

Pitam se kako bi reagovali da se onako nesto dogodilo u Srbiji ;) ;D = Divljaci..


Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #553 : 08.06.2009. 08:39:48 »
Tukli bi ga na terenu. Pa bi ga onda tukli u tunelu, pa bi ga onda tukli organizatori turnira (novakov padre), onda bi mu slomili par rebara u 29. Novembra, zatim bi dobio 15 godina robije jer je prekrsio zakon o sportskim priredbama.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #554 : 08.06.2009. 12:27:07 »
Fedex uskoro, ponovo No 1 ;)  clapp
Znači TRUT iz BAZELA je konačno uspeo!  ;)

Džaba mu sve kad nije pobedio onoga koji mu je skoro sve titule preoteo u međusobnim duelima!  :)

VAMOS RAFA, i da nam brzo ozdraviš, jer Wimbledon nije ništa posebno bez svog šampiona!  clapp2


Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Tenis
« Odgovor #555 : 09.06.2009. 04:40:12 »
jel su mu to helanke? ..
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Tenis
« Odgovor #556 : 09.06.2009. 05:04:08 »
rofl

Dzabe mu i helanke kada ni ovaj GS nece osvojiti ;) ;D
  clapp

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #557 : 09.06.2009. 23:11:55 »
Citat:
Rafa je izjavio da će dati 200 % od sebe da bude 100 % spreman za Wimbledon!




Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #558 : 19.06.2009. 20:53:36 »
Citat:
Nadal se povukao sa Vimbldona!

Prvi teniser sveta Španac Rafael Nadal neće braniti titulu na predstojećem Vimbldonu pošto nije uspeo da se oporavi od povrede kolena.

Španski teniser, koji od eliminacije sa Otvorenog prvenstva Francuskke prošlog meseca ima konstantnih problema sa kolenima, testirao je tokom ove nedelje svoju fizičku spremnost na dva kontrolna meča, u kojima je poražen, pa je rešio da se ipak povuče sa trećeg gren slema sezone. “Na žalost ove godine neću moći da nastupim na Vimbldonu”, rekao je Nadal na konferenciji za štampu.
Nadal je prvi teniser koji neće braniti titulu na Vimbldonu posle Hrvata Gorana Ivaniševića koji 2002. godine nije nastupio u Londonu.
Preuzeto sa www.b92.net

Offline zvonchica***

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
  • Spol: Ženski
  • nisam dobro - dobra sam.
    • moj tumblr
Odg: Tenis
« Odgovor #559 : 19.06.2009. 21:14:39 »
znachi Roger je i zvanchno najbolji teniser sveta :D

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #560 : 20.06.2009. 00:05:50 »
Po narodnoj, dok jednom ne smrkne, drugom ne svane.
Fed jeste najbolji, ali samo kad Nadal ne igra.

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline zvonchica***

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
  • Spol: Ženski
  • nisam dobro - dobra sam.
    • moj tumblr
Odg: Tenis
« Odgovor #561 : 20.06.2009. 00:23:45 »
hmmm, ne znam koliko pratish tenis, i da li znash da Roger nikada tokom svoje karijere nije predao mech... to dosta govori. bio je i ostao najbolji, kako bez tako i sa Nadalom (setićemo se Madrida ove godine)!

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Tenis
« Odgovor #562 : 20.06.2009. 06:08:15 »
Citat:
Nadal se povukao sa Vimbldona!

Prvi teniser sveta Španac Rafael Nadal neće braniti titulu na predstojećem Vimbldonu pošto nije uspeo da se oporavi od povrede kolena.

Španski teniser, koji od eliminacije sa Otvorenog prvenstva Francuskke prošlog meseca ima konstantnih problema sa kolenima, testirao je tokom ove nedelje svoju fizičku spremnost na dva kontrolna meča, u kojima je poražen, pa je rešio da se ipak povuče sa trećeg gren slema sezone. “Na žalost ove godine neću moći da nastupim na Vimbldonu”, rekao je Nadal na konferenciji za štampu.
Nadal je prvi teniser koji neće braniti titulu na Vimbldonu posle Hrvata Gorana Ivaniševića koji 2002. godine nije nastupio u Londonu.
Preuzeto sa www.b92.net


A SAD JEDNA PESMA ZA PFC-A....


"OPROSTI, IZVINI......"

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #563 : 20.06.2009. 17:05:17 »
Nadalu je ostalo da osvoji USO i da kompletira sve GS-ove, sto je Rodzer uspeo tek sa 28.
Zamisli tek gde bi bio da nema tu nesrecu sa povredama.
Nemam ja nista protiv da se navija za bilo koga, ali treba biti realan, Nadal sa svoje 22 igra bolje tenis nego sto je to radio Fed u svojoj 22-oj i iz godine u godinu je sve bolji i bolji.
A sto se tice onoga da nikad nije predao mec, evo sta sam Federer misli o tome, a na konto stalnih Djokovicevih predaja:
"I've only given up basically once in my career," Federer added. "...In Paris against (James) Blake when I couldn't move because of my back."

I ako se po tebi kvalitet igraca meri po tome da li su nekada u karijeri predali mec ili nisu, onda imas mnoooogo vrhunskih igraca i tamo u rangu 1000+.

A to sto je Fed nesto odigrao u Madridu, sta ja sa mecevima izmedju Nadala i Novaka ove godine?
Nadam se da si odgledala barem jedan od skorijih, cisto zbog poredjenja.

Stanje stvari je da je Fed ove godine (a dobar deo i prosle) gazen od svih zivih.

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #564 : 20.06.2009. 18:35:26 »
Naravno da je bio gazen kada je covek imao mononukleozu. Ako je neko od vas to ima zna kakva je to bolest i sta radi coveku. Eno onaj Hrvat, Ancic, ako se ne veram, jos uvek ne igra zbog nje. Svaka cast Nadalu, ali ja i dalje mislim da je Fed gospodina za sve ove trenutno i da mu niko nece prismrdeti. Ipak, na kraju ce da se desi da Nadal mozda odigra jos koji turnir u karijeri i nece doci na listu tenisera koji su uzeli sve GS...

Offline zvonchica***

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
  • Spol: Ženski
  • nisam dobro - dobra sam.
    • moj tumblr
Odg: Tenis
« Odgovor #565 : 21.06.2009. 12:21:55 »

^i posle neko neka kazhe da nije gospodin!

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #566 : 22.06.2009. 13:46:43 »
Jeste on možda gospodin, ali od njega, onog klempavog princa Čarlsa i slične gospode, meni se iskreno kenja!  :(
« Zadnja izmjena: 23.06.2009. 13:12:20 JOHN DILLINGER »

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #567 : 22.06.2009. 14:34:19 »
Citat:
Teniski bal bez KRALJA!




VIMBLDONSKI šampanjac će i ove godine imati isti ukus, ali neće uspeti da spere oporu aromu koju je ostavila vest od petka uveče: Rafael Nadal zbog povrede kolena neće braniti krunu na svetskom teniskom dvoru. Kakav će to bal biti bez kralja? Definitivno - kao jagode bez šlaga.

Izostanak Španca zasigurno neće smetati ostalim vodećim reketima planete, žestoko našpanovanim da od ponedeljka do 5. jula smečuju za krunu najstarijeg i najprestižnijeg turnira u istoriji belog sporta. Na jugozapadu Londona, gde titula zvanično vredi isto kao i one iz Rolan Garosa, Melburna i Njujorka, tokom narednih 13 dana teniska elita će se boriti za pehar za koji bi svi menjali i sva tri ostala grend slem zvanja. Jer, biti vladar engleske trave je privilegija najvećih, ulaznica za društvo besmrtnika, a u odsustvu najboljeg u prvi plan su izbili Rodžer Federer, Endi Marej i naš Novak Đoković. Među njima trojicom treba tražiti novog pobednika, a najčistiji put do završnice sada ima ljubimac domaće publike. Britanac Marej nema glavne konkurente na putu do finala, dok će Federer i Đoković verovatno morati da u međusobnom duelu odluče ko ide u odlučujuću borbu.

- Izostanak Nadala je veliko razočaranje ne samo za organizatore turnira, već i za mene. Obožavam da igram protiv njega i smatram ga najvećim rivalom. Igrali smo do sada fantastične mečeve, a tu pre svega mislim na finale prošle godine upravo na ovom mestu kada je Nadal trijumfovao - istakao je Rodžer Federer.
Švajcarac je do prošle godine pet sezona nosio i krunu i skiptar, kao da su deo ličnog nasleđa. Od momenta kad je svrgnut sa trona u antologijskom meču protiv Nadala, u svetskom tenisu se mnogo toga promenilo. Sada, Švajcarac ima šansu da sve vrati na stare pozicije. Ponovo je favorit broj 1 na svom omiljenom nadmetanju, a ako uspe da dođe do pobede 5. jula, vratiće se i na prvo mesto ATP liste posle nepunih godinu dana „izgnanstva“.
I dok se nije znalo da će Nadal odustati, legendarni Bjern Borg je veće šanse davao rivalima.

- Rafa jeste najbolji na svetu, ali i da je bio spreman da igra na Vimbldonu, ja bih tipovao na Federera i Mareja. Uveren sam da ćemo gledati finale u kojem će njih dvojica odmeriti snage - smatra Borg.
Novak Đoković će sigurno imati motiva da demantuje Šveđanina, ali i mnoge druge koji su teret favorita nemilosrdno svalili na pleća Mareja. Srbin u poslednje vreme ne pruža partije na svom prepoznatljivom nivou, čega je i sam svestan, pa uzdržano poručuje da nije favorit za titulu.

- Na turniru u Haleu sam odigrao dovoljno mečeva koji su mi mnogo značili na planu prilagođavanja travnatoj podlozi - kaže Đoković. - Ipak, kad se zna da sam prošle godine rano ispao na Vimbldonu, kao i da sad ne igram na vrhunskom nivou, ne mogu da svrstam sebe u krug favorita za titulu na Vimbldonu. Ali, isto tako, moram da poručim svima da me ne otpisuju tek tako, jer imam veliku motivaciju da se iskupim za razočaranje koje sam priredio u 2008. godini - podseća Đoković na poraz od Marata Safina u drugom kolu.

Još veću motivaciju od Novaka imaće Federer, pošto se osvajanjem Rolan Garosa izjednačio sa Pitom Samprasom, a ako osvoji Vimbldon, postaće teniser s najviše grend slem titula u istoriji - čak 15!

- Favorit sam, zašto bih od toga bežao. Svaka čast ostalima, ali osećam da imam igru, mentalni pristup i iskustvo da osvojim Vimbldon, i to ne samo ove godine. Čim doputujem u London počinjem da ulazim u to specifično stanje svesti, i potrebno mi je samo nekoliko sati da se osetim kao kod kuće - rekao je Federer. - Naravno, pored mene su favoriti i Marej i Đoković, pa Del Potro, Conga, Rodik i naravno - Soderling.

S druge strane, Marej nikad nije osvojio jednu od najvrednijih titula, a Vimbldon će biti prilika za njega da prvenstveno pokaže od čega je sazdan, pošto trpi veliki pritisak domaće javnosti koji je u više navrata pokušao da ublaži...
Jes' da nisam neki fan Večernjih novosti, ali sam ih jutros kupio samo zbog ovog članka! Jednostavno W bez Maestra nije to što je bio! Nadam se da će Novak bar biti na nivou (imam antepost tiket od 35.000 na njega)! Ako pak ne može on, onda bilo ko drugi je dobrodošao, samo da to ne bude Ljigavac iz Bazela!

« Zadnja izmjena: 22.06.2009. 14:43:29 JOHN DILLINGER »

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: Tenis
« Odgovor #568 : 22.06.2009. 14:35:39 »
A s čim se vi sve ne zamarate...

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline zvonchica***

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
  • Spol: Ženski
  • nisam dobro - dobra sam.
    • moj tumblr
Odg: Tenis
« Odgovor #569 : 22.06.2009. 16:12:30 »
« Zadnja izmjena: 23.06.2009. 15:34:46 zvonchica*** »

Tags: